Lvive aptarta europinės geležinkelio jungties tarp Klaipėdos ir Odesos jūrų uostų perspektyva

"Palangos tilto" informacija, 2023-03-03
Peržiūrėta
850
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lvive aptarta europinės geležinkelio jungties tarp Klaipėdos ir Odesos jūrų uostų perspektyva

Ukrainos Aukščiausios Rados ir Lietuvos Seimo abiejų Ekonomikos komitetų 2022 m birželio mėnesį pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas jau duoda vaisių. 

„Kovo 3-iąją Lvive ekonomikos forume, jau susitiko ne tik abiejų šalių komitetų parlamentarai, bet ir susisiekimo, ekonomikos, aplinkos viceministrai, Klaipėdos ir visų Ukrainos uostų administracijos vadovai, geležinkelių vadovai bei, kas ne mažiau svarbu, įvairių pramonės (logistikos, aukštųjų technologijų, tekstilės, energetikos ir kt.) šakų atstovai,“ – skelbia palangiškio Seimo nario Mindaugo Skritulsko įrašas „Facebook.“

Ekonomikos forumo metu buvo aptartos konkrečios transporto tinklo, pirmiausia, europinės geležinkelio jungties tarp Klaipėdos ir Odesos jūrų uostų perspektyva, kuriai jau pritarė Europos Taryba (kovo mėnesį tikimasi Europos parlameto pritarimo) bei ekonominio bendradarbiavimo glaudesnės galimybės. 

„Ypatinga padėka Lietuvos ambasadoriui Valdemarui Serapinui, komercijos atašė Tomui Matulevičiui už indėlį organizuojant šį renginį. Kitas forumas numatytas jau Lietuvoje. #stipruskartu,“ – sako M. Skritulskas.

PT info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį, balandžio 27 dieną, Seimas priėmė Šventosios jūrų uosto įstatymo pataisas, inicijuotas Seimo nario Mindaugo Skritulsko, kuriomis siūloma nuo 2024 m. Šventosios jūrų uosto žemę, jo infrastruktūrą ir akvatoriją leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Ukrainos Aukščiausios Rados ir Lietuvos Seimo abiejų Ekonomikos komitetų 2022 m birželio mėnesį pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas jau duoda vaisių.  „Kovo 3-iąją Lvive ekonomikos forume, jau susitiko ne tik abiejų šalių komitetų parlamentarai, bet ir susisiekimo, ekonomikos, aplinkos viceministrai, Klaipėdos ir visų Ukrainos uostų administracijos vadovai, geležinkelių vadovai...


Lietuvos oro uostų skelbtą tarptautinį aviacinių degalų tiekimo infrastruktūros (kuro bazių) valdymo konkursą Vilniaus ir Palangos oro uostuose laimėjo kompanija „Baltjet“.


Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius išvien su Susisiekimo ministerijos ir bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ atstovais galutinai sutarė, kad Kretingoje, Palangos gatvėje, prie geležinkelio stoties, bus statoma požeminė perėja.


Vilniuje įsikūrusio palangiškio fotomenininko Pauliaus Makausko vardas šiemet nuskambėjo itin plačiai – jis buvo pripažintas vieno prestižiškiausių pasaulyje fotografijos konkurso „International Photography Awards“ (IPA) nugalėtoju. Konkursui pristatęs keletą savo kuriamo ciklo „Naujos jūros“ nuotraukų, tarp 13 tūkst. darbų iš daugiau...


Lapkričio 17 dieną vykusioje Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) asamblėjoje į šios organizacijos valdybą išrinktas Lietuvos oro uostų vadovas, buvęs Palangos oro uosto direktorius Marius Gelžinis. Taryba vienija daugiau nei 500 oro uostų visoje Europoje.


Iš Kretingos iki Palangos bus galima nuvykti ir geležinkeliu – o tai reiškia, kad nuo paties Vilniaus iki pat jūros. Tai dar ne faktas, bet ankstyvosiose stadijose tarp atsakingų asmenų jau svarstoma idėja.


Palangos oro uostas liepos mėnesį buvo ketvirtas pagal keleivių augimątarp mažųjų Europos oro uostų, rodo prieš kelias dienas paskelbti naujausi Tarptautinės oro uostų tarybos„ACI Europe“ duomenys. Vertinantšių metųliepos, palyginti su tuo pačiu 2015 metų mėnesiu, duomenis, oro uostas fiksavo 55,6 proc. keleivių skaičiaus augimą (26,6 tūkst.) ir nusileido tik trims...


Parengta Šventosios jūrų uosto galimybių studija

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 27 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę miesto meras Vytautas Stalmokas, Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas ir vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste dalyvavo techninės tarybos posėdyje, kur UAB „Ardanuy Baltic“, Ispanijos kompanija „Ardanuy Ingeneria“ atstovė Lietuvoje pristatė Šventosios jūrų uosto galimybių studiją.


Šventojoje Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas, Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas su savivaldybės administracijos direktoriumi Valerijumi Kuznecovu bei laikinuoju miesto vyriausiuoju architektu Svajūnu Bradūnu, dalyvaujant Šventosios seniūnui Eugenijui Čilinskui, aptarė Šventosios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius