NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-07-24
Peržiūrėta
306
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdoje – jubiliejinė 80-oji Jūros šventė. Ve.lt nuotr.
Klaipėdoje – jubiliejinė 80-oji Jūros šventė. Ve.lt nuotr.

Jūros šventė: Klaipėdoje tęsiasi tradicinės 60-osios Jūros šventės renginiai. Penktadienio vidudienį bus atidaryta Jūros šventės mugė. Vėliau - istorinės dokumentikos paroda „Į jūrą, visa Lietuva!“. Vakare - eisena „Jūros šventė žengia į miestą“ Šaulių, Herkaus Manto, Tiltų, Turgaus gatvėmis ir šventės vėliavos pakėlimo ceremonija Kruizinių laivų terminale.

Jau trečią kartą Jūros šventės metu šeštadienį, liepos 26 dieną, Danės upe plauks istoriniai laivai. Jubiliejinei - 80-ajai - Jūros šventei Lietuvos jūrų muziejus drauge su VšĮ „Klaipėdos šventės“ parengė istorinių laivų paradą „Dangės flotilė“, kuriame dalyvaus šešiolika tradicinių žvejų laivų iš Lietuvos, Rusijos ir Lenkijos.
Paradas bus iškilmingai atidarytas Pilies uostelyje prie Grandinių tilto. Po to galima bus aplankyti laivų ekspoziciją uostelyje, dalyvauti čia pat ant krantinės veikiančiame vėtrungių gamybos ceche „Vėtrungių keliais aplink marias“. O pavakare visu savo grožiu flotilė suspindės Danės upėje nuo Biržos tilto iki Šiaurinio rago.

Vakare, kaip ir kiekvieną šventės dieną, - koncertai „Muzikuojančiame kelte“, Kruizinių laivų terminale, Teatro aikštėje, kitose uostamiesčio vietose.

Draudimai Neringoje: nuo liepos 24-osios Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu apribotas fizinių asmenų lankymasis Neringos savivaldybės administruojamoje teritorijoje esančiuose miškuose, išskyrus dviračių ir pažintinius takus. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad miškų gaisringumas Kuršių nerijoje pasiekė trečią klasę. Apriboti lankymąsi miške nuspręsta ir įvertinus kaimyninėje Kaliningrado srityje kilusį gaisrą.

Padidėjus gaisrų pavojui Neringos savivaldybė kreipiasi į gyventojus ir kurorto lankytojus prašydama elgtis atsakingai bei primena, kad didžiulio gaisro priežastimi gali tapti numesta cigaretės nuorūka, į dangų paleistas dangaus žibintas ar numestos stiklo šukės. Taip pat primenama, kad civilinės pirotechnikos priemonės renginių, šeimyninių švenčių metu gali būti naudojamos tik suderinus vietą ir gavus Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus leidimą. Fejerverkai be leidimo Neringos kurorte gali būti leidžiami tik valstybinių švenčių dienomis.

Euras: Europos Sąjunga (ES) oficialiai patvirtino Lietuvą 19-ąja euro zonos valstybe, naudosiančią bendrąją bloko valiutą. Nustatyta, kad Lietuva įsives eurą nuo 2015 m. sausio 1 dienos.

Lietuvos nacionalinė valiuta bus keičiama į eurus pagal Lietuvos banko nustatytą dabartinį santykį, kuriuo litas yra susietas su bendrąja ES valiuta - 3,4528 lito už vieną eurą.

Nuo 2015 metų sausio 1 dienos Lietuvoje prasidės pareinamasis laikotarpis, kai šalyje už prekes ir paslaugas bus galima mokėti tiek litais, tiek eurais, tačiau grąža privalės būti išduodama eurais. Visi negrynieji pinigai sausio 1-ąją bus automatiškai perskaičiuoti eurais.

Grynuosius litus bus galima keisti į eurus šešis mėnesius nuo euro įvedimo dienos visuose bankuose, „Lietuvos pašto“ skyriuose, kai kuriose kredito unijose, o Lietuvos centriniame banke - neribotą laiką.

 

„Palangos tilto“, ve.lt inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius