Mokyklinukai minėjo Pasaulinę gyvūnijos dieną

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-10-06
Peržiūrėta
1130
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mokyklinukai minėjo Pasaulinę gyvūnijos dieną

Spalio 4 dieną Palangos pradinė mokykla pusdieniui buvo virtusi mini zoologijos sodu, kurioje netrūko smagaus vaikų juoko ir šuniukų amsėjimo. Joje buvo minima Pasaulinė gyvūnijos diena. Svarbiausias renginio tikslas – ugdyti vaikų meilę bei globą gyvūnams. Šia proga vaikai į mokyklą skubėjo nešini savo naminiais gyvūnėliais: pelytėmis, triušiais, papūgėlėmis, žuvytėmis, šinšilomis, katėmis, šunimis. Parodoje buvo galima išvysti ir retą, sparnuotųjų vabzdžių būriui priklausantį vabzdį – gyvalazdę, kurios daugiausiai paplitusios atogrąžų vietovėse.

Gausus būrys renginyje dalyvavusių mokyklinukų virto teisėjais bei balsavo už labiausiai patikusį gyvūną.

„Iš viso konkurse dalyvavo 68 vaikai su savo augintiniais. Deja, negalėjome apdovanoti visų konkursantų, o juk kiekvienam vaikui jo gyvūnas pats gražiausias, geriausias. Galbūt kitais metais vertėtų apdovanoti kiekvieną“, - svarstė Palangos pradinės mokyklos direktorė Angelina Komarova, kurios vadovaujama mokykla svečius pasitiko pasipuošusi mokinių rudens gėrybių darbeliais.

Apdovanojimus, kartu su savo augintiniais gavo šie pagrindinės mokyklos moksleiviai: Paulina Albingytė, Justė Pankevičiūtė, Žolys Erminas, Matas Žulkus, Augustė Stonkutė, Joris Lisas bei Vlado Jurgučio mokyklos mokinė Emilija Petrulytė.

„Palangos gyvūnų globos draugija kartu su miesto maisto ir veterinarijos tarnyba inicijavo šį renginį. Apdovanojome septynis vaikus bei jų augintinius, išdalindami jiems 5 knygas bei padėkos raštus. Uždaroji akcinė bendrovė „Kretingos vettiekimas“ savo ruožtu nugalėtojams skyrė šešis rinkinukus gyvūnėlių maisto“, - „Palangos tiltui“ sakė Palangos gyvūnų globos pirmininkė Marija Valauskienė.

Pasaulinė gyvūnų diena pažymima jau ne pirmus metus. Pernai renginį, pavadintą „Gyvūnas – mano draugas“ organizavo Šventosios pagrindinė mokykla. Parodoje – konkurse buvo vertinami daugiau kaip 300 moksleivių piešinių. Atrinkti geriausieji – 25 piešiniai, kurių autoriai buvo apdovanoti padėkos raštais bei rėmėjų dovanomis.

Kiekvienais metais spalio 4-ąją dieną visuomenė yra skatinama atkreipti dėmesį į beglobių gyvūnų padėtį šalyje. Šiais metais paminėti pasaulinę gyvūnų dieną ragino Gyvūnų globėjų asociacija bei gyvūnų globos bei kontrolės tarnyba „Nuaras“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmadienį, lapkričio 22 d., buvo minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Ši diena  skirta prisiminti visus žuvusius keliuose ir pagerbti jų atminimą.


Balandžio 12-ąją, apie 12.10 val. Palangoje, Vanagupės g., pastebėta, kad iš automobilių stovėjimo aikštelėje stovėjusio automobilio „Kia Sportage" bagažinės yra pavogta vyriška rankinė, kurioje buvo 2500 eurų, įmonės dokumentai, spaudas ir USB atmintinė. Pradėtas vagystės tyrimas.


Trečiadienį, vasario 12 d., visą dieną Palangos žiemišką ramybę drumstė po kurortą zujantis automobilis, per garsiakalbį – beje, „apvilktą“ keista žalia brezentine medžiaga – reklamavęs tadien vakare Palangos senojoje gimnazijoje turėjusį įvykti „Gintarinės šalies cirko“ pasirodymą su apmokytais gyvūnais.


Praėjusią savaitę vaikai minėjo savo šventę – Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Į šventę, vykusią Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos stadione, susirinkę mažieji Palangos visuomenės nariai turėjo ką veikti – jiems buvo pasiūlyta daug smagios veiklos.


Kasmet Palangos pradinėje mokykloje lapkričio 16-ąją minime Tarptautinę tolerancijos dieną. Tolerancija apibūdinama kaip pakantumas kitiems bei supratimas, jog kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų. Kartu tai ir pripažinimas, jog jis turi teisę būti kitoks. Tolerancijos ugdymas mokykloje ypatingai svarbus. Jis skiepija vaikams žmogiškąsias vertybes ir padeda priimti teisingus sprendimus....


Tarptautinė vaikų gynimo diena penktadienį, gegužės 30 d., Palangoje paminėta gražiu renginiu, skirtu nepasiturinčių, mažas pajamas gaunančių šeimų vaikams. Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius, vykdydamas Švietimo programą, organizavo šventinę popietę su daug pramogų mažiesiems. Į J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrusį atrakcionų parką buvo pakviesta...


Tarptautinę vaikų gynimo dieną – jaunųjų palangiškių koncertas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 30 | Rubrika: Jūros vaikai

Rytoj, birželio 1 d., Jūratės ir Kastyčio skvere bus minima Tarptautinė vaikų gynimo diena bei mokslo metų pabaiga. Renginį organizuoja Palangos moksleivių klubas bei Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius.


Mokyklinukai minėjo Pasaulinę gyvūnijos dieną

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 10 06 | Rubrika: Miestas

Spalio 4 dieną Palangos pradinė mokykla pusdieniui buvo virtusi mini zoologijos sodu, kurioje netrūko smagaus vaikų juoko ir šuniukų amsėjimo. Joje buvo minima Pasaulinė gyvūnijos diena. Svarbiausias renginio tikslas – ugdyti vaikų meilę bei globą gyvūnams. Šia proga vaikai į mokyklą skubėjo nešini savo naminiais gyvūnėliais: pelytėmis, triušiais...


Pirmąją vasaros dieną kasmet didžiausias dėmesys būna skiriamas vaikams, mat tą dieną minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Mažiesiems, nuolat skaidrinantiems pasaulį, tenka visos smagiausios pramogos, tarp jų klounai, atrakcionai, o kaip gi šventė ir be dovanų.


Jaunieji palangiškiai kūrybingai minėjo gyvūnų dieną

„Palangos tilto“ informacija, 2010 10 10 | Rubrika: Miestas

Visą praėjusią savaitę Palangos miesto Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba minėjo Pasaulinės pasiutligės ir gyvūnijos dienas. Praėjusį pirmadienį renginį, pavadintą „Gyvūnas – mano draugas“, organizavo Šventosios pagrindinėje mokykloje, o vakar gausus būrys vaikų rinkosi Palangos pradinėje mokykloje, kur buvo vertinami jaunųjų gyvūnų mylėtojų darbai – piešiniai bei fotografijos....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius