Miesto valdžios neveiklumas ištuštino palangiškių kišenes

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, 2009-10-10
Peržiūrėta
746
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos valdžia eilinį kartą nespėjo į traukinį. Tik šį kartą už vėlavimą mokės ne ji, bet beveik visi palangiškiai, t.y. tie, kuriems šildymo paslaugas teikia UAB „Litesko“.

 

Meras Vytautas Stalmokas, sumažėjus dujų kainai, turėjo iki spalio 1 dienos pateikti miesto Tarybai tvirtinti mažesnę šildymo kainą. Tose savivaldybėse, kurių tarybos sugebėjo priimti reikalingus sprendimus, gyventojai jau kitą mėnesį už šildymą mokės vidutiniškai 16 proc. mažiau.

Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad šilumininkams mes mokame ne tik už šildymą, bet ir už karšto vandens paruošimą bei taip vadinamą „gyvatuką“. Visi Palangos miesto gyventojai, biudžetinės įstaigos, verslo organizacijos ir kiti centralizuotos šilumos vartotojai už šilumos tiekėjų paslaugas jau prieš kelis mėnesius galėjo mokėti mažiau, nes kuro kainos dar vasaros pradžioje nukrito beveik perpus. Jei miesto valdžia būtų laiku reagavusi į šiuos gamtinių dujų kainų pokyčius, tai už minėtas paslaugas būtume net kelis mėnesius mokėję mažiau.

Dėl mero neveiklumo, kaip ir praėjusiais metais, taip ir šį lapkritį už šildymą gausime tas pačias didelės sąskaitas. Beje, gerokai didesnes nei kituose miestuose.

Sumažintas šilumos kainas Taryba nagrinėjo tik praėjusį ketvirtadienį, o jos įsigalios, kai jas patvirtins Valstybinė energetikos ir kainų komisija. Taigi, nauja kaina, geriausiu atveju, įsigalios po poros mėnesių. Jei įsigalios... Paprastai, artėjant žiemos sezonui, dujų kaina kyla, todėl tikėtina, kad jai padidėjus UAB „Litekso“ šį miesto Tarybos sprendimą suspės užginčyti ir jis paprasčiausiai neteks prasmės.

Tarybos posėdžio metu mero pasiteiravus apie tokį nedovanotiną vėlavimą, miesto vadovas šypsodamasis paaiškino, kad UAB „Litekso“ delsė Savivaldybei laiku pateikti reikiamus duomenis naujai kainai apskaičiuoti. Suprantama, jog pelno siekiančiai UAB „Litesko“ naudinga, kad kaina kuo ilgiau nemažėtų ar apskritai nesikeistų. Blogiausia, kad, atrodo, ir meras delsė sąmoningai, juolab žinant tai, kad jo partijos pirmininkas Artūras Zuokas yra seniai sietinas su UAB „Rubicon“ įmonėmis, vadinasi, ir su UAB „Litesko“.

Gal tai viso labo nevykusios „sąmokslo teorijos“, tačiau, kaip bebūtų, jų galimi dalyviai neturėtų lobti palangiškių šeimų sąskaita. Miesto valdžia, gavusi gyventojų pasitikėjimą, turėtų jiems tarnauti sąžiningai ir, pirmiausia, ginti jų teisėtus interesus. Sprendžiant šį visiems svarbų klausimą buvo daugiau abejingumo nei nuoširdumo, todėl kyla paprastas klausimas: ar mes iš viso mieste turime šeimininką?. Gal Palangą jau seniai valdo „Litesko“?

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Paskutinį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 28 d. 20:30 val., tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind“ kviečia į šventinį Gala koncertą „Palangos koncertų salėje“, kur pirmą kartą pasirodys veržlus, kūrybingas ir nuolat stebinantis Latvijos radijo bigbendas. 


Tradiciškai jau šešioliktąjį kartą pristatyta kūrybinės grupės „Mostas“ kalėdinių atviručių paroda, kurią kuria menininkai, skatinantys nepamiršti rašytų ranka atvirukų – daug šiltesnių ir nuoširdesnių. Šiemet jų pateikta 130.


Palangoje praleistas praėjęs savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei pusei tūkstančio šalies vaikų, kadangi praėjusį šeštadienį jie pirmą kartą pamatė jūrą. Šis susitikimas su Baltija – Palangos miesto savivaldybės dovana vargingiau gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos....


Paskutinį liepos savaitgalį (29-30 dienomis) Palanga vėl sukvies įvairiuose šalies miestuose gyvenančius vaikus, nė karto nemačiusius jūros – kurorto Savivaldybė antrą kartą inicijuoja socialinę akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“. Ši akcija organizuojama jungiantis prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos...


Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Klaipėdos pl. 76, Palanga), įgyvendindamas projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos m. socialinių paslaugų tarnyboje“, nuo 2016 m. sausio 4 d. pradėjo teikti intensyvios krizių įveikimo pagalbos, laikino apnakvindinimo, psichosocialinės pagalbos paslaugas.


Kaunietis Arnoldas netrukus švęs 60-ąjį gimtadienį. Nors tokių metų žmonės dažnai laiką leidžia namuose, šio vyro atvejis – visiškas kitoks. Pastarieji ketveri metai buvo bene aktyviausi trijų vaikų tėvo gyvenime. Arnoldo gyvenimą aukštyn kojomis apvertė atrasta nauja aistra. Kaunietis pradėjo aktyviai keliauti ir išnaršė beveik pusę...


Lietuvos piliečių sveikata rūpinasi Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija, kuri buvo įkurta dar 1918 m. balandžio mėn., kai Lietuva tapo nepriklausoma. 1926 metais Seimui priėmus Ligonių kasų įstatymą, apsidraudę asmenys galėjo naudotis visapusišku nemokamu gydymu, tačiau daugelis lietuvių pritars minčiai, jog nemokamos medicinos Lietuvoje niekuomet nebuvo. Kalbos apie ją nuo pat...


Nors visi Palangos daugiabučiai yra šildomi Palangos šiluma UAB „Litesko“, tačiau nuosavų namų gyventojai net nenorėtų įsivaizduoti, kiek kainuotų išlaikyti namą šildantis centriniu miesto šildymu, nes Palangoje šildymas -  vienas iš brangiausių Lietuvoje. Todėl nuosavų namų gyventojai šildosi namus malkomis, durpėmis, akmens anglimis.


Miesto valdžios neveiklumas ištuštino palangiškių kišenes

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, 2009 10 10 | Rubrika: Miestas

Palangos valdžia eilinį kartą nespėjo į traukinį. Tik šį kartą už vėlavimą mokės ne ji, bet beveik visi palangiškiai, t.y. tie, kuriems šildymo paslaugas teikia UAB „Litesko“.


Dar kartą apie... „Stalą“

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 03 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį viešbutyje „Palangos vėtra“ įvyko neeilinis asociacijos „Palangos fotoklubas 750“ narių susirinkimas. Jame dalyvavo ne tik palangiškiai fotografai, bet ir meras Vytautas Stalmokas, jo patarėja Nijolė Steponavičiūtė, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas, šventės „Palangos stalas“ iniciatorius Klaidas Pakutinskas, Palangos kultūros...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius