Naujas Kultūros centro direktorius dar „apšilinėja“ kojas, pasiūlys idėjų rudenį

Alfredas PUMPULIS, 2011-07-04
Peržiūrėta
1531
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Naujas Kultūros centro direktorius dar „apšilinėja“ kojas, pasiūlys idėjų rudenį

Ko gero, daugeliui kurorto kultūrinis gyvenimas siejasi su beveik legendiniu Nerijum Stasiuliu. Bet nuo balandžio mėnesio, N. Stasiuliui išėjus dirbti į savivaldybės Tarybą, Palangos kultūros centro „bosas“- naujas žmogus. Naujas, bet ne visiškai „žalias“ ir jau žinomas ne vieno palangiškio. Susipažinkime: naujas  Palangos kultūros centro direktorius - Žilvinas Kažys. Jis praėjusią savaitę laimėjo konkursą užimti tokioms pareigybėms. Šis interviu – su Ž. Kažiu apie jo vizijas, svajones, kurorto kultūrinio gyvenimo matymą...

 

Kaip pakliuvote į kultūros „vandenis“?

Praktiškai visą gyvenimą siejau su kultūra. Visų pirma, studijavau muziką. Kuo aš tik nebuvau - ir muzikantas, ir renginių vedėjas, ir organizatorius ir diskžokėjas. Kitokio darbo be kultūrinio aš tiesiog nebeįsivaizduoju.

Kaip žmogui, visą gyvenimą susiejusiam su kultūra, ar kokybiškas atrodo Palangos kultūrinis gyvenimas?

Negalėčiau sakyti, jog viskas yra labai gerai. Visada norisi kokybiškesnių renginių, bet dažnai tenka „atsiremti“ į finansinius stabdžius. Laikai, kaip žinia, ne geriausi... Pasakysiu taip: Palangai dar tikrai yra kur tobulėti visose srityse, ne tik kultūroje.

Ar yra Palangoje gerų renginių vedėjų?

Vargu. Negalėčiau pasakyti net keleto. Vos vienetai. Vienas iš jų- visiems gerai žinomas: Nerijus Stasiulis. Dažniausiai tenka jų ieškoti Klaipėdoje. Žinoma, yra gabaus jaunimo,  Palanga ta prasme sparčiai tobulėja, tačiau esant rimtam reikalui, neturime žmogaus, kuris galėtų bet kada atvykti.  Savaime suprantama, visada pirma pagalvojame apie savo rato žmones - kas gyvena ar dirba čia pat.

Užimate direktoriaus pareigas, tiesa, iki šiol laikinas, jau ne pirmą mėnesį. Ar įgijote kokios naujos patirties?

Be abejo, patirties įgijau nemažai ir tikiuosi jos įgyti dar daugiau. Tačiau išdirbus tuos keturis mėnesius vis dar iškyla visokių nesklandumų. Vis dar „apšilinėju kojas“ (šypsosi). Šiais metais mums buvo perduota Palangos vasaros estrada. Tai naujas objektas, į kurį reikia įdėti daug laiko ir pastangų.  Aš buvau vienintelis naujas darbuotojas; kitos jėgos, jog galėtume kalnus versti, nepadaugėjo.

Vadinasi, neužtenka žmogiškųjų išteklių įgyvendinti visiems projektams?

Ne. Štai čia yra visa didelė problema. Ateityje planuojame peržiūrėti visą savo darbuotojų struktūrą ir savivaldybės pagal galimybes prašysime  centre numatyti daugiau darbo vietų.

 Kokios didesnės pagalbos iš savivaldybės tikėtumėtės?

Apskritai dėmesys kultūrai jau yra gerai, nes su patalpomis turime didžiulių problemų. Šiuo metu praktiškai  jos beveik visos - avarinės būklės. Sprendžiant kaip sulopyti sienas  tenka daug laiko atiduoti. O gaila. Tuo metu, sakykime, galėtume tobulinti, gerinti programą, sukti galvą kokius  geresnius aktorius samdyti. Deja, pirmiausia tenka spręsti buitinius klausimus: kas sulūžo, stogas prakiuro ir taip toliau. Tokia mūsų kasdienybė.  Reikalą apsunkina ir  neseniai mums patikėta Palangos vasaros estrada.

Kaip į kultūrą žvelgia naujas meras Šarūnas Vaitkus?

Mūsų meras - labai energingas bei jaunas žmogus, kuris tikrai rodo dėmesį kultūrai. Žinia, į Palangą buvo pasikvietęs premjerą Andrių Kubilių ir Seimo pirmininkę Ireną Degutienę. Gaunant finansavimą, visų pirma vasaros estradai, jų vizitai labai svarbūs.

Kaip vertinate šių metų finansavimą Kultūros centrui. Ar jis pakankamas patenkinti bent minimalius kultūros poreikius?

Jis nėra visiškai pakankamas, jog, kaip minėjau, galėtume samdyti aukšto lygio artistus ar grupes. Reikia skaičiuoti, žiūrėti kaip renginį „prasukti“  pigiau. Šiais metais atsirado ir mums labai skaudus dalykas - autoriniai mokesčiai.  Samdant atlikėją, vos ne pusę sumos atiduoti mokesčiams.

Nerijus Stasiulis dabar jūsų  pavaduotojas. Nebijote, jog jis jus užgoš?

Pažįstu jį ne vienerius metus, kartu dirbome toje pačioje srityje, tad tekdavo su juo susidurti ir anksčiau. Galiu tik pasidžiaugti ta patirtimi, kurią jis dalinasi su manimi. Tai yra neįkainojami dalykai. Ne kiekvienas žmogus, prašomas pagalbos, būna geranoriškas, o Nerijus visada pasiruošęs padėti.

Vyko daug aistrų sukėlęs konkursas, kas vykdys Palangos vasaros muzikos festivalį? Kas jį laimėjo? Ar „Combo“, kuris iki šiol turi didžiulių skolų savo tiekėjams?

Pagal visus rezultatus didžiausias galimybes laimėti konkursą turėjo „Combo“. Tačiau vykdant konkursą buvo renkama informacija iš firmų anksčiau dirbusiųjų su juo, jie mums ir perdavė duomenis apie dideles „Combo“ skolas kitiems tiekėjams. Viską išanalizavę, nusprendėme patys vykdyti šį festivalį šiemet.  Kiekvienam koncertui su atlikėjais bus pasirašoma atskira sutartis.  Viską dabar turime savo rankose ir ateityje lauksime tik teigiamų rezultatų.

Ar yra Palangoje renginių, kurių reikėtų atsisakyti?

Man šiuo klausimu reikšti savo nuomonę būtų dar ankstoka. Asmeniškai pats dar nesu dalyvavęs visuose Palangoje vykstančiuose renginiuose. Debiutavau tik sezono atidarymo šventėje. Manau, kad pagrindinių kurorto švenčių atsisakyti tikrai neverta. Visos šventės, kurios vyko man jau dirbant Kultūros centre, yra reikalingos.

Ar po šventės domitės jos atgarsiais?

Po šventės visada stengiamės surinkti kiek įmanoma daugiau atsiliepimų, komentarų apie įvykusį renginį. Skaitome atsiliepimus internete, klausiame žmonių. Mokomės iš savo klaidų. Kritika priverčia tobulėti.

 Įvardinkite  bent kelis didžiausius nuveiktus darbus, prie kurių jau teko jums prisidėti?

Vienas iš pagrindinių - kurorto šventė „ Aš myliu Palangą“.  Teko taip pat prisidėti prie vykusio renginio „Rusijos banga“,  nemažai jėgų  įdėjome ir į  „Pagauk pajūrio vėją“.

Ar  ateityje ketinate rengti naujų renginių?

Minčių yra labai daug. Bet kol kas norisi prisidėti prie esamų renginių, išanalizuoti juos, kuo daugiau išmokti, o tada bus galima žvelgti kiek tolėliau. Šiai vasarai nieko naujo nesiūlysiu, bet rudeniop jau kurpiu keletą „projektėlių“, tik dar jų neatskleisiu, palaikysiu paslaptyje. Galiu pasakyti tik tiek, jog tai bus skirta daugiau mūsų bendruomenei....

Sėkmės.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip informavo „Palangos tiltą“ Savivaldybė, konkursą užimti Palangos Sporto centro (PSC) direktoriaus laimėjo Saulius Simė, iki šiol užėmęs PSC direktoriaus pavaduotojo pareigas.


„Palangos tiltui“ paskelbus Savivaldybės nepatvirtintą informaciją, kad konkursą užimti Palangos sporto centro (PSC) direktoriaus pareigoms laimėjo PSC direktoriaus pavaduotojas, miesto Tarybos narys Saulius Simė ir paprašius Savivaldybės pakomentuoti konkurso rezultatus, redakcija sulaukė Savivaldybės mero patarėjos Jurgitos Vanagės skambučio. „Kol kas negalime komentuoti – vyksta (Palangos...


Praėjusį savaitgalį Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) komanda apsilankė Marijampolės kultūros centre ir tradicinėje miesto šventėje „Cukrinis festivalis“. Kaip teigia organizatoriai, festivalis šiemet buvo dar spalvingesnis, įvairesnis, keliavo į kiemus ir miestelius, džiugino spalvomis danguje, o šiuo nelengvu laikotarpiu priminė mums kaip gera, kai kultūra sugrįžta į mūsų gyvenimus....


Šventinę sekmadienio, gegužės 2 d., popietę Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvai sveikino mamas daugiabučių kiemuose.


Besitęsiantis karantinas pakoregavo ir Palangos kultūros ir jaunimo centro veiklos planus, suteikdamas ne tik naujas komunikavimo, pažinimo, kūrybos ir bendradarbiavimo galimybes, bet ir keldamas naujus iššūkius. Dabarties situacija pakeitė kultūros centro darbuotojų darbo aplinką, meno kolektyvų repeticijų procesus, renginių koncepcijas, bet tuo pačiu suteikė galimybes kurti ir...


Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Vasaros viduryje naujoji Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė minės „šimtadienį“ – liepos 10 dieną sukaks lygiai šimtas dienų, kai ji atsakinga už Palangos kultūros židinį. Centro vadovė sako, kad šis šimto dienų adaptacijos laikotarpis buvo pakankamas apsižvalgyti, suprasti, įsijausti ir suvokti, kas reikalinga, ką...


Iš „Auksinio fenikso” apdovanojimų ceremonijos, šiemet surengtos  Anykščių kultūros centre, praėjusį penktadienį Palanga sulaukė puikios žinios – „Auksinis feniksas“  Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojui Nerijui Stasiuliui įteiktas kaip geriausiam metų kultūros ir meno kūrėjui.


Ko gero, daugeliui kurorto kultūrinis gyvenimas siejasi su beveik legendiniu Nerijum Stasiuliu. Bet nuo balandžio mėnesio, N. Stasiuliui išėjus dirbti į savivaldybės Tarybą, Palangos kultūros centro „bosas“- naujas žmogus. Naujas, bet ne visiškai „žalias“ ir jau žinomas ne vieno palangiškio. Susipažinkime: naujas  Palangos kultūros centro...


Vygaudas Ušackas, ES pasiuntinys Afganistane, atostogaudamas Palangoje neužmiršo karo nuniokotos žemės – praėjusį penktadienį jis susitiko su miesto visuomene ir svečiais, papasakojo apie tolimos šalies istoriją, dabartį, apžvelgė šalies politinę, etninę padėtį, supažindino su savo, kaip ES pasiuntinio, darbo specifika šalyje. Garbingas svečias laikėsi savo pažado – prieš susitikimą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius