Lietuvos probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyrius Palangos miesto savivaldybėje vidutiniškai kiekvienais metais prižiūri apie 40 asmenų

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-12-02
Peržiūrėta
2435
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvos probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyrius Palangos miesto savivaldybėje vidutiniškai kiekvienais metais prižiūri apie 40 asmenų

Palanga – ne tik turistų ir saule vasarą besidžiaugiančių miestelėnų rojus. Miestelyje yra apie 40 asmenų, kuriems yra paskirta viešųjų darbų ir laisvės apribojimo bausmės, baudžiamojo poveikio (išskyrus turto konfiskavimą, išplėstinį turto konfiskavimą ir įmokas į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimo asmenų fondą) ir auklėjamojo poveikio priemonės. Apie tai „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Donatu Racevičiumi, Lietuvos probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyriaus viršininku.
„Mūsų tarnyba vykdo probuojamųjų ir asmenų, kuriems paskirta viešųjų darbų ir laisvės apribojimo bausmės, baudžiamojo poveikio (išskyrus turto konfiskavimą, išplėstinį turto konfiskavimą ir įmokas į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimo asmenų fondą) ir auklėjamojo poveikio priemonės (išskyrus įspėjimą ir atidavimą į specialią auklėjimo įstaigą) priežiūrą, atlieka kaltinamųjų socialinės aplinkos, kriminogeninių veiksnių, taip pat kitų aplinkybių, galinčių padėti teismui individualizuoti probacijos sąlygas, tyrimus ir rengia socialinio tyrimo išvadas,“ – sakė D. Racevičius.
Anot jo, Lietuvos probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyrius Palangos miesto savivaldybėje vidutiniškai kiekvienais metais prižiūri apie 40 asmenų, kurie atlieka aukščiau minėtas įvairias bausmes. „Nepilnamečių asmenų priežiūroje būna vidutiniškai 1 – 2, tačiau būna laikotarpių, kai probacijos tarnybos registre nepilnamečių nėra. Darbas su nepilnamečiais analogiškas, kaip ir su suaugusiais, tačiau papildomai intensyviai bendraujame su nepilnamečio įstatyminiais atstovais bei ugdymo įstaiga, kurioje nepilnametis mokosi. O vasaros metu nepilnamečius įtraukiame į įvairius edukacinius ir pramoginius užsiėmimus, kuriuos organizuojame kartu su probacijos tarnybos socialiniais partneriais,“ – sakė „Palangos tilto“ pašnekovas.
Tarnyba taip pat bendradarbiauja su valstybės ir vietos savivaldos institucijomis bei visuomeninėmis ir religinėmis organizacijomis, kitais juridiniais ir fiziniais asmenimis, savanoriais, sprendžiant priežiūroje esančių asmenų priežiūros klausimus.
Probacijos tarnyba taip pat atlieka individualų ir grupinį darbą su priežiūroje esančiais asmenimis, kurio metu ugdomi gebėjimai gyventi nenusikalstant ir skatinama jų resocializacija (psichologinės konsultacijos, elgesį keičiančių programų vedimas ir pan.), vykdo kitas resocializacijos priemones, kurių įgyvendinimas padeda jiems socialiai integruotis visuomenėje, vertina motyvacijos ir elgesio pokyčius ir t.t.
Pagal 2016 m. pasirašytą bendradarbiavimo sutartį probacijos tarnyba vykdė bendradarbiavimą su Vaiko teisių tarnyba (iki šios tarnybos reorganizavimo), socialinių paslaugų centru bei Palangos policijos komisariatu.
„Šiuo metu ypatingai glaudus ir aktyvus bendradarbiavimas vyksta su Palangos policijos komisariatu, kuris, suprasdamas bendrą tikslą, visuomenės saugumą, aktyviai dalyvauja bendrose prevencinėse priemonėse, o paprašius tarnybinės pagalbos, niekada neatsisako padėti. Skatinant prižiūrimų asmenų resocializaciją, glaudžiai bendradarbiaujama ir su Palangos socialinių paslaugų centru, kurios direktorė yra apmokyta vesti elgesį keičiančią programą ,,Intervencinė programa smurtautojams šeimoje“, kurią sėkmingai taiko praktikoje,“ – sakė D. Racevičius.

Lietuvos probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyriuje, asmenims smurtavusiems artimoje aplinkoje be anksčiau minėtos programos dar vedamos 2 elgesio pataisos programos: motyvacinė elgesio pataisos programa Elgesys-Pokalbis-Pasikeitimas, bihevioristinė-kognityvinė elgesio pataisos programa „Tik Tu ir Aš“. Elgesį keičiančias programas veda probacijos tarnybos resocializacijos pareigūnai, psichologas, socialiniai partneriai bei savanoriai asmenys.
“Esant poreikiui mūsų tarnyba teikia socialinę ir psichologinę pagalbą nukentėjusiems nuo smurto asmenims. Atkreiptinas dėmesys, kad Lietuvos probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyrius nuolat ieško socialinių partnerių ir savanorių asmenų, kurie sutiktų būti apmokyti mūsų vedamas elgesį keičiančias programas ir neatlygintinai jas vestų, prisidėdami prie sėkmingos nuteistųjų resocializacijos ir integracijos į visuomenę. Todėl, kviečiame Palangos miesto savivaldybės įstaigas bei savanorius asmenis prisidėti kuriant saugesnę visuomenę, tapti mūsų tarnybos socialiniais partneriais bei savanoriais,“ – teigė D. Racevičius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybėje lankėsi kurorte stovyklaujantys vaikai iš Palangos miesto partnerio Bučos (Ukraina).


Palangos miesto savivaldybės administracija renka duomenis apie savivaldybės teritorijoje esantį asbesto turinčių gaminių kiekį.


Palangos miesto savivaldybėje artimiausiu metu tuoksis.


Palanga – ne tik turistų ir saule vasarą besidžiaugiančių miestelėnų rojus. Miestelyje yra apie 40 asmenų, kuriems yra paskirta viešųjų darbų ir laisvės apribojimo bausmės, baudžiamojo poveikio (išskyrus turto konfiskavimą, išplėstinį turto konfiskavimą ir įmokas į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimo asmenų fondą) ir auklėjamojo poveikio priemonės. Apie tai...


Penktadienį, rugpjūčio 23 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi ir su miesto mero pavaduotoju Rimantu Antanu Mikalkėnu susitiko Turkijos ambasadorius Gökhanas Turanas.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus tikisi, kad valstybė laimės teisminius ginčus dėl Kurhauzo su jo bendrasavininku, Jackų šeimyna. Meras pokalbyje su „Palangos tiltu“ diplomatiškai nutylėjo, ar jam suprantama užimta Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) „tylėjimo“ pozicija po jos prezidento Dariaus Miklovo viešų...


Palangos jaunimas auga su kiekvienais metais

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 13 | Rubrika: Jūros vaikai

„Per praėjusius 2013-uosius metus Palangos jaunimas labai stipriai pasistūmėjo į priekį. Kita vertus, kyla ir reikalavimai: manau, visa Palanga turėjo ne vieną progą pamatyti, koks šaunus jaunimas čia auga, tad iš jo šiais metais tikimasi dar daugiau visiems matomos veiklos“, – sako Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura...


Nepakankamai išvystyti turistiniai maršrutai, saugumo klausimas keliaujant dviračiais, brangi ir nekomfortiška kelionė tarpmiestiniu visuomeniniu transportu – tai tik kelios problemos, su kuriomis susiduria po Klaipėdos regioną keliaujantys turistai ir regiono gyventojai. Klaipėdos regiono transporto sistemos problemas 2011 m. balandžio mėn. nusprendė...


Palanga – 2013-ųjų Lietuvos kultūros sostinė. Mieste vyksta daug renginių, koncertų, festivalių, konkursų ir projektų. Bet ar kurorto svečiai pastebi, kad Palanga – Lietuvos kultūros sostinė?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius