Legendinis Palangos „Anapilis“ kyla naujam gyvenimui

Palangos tiltas, 2014-11-17
Peržiūrėta
1884
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rangos sutartį pasirašė A. Kilijonienė ir A. Kliukas.
Rangos sutartį pasirašė A. Kilijonienė ir A. Kliukas.

Palangos simboliu tapusi legendomis apipinta medinė vila „Anapilis“ netrukus pradės kilti naujam gyvenimui – penktadienį pasirašyta rangos darbų sutartis dėl šios vilos restauravimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams darbų.
Sutartį su UAB „Pamario restauratorius“ direktoriumi Aldu Kliuku pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė. Rangovai įsipareigojo atlikti pastato restauravimo ir vidaus patalpų remonto darbus. „Vila – medinė, o tai reikalauja ypatingo atidumo ir kruopštumo perrenkant pastato konstrukcijas, atskiriant autentiškas detales ir nepaliekant sienojuose kenkėjų, greitai niekais galinčių paversti net pačius geriausius ketinimus. Pasistengti įgyvendinant šį projektą turės ir mūsų medžio drožinių meistrai – vila garsėjo puošniomis medžio ornamentikos detalėmis, kurios po restauravimo vėl praturtins Palangos kraštovaizdį“, – sakė A. Kliukas.
Grafų Tiškevičių laikus menanti medinė vila sovietmečiu buvo gerokai pakeista, tačiau po išsamių specialistų tyrimų, buvo nustatyta, kurios „Anapilio“ interjero detalės yra autentiškos, koks buvo senasis pastato išplanavimas, netgi kokia buvo vilos sienų spalva. Pagal šias išvadas bus atkuriamas tikrasis „Anapilio“ veidas.
Vila bus ne tik restauruojama, bet ir pritaikyta šiandieniniams poreikiams – pagal ikonografinę medžiagą bus atkurtos renginiams bei ekspozicijoms skirtos salės ir kitos erdvės, atnaujinti sanitariniai mazgai, neįgaliųjų patogumui įrengtas liftas ir papildoma laiptinė – kad pastatas atitiktų priešgaisrinius reikalavimus.
Pasak A. Kilijonienės, Palanga garsėja medinėmis vilomis, o „Anapilis“ – vienas iš įdomiausių ir labiausiai žinomų senosios kurorto archi¬tektūros statinių Lietuvos pajūryje. „Kartu tai yra vienas iš Palangos istorijos atspindžių bei simbolių, todėl labai svarbu neleisti šiai vilai sunykti“, – sakė A. Kilijonienė.
„Anapilio“ išskirtinumas bei istorinė vertė lėmė, jog būtent šioje viloje apsispręsta įkurti Palangos kurorto muziejų. „Sutvarkius vieną iš pirmųjų Palangoje pastatytų vilų, mieste atsiras vieta, kurioje bus galima susipažinti su vieno iš didžiausių Lietuvos kurortų istorija – čia įsikurs Palangos kurorto muziejus, kuriame bus eksponuojama medžiaga, padedanti atskleisti krašto išskirtinumą, susijusį su žvejyba, uostu, muitine ir pasieniu, kurorto kūrimu, knygnešiais, garsiąja Palangos progimnazija ir jos auklėtiniais bei kita“, – kalbėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
Vilos „Anapilis“ restauracijos projekto vertė – 2,7 mln. litų. Lėšos skiriamos iš Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų programų bei Palangos savivaldybės biudžeto. Istorinis „Anapilis“ bus atnaujintas iki 2016 m. pabaigos.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Velykos yra džiaugsmo ir vilties šventė – džiaugsmo dėl tiesos pergalės, dėl Kristaus įkūnyto žmonijos prisikėlimo naujam, šviesesniam ir laimingesniam gyvenimui, ir vilties, kad tamsiosios  jėgos bus nugalėtos.


Buvusi Kunigiškių vaikų poilsio stovykla pradėjo kilti naujam gyvenimui – rekonstruojamas Švietimo ir mokslo ministerijai priklausantis ir pagal panaudos sutartį nacionalinės M. K. Čiurlionio meno mokyklos valdomas turtas. Tad netrukus šiame poilsio pastatų komplekse, skirtame edukacijai, ir vėl bus priimami vaikai.


Palangoje neilgai trukus atgims legendinis kino teatras „Naglis“. Planuojama, kad jau po kelerių metų jis taps regionine filmoteka. Bendrovei „Lietuvos kinas“ priklausantis „Naglis“ yra seniausias išlikęs valstybinis kino teatras.   


Praėjusių metų rugpjūtį istorinei Palangos „Anapilio“ vilai buvo skirtas beveik 700 tūkstančių eurų (2,415 mln. litų) finansavimas. Ilgus metus nerenovuotas šimtametis kurorto pastatas pamažu bunda naujam gyvenimui. Jau kitą vasarą „Anapilis“ turėtų atgimti kaip Palangos muziejus. Vila pastatyta pastatyta XIX amžiaus pabaigoje, apie 1898 metus, ir laikoma viena...


Palangos simboliu tapusi legendomis apipinta medinė vila „Anapilis“ netrukus pradės kilti naujam gyvenimui – penktadienį pasirašyta rangos darbų sutartis dėl šios vilos restauravimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams darbų.


Vieną iš gražiausių Palangos medinių vilų – grafų Tiškevičių laikus menantį „Anapilį“ – netrukus planuojama pradėti kelti naujam gyvenimui. Pernai parengtas šio pastato restauravimo ir pritaikymo kultūros poreikiams projektas, metų pabaigoje gautas statybos leidimas. O praėjusią savaitę paaiškėjo, jog restauravimo darbams bus skirta beveik...


Palangos Kurhauzas prikeltas naujam gyvenimui  3

"Palangos tilto" informacija, 2013 12 15 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį įvykusį Palangos Kurhauzo atidarymą galima laikyti reikšmingiausiu šio šimtmečio Palangos įvykiu- po pusantrų metų trukusios restauracijos Palangos savivaldybei priklausanti mūrinė istorinio pastato dalis atvėrė duris visuomenei, o į pastatą sugužėjo apie 200 garbingų svečių.  Iškilmingame vakare dalyvavo buvusios ir dabartinės...


Kurhauzas be bendrasavininkių Jackų sutikimo naujam gyvenimui kyla teisėtai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 07 | Rubrika: Miestas

Palangos savivaldybei priklausančios mūrinės Kurhauzo dalies vidaus pritaikymo darbai atliekami teisėtai – tai konstatavo Klaipėdos apygardos teismas.


„Anksčiau Šventosios turgus smirdėjo ir buvo atgrasu net koją į jį įkelti. Dabar tikrai matome šiuolaikišką ir jaukią turgavietę. Tikrai dabar dažniau į ją užsuksime“, – dalinosi pastebėjimais į Šventosios renovuotos turgavietės atidarymą atėję šventojiškiai ir miestelio svečiai. Nenutuokdami, kam išties reikėtų padėkoti...


Palangoje J.Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankirtoje įsikūrė naujas restoranas „Jūros akis“. „Jis ypatingas tuo, jog yra  išsaugotas viso pastato autentiškumas. Jis atrodo lygiai taip pat kaip ir senovėje, kuomet priklausė grafui Tiškevičiui - pastatas tik atgaivintas naujam gyvenimui“,- pasakojo restorano savininkė Lilija Serapinienė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius