Mokinių savivaldos forume išrinkta nauja Palangos MSIC pirmininkė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-10-06
Peržiūrėta
2123
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

16/9: tokiu santykiu Ž. Repšytė „įveikė“ V. Mitkų.
16/9: tokiu santykiu Ž. Repšytė „įveikė“ V. Mitkų.

Praėjusį trečiadienį Jaunimo darbo centre į Palangos mokinių savivaldų forumą susirinkusios kelios dešimtys aktyvių kurorto moksleivių visą popietę aktyviai dirbo įvairiose grupėse, išklausė Palangos mokinių savivaldų informavimo centro (MSIC) laikinojo pirmininko Žygimanto Mitkaus pristatytą Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus metinę ataskaitą bei išsirinko naują Palangos MSIC pirmininką. Ja tapo Senosios gimnazijos antrosios klasės moksleivė Živilė Repšytė.

 

Mokinių savivaldų forumas

Mokinių savivaldų forumas – tai kasmet vykstantis Lietuvos moksleivių sąjungos renginys, kurio metu sprendžiamos mokinių savivaldų problemos, dalinamasi gerąja patirtimi, aptariamos savivaldų galimybės bei tikslai.

Rudens mokinių savivaldų forumas yra svarbus renginys ir patiems Lietuvos moksleivių sąjungos nariams, įkvepiantis juos ateinantiems darbams bei primenantis garbingą pareigą – rūpintis Lietuvos moksleivių gerove, atstovaujant bei ginant jų interesus.

Trečiadienį vykusio rudens mokinių savivaldų forumo metu dvi kadencijas ėjęs Palangos mokinių savivaldų informavimo centro laikinasis pirmininkas Ž. Mitkus pristatė Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus metinę ataskaitą. Taip pat buvo pristatyta Lietuvos moksleivių sąjunga bei jos veikla, naujas projektas „Demokratijos impulsas“.

Forumo dalyviai išklausė Klaipėdos apskritojo stalo pirmininko, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos valdybos nario Aivaro Vaiginio paskaitos apie laiko planavimą ir lyderystę.

Forumo pabaigoje buvo renkamas naujas Palangos mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkas, kuris eis pareigas iki kito rudens.

 

Nuveikta daug, darbų laukia dar daugiau

Palangos MSIC laikinasis pirmininkas Ž. Mitkus susirinkusiesiems į forumą pristatė, kas buvo nuveikta per praėjusius metus.

Pasak jo, per praėjusius metus Palangos MSIC nuveikė itin daug darbų bei surengė įsimintinų renginių. Pačiam Ž. Mitkui atmintin labiausiai įstrigo Palangos moksleivių apdovanojimai 2013, Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus trečiasis gimtadienis, kasmet vykstančios tradicinės Palangos miesto orientacinės varžybos.

Kaip vieną didžiausių Palangos MSIC pasiekimų Ž. Mitkus įvardijo tai, kad pasipildė šios organizacijos gretos. Prie „Baltijos“, Vlado Jurgučio, Šventosios pagrindinių mokyklų bei Senosios gimnazijos mokinių savivaldų prisijungė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro mokinių seniūnija.

Be nuveiktų darbų Ž. Mitkus akcentavo ir tai, į ką reikėtų orientuotis ateinančiais metais.

„Dar daugiau reikėtų dirbti su mokinių savivaldomis – į tai ir turėtų būti orientuotas šių metų MSIC darbas. Džiugu, kad sumąstėme projektą „Demokratijos impulsas“, besitęsiantį iki gruodžio dvyliktosios, kai vyks Palangos moksleivių apdovanojimai 2014. Šis projektas taip pat turėtų pritraukti mokinių savivaldų atstovus“, – sakė Ž. Mitkus.

 

Išrinko naują pirmininkę

Paskutinioji forumo darbotvarkės dalis – naujo Palangos mokinių savivaldų informavimo centro pirmininko, renkamo metus trunkančiai kadencijai ir galinčio dukart kelti savo kandidatūrą, rinkimai. Į Palangos MSIC pirmininko postą kandidatavo pernai šiuos rinkimus laimėjęs, tačiau vėliau iš pareigų atsistatydinęs Vidmantas Mitkus ir Živilė Repšytė. Būtent ji balsų dauguma ir išrinkta naująja pirmininke.

„Palangos MSIC veikloje dalyvauju beveik du metus, buvau atsakinga už komunikacijas, už ryšius su visuomene – rašydavau straipsnius apie didesnius renginius, tvarkydavau „Facebook“ paskyrą. Per tuos porą metų įgavau daug patirties, ir, matydama dabartinę tikrai stiprią komandą, supratau, kad galiu jai vadovauti MSIC bei atstovauti jam, todėl ir kėliau savo kandidatūrą“, – paklausta, kas ją paskatino dalyvauti rinkimuose sakė gimnazistė.

 

Laukia pirmi du rimti projektai

Pasiteiravus apie pirmuosius numatytus darbus, naujai išrinkta pirmininkė išskyrė du projektus: „Demokratijos impulsas“ ir Klaipėdoje vyksiantį moksleivių forumą, kurį kartu rengs Palangos ir Klaipėdos MSIC.

„Labai įdomus ir išties moksleiviams naudingas turėtų būti projektas „Demokratijos impulsas“, kurį dar būtų galima pavadinti „Moksleiviai – į Savivaldybę“, – pasakojo Ž. Repšytė. – Iš dalies jis susišaukia su Respublikos mastu vykstančiu projektu „Moksleiviai – į Vyriausybę“. Mūsų organizuojamo projekto metu Palangos moksleiviai savaitę laiko sudarys lyg ir šešėlinę Palangos valdžią: galės pasirinkti ir pabandyti pabūti, tarkim, mero patarėjais, vicemerais, aplinkosaugininkais – prie ko labiau links širdis. Savo ruožtu aš ir visa mūsų MSIC komanda sieks, kad projektas būtų ne šiaip „atliktas“, o būtų naudingas visiems jo dalyviams“.

Kalbėdama apie Palangos MSIC komandą Živilė pabrėžė, jog ji esanti labai atsakinga. „Jeigu jau susitarėme, kad darbas bus padarytas, jis ir bus padarytas. Be to, komanda pakankamai ilgai dirba MSIC, įgavo patirties, turėjo ir problemiškų situacijų, kurias reikėjo žaibiškai spręsti, ir puikiai su jomis susitvarkė. Žinau, kad visada galėsiu pagalbos prašyti ir Žygimanto Mitkaus, jis niekur neišnyks, ir Vidmanto Mitkaus, Donatos Šiaudvytytės, Evos Liubimovaitės, Roko Balsio, Onos Labžentytės – tai tik tos pavardės, kurios dabar impulsyviai atėjo į galvą, o pasitikėjimo vertas kiekvienas mūsų komandos narys, – kalbėjo naujai išrinktoji pirmininkė, akcentavusi, jog dar viena svarbi veiklos sritis – darbas su į skyrių ateinančiais naujais nariais. – Stengsiuosi, kad jie greitai ir nesudėtingai integruotųsi į mūsų komandą“.

 

Atrandi save

Du metus Palangos MSIC pirmininkavusiam Ž. Mitkui bei pirmininkės pareigas pradedančiai eiti Ž. Repšytei uždavėm klausimą: ką jiems davė buvimas Moksleivių sąjungoje ir MSIC, kodėl moksleiviams vertėtų čia ateiti?

„Dirbdamas komandoje įgauni be galo daug patirties, susirandi naujų draugų, išmoksti praktiškai visko – nuo bendravimo su žiniasklaida, straipsnių rašymo, bendravimo su įvairių sferų atstovais, o visa tai tikrai pravers ateityje“, – sakė Ž. Repšytė.

Ž. Mitkus akcentavo du svarbius dalykus. „Visų pirma čia galima atrasti save. Jei ne Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyrius, jeigu ne MSIC, nebūčiau parašęs savo pirmojo straipsnio, o štai dabar, po pokalbio su jumis einu kalbinti neregio – rengiu straipsnį apie tai, ar pritaikytas Palangos miestas neregintiems žmonėms. Būdamas čia supranti, ką nori daryti, kokia sritis tau artimiausia, ir jau gali pradėti sieti su tuo savo ateitį. Ne aš vienas radau save – ir Rokas, ir Ona pasakytų tą patį. Antras svarbus dalykas – dalyvaudamas veikloje pradedi daugiau gilintis į kitas problemas, ne vien į mokyklos vadovėlį, sąsiuvinį, ar tai, kas vyksta tarp keturių jos sienų. Kartais net bandai eiti prieš srovę. O juk žinoma: kai kovoja priešingybės, surandamas geriausias sprendimas, ir tai skatina progresą“, – teigia Ž. Mitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, lapkričio 10 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus dalyvavo penktajame Regionų forume Prezidentūroje. 


Šventosios seniūnaite išrinkta Olga Dejienė, kuri nuo 2012 metų buvo Monciškių seniūnaitė. Kaip sakė „Palangos tiltui“ Jurgita Vanagė, Palangos miesto savivaldybės mero patarėja, Šventosios seniūnaičio rinkimuose dalyvavo 709 gyventojų (iš viso Šventosios seniūnaitijoje deklaravusių gyvenamąją vietą gyventojų skaičius – 1764), tačiau, patikrinus balsavimo biuletenius, buvo...


Antradienį, gegužės 2 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus lankėsi Vilniuje, Seime, o paskui su žmona Vilma – ir Prezidentūroje: su naujos kadencijos merais susipažino Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen, o vėliau – Prezidentas Gitanas Nausėda. „Į Vilnių suvažiavo tikrai didelis būrys Lietuvos savivaldos vadovų. Pirmąjį susitikimą su naujai išrinktais Lietuvos savivaldybių merais...


Nuo balandžio 1 dienos įsigalios nauja redakcija išdėstytas Vietos savivaldos įstatymas, įtvirtinantis naują vietos savivaldos modelį. 


Šeštadienį (balandžio 24 d.) įvyko Lietuvos socialdemokratų partijos Palangos skyriaus visuotinis ataskaitinis susirinkimas. Skyriaus pirmininke naujai 2021-2023 metų kadencijai išrinkta Svetlana Grigorian. Už ją balsavo 23 skyriaus bičiuliai, už Mindaugą Gružauską, vienintelį S. Grigorian varžovą rinkimuose, 14 bičiulių. S.Grigorian teikimu, jos pavaduotojais tapo...


Šiandien, penktadienį, Palangos meras Šarūnas Vaitkus kartu su kolegomis iš kitų Lietuvos savivaldybių, dalyvavo Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotame regionų forume.


Palangos senosios gimnazijos abiturientė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro įgyvendinamo projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“ dalyvė, 2014 m. ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo laureatė Gabrielė Bumbulytė atstovaus Lietuvai ketvirtajame Šveicarijos talentų forume.


Praėjusį trečiadienį Jaunimo darbo centre į Palangos mokinių savivaldų forumą susirinkusios kelios dešimtys aktyvių kurorto moksleivių visą popietę aktyviai dirbo įvairiose grupėse, išklausė Palangos mokinių savivaldų informavimo centro (MSIC) laikinojo pirmininko Žygimanto Mitkaus pristatytą Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus metinę ataskaitą bei išsirinko...


Penktadienį neįprastai atgijusiame Darbo biržos pastate į Palangos mokinių savivaldų forumą susirinkę per 70 aktyvių kurorto moksleivių visą popietę aktyviai dirbo įvairiose grupėse, išklausė Palangos mokinių savivaldų informavimo centro (MSIC) laikinojo pirmininko Žygimanto Mitkaus pristatytą Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus metinės ataskaitą bei išsirinko naują...


Penktadienį „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Palangos mokinių savivaldų forumas. Jo metu buvo išrinktas ir naujas laikinai pareigas eisiantis Mokinių savivaldų informacinio centro (MSIC) pirmininkas, kuriuo tapo Senosios gimnazijos pirmosios klasės moksleivis Žygimantas Mitkus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius