Kretinga turi nakvynės namus, Palanga – ne, nes tam neturi tinkamų patalpų bei nemato poreikio

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-12-02
Peržiūrėta
2069
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kretingos nakvynės namai 15min.lt nuotr.
Kretingos nakvynės namai 15min.lt nuotr.

 Kretingoje, prie ligoninės, Žemaitės al. 1, duris atvėrė nauji saugios nakvynės namai asmenims, neturintiems gyvenamosios vietos. O ar Palangoje artimiausiu metu atsiras nakvynės namai?

Vienaaukščiame tokių namų pastate įrengti 4 kambariai po 2 vietas laikinam apgyvendinimui (iki 6 mėnesių), 2 kambariai po 2 vietas laikinam apnakvindinimui (iki 3 naktų), virtuvė, skalbykla, tualetai, dušai, laisvalaikio kambarys, administracinės bei pagalbinės patalpos.

Nakvynės namuose galės apsistoti grįžę iš įkalinimo vietų, nuo šeimų atskirti smurtautojai, taip pat tie, kurie laikinai praradę būstą neturi kur glaustis. Visi laikini gyventojai privalės laikytis taisyklių, nebus įleidžiami girti.

 

Kaip sakė „Palangos tiltui“ Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Irena Šatkauskienė, atskirų nakvynės namų artimiausiu metu Palangoje įrengti neplanuojama, kadangi miestas neturi tam tinkamų patalpų bei nėra aiškiai išreikšto nakvynės namų steigimo poreikio.

 „Palangos Socialinių paslaugų centre yra teikiama intensyvi krizių įveikimo pagalba bei laikino apnakvindinimo paslauga, kur, esant krizinei situacijai, gali laikinai apsistoti Palangos miesto gyventojai. Čia, esant poreikiui, galima ne tik būti laikinai apnakvindinami, bet ir gauti kitą reikiamą pagalbą – Socialinių paslaugų centro darbuotojai krizės ištiktiems padeda ieškoti išeičių, pavyzdžiui, susitvarkyti dokumentus, surasti padėti galinčius giminaičius, padeda susirasti nuomojamą būstą, motyvuoja ieškoti stabilaus pajamų šaltinio. Esant poreikiui bei asmeniui sutinkant, asmuo gali būti nukreipiamas į priklausomybių centrą arba į Klaipėdos nakvynės namus,“ – sakė I. Šatkauskienė.

Nakvynės namai yra Kretingos socialinių paslaugų centro padalinys. Naujasis socialinis objektas mieste tarnaus nuolatinės gyvenamosios vietos neturintiems žmonėms – jie galės juose laikinai prisiglausti nuo vienos nakties iki vienerių metų. Kretingos nakvynės namai įrengti rekonstruotame ir pastatytame naujame priestate išplėstame buvusios bibliotekos pastate prie Kretingos ligoninės.

Kretingos nakvynės namuose dirbs 9 socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai, valytoja, apsaugininkas.

Kretingos nakvynės namų statybos ir įrengimo darbai, kurių bendra vertė siekė kiek daugiau nei 420 tūkst. eurų, buvo finansuojami Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Kretingos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Infliacijai Lietuvoje mušant rekordus, plačiau pinigines artėjantį poilsio sezoną turės atverti ir pajūrio lankytojai. Maitinimo įstaigos planuoja kainas didinti apie 30 procentų, o pigiausios nakvynės rezervuotos jau iki rugsėjo.


 Kretingoje, prie ligoninės, Žemaitės al. 1, duris atvėrė nauji saugios nakvynės namai asmenims, neturintiems gyvenamosios vietos. O ar Palangoje artimiausiu metu atsiras nakvynės namai? Vienaaukščiame tokių namų pastate įrengti 4 kambariai po 2 vietas laikinam apgyvendinimui (iki 6 mėnesių), 2 kambariai po 2 vietas laikinam apnakvindinimui (iki 3 naktų), virtuvė, skalbykla, tualetai...


Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ kviečia Lietuvos gyventojus dalyvauti projekte „Trečioji nakvynė“ ir užsisakius dvi ar daugiau nakvynių apgyvendinimo įstaigose iš eilės – trečią gauti nemokamai. Prie šio projekto prisijungė ir kai kurie Palangos viešbučiai bei nakvynės paslaugas siūlantys palangiškiai.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Palangos miesto savivaldybė kviečia viešbučius ar kitas apgyvendinimo paslaugas teikiančias įmones teikti pasiūlymus dėl izoliavimosi patalpų suteikimo paslaugos, esant poreikiui. Už šias paslaugas bus apmokama Vyriausybės nustatyta tvarka. Komercinius pasiūlymus su įkainiais teikti el. paštu [email protected]


Šalyje kylančia panika dėl koronaviruso gali pasinaudoti ir sukčiai ar vagys. Policija įspėja gyventojus neatidarinėti durų nepažįstamiems asmenims, kurie apsimeta medikais, pareigūnais, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar kitų tarnybų pareigūnais ir siūlo dezinfekuoti namus, apžiūrėti asmenis ar kambarius ir pan.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Šio sezono ypatumų – ne vienas, ir jie visi nesusiję su vėsesne nei įprastai vasara. „Kalbant apie maitinimo sektorių, pastebima, kad poilsiautojų išlaidos kavinėse, restoranuose yra gerokai sumažėjusios. Taip pat kavinėse beveik nebeliko iš aplinkinių vietovių atvykstančių svečių, kurie atvyksta be nakvynės, tiesiog pasivaikščioti, pramogauti....


Tai, kad trūksta visos šalies gydymo įstaigose gydytojų, girdėti jau kurį laiką. Gydytojai sensta, o jauni jų pakeisti neatvyksta. Nors Palanga negali būti lyginama su savivaldybe gilioje provincijoje, jauni gydytojai į Palangą neskuba. „Jie čia tikriausiai nemato perspektyvų. Mūsų ligoninė nėra daugiaprofilinė, tad jie ieško kur galėtų geriau save realizuoti“...


Penktadienį prie iš pagrindų atgimusio pastato Ganyklų g. 30, skambant Palangos orkestro atliekamiems muzikiniams kūriniams, rinkosi palangiškiai, rikiavosi Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai bei garbūs svečiai. Čia tądien iškilmingai perkirpta simbolinė juostelė – šia ceremonija paskelbta, jog naujieji Palangos policijos namai jau baigti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius