LMS Palangos mokinių savivaldų forume – ir darbas, ir rinkimai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-03-25
Peržiūrėta
2112
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mokinių savivaldų  informacinio centro laikinuoju pirmininku išrinktas gimnazistas Ž. Mitkus.
Mokinių savivaldų informacinio centro laikinuoju pirmininku išrinktas gimnazistas Ž. Mitkus.


Penktadienį „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Palangos mokinių savivaldų forumas. Jo metu buvo išrinktas ir naujas laikinai pareigas eisiantis Mokinių savivaldų informacinio centro (MSIC) pirmininkas, kuriuo tapo Senosios gimnazijos pirmosios klasės moksleivis Žygimantas Mitkus.

Išklausė ataskaitą
Į forumą deleguoti trisdešimt moksleivių iš Palangos senosios gimnazijos, „Baltijos“, Vlado Jurgučio bei Šventosios pagrindinių mokyklų rinkosi „Baltijos“ mokykloje nuo tryliktos valandos ir dirbo iki pat vakaro.
Jeigu kas dar nežino, kas yra mokinių savivaldos, informuojame, jog kiekviena mokykla renka savo moksleivių tarybas, kurios rūpinasi ugdymo įstaigų mikroklimatu, sprendžia iškylančias problemas, organizuoja įvairius renginius ir akcijas. Tokios tarybos veikia visose aukščiau išvardintose Palangos savivaldybėje esančiose pagrindinėse mokyklose, o Senojoje gimnazijoje pagrindinis mokinių savivaldos organas vadinamas parlamentu.
Pirmasis klausimas, prie kurio buvo pereita po įžanginės dalies bei susipažinimo – Mokinių savivaldų informacinio centro pirmininkės Justinos Macijauskaitės, praėjusį rudenį išrinktos į šį postą ir priėmusios sprendimą atsistatydinti, ataskaita, kurią forumo dalyviai išklausė be pastabų.

Dirbo grupėse
Po bendros oficialios forumo dalies buvo pereita prie darbo grupėse. Dalyviai pasiskirstė į tris dalis, kurioms užsiėmimus vedė itin atsakingai ir kruopščiai pasirengę vadovai.
Justina Macijauskaitė savąją darbo grupę supažindino su jaunimo politika. Ji peržvelgė kaip toji politika formuojama tiek visos Respublikos, tiek Savivaldybės lygmenyje – nuo Švietimo ir mokslo ministerijos direktyvų iki jaunimo reikalų koordinatoriaus darbo Palangos savivaldybėje.
Brigita Miseliūnaitė savo vadovaujamos darbo grupės nariams pristatė mokinių savivaldos formavimą ir jos veikimo principus, pasakojo apie mokinių tarybas, jų pagrindinius tikslus, uždavinius, veikimo principus.
Ona Labžentytė skyrė dėmesio komandos formavimui. Demonstruodama skaidres ir paįvairindama sausą teorinę medžiagą įvairiais žaidimais lektorė mokė, kaip derėtų geriau pažinti savo komandos narius, stiprinti jų tarpusavio pasitikėjimą, burti juos bendram darbui – žodžiu, kad komanda būtų it vienas kumštis ir dirbtų tikslingai bei kryptingai.
Po užsiėmimų grupėse moksleiviai, vėl susirinkę bendram būry, aptarė, kas sužinota bei nuveikta užsiėmimų metu.

Išrinko pirmininką
Vakarop buvo pereita prie Mokinių savivaldų informacinio centro pirmininko rinkimų. Į šias pareigas kandidatavo Jonas Simutis ir Žygimantas Mitkus. Pastarasis ir tapo iki rudens laikinai eisiančiuoju pirmininko pareigas.
Priminsime, jog pirmokas gimnazistas Ž. Mitkus šiuo metu vadovauja Palangos „Sniego gniūžtei“, buvo Palangos „Ineract“ klubo viceprezidentas, be to, dalyvauja aktyvaus Palangos jaunimo projekte „Aš esu kultūra“ ir užima garbingas to paties pavadinimo rengiamo išleisti leidinio redaktoriaus pareigas.
„Mano pagrindiniai veiklos tikslai ir kryptys – tęsti darbą su mokinių savivaldomis, bendradarbiauti su visomis Palangos mokyklomis bei Šventosios pagrindine mokykla, stiprinti Mokinių savivaldų informacinio centro veiklą bei pačią dirbančią komandą – tiek pritraukiant į ją naujų narių, tiek rengiant daugiau ne tik oficialių, bet ir neformalių vakarų bei susitikimų, – pirmadienį „Palangos tiltui“ sakė naujai išrinktasis pirmininkas, paminėjęs, jog tos pačios dienos vakarą ir būsiąs vienas iš tokių susibūrimų: bus švenčiamas Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus antrasis gimtadienis.

Trūksta motyvacijos
Pasiteiravus, ko, jo nuomone, labiausiai stinga mokinių savivaldos veiklai, Ž. Mitkus sakė, jog bene labiausiai trūksta motyvacijos.
„Pernai, kai šventėme pirmąjį LMS Palangos skyriaus gimtadienį, ir kiek vėliau, kai rengėme rudens forumą, atrodė, kad visi užsidegę, kupini entuziazmo dirbti, – sakė MSIC primininkas. – Tačiau tenka pripažinti, kad skyrius nebuvo labai aktyvus, pasijuto ir idėjų trūkumas. Manau, kad mums tikrai praverstų mokymai, kaip kelti motyvaciją“.
Pasak Ž. Mitkaus, pasigendama ir norinčių aktyviai dirbti moksleivių. Tačiau po forumo atsirado šeši nauji savanoriai – tad komanda pasipildys.
Dėl Savivaldybės bei mokyklų palaikymo MSIC pirmininkas pajuokavo, kad tokio palaikymo niekada nebūna per daug, tačiau tiek mokyklos, tiek Savivaldybė išties remia ir skatina jaunimo veiklą.
„Ar spėsiu viską? Jau treti metai į šį klausimą atsakinėju: jei tik yra noro, laiko visada atsiras“, – sako itin aktyvus jaunas palangiškis, naujasis Mokinių savivaldų informacinio centro laikinasis pirmininkas.

„Palangos tiltas” vykdo Spaudos, Radijo ir Televizijos rėmimo fondo projektą „Mes – Baltijos jūros vaikai”.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lapkričio 11 d. „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko mokinių konferencija, skirta Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti. Konferencijos metu mokiniai pristatė savo pranešimus labai įvairiomis temomis. 


Spalio šeštosios dienos popietę Palangos senosios gimnazijos I-III klasių mokiniai autobusu išvyko į Lietuvos sostinės oro uostą, tikėdamiesi, kad greit galės vaikščioti  didingos Austrijos sostinės Vienos gatvėmis.


Šiemet, pasibaigus 53 - iajam Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursui, Palangos senoji gimnazija turi kuo pasidžiaugti. Šeši jos gimnazistai buvo pakviesti į finalinį etapą ir net penkti apdovanoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos II ir III laipsnio diplomais. Iš viso sulaukta 167 darbų iš visos Lietuvos, 100 mokinių buvo pakviesta į...


Balandžio 13-14 dienomis Kauno ,,Aušros” gimnazijoje vyko tradicinio Lietuvos mokinių anglų kalbos konkurso (9-10 klasės) šalies etapas. Jame Palangos miestui atstovavo Palangos senosios gimnazijos II B klasės mokinė Justė Jankauskaitė. Pasibaigus konkursui gimnazija sulaukė džiugios žinios


Lapkričio 4-ąją Palangos moksleivių klube vyko rinkimai į aštuntąjį Lietuvos mokinių parlamentą, II-asis turas vyko Palangos mieste. Lietuvos mokinių parlamento rinkimuose dalyvavo du kandidatai:


Praėjusį trečiadienį Jaunimo darbo centre į Palangos mokinių savivaldų forumą susirinkusios kelios dešimtys aktyvių kurorto moksleivių visą popietę aktyviai dirbo įvairiose grupėse, išklausė Palangos mokinių savivaldų informavimo centro (MSIC) laikinojo pirmininko Žygimanto Mitkaus pristatytą Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus metinę ataskaitą bei išsirinko...


Praėjusį spalį Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyrius gausiame Palangos mokinių savivaldų forume, į kurį susirinko per 70 aktyvių kurorto moksleivių, aktyviai dirbo įvairiose grupėse, išklausė Palangos mokinių savivaldų informavimo centro (MSIC) laikinojo pirmininko Žygimanto Mitkaus pristatytą Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus metinę ataskaitą bei...


Penktadienį neįprastai atgijusiame Darbo biržos pastate į Palangos mokinių savivaldų forumą susirinkę per 70 aktyvių kurorto moksleivių visą popietę aktyviai dirbo įvairiose grupėse, išklausė Palangos mokinių savivaldų informavimo centro (MSIC) laikinojo pirmininko Žygimanto Mitkaus pristatytą Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus metinės ataskaitą bei išsirinko naują...


Penktadienį „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Palangos mokinių savivaldų forumas. Jo metu buvo išrinktas ir naujas laikinai pareigas eisiantis Mokinių savivaldų informacinio centro (MSIC) pirmininkas, kuriuo tapo Senosios gimnazijos pirmosios klasės moksleivis Žygimantas Mitkus.


Forume išrinktas Palangos miesto mokyklų savivaldų informavimo centro pirmininkas

Palangos Senosios gimnazijos Parlamento narys Antanas Mikalauskas, 2011 04 03 | Rubrika: Miestas

Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) yra paruošusi projektą mokinių savivaldų stiprinimui.  Mokyklų savivaldos informavimo centras (toliau-MSIC) - tai miesto mokinių savivaldų susibūrimas, kuris turi atsirasti kiekviename mieste, visoje Lietuvoje. MSIC tikslas - vienyti mokyklų savivaldas, stiprinti jų struktūrą, didinti mokinių dalyvavimą ir aktyvumą savivaldų veikla. Toks mokyklų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius