Įsismaginusi žiema šokdina komunalininkus iš patalų vos po vidurnakčio

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-02-13
Peržiūrėta
1251
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Įsismaginusi žiema šokdina komunalininkus iš patalų vos po vidurnakčio

Iki sausio vidurio Palangos komunalinio vadovai pirmąją žiemos pusę vadino „svajonių žiema“, bet sausio pabaigoje ir vasario pradžioje speigais savo galybę įrodžiusi pavėlavusi žiema, jau kelias savaites šokdina UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojus.

 

Valo apie dvidešimt komunalininkų

„Kai viską stingdė speigai, gedo technika nuo šalčio, o praėjusį savaitgalį, siaučiant pūgoms, kad laiku nuvalytume užpustytus kelius ir šaligatvius, apie dvi dešimtis komunalinio darbuotojų kėlėsi trečią valandą ryto“, – pasakojo „Palangos tiltui“ UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas Steponas Šeputis.

Jis sakė, kad miesto gatves nuo pusnių pastarosiomis dienomis nuolat valo keturi maži sniego valytuvai, o trys didelių gabaritų valymo mašinos nukasa sniegą Būtingės terminale, Būtingės soduose ir Šventosios miestelyje.

„Palangoje dirba mažieji sniego valytuvai, nes didelės valymo mašinos tokiam darbui palyginti siaurose kurorto gatvėse nėra pritaikytos. Turime dar vieną specialią sniego valymo mašiną su šluota, kuri nušluoja sniego patalą nuo abiejų Vytauto gatvės pusių, o paskui važiuojanti mašina sniegą susemia“, – pasakojo komunalininkas.

Anot jo, su valymo mechanizmais Palangos ir Šventosios gatves, šaligatvius, pramonines ir viešąsias erdves valo apie dešimt komunalinio darbuotojų, o dar tiek pluša su kastuvais.

„Kai pusto, apie penktadalis visų komunalinio darbuotojų kovoja su pusnimis – nukasa sniegą, valo, jį išveža“, – teigė S. Šeputis.

 

Dirbtuvės dirba nepriekaištingai

Tie komunalinio darbuotojai, kuriems netenka grumtis su žiemos pokštais, dirba UAB „Palangos komunalinis ūkis“ techninėse dirbtuvėse Ganyklų gatvėje: remontuoja bendrovės sugedusias mašinas, šiukšlines, kai kurie darbuotojai pjauna krūmus, šakas.

„Ypač nemažai gedimų turėjome per šalčius. Žema temperatūra ir gausus sniegas – pati blogiausia kombinacija mūsų darbuotojams. Pavyzdžiui, esant žemesnei nei penkiolikos laipsnių temperatūrai, sniego stumdytuvų guminiai kraštai sutrūkinėja, susiraukšlėja ir pagaliau nukrenta. Toks stumdytuvas, atsirėmęs į šaligatvio grindinę, gadina jį, braižo“, – pasakojo vyras.

Jo pastebėjimu, šalčio rekordą šią žiemą komunalininkai užregistravo vasario 4-ąją, kai termometro stulpelis rodė -26 laipsnius šalčio.

„Net savo tarnybinės mašinos negalėjau užvesti. Gedo ir kita technika, bet, laimei, kad itin didelių technikos gedimų dėl šalčio pavyko išvengti“, – pastebėjo direktoriaus pavaduotojas.

Jis teigia, kad mechaninių dirbtuvių darbuotojai, laiku ir gerai sutvarkę pastebėtus gedimus, nusipelno didžiausių pagyrų.

Gerai ir tai, kad apie pusę komunalinio ūkio mechanizmų yra laikomi po stogu.

 

Vakar išpylė apie 10 tonų druskos

„Vakar buvo pirmoji diena per bene tris savaites, kai pagaliau užregistravome pliusinę temperatūrą dieną. Mums temperatūros pasikeitimas reiškia, kad, užuot ant šaligatvių ir gatvių pylę skaldos mišinį – tai darėme per šalčius, ėmėme pilti druską ir jos tirpalą.

„Paprastai, esant iki dešimt laipsnių šalčio, pilame druską ir jos tirpalą, o temperatūrai nukritus žemiau, barstome skaldą“, – paaiškino S. Šeputis.

Jis sakė, kad vakar ant kurorto miesto gatvių ir šaligatvių komunalininkai išpylė apie dešimt tonų grynos druskos.

„Paprastai užtenka nuo trijų iki penkių tonų, bet dėl įšalo ir sniego vakar turėjome išbarstyti rekordinį šiai žiemai kiekį druskos“, – sakė pavaduotojas.

Per speigus komunalininkai, anot pašnekovo, išbarstė apie 15 tonų skaldos mišinio.

S. Šeputis sakė, kad turėtas druskos atsargas jau baigia sunaudoti, todėl užsakė papildomai apie 30 tonų druskos.

„Nežinia, koks oras bus šią savaitę. Artėja didelė Stintų šventė, per kurią, girdėjau prognozes, tikimasi sniego, todėl reikėjo iš anksto pasirūpinti, kad gatvės būtų nuvalytos, o ant šaligatvių nebūtų įšalo“, – pasakojo S. Šeputis.

 

Tikisi, kad savivaldybė atsiskaitys laiku

Jis tikisi, kad atšiauriai žiemai beveik neatleidžiant savo gniaužtų, labai svarbu, kad savivaldybės nepavestų.

„Laukiame, kol savivaldybė mums praves nemažą įsiskolinimą už šiukšlių išvežimą. Jeigu bus tai padaryta, tikimės, kad žiemą įveiksime be trikdžių“, – sakė S. Šeputis.

Jis atsisakė įvardinti, kiek savivaldybė skolinga UAB „Palangos komunalinis ūkis“ už šiukšlių išvežimą. „Tai – komercinė paslaptis“, – sakė savivaldybės įmonės vienas vadovų.

Jūsų komentaras:

Kristupas 2012-02-14 20:06 (Jj / IP: 78.61.214.75)
Miestas valomas nepriekaistingai. Taip nebuvo niekada. Ačiū valdžiai ir komunalininkams. Maciau meras su komunalininkais sekmadienį ryte važinėjo po miesta. Ir siaip kikviena rytą matau mera su mėlyna mažytė masina vazinejant po Palanga. Malonu, kad turime šeimininką, kuris rūpinasi palangiskiais.

Jonas 2012-02-14 16:48 (IP: 78.61.168.6)
Šiaip jau dirbama kaip ir neblogai, bet,kad ir tos žiemos tiek tebuvo.Bet apie daugiabučius - tai netvarka, valytojai dirba po valandą,o kur kitas praleidžia,neaišku.Reikalinga mažoji technika rankiniam darbui pakeisti.

Taip pat skaitykite

Šiandien, šeštadienį, žinia iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro buvo bloga miesto komunalinio įmonei, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ – patvirtinta, kad vienas jos darbuotojas užsikrėtė koronavirusu.


Nors Palangą kaip ir visą šalį kausto karantinas, gatvės yra tuščios, tačiau Palangos miesto savivaldybės komunalinio įmonės, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojų, vilkinčių ryškiomis liemenėmis, mieste galima pamatyti visur – tarsi miesto kurortinis sezonas jau prasidėtų rytoj.


Praėjusį sekmadienį tragiškoje avarijoje Širvintų rajone žuvo buvusio UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Vido Misikonio 34 metų sūnus.


Pasibaigus žiemos šventėms, gyventojai raginami nupuoštų eglučių nemesti bet kur – jas atvežti reikėtų į UAB „Palangos komunalinis ūkis“ kiemą (Ganyklų g. 34), kur yra pastatyti specialiai žaliaskarėms surinkti skirti konteineriai. Pasak bendrovės direktoriaus Konstantino Skieraus, terminas, iki kada galima atvežti eglutes, nėra numatytas – gyventojai tai...


Pakako vienos palangiškės skundo, kad benamiai katinai, iki šiol laikyti ir šerti už savo pinigus geradarės palangiškės miesto komunalinio ūkio pašiūrėje, jau šią savaitę atsidurtų Klaipėdos „Nuare“, kur jų gali laukti gan liūdna ateitis. Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įpareigojo UAB „Palangos komunalinis...


„Palangos tiltas” baigia straipsnių ciklą apie Palangos daugiabučių renovaciją. Vykdomo tyrimo metu buvo aptikta bei užfiksuota nemažai paliktų pažeidimų ir defektų renovuojamuose daugiabučiuose. Kas dėl to kaltas? Kas turėtų už tai atsakyti? „Palangos tiltas” kalbėjosi su renovacijos darbus atliekančia UAB „Konsolė“ ir renovacijos administratoriumi...


Už gražesnio ir tvarkingesnio miesto – įžvalgūs, kelis ėjimus į priekį numatantys UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus ir jo devynių padalinių vadybininkų protai ir virš šimto mieste ir Šventojoje triūsiančių komunalininkų rankos. Bet miesto komunalinio ūkio bendrovė jau baigia išsemti savo žmogiškuosius ir...


Šiais metais žiema prasidėjo taip, kaip numatyta kalendoriuose: gruodžio pirmąją iškrito pirmasis sniegas. Gatvių ir kiemų švara bei tvarka kurorte besirūpinančių UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojų jis neužklupo, kaip kituose miestuose, netikėtai, tačiau anksčiau nei pastaraisiais metais pradėję nuo sniego valyti bei barstyti gatves komunalininkai kiek...


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


Iki sausio vidurio Palangos komunalinio vadovai pirmąją žiemos pusę vadino „svajonių žiema“, bet sausio pabaigoje ir vasario pradžioje speigais savo galybę įrodžiusi pavėlavusi žiema, jau kelias savaites šokdina UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojus.   Valo apie dvidešimt komunalininkų „Kai viską stingdė speigai, gedo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius