Kurorte intensyviai pluša Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjai

Palangos tiltas, 2016-06-27
Peržiūrėta
1934
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurorte intensyviai pluša Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjai

 Salomėja GALDIKAITĖ

Salomėja GALDIKAITĖ

Palanga vasarą – ne tik poilsiautojų kurortas, jau ne pirmus metus būtent mūsų mieste treniruotes pradeda ir bene mylimiausias krepšininkų būrelis – Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė. Nors birželio 20 dieną rinktinės stovykloje pasirodė tik 11 krepšininkų, rimtas trenerių ir sportininkų darbas bei pasiruošimas vyksta be išlygų.

Apsistojo viešbutyje „Vanagupė“
Krepšininkų atvykimo dieną ne vieno palangiškio akys nukrypo į mieste bevažinėjantį naująjį Lietuvos krepšinio rinktinės autobusą, kurio pagrindinė stotelė buvo „Vanagupės“ viešbutis. Ir nors daugelis komandos narių vyko į Palangą savarankiškai, autobusas buvo tarsi ženklas, kad komanda jau čia. Į „Vanagupę“ atkeliavo 11 žaidėjų (Robertas Javtokas, Antanas Kavaliauskas, Deividas Gailius, Adas Juškevičius, Marius Grigonis, Vaidas Kariniauskas, Mindaugas Girdžiūnas, Edgaras Ulanovas, Renaldas Seibutis, Rokas Giedraitis ir Artūras Milaknis), trenerių komanda su Jonu Kazlausku priešakyje, kiti rinktinės pasiruošimui padedantys žmonės, pavyzdžiui, tokie, kaip rinktinės talismanu laikomas Juozukas. Žinoma, į pirmąjį susitikimą atkeliavo ir Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis.
Kai kurie krepšininkai į Palangą atvyko su savo šeimomis. Robertas Javtokas atvyko su savo žmona Vilma, dviem sūnumis, dukrele ir netgi augintiniu. Antanas Kavaliauskas atkeliavo su sutuoktine Amanda, o Deividą Gailių atlydėjo žmona Jolanta.
Viešbutyje „Vanagupė“ Lietuvos krepšinio rinktinė apsistoja jau nebe pirmus metus.

Palangos stadione įvyko pirmoji krepšininkų treniruotė
Jau pirmadienio popietę treneriai ir žaidėjai pradėjo fizinį pasirengimą. Tam buvo pasirinktas Palangos stadionas. Krepšininkai aktyviai sportavo gryname ore, o tam vadovavo Sigitas Kavaliauskas – Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės fizinio parengimo treneris. Jis Lietuvos krepšinio federacijai ir žurnalistams sakė, kad ši vasara bus šiek tiek kitokia, nes daug žaidėjų atvažiuoja skirtingu laiku ir reikės prisiderinti prie to. „Pagrindinis planas yra pasiruošti olimpiadai, bandysim suktis iš situacijos, kad būtumėm kuo geriau pasiruošę“, – dėstė S. Kavaliauskas.
Pirmosios spaudos konferencijos Palangoje metu vyriausiasis Lietuvos krepšinio rinktinės treneris J. Kazlauskas sakė, kad situacija nėra itin gera, tačiau nepaisant visko, rinktinė turi sunkiai dirbti.
Anot J. Kazlausko, šiais metais rinktinės kandidatų sąrašas ilgesnis nei įprastai. Dažniausiai į stovyklą yra kviečiami 18 žaidėjų, o šiais metais jų pakviesta 20. Taip treneriai nori apsisaugoti, jei kartais žaidėjus užpuls netikėtos ligos ar traumos.
Deja, jau aišku, kad du krepšininkai negalės varžytis Rio de Žaneiro vasaros olimpinėse žaidynėse kartu su komanda, tai Artūras Gudaitis ir Darjušas Lavrinovičius. A. Gudaitis planuoja pasirinkti NBA vasaros lygą, o D. Lavrinovičiui atlikus tyrimus daktarai neleido sportuoti dėl patirtų traumų.
Taip pat, pasak vyriausiojo Lietuvos krepšinio rinktinės trenerio, jaučiamas ir aukštaūgių trūkumas. Ieškomi ir gynėjai, kurie galėtų pavaduoti Mantą Kalnietį. „Ieškome gynėjų, kurie duos pailsėti Mantui, kurie jį pavaduos ir kurie jį nukonkuruos“, – spaudos konferencijos metu pasakojo J. Kazlauskas.
Šiais metais rinktinei ruoštis be vyriausiojo trenerio J. Kazlausko padeda Gintaras Krapikas (treneris), Darius Maskoliūnas (treneris), Benas Matkevičius (krepšinio analitikas), Sigitas Kavaliauskas (fizinio pasirengimo treneris), Rimtautas Gudas (gydytojas), Vytenis Trumpickas (gydytojas), fizioterapeutai Aidas Buzelis, Paulius Jacikas, Petras Mikučiotis, Aleksej Paleckij, Juozas Petkevičius (techninis vadybininkas), Linas Kunigėlis (vadybininkas žiniasklaidai ir rinkodarai) ir vyriausiasis vadybininkas Žydrūnas Vilenčikas.

Laiko pasiruošimui nėra tiek, kiek ankstesniais metais
Šiais metais, kaip niekad anksti, prasidėjo Lietuvos krepšinio rinktinės stovykla. Pavyzdžiui, prieš 2015 metų Europos čempionatą Lietuvos rinktinės krepšininkai susirinko liepos 20 dieną, 2014 metais ruoštis Pasaulio krepšinio čempionatui sportininkai pradėjo liepos 7 dieną. Todėl iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad laiko yra į marias, tačiau derėtų nepamiršti, kad pasaulio ir Europos čempionatai vyksta rudenį – gerokai vėliau nei kad vyksta vasaros olimpinės žaidynės.
„Tiek laiko, kiek ankščiau neturime“, – sakė vyriausiasis treneris. Rinktinės tvarkaraštis labai įtemptas. Palangoje krepšininkai treniruosis iki liepos 5 dienos. Nuo liepos 6 iki 18 dienos rinktinė bus Kaune, tuomet laukia Ispanija (nuo liepos 19 iki 22 dienos), Argentina (liepos 23–27 d.), San Paulas (liepos 28 – rugpjūčio 2 d.) ir tuomet pagrindinis tikslas – rugpjūčio 3 dieną skrydis į Rio de Žaneirą.

Draugiškų rungtynių maratonas
Pasiruošimas Rio de Žaneiro vasaros olimpinėms žaidynėms vyks tikrai įtemptai. O kad komanda tinkamai pasirengtų ir spėtų susižaisti, būtinos kontrolinės rungtynės, kurios prasidės jau netrukus. Pirmosios bus sužaistos Klaipėdoje 29 dieną. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė susitiks su Naujosios Zelandijos krepšininkais. Liepos 1 dieną bus sužaista su Tuniso nacionaline komanda, varžybos taip pat vyks Klaipėdoje, „Švyturio arenoje“.
Po šių susitikimų prasidės tarptautinis turnyras. Liepos 10 dieną Vilniuje suloš Lietuva–Venesuela, liepos 12 dieną Alytuje susitiks Lietuva–Olandija, o liepos 14 dieną Kėdainiuose mūsų rinktinė varžysis su Baltarusijos komanda. Venesuela–Baltarusija žais liepos 12 dieną, Olandija–Baltarusija – liepos 13 dieną, o Olandija–Venesuela – liepos 14 dieną. Taip pat lietuvių krepšininkams bus proga išbandyti jėgas su Ispanijos nacionaline vyrų krepšinio rinktine, tai jie turės progą padaryti net du kartus. Pirmosios varžybos vyks Kaune liepos 18 dieną, o antrosios – liepos 20 dieną Malagoje (Ispanijoje).
Dar laukia turnyras Argentinoje. Buenos Airėse Lietuvos rinktinė suloš dvejas rungtynes. Liepos 25 dieną vyks varžybos tarp Lietuvos ir Australijos, o liepos 27 dieną lietuviai susikaus su argentiniečiais. Šis turnyras užsibaigs Brazilijoje, ten liepos 30 dieną mūsų krepšininkai susitiks pusfinalyje su Australija ir tuomet finalą ar rungtynes dėl trečiosios vietos suloš su Brazilija arba Kinija.

Ne visi pasirodys Palangoje
Rinktinės stovykloje Palangoje iš 20 kandidatų dabar yra 12 (Mindaugas Kuzminskas prisijungė birželio 22 dieną). Planuojama, kad birželio 29 dieną treniruotis atvyks ir Mantas Kalnietis su Pauliumi Jankūnu. Kada galės atkeliauti neseniai NBA naujokų biržoje triumfavęs ir prie „Oklahoma City Thunder“ komandos prisijungęs Domantas Sabonis, neaišku. Deja, pernai rinktinėje itin sužibėjęs Jonas Mačiulis į komandą įsilies vėliausiai – tai padarys tik Kaune. Tikimasi, kad Jonas Valančiūnas atvažiuos greičiau.
Nepaisant darbingo grafiko ir laukiančios įtemptos vasaros, krepšininkai rinktinės stovykloje jaučiasi gerai. Pavyzdžiui, A. Kavaliauskas rinktinėje džiaugiasi visus matydamas. „Malonu visus matyti su vienoda apranga, o ne su skirtingomis, taip pat smagu su visais bendrauti. Jaudulio nėra, vis tiek treti metai jau“, – pasakojo rinktinės krepšininkas. Jis nemato pagrindo nerimauti dėl to, kad ne visi krepšininkai iškart pasirodė rinktinės stovykloje. „Tie, kurių nėra, formos nepraras. J. Mačiulis vis dar žaidžia, J. Valančiūnas treniruojasi individualiai. M. Kalnietis ir P. Jankūnas tik ką baigė sezonus. Nieko baisaus, poilsis bus labiau į naudą“, – aiškino A. Kavaliauskas.
Pozityviai nusiteikęs rinktinės debiutantas M. Grigonis. „Smagu atvažiuoti, visi svajoja čia būti. Daug ko nepažįsti, nežinai, kas kaip veikia. Manau, kad priprasiu, matau daug pažįstamų veidų. Noriu įrodyti, kad galiu eiti ir toliau, visgi žaidžiu Ispanijoje vienoje geriausių lygų“, – sakė kandidatas į Lietuvos krepšinio rinktinę.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atostogos baigėsi. Pirmadienį ryškiausios Lietuvos krepšinio žvaigždės renkasi Palangoje. 


Grupė Seimo narių penktadienį, spalio 8-ąją, lankosi Palangoje ir Šventojoje – savo akimis, ne internete pamatė svarbiausius savivaldybės infrastruktūros objektus. O kaip rašė „Palangos tiltas“, šiandien, 17 val. 30 min., Seimo narių krepšinio rinktinė Palangos universalioje sporto arenoje (Sporto g. 3) susikaus su Palangos miesto Tarybos narių krepšinio komanda. Ryte parlamentarai –...


Mindaugas Skritulskas, palangiškis Seimo narys, sukurpė išradingą idėją, kaip į Palangą atvilioti visą būrį Seimo narių, iš valdančios daugumos ir opozicijos. Ne tik Palangą ir Šventąją apžiūrėti, bet ir paprakaituoti kurorto universalioje sporto arenoje.


Pasibaigus aktyviajam kurortiniam sezonui Palangos komunalininkų darbymetis tęsiasi – miesto tvarkytojai intensyviai darbuojasi daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose. Darbo netrūksta ir paplūdimiuose, kitose miesto viešosiose erdvėse.  


Antradienį Palangoje draugiškoms rungtynėms susitiko Lietuvos vyrų krepšinio ir futbolo rinktinės. Po rungtynių sportininkai palinkėjo vieni kitiems sėkmės prieš „Eurobasket 2017“ ir prieš atrankos į 2018 m. pasaulio futbolo čempionato rungtynes su Škotija.


Palanga vasarą – ne tik poilsiautojų kurortas, jau ne pirmus metus būtent mūsų mieste treniruotes pradeda ir bene mylimiausias krepšininkų būrelis – Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė. Nors birželio 20 dieną rinktinės stovykloje pasirodė tik 11 krepšininkų, rimtas trenerių ir sportininkų darbas bei pasiruošimas vyksta be išlygų.  


Palangos krepšinio klubas „Palanga“ gyvena laukimo nuotaikomis: po sėkmingo komandos praėjusio sezono „Palanga“ pateko į finalinį ketvertą ir liko ketvirta – pakilo žaidėjų vertė krepšinio rinkoje.


Nors iki šių metų Europos krepšinio čempionato starto liko dar daug laiko, vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas kartu su savo asistentais ir krepšinio federacijos atstovais jau dėlioja nacionalinės rinktinės maršrutą būsimų pergalių link.


Tūkstančio stalų šventė kurorte – su krepšinio prieskoniu

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 16 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, rugsėjo 21 d., vyksiančiai tradicinei Tūkstančio stalų šventei besirengiantys palangiškiai sprendžia rimtą galvosūkį – kaip beveik kilometro ilgio J. Basanavičiaus gatvėje sutalpinti visus norinčius dalyvauti renginyje.


Jaunieji palangiškiai – Europos jaunimo krepšinio lygoje

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 12 | Rubrika: Miestas

Vaikų krepšinio komanda kartu su savo treneriu Regimantu Juška intensyviai ruošiasi sunkioms Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) varžyboms. Praėjusių metų gruodžio mėnesį vykę į Lenkijos miestą Vroclavą ir ten išbandę savo jėgas susitikimuose su komandomis iš Rusijos, Lenkijos bei Lietuvos, šį savaitgalį namie laukia kovingai nusiteikusių svečių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius