Kurhauzas be bendrasavininkių Jackų sutikimo naujam gyvenimui kyla teisėtai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013-11-07
Peržiūrėta
1866
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurhauzo prikėlimo naujam gyvenimui planai metų pradžioje buvo pakibę ant plauko.
Kurhauzo prikėlimo naujam gyvenimui planai metų pradžioje buvo pakibę ant plauko.

Palangos savivaldybei priklausančios mūrinės Kurhauzo dalies vidaus pritaikymo darbai atliekami teisėtai – tai konstatavo Klaipėdos apygardos teismas.
Palangos kurhauzas naujam gyvenimui kilti pradėjo prieš pusantrų metų – 2012 m. atstatyta Savivaldybei priklausanti mūrinė šio kurorto simbolio dalis. Šiemet darbai užvirė Kurhauzo viduje – iki gruodžio 14 d. bus kapitališkai suremontuotas vidus bei pastatas pritaikytas naudoti – įrengta šildymo sistema, komunikacijos.
Tačiau Kurhauzo prikėlimo naujam gyvenimui planai metų pradžioje buvo pakibę ant plauko, nes, norint atlikti kapitalinį remontą (restauravimo-pritaikymo darbus), būtina gauti pastato bendrasavininkių sutikimą. Be šio dokumento nėra galimybės gauti statybos leidimo darbams.
Įvertinę ne vienerius metus besitęsiančius ginčus su Kurhauzo bendrasavininkiais, kurorto Savivaldybės atstovai, dėl teisės gauti statybą leidžiantį dokumentą pastato mūrinės dalies kapitalinio remonto darbams atlikti be bendrasavininkių sutikimo, gruodžio viduryje kreipėsi į Palangos miesto apylinkės teismą. Kovą buvo priimtas Savivaldybei palankus sprendimas, ir Kurhauzo viduje vėl užvirė darbai. Jie buvo tęsiami nepaisant to, kad Jackos minėtą Palangos miesto apylinkės teismo sprendimą apskundė Klaipėdos apygardos teismui.
Taškas bendrasavininkių ginče padėtas praėjusią savaitę – Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs visas aplinkybes, konstatavo, jog nėra įrodymų, kad Savivaldybė pažeidė teisėtus bendrasavininkių interesus – kapitalinio remonto projekto sprendiniais nenumatyta didinti pastato tūrio, keisti architektūros ar pagrindinės konstruktyvinės schemos, o projekto architektūriniais sprendiniais numatyta saugoti esamus vertingus želdinius. „Apeliacinės instancijos teismas konstatuoja, kad pirmosios instancijos teismas priėmė teisėtą sprendimą ir jis paliekamas galioti“, – nurodoma Klaipėdos apygardos teismo nutartyje.
Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, ši teismo nutartis yra džiugi žinia visiems palangiškiams. „Kurhauzas yra kurorto simbolis, šis pastatas yra reikšmingas ne tik Palangos, bet ir kitų miestų gyventojams. Ir nors, net ir vykstant teisminiams ginčams, Kurhauze visu tempu vyko remonto darbai, kol nebuvo priimtas apeliacinės instancijos teismo sprendimas, niekas negalėjo būti šimtu procentų garantuotas dėl ginčo baigties. Šiandien, kai turime įsiteisėjusią nutartį, galime drąsiai teigti, kad Savivaldybė buvo teisi skubindama Kurhauzo vidaus remontą. Jau netrukus, gruodžio 14 d., puošnioje Kurhauzo salėje įvyks iškilmingas renginys, kurio metu bus pagerbti miestui nusipelnę asmenys, o pats pastatas bus perduotas kultūros visuomenės poreikiams“, – kalbėjo kurorto meras.
Š. Vaitkaus nuomone, įsiteisėjusi Klaipėdos apygardos teismo nutartis dar kartą patvirtino, jog Kurhauzo bendrasavininkiai, neduodami sutikimo Savivaldybei kapitališkai remontuoti šį pastatą, elgėsi netinkamai. „Matyti, kad Kurhauzo likimas jiems nėra labai svarbus – Jackos ne tik neatstato jiems priklausančios medinės Kurhauzo dalies, bet ir, nuolat besibylinėdami bei neduodami sutikimo restauruoti mūrinę dalį, trukdė Savivaldybei pasirūpinti miestui priklausančia kurorto simbolio dalimi“, – sakė Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Buvusi Kunigiškių vaikų poilsio stovykla pradėjo kilti naujam gyvenimui – rekonstruojamas Švietimo ir mokslo ministerijai priklausantis ir pagal panaudos sutartį nacionalinės M. K. Čiurlionio meno mokyklos valdomas turtas. Tad netrukus šiame poilsio pastatų komplekse, skirtame edukacijai, ir vėl bus priimami vaikai.


„Laukinių Vakarų salūnui“ prekybos alkoholiu laikas apribotas teisėtai – tai neskundžiamu sprendimu šiandien, spalio 16 d., konstatavo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.


Palangoje neilgai trukus atgims legendinis kino teatras „Naglis“. Planuojama, kad jau po kelerių metų jis taps regionine filmoteka. Bendrovei „Lietuvos kinas“ priklausantis „Naglis“ yra seniausias išlikęs valstybinis kino teatras.   


Penktadienį, liepos 21 dieną, Vilniuje, Kultūros paveldo departamente, aptartas Kurhauzo medinės dalies perdavimo Palangos miesto savivaldybei klausimas. Jau kitą savaitę vyksiančio Savivaldybės tarybos posėdžio metu bus priimtas sprendimas dėl sutikimo perimti šį turtą bei lėšų skyrimo Kurhauzo restauraciniam projektui parengti.


Praėjusių metų rugpjūtį istorinei Palangos „Anapilio“ vilai buvo skirtas beveik 700 tūkstančių eurų (2,415 mln. litų) finansavimas. Ilgus metus nerenovuotas šimtametis kurorto pastatas pamažu bunda naujam gyvenimui. Jau kitą vasarą „Anapilis“ turėtų atgimti kaip Palangos muziejus. Vila pastatyta pastatyta XIX amžiaus pabaigoje, apie 1898 metus, ir laikoma viena...


Palangos simboliu tapusi legendomis apipinta medinė vila „Anapilis“ netrukus pradės kilti naujam gyvenimui – penktadienį pasirašyta rangos darbų sutartis dėl šios vilos restauravimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams darbų.


Apskundęs Palangos miesto apylinkės teismo nutartį, kuria buvo pripažinta, kad miesto savivaldybė jį teisėtai atleido iš UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriaus pareigų, Rimantas Gliožeris, buvęs direktorius, liko it musę kandęs ir Klaipėdos apygardos teisme.


Kurhauzas be bendrasavininkių Jackų sutikimo naujam gyvenimui kyla teisėtai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 07 | Rubrika: Miestas

Palangos savivaldybei priklausančios mūrinės Kurhauzo dalies vidaus pritaikymo darbai atliekami teisėtai – tai konstatavo Klaipėdos apygardos teismas.


Palangos savivaldybei pradė jus restauruoti kurhauzo savodalį, paveldosaugininkai sulaukė ir Gedimino Jackos prašymo leisti tvarkyti jam priklausančią dalį. Tačiau jo pageidavimą specialistai įvardina gana keistu ir vadina restauracijos imitavimu. Prašo projektavimo sąlygų Medinę kurhauzo dalį valdantis palangiškis kreipėsi į Kultūros paveldo departamento...


Ar sklypai teisėtai tapo valstybiniu mišku?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 06 19 | Rubrika: Miestas

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas išvažiuojamajame posėdyje „Dėl pajūrio regiono problemų“ kurorto bendruomenės kvietimu apžiūrėjo žemės sklypus ir išklausė palangiškių protestą dėl neatkuriamos nuosavybės į teisėtai paveldėtą žemę. Mat žemės sklypai 2004 metais buvo priskirti valstybiniams miškams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius