Žada apynasrį dar vienai užeigai Palangoje: po vidurnakčio – abstinencija?

***, 2019-12-14
Peržiūrėta
1375
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Asta Dykovienė, dienraštis "Klaipėda"

Pagarsėjusioje Palangos užeigoje "Luiza" kurorto savivaldybė ketina riboti prekybą alkoholiu. Šiuo metu čia svaigalais prekiaujama visą parą. Apribojimo prireikė rekomendavus policijos pareigūnams. Tai bus jau antra užeiga Palangoje, kurioje alkoholį pardavinės tik iki vidurnakčio.

Policiją kvietė 101 kartą

Daugiau nei 20 metų veikiantis klubas-baras "Luiza" yra kone legendinė naktinių linksmybių vieta Palangoje, kurią labiausiai rekomenduoja miesto taksistai pramogų pritrūkusiems kurorto svečiams.

Ši užeiga esą laikoma populiariausia tarp pašėlti mėgstančio aplinkinių miestelių jaunimo.

Tačiau, anot vietinių, į tą klubą saugiau eiti su kompanija. Tą rodo ir policijos statistika.

Šiuo metu užeigai "Luiza" išduota neterminuota licencija prekiauti alkoholiniais gėrimais visą parą. Ir valstybės politika šiuo metu yra siekis mažinti alkoholio prieinamumą.

Tačiau Palangos savivaldybės administracija nusiteikusi šią prekybą riboti, nes šių metų spalį gavo policijos raštą, kuriame tvirtinama, jog nuo 2017-ųjų pradžios iki šių metų spalio 7 d. Virbališkės take veikiančiame bare "Luiza" ir jo prieigose "užregistruotas 101 pranešimas apie įvykius".

Raštuose pažymima, kad visi pranešimai gauti dėl savaitgaliais nakties metu neblaivių asmenų įvykdytų teisės pažeidimų.

Minėtu laikotarpiu pagal užregistruotus pranešimus buvo pradėta net 14 ikiteisminių tyrimų.

Vaizdai verti filmo

Palangos mero patarėjas Pranas Žeimys, anksčiau pats sėkmingai kurortui vadovavęs ne vieną kadenciją, neslepia, jog problemos dėl incidentų prie "Luizos" tęsiasi dešimtmečius.

"Vargo vakarienė. Šį kartą yra pateikta ir vaizdo medžiaga, kur nufilmuota, kaip žmonės mušasi, plakasi, krenta, daužosi, kraujuoja. Tai yra baisu. Policijos siūlymu, miestas artimiausiu metu rengiasi apriboti tas girtuoklystes. Sprendimą priims taryba", – teigė P. Žeimys.

Mero patarėjas tvirtino, jog alkoholio vartojimo kultūros problemų kurorte buvo nuolat.

"Ir valstybės politika šiuo metu yra siekis mažinti alkoholio prieinamumą. Tačiau visada taip būna, kai tik pajudinamas visuomenei svarbus klausimas, verslas visuomet ieško užtarėjų. Neslėpsiu, "Luizos" savininkė Irena Staponienė buvo atėjusi ir pas mane, kalbėjo, kad jai būtų patogiau, jei prekyba alkoholiu būtų ribojama nuo trečios valandos nakties. Bet, kaip jau minėjau, šį klausimą spręs taryba. Tą patį pasakiau ir verslininkei", – pabrėžė P. Žeimys.

Sprendimą priims politikai

Anot Palangos savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo Petro Kaminsko, buvo organizuotas naktinių klubų "Laukinių vakarų salūnas", "Basanova" ir kavinės "Luiza" savininkų jungtinis susitikimas su savivaldybės ir policijos komisariato atstovais, kur aptarta situacija dėl nusikalstamumo.

Šios įstaigos dar pernai buvo įpareigotos imtis priemonių pagal pareigūnų pateiktą planą.

Kriminogeninė situacija, nepaisant policijos pareigūnų vykdomų veiksmų ir telkiamų pajėgų, prie rizikos objektų negerėjo.

Todėl Palangos miesto policijos komisariatas parengė rekomendaciją apriboti laiką prekiauti alkoholiniais gėrimais.

"Analogiška situacija Palangos mieste buvo su užeiga "Laukinių vakarų salūnas", veikiančia J. Basanavičiaus g. 16. Keisdavosi juridiniai asmenys ir iš naujo buvo išduodamos licencijos prekiauti alkoholiu visą parą. Kriminogeninė situacija pagerėjo tik apribojus laiką prekiauti alkoholiu ne juridiniam asmeniui, o prekybos vietai", – pastebėjo P. Kaminskas.

Būtent todėl vietos politikai, siekdami užtikrinti viešąją tvarką ir visuomenės saugumą bei įvertinę prekybos alkoholiniais gėrimais vietą, yra nusiteikę pasinaudoti savo teise "Luizoje" riboti laiką, kuriuo leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais.

Šiuo metu yra rengiamas tarybos sprendimo projektas "Dėl prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo", ir politikai turės nuspręsti, ar toliau bus toleruojamos naktinės girtuoklystės "Luizoje".

Savininkė trykšta optimizmu

Tai bus jau antras Palangos politikų bandymas apriboti prekybą alkoholiu šioje kavinėje.

Pirmąkart girtuoklystes mėginta užkardyti prieš penkerius metus. Tada prekybos alkoholiu laikas "Luizoje" buvo apribotas iki vidurnakčio.

Tąkart kavinės savininkė I. Staponienė tvirtino teisme sieksianti, kad "Luizai" apribojimai būtų panaikinti.

Vis dėlto buvo panaudotas kitas būdas. Įmonė, kuriai įsigaliojo alkoholio apribojimai, buvo uždaryta ir ten pat registruota kita bendrovė be jokių svaigalų prekybos ribojimų.

Tad "Luiza" dirbo, kaip dirbusi dar penkerius metus iki dabar.

Dienraščio žiniomis, perkandę šią gudrybę, Palangos savivaldybės atstovai ketina apriboti prekybą alkoholiu bet kuriai įmonei, kokia tik atsirastų šiuo konkrečiu adresu, kuriuo dabar veikia baras "Luiza".

Baro savininkė tikisi, kad politikai galbūt bus jai palankūs ir prekybos alkoholiu ribojimų nepatvirtins.

Jei vis dėlto taip įvyktų, moteris teigė, kad barą uždarys, o darbuotojus atleis.

"Dabar kol kas dar niekas neaišku. Žinau, kad sprendimą ruošia, mane į svarstymus komitetuose kvietė, bet jie dar turi nubalsuoti, dar turi įrodyti, ar aš čia kuo kalta. O jei apribos, gi nepasikarsiu, tiesiog nedirbsiu, ir viskas: gaunu pensiją, darbuotojai išeis lauk ir "no problem". Aš esu kultūros darbuotojas, Kultūros mokyklą baigusi ir galvosiu, ką veikti", – dėstė I. Staponienė.

Precedentas jau yra

Tai būtų jau antra pasilinksminimo įstaiga kurorte, kurioje Palangos savivaldybė apribos naktinę prekybą alkoholiu.

Praėjusią vasarą alkoholis turėjo būti pardavinėjamas tik iki 1 val. nakties ir "Laukinių vakarų salūne", nors pats klubas veikė per naktį, iki paryčių čia vykdavo koncertai.

Įstaiga alkoholio prekybos licencijos laiko apribojimų sulaukė pernai.

Liepą Palangos miesto taryba nusprendė imtis sankcijų pasilinksminimo įstaigai, kurios veikla mieste ėmė kelti rūpesčių.

2015–2017 m. dėl šio baro veiklos policija sulaukė 278 pranešimų.

Iš jų – 223 dėl viešosios tvarkos pažeidimų (neblaivūs asmenys, muštynės), 145 – dėl triukšmo, konfliktų viešoje vietoje.

Nuo 2018 m. birželio 27 d. iki 2018 m. liepos 9 d. J. Basanavičiaus g. 16 užregistruota 20 pranešimų apie įvykius, iš jų – 13 dėl triukšmo.

2018 m. liepą Palangos miesto taryba priėmė sprendimą riboti alkoholio prekybos laiką šiuo adresu.

Tokį sprendimą ginčijo tiek pastato savininkai, tiek ir nuomininkai – kontroversiškai pagarsėjusi mažoji bendrija "Gaumena", kurios veiklą, beje, tyrė ir Valstybinė mokesčių inspekcija.

Nuomininkams buvo pavykę laimėti vieną teisminių ginčų, tačiau, sprendimą apskundus, buvo priimta neskundžiama Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis, kuria konstatuota, kad kurorto valdžia teisėtai apribojo alkoholio prekybos laiką.

Teismo manymu, ne tai, kas yra prekybos vietos savininkas ar nuomininkas bei jų kaita, o poreikis užtikrinti viešąją tvarką ir visuomenės saugumą yra svarbiausi dalykai.

DIENRAŠTIS "KLAIPĖDA"

Jūsų komentaras:

Tai lieka tik į baznycia 2019-12-19 06:35 (IP: 78.57.233.115)
Išvis nebebus kur nueiti šitame kurorte:))) tik bažnyčia belieka provincijoje

Tai lieka tik į baznycia 2019-12-19 06:34 (IP: 78.57.233.115)
Išvis nebebus kur nueiti šitame kurorte:))) tik bažnyčia belieka provincijoje

Taip pat skaitykite

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad likus 7 valandoms iki balsavimo rinkimų dieną pradžios įsigalioja rinkimų agitacijos draudimo laikotarpis.  


Siekiant išvengti didelių žmonių susibūrimų, gruodžio 31 d. jūros tiltas jau 21 val. bus uždarytas, o atvertas visiems norintiems jis bus praėjus pusvalandžiui po vidurnakčio.


Nuo birželio 1 d. ilginamas prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvių laikas Palangoje, Šventojoje ir Nidoje. Vasaros sezono metu pajūrio kurortuose esančiose „Maxima“ parduotuvėse bus galima patogiai bei saugiai apsipirkti vėlesnėmis valandomis, kai pirkėjų srautai būna mažesni.


Palangoje ar kituose kurortuose būstą ar kambarį viešbutyje rezervavę ir iki vidurnakčio atvykę žmonės galės pasilikti, penktadienio, kovo 26 d., popietę sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (ULAC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė įsitikinusi, kad būtent apsaugos priemonių nesilaikymas išprovokavo viruso protrūkius, židinius. LRT radijui specialistė sakė, kad nors oras ir leidžia atsipalaiduoti, to daryti nereiktėtų. Bent jau ne iki tiek, kaip praėjusį savaitgalį Palangoje – kai į...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Pagarsėjusioje Palangos užeigoje "Luiza" kurorto savivaldybė ketina riboti prekybą alkoholiu. Šiuo metu čia svaigalais prekiaujama visą parą. Apribojimo prireikė rekomendavus policijos pareigūnams. Tai bus jau antra užeiga Palangoje, kurioje alkoholį pardavinės tik iki vidurnakčio, rašo dienraštis "Klaipėda."


Nors liepos mėnesį Palangos miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo apribojo prekybos svaiginančiais gėrimais laiką „Luizoje“ nuo 8 val. ryto iki vidurnakčio, savaitgaliais čia ir toliau linksminamasi iki paryčių. Buvusi kavinės savininkė Irena Staponienė, apskundusi šį sprendimą teismui, laukia jo verdikto ir žada, jei šis būsiąs nepalankus, skųstis...


Ne vieną kartą skambėję priekaištai dėl Virbališkės take esančios kavinės – naktinio baro „Luiza“, kus alkoholiu buvo prekiaujama iki ketvirtos valandos ryto, pasiekė Palangos politikų ausis. Vakar Taryba balsavo už sprendimą apriboti prekybos svaiginančiais gėrimais laiką „Luizoje“ nuo 8 val. ryto iki vidurnakčio. Kavinės savininkė Irena...


Iki sausio vidurio Palangos komunalinio vadovai pirmąją žiemos pusę vadino „svajonių žiema“, bet sausio pabaigoje ir vasario pradžioje speigais savo galybę įrodžiusi pavėlavusi žiema, jau kelias savaites šokdina UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojus.   Valo apie dvidešimt komunalininkų „Kai viską stingdė speigai, gedo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas