Mintys paraštėse (2011-05-24)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011-05-24
Peržiūrėta
527
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mintys paraštėse (2011-05-24)

Ar Rusijos turtuoliai, galintys lengva ranka atseikėti beveik vieną tūkstantį eurų už nakvynę Palangos „Auskoje“, atvyks į Palangą nuosavais lėktuvais ar kelsis trečią valandą nakties, kad spėtų į Domodedavo aerouostą skrydžiui į Palangą, kurioje jie nusileis dar prieš septynias?

 

Tie, kurie atostogoms teiks pirmenybę ne Tenerifei, Prancūzijos Rivjerai, Maljorkai ar Antalijai, o mūsų Palangai, gali tokiu pasirinkimu skaudžiai nusivilti vos išlipę iš lėktuvėlio „Bombardier CRJ 200“ Palangos aerouoste.

Ką veikti Palangoje šeštadienio rytą, 6 valandą 40 minučių – laiku, kai nusileidžia lėktuvas iš Maskvos?

Naivu būtų manyti, kad pasaulio regėję pasiturintys rusai snūduriuos aerouosto keleivių atvykimo salėje tol, kol saulė aukščiau užkops.

Jeigu jie vis tik nuspręs su lagaminais belstis į viešbutį tokiu metu, geriausiu atveju jame svečiai galės tik palikti savo bagažą – daugumoje viešbučių svečių registracijos laikas prasideda apie antrą valandą. Kai kuriuose, pavyzdžiui, viešbutyje „Palanga“ dar vėliau – trečią valandą.

Žinoma, nereikia nė sakyti, kad anksti ryte Palangoje nedirba nė viena kavinė ar restoranas.

Jau pirmoji pažintis su lietuviais – prie aerouosto keleivių lūkuriuojančiais taksi vairuotojais rusų poilsiautojams, dar nepasiekus tuščio miesto, gali labai apkarsti.

Kai kurie kurorto taksistai su keleiviais elgiasi ne ką geriau nei Somalio piratai su savo belaisviais – už 7 kilometrų kelionę į Palangą plėšdami 50 ar daugiau litų, nors aerouostas turi pasirašęs sutartį taksi paslaugoms su taksi bendrove.

Palangiškiai taksistai, pavyzdžiui, į HBH-ašą pigiau nei už 35 litus neveža. O vėlyvą vakarą už kelionę į Klaipėdą, autobusų stotį, jie nemirksėdami prašo 80 litų.

Tai- šių eilučių autoriaus asmeninė patirtis.

Ar tokios kainos nėra plėšikavimas vidury baltos dienos?

Besinaudojantiems taksi paslaugomis, akivaizdu, kad vietos taksistai nustato tarifą iš „lubų“ arba, dažniau, nužvelgus klientą. Jei „snukutis“ pasirodys ne prastas, žinoma, įkainis didės proporcingai.

Bandau įsivaizduoti, kaip „svetingai“ rusų poilsiautojus sutiks mūsų taksistai, kuriems kiekvienas rusas – neišsemiamas pinigų kapšas.

Jeigu sakote, kad rusai pinigų neskaičiuoja, klystate. Tie, kurie tikrai neskaičiuoja, matyt, ne tik privačiu lėktuvu į Palangą atskris, bet ir savo limuziną iš Maskvos atbogins.

Tik ar bus tokių? Kartais atrodo, kad tiems, kalbantiems apie Palangą kaip „pasaulinio lygio“ kurortą, derėtų nusileisti iš padebesių ir matyti vis dar gan niūrią realybę: Palanga – ne Monakas ir ne Nica su atitinkama perkamąja galia.

Miesto valdžiai, siekiančiai Palangą paversti  aukštesnio lygio kurortu ir privilioti į jį daugiau užsienio turistų, reikėtų tai daryti pradedant nuo mažų dalykų.

Kodėl, pavyzdžiui, nesekant Vilniaus savivaldybės pavyzdžiu, nenustatyti fiksuoto taksi mokesčio iš aerouosto į miesto centrą?

Kodėl, aerouoste, nepaliekant taksi vairuotojams galimybės sukčiauti ir suteikiant keleiviams aiškumo, matomoje vietoje aiškiai nepaskelbus tokio fiksuoto tarifo įkainių?

Kodėl, pavyzdžiui, viešbučiams, suteikiant daugiau paslaugų klientams,  nepasamdžius vairuotojo, kuris keleivius anksti ryte sutiktų aerouoste ir išvežiotų po viešbučius?

Miesto valdžia ir verslininkai neturėtų apžlibti nuo įsivaizduojamų rusų turčių pinigų, o sudaryti tokias sąlygas, kad kiekvieno svečio vizitas Palangoje neapkarstų vos išlipus iš lėktuvo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 12-ąją, apie 12.10 val. Palangoje, Vanagupės g., pastebėta, kad iš automobilių stovėjimo aikštelėje stovėjusio automobilio „Kia Sportage" bagažinės yra pavogta vyriška rankinė, kurioje buvo 2500 eurų, įmonės dokumentai, spaudas ir USB atmintinė. Pradėtas vagystės tyrimas.


Privaloma tvarka Valstybinei mokesčių inspekcijai pateiktose Palangos miesto savivaldybės Tarybos politikų deklaracijose – apstu įdomybių. „Palangos tiltas“ įsitikinęs, kad visuomenė turi žinoti, kiek ir kokio turto jų išrinktieji valdo.


Šalies kelių projektams paskirstyta 31,315 mln. eurų. Dalis iš 150 mln. eurų Vyriausybės papildomai keliams skirtų lėšų susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus įsakymais jau paskirstytos praėjusį penktadienį.


Mintys paraštėse (2011-05-24)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 05 24 | Rubrika: Miestas

Ar Rusijos turtuoliai, galintys lengva ranka atseikėti beveik vieną tūkstantį eurų už nakvynę Palangos „Auskoje“, atvyks į Palangą nuosavais lėktuvais ar kelsis trečią valandą nakties, kad spėtų į Domodedavo aerouostą skrydžiui į Palangą, kurioje jie nusileis dar prieš septynias?


Mintys paraštėse (2011-04-27)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 04 27 | Rubrika: Miestas

Jau beveik metus važinėju dirbti iš Klaipėdos į Palangą, „Palangos tiltą“. Po kažkurios audros, įvažiuojant į miestą, pievelėje Ganyklų ir Kretingos gatvės sankryžoje, ilgus mėnesius dūlėjo išverstas reklamos stendas.


Mintys paraštėse (2011-03-30)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 30 | Rubrika: Miestas

Kol ginčijamės, koks turėtų būti Palangos paplūdimys, ar verta Europos Sąjungos lėšomis maitinti smėliu nė dvejų kilometrų nesiekiančią paplūdimio atkarpą, ko gero, net minties krašteliu nesusimąstome apie Palangos kurortą tykančius globalius pavojus.


Mintys paraštėse (2011-03-16)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 16 | Rubrika: Miestas

Ko gero, dvi didžiausios, visus kitus įvykius nustelbusios ilgojo savaitgalio naujienos – pavasaris ir apokaliptinis žemės drebėjimas bei cunamis Japonijoje.


Mintys paraštėse (2011-03-09)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 09 | Rubrika: Miestas

Nors per koalicinės sutarties pasirašymą praėjusį penktadienį dviejų pagrindinių koalicijos partnerių lyderiai Š. Vaitkus ir S. Simė nesėdėjo greta, abu vietinės politikos sunkiasvoriai jau turėjo susėsti arčiau vienas kito šią savaitę derinant konservatorių ir liberalcentristų rinkimines programas.


Mintys paraštėse (2011-02-25)  1

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 02 25 | Rubrika: Miestas

Rinkimų karuselė į savivaldybes jau beveik pasiekė finišo tiesiąją – jau sekmadienį rinkėjai paskelbs savo verdiktą vienuolikai partijų ir vienam save iškėlusiam kandidatui. Galima neabejoti, tuomet, jau pirmadienio naktį, sužinojus rinkimų rezultatus, prasidės įdomiausia jų dalis – naujos Tarybos valdančios koalicijos dėliojimai.


Mintys paraštėse (2011-01-12)  1

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 01 12 | Rubrika: Miestas

Kuris iš dabartinių Palangos moksleivių, svajodamas apie vieną didžiausių pasaulyje verslą, šiandien ryžtųsi įsilaužti į serverį, pavogti savo bendraklasių nuotraukas ir  įdėti jas į savo sukurtą portalą, klausdamas, kuri iš mergyčių yra seksualiausia?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius