Kretingiškių pasaka tęsiasi – „sausai“ eliminuoti „Telšiai“, o „Olimpo“ sezonas pakibo ant plauko

Palangos tiltas, 2024-03-20
685

M.Stašys nemažina apsukų

Šio „7bet-NKL“ sezono atkrintamosiose „Kretinga“ daro stebuklus. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 73:71 (13:19, 19:19, 21:18, 20:15) ketvirtfinalyje eliminavo „Telšius“.

Ketvirtfinalio seriją iki trijų pergalių 3:0 laimėję kretingiškiai pusfinalyje susitiks su Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ir Vilkaviškio „Perlo“ poros nugalėtoju.

Likus paskutinėms 3 minutėms Ernesto Bružo tritaškis išvedė „Kretingą“ į priekį (65:62), tačiau tuo pačiu atsakė Ignas Razutis (65:65).

Tiksint paskutinei minutei Rytis Zabita realizavo dvitaškį (70:67), o kitoje aikštės pusėje kamuolį perėmęs E.Bružas perdavė jį Mindaugui Stašiui, kuris greitoje atakoje dar labiau atitolino svečius (72:67).

Po minutės pertraukėlės I.Razučio tolimas šūvis nubraukė telšiškių deficitą iki vieno metimo (70:72), o likus 14 sekundžių pražangą išprovokavęs Edgaras Danys realizavo 1 baudą iš 2 (73:70).

Tyčia prasižengę kretingiškiai prie baudų metimų linijos nusiuntė „Telšių“ kapitoną Ovidijų Kaminskį, kuris pataikė 1 baudą, bet šeimininkai atsikovojo kamuolį puolime. Visgi Deividas Rasys suklydo lemiamu momentu ir į pusfinalį patekusi „Kretinga“ paskendo euforijoje.

Susitikimo pradžioje kretingiškiams įsivažiuoti sekėsi sunkiai – jie prarado 7 kamuolius ir prametė 7 tolimus metimus bei pralaimėjo pirmąjį ketvirtį (13:19).

Antrajam kėliniui einant į pabaigą šeimininkai toliau kontroliavo rungtynių eigą ir pirmą kartą šiame mače įgijo dviženklę persvarą (36:26).

Po ilgosios pertraukos „Kretinga“ pradėjo vytis priešininkus ir prieš lemiamą kėlinį nubraukė deficitą iki vieno metimo (53:56).

Kretingos ekipą į pergalę vedė dvigubą dublį surinkęs R.Zabita, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 13 taškų (6/8 dvit., 1/1 baud.), 12 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 20 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo E.Danys, per 31 minutę pelnė 14 taškų (3/4 dvit., 2/3 trit.), atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 15 efektyvumo balų.

Pralaimėtojams I.Razutis per 29 minutes pelnė 18 taškų (1/7 dvit., 3/4 trit., 7/9 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus.

„Telšiai“: Ignas Razutis 18 (1/7 dvit., 3/4 trit., 7/9 baud., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Rolandas Jakštas 14 (5/7 dvit.), Valerijus Anisimovas 11 (5/6 dvit.), Ovidijus Kaminskis 8 (5 atk. kam., 3 per. kam.), Deividas Rasys (8 atk. kam.) ir Laurynas Kaveckis (2/8 dvit.) po 7.

„Kretinga“: Edgaras Danys 14 (2/3 trit.), Rytis Zabita 13 (6/8 dvit., 12 atk. kam.), Mindaugas Stašys 12 (3/9 dvit., 8 rez. perd.), Mantas Ruikis (2/6 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Justas Žiubrys (2/3 trit.) ir Ernestas Bružas (2/5 trit.) po 8, Edvinas Alunderis 7 (3/7 dvit., 13 atk. kam.).

Neįtikėtina: antrą kartą „Delikateso“ paguldyto „Olimpo“ sezonas pakibo ant plauko

Joniškio „Delikatesas“ serviruoja dar vieną staigmeną ir atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ pusfinalio. Žilvino Petraičio auklėtiniai išvykoje 99:85 (32:12, 19:19, 21:25, 27:29) antrą kartą smogė reguliariojo sezono nugalėtojams Palangos „Olimpui“.

Iki trijų pergalių ketvirtfinalyje „Delikatesas“ pirmauja 2:1. Ketvirtoji ekipų dvikova vyks kovo 21 d. 18 val. Joniškyje.

„Olimpas“ serijoje nesugeba laimėti namie – Palangoje krito ir pirmose serijos rungtynėse. Joniškyje „Olimpas“ triumfavo 97:89.

Susitikimo pradžioje svečiai aikštelėje darė ką norėjo ir įpusėjus pirmajam ketvirčiui atitrūko 17:1 atkarpa. Prabėgus pusantro kėlinio Joniškio komanda toliau nerodė jokio gailesčio ir įgijo rekordinę persvarą (43:18).

Po ilgosios pertraukos vaizdas Palangos arenoje nesikeitė ir aidint trečiojo kėlinio sirenai „Delikatesas“ vis dar išlaikė triuškinamą pranašumą (72:56).

Visgi pasiduoti neketinę šeimininkai prabėgus 4 minutėms lemiamame ketvirtyje, po Mariaus Runkausko tolimo šūvio, nubraukė milžinišką deficitą iki vienaženklio (68:77).

Mačo pabaigoje Devinas Hutchinsonas galingai įkrovė į krepšį ir netrukus „Delikatesas“ įtvirtino triumfą.

Geriausią karjeros mačą „7bet-NKL“ čempionate sužaidusio Ronaldo Rutkausko sąskaitoje per 36 minutes buvo 29 taškai (11/16 dvit., 2/3 trit., 1/2 baud.), 14 atkovotų kamuolių, 1 rezultatyvus perdavimas bei 38 naudingumo balai.

Naudingiausią asmeninį pasirodymą šiame sezone užfiksavęs Julius Kazakauskas buvo netoli trigubo dublio. Puolėjas per 37 minutes pelnė 23 taškus (3/6 dvit., 3/6 trit., 8/8 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei surinko 41 efektyvumo balą.

Svečiams nepadėjo kapitonas Šarūnas Kulevičius ir Darionas Rackley.

„Olimpas“: Julius Kazakauskas 23 (3/6 trit., 8/8 baud., 11 atk. kam., 8 rez. perd., 41 naud.), Paulius Danisevičius 18 (4/11 trit., 4 rez. perd.), Marius Runkauskas 16 (4/13 trit.), Karolis Guščikas 14 (6/10 dvit., 12 atk. kam., 25 naud.).

„Delikatesas“: Ronaldas Rutkauskas 29 (11/16 dvit., 2/3 trit., 14 atk. kam., 3 per. kam., 38 naud.), Devinas Hutchinsonas 25 (5/9 dvit., 2/5 trit., 9/12 baud., 5 atk. kam., 6 rez. perd., 31 naud.), Donnellas Cegersas 13 (6/9 dvit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), Nojus Jankūnas 12 (4/6 dvit., 5 atk. kam.), Lukas Kazlauskas 11 (4/11 dvit., 10 rez. perd., 4 kld.), Martynas Tamulevičius 9.

NKL

Joniškio „Delikatesas“ serviruoja dar vieną staigmeną ir atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ pusfinalio.

Nuo senų laikų kretingiškiai suprato, kad sportas – ne tik sveikata, bet ir puikus būdas laisvalaikiui leisti. Mus pasiekusiose tarpukario nuotraukose jie džiaugiasi ne tik vasaros, bet ir žiemos sporto malonumais, ko mes šiandien jau beveik nebeturime.

Šventoji šiemet sužibės ryškiomis kalėdinėmis šviesomis. Visa tai dėl ypatingos iniciatyvos – Kalėdinės pušelių alėjos Pėsčiųjų aikštėje, kuri džiugins visą gruodį.

Pasibaigus šildymo sezonui dauguma gyventojų gali lengviau atsikvėpti. Šaltasis metų laikotarpis gerokai patuština kišenes, o šiemet šildymo sezonas dar buvo ir labai ilgas. Palangiškių teiravomės, koks, jų akimis, buvo šis šildymo sezonas – pigesnis ar vis dėlto brangesnis. UAB „Palangos šilumos tinklai“...

Planuota jau šiemet pradėti Šventosios uosto atstatymo darbus ir baigti 2020-aisiais. Tačiau paaiškėjo, jog Europos Sąjunga (ES) nenusiteikusi jam skirti finansinės paramos, kaip ir prieš keliolika metų vėl svarstoma, iš kur gauti pinigų tokiam ambicingam projektui.

Kai vis skaisčiau spindinti pavasario saulė nušviečia plikas ir pilkas medžių šakas bei nurudusią pernykštę žolę, kai taip norisi spalvų, tikrai verta užsukti į „Ramybės“ galeriją, kur penktadienį atidaryta Džinos Jasiūnienės tapybos darbų paroda „Abrakadabra“, nukelianti į margą, ryškiaspalvį „Tūkstantis ir vienos nakties“...

Lapkričio mėnuo – ne tik lapų kritimo metas, bet ir vėlių mėnuo. Nuo seno susiklostė tradicija artimųjų amžino poilsio vietą sutvarkyti dar iki Vėlinių, o per jas puošti kapus gėlėmis bei uždegti žvakutę. „Pasirūpinkime ir apleistais kapais“, - ragina kapinių prižiūrėtoja Liudmila Palčikova.