Kretingoje, Palangos gatvėje, prie geležinkelio stoties, bus statoma požeminė perėja

***, 2021-03-01
Peržiūrėta
1389
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pajūrio naujienos foto
Pajūrio naujienos foto

Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius išvien su Susisiekimo ministerijos ir bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ atstovais galutinai sutarė, kad Kretingoje, Palangos gatvėje, prie geležinkelio stoties, bus statoma požeminė perėja.

Pasak mero, derinimas, kokia perėja būtų tikslingiausia – įrengta viršum geležinkelio su keltuvu ar požeminė – vyko jau nuo 2017-ųjų metų. Preliminariais skaičiavimais, įrengti požeminę perėją kainuos apie 2 mln. Eur. Šiemet bus pradėtas rengti projektas, o kitąmet turėtų prasidėti ir statybos darbai. Kretingos rajono savivaldybė pateikė paraišką šiemet gauti iš valstybės rezervo 0,5 mln. Eur projektavimo ir parengiamiesiems darbams, kurie vyktų etapais. Išvien su perėjos statyba nuo stoties po 200 m į abi puses – Bajorų ir geležinkelio viaduko link – turės būti įrengtos garso izoliacinės sienelės. Bendras jų ilgis Kretingos mieste sieks apie 600 m. Kretingos rajono savivaldybė prie sienelių įrengimo darbų taip pat turės prisidėti savomis lėšomis – 7 proc., arba 189 tūkst. Eur.

Mero žodžiais, „Lietuvos geležinkeliai“ taip pat įsipareigojo šiemet galutinai sutvarkyti perėją ties laidojimo namais, kur Savivaldybė buvo įsipareigojusi ir jau prieš kelerius metus už savo lėšas įrengė žmonių pramintą „šaligatvį į niekur“. Paklaustas, ar nebuvo svarstoma galimybė įrengti apsaugines sieneles ties „Akmenos“ sodais – ir dėl garso izoliacijos, ir dėl saugumo, nes tai yra vienas avaringiausių ruožų visoje šalyje, A. Kalnius atsakė, kad, jo žiniomis, bendrovė nesvarsto tokios galimybės: „Tai, kas privaloma, jie padarė: įrengti ženklai, prie oficialių pervažų – šviesoforai, sienelių statybos kaštai – dideli. Jie motyvuoja, kad visur galioja žmogiškasis faktorius – žmonės prie geležinkelių turi būti budrūs ir ypač atsargūs.“

„Pajūrio naujienos" info

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius išvien su Susisiekimo ministerijos ir bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ atstovais galutinai sutarė, kad Kretingoje, Palangos gatvėje, prie geležinkelio stoties, bus statoma požeminė perėja.


Liepos 9 dieną, apie 08.30 val. Palangoje, Kretingos g. ir Sodų g. sankryžoje įvyko nelaimė.1992 m. gimusi automobilio „Toyota Avensis“ vairuotoja, išvažiuodama iš žiedinės sankryžos nepastebėjo 1975 m. gimusios, pėsčiųjų perėja ėjusios moters ir ją partrenkė. Nukentėjusi pėsčioji gydoma ligoninėje.


Buvusi senosios autobusų stoties teritorija Palangoje po metų turėtų pasikeisti neatpažįstamai: ją norima kapitališkai rekonstruoti ir paversti nauju turistų traukos centru. Anot Palangos valdžios, jau yra gautas statybų leidimas, ir dabar viskas priklausys nuo finansų, mat projektas įvertintas apie 730 tūkst. eurų.


Bet kurios autobusų stoties paskirtis – aiški, bet antrąjį gimtadienį švenčianti Palangos autobusų stotis išskirtinė – ji kai kuriems miestelėnams tapo ir susitikimų vieta.


Antradienį prie mūsų miesto autobusų stoties ir viešbučio „Palanga“ būta neįprastos sumaišties: gavus pranešimus, jog šie pastatai užminuoti, iš jų buvo evakuoti žmonės. Policija įvedė planą „Skydas“, prie pastatų budėjo pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, iš Klaipėdos iškviesti antiteroristinių operacijų...


Naujosios Palangos autobusų stoties statyba jau tapo visai artima – kaip numato įstatymai, vakar jos projektuotojai iš UAB „City projects“ labai negausiai į Tarybos posėdžių salę susirinkusiems kurorto visuomenės ir žiniasklaidos atstovams pristatė stambaus Palangos infrastruktūros objekto techninį projektą.


Susipažinus su UAB „City Projects“ pateikta naujos autobusų stoties ir prekybos centro greta Klaipėdos plento koncepcija ir statinių vizualizacija, susidaro įspūdis, kad lieka neįvertintas su tokių svarbių objektų kompleksu susijęs pėsčiųjų bei įvairaus transporto išorinio ir vidinio eismo organizavimas, nors su planuojamais statyti objektais tai labai aktualu, nes tai...


Pirmadienio vakarą Palangos miesto tarybos nariams, Savivaldybės administracijos atstovams bei besidomintiems naujosios kurorto autobusų stoties bei prekybos centro ateities planais prisistatė investuotojai – „Homburg“ grupė Baltijos šalyse, projekto valdytojai „Capital city group“ bei pristatė keturias „City Projects“ architektų parengtas...


Viešųjų tualetų trūkumas yra viena iš opiausių problemų Palangoje. Todėl prireikus į tualetą, kurorto svečiai priversti ieškoti jų po visą miestą ar įsmukti į pirmą pasitaikiusią kavinę, nors šios iš ne savo lankytojų už pasinaudojimą „karališka“ vieta reikalauja lito. Tačiau savivaldybė nemato didelio poreikio pastatyti papildomus tualetus.


Prasidės Autobusų stoties rekonstrukcija

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 03 | Rubrika: Miestas

Kurorto valdžiai nusprendus, kad būtina rekonstruoti Palangos autobusų stotį bei stoties pastate įsikūrusį Turizmo informacijos centrą, skelbtą konkursą darbams atlikti laimėjo UAB „Adakris“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas