Neįgaliųjų poreikius atitinkantis Lino takas – dar patogesnis

Palangos tiltas, 2017-06-29
Peržiūrėta
2766
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pirmiausia Palangos svečius nudžiugino atnaujintas Lino takas, kuris padalintas į dvi dalis.
Pirmiausia Palangos svečius nudžiugino atnaujintas Lino takas, kuris padalintas į dvi dalis.

Šiemet Palanga vasarą pasitiko tapusi dar draugiškesnė negalią turintiems miesto gyventojams bei poilsiautojams – jūrą nutiestais mediniais takais pasiekti tapo daug lengviau. Tokią galimybę suteikė atnaujintas Lino takas. Šiomis dienomis jis dar labiau patobulintas – tako pabaigoje, priekopėje, įrengtos vandens kolonėlės kojoms ar rankoms nusiplauti ir du konteineriniai tualetai, kuriais patogu naudotis ir neįgaliesiems.

Atsižvelgta į visų poreikius
Praėjusiais metais prasidėję Lino tako atnaujinimo darbai baigėsi dar neprasidėjus šiųmetinei vasarai. Lino takas, Vanagupės gatvę jungiantis su pajūriu, yra populiarus ne tik tarp sveikų atostogautojų, bet ir tarp neįgaliųjų. Būtent jiems, apsistojusiems vienoje iš šioje kurorto dalyje esančių sveikatinimo įstaigų, tai yra patogiausias kelias iki paplūdimio.
Lino takas buvo ne tik pagražintas, bet ir pritaikytas judėjimo ar regėjimo negalią turinčių žmonių poreikiams.
Atnaujintas Lino takas tapo gerokai patogesnis: maždaug 800 metrų ilgio ir 4 metrų pločio, jis išilgai perskirtas į dvi juostas – viena skirta sveikiems žmonėms, kita – neįgaliesiems. Šias dvi juostas atskyrė akliesiems ir silpnaregiams skirta iškilių, 30 centimetrų pločio ryškios spalvos trinkelių vedimo linija. Judėjimo sutrikimų neturintiems skirta Lino tako dalis išgrįsta retro stiliaus spalvotomis betono trinkelėmis, o judantiems vežimėliais skirta dalis – lygaus, smulkios frakcijos asfalto. Neįgaliesiems skirta tako dalis – 1,8 metro pločio (kad nesunkiai prasilenktų du vežimėliai) bei paženklinta specialiais ženklais.
Kad neįgaliesiems būtų patogu nukakti ne tik iki kopų, bet ir patekti į paplūdimį, išspręstas ir medinių takų, besidriekiančių per kopas iki jūros, klausimas – takas veda beveik iki pat jūros.
Atnaujinant Lino taką ne tik pakeista tako danga, bet ir apšvietimas, pasirūpinta mažąja architektūra – suolais, šiukšlių dėžėmis. Neįgaliųjų patogumui Vanagupės gatvėje įrengta apie 18 automobilių stovėjimo vietų, didžioji dalis jų skirta turintiems negalią.
Pastarosiomis dienomis poilsiautojus pasitiko ir pastatytos patogios vandens kolonėlės smėlėtoms kojoms nusiplauti bei konteineriniai tualetai ties kopomis. Jie, kaip ir kitur paplūdimiuose, priderinti prie aplinkos, tad dėmesio dėl itin išsiskiriančios išvaizdos nepatraukia.
Anksčiau jau buvo įrengti neįgaliesiems skirti patogūs privažiavimai prie jūros bei kita reikiama infrastruktūra ties Birutės parku.

Naujoves įvertino
UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus papasakojo, jog įrengus vandens kolonėles bus laukiama, kokių atsiliepimų iš žmonių sulauks, ką reiktų taisyti ar keisti. „Patys sugalvojome jas įrengti, bus matyti, kaip atlaikys, ką žmonės pasakys. Tai, kad reikia vandens kolonėlių, buvo nuspręsta rengiantis atnaujinti Lino taką, tad joms specialiai buvo paruošta vieta su vandens nutekėjimais. Taip pat buvo ruošiamasi pastatyti ir du Savivaldybės nupirktus konteinerinius tualetus. Jų žiemos metu mes neišvešime, jie ten bus visus metus“, – kalbėjo K. Skierus.
Įrengtas vandens kolonėles žmonės greit spėjo įvertinti ir jas išbandyti. Vos tik saulė kyštelėjo nosį, žmonės skubėjo į paplūdimį, o išėjus iš jo mielai naudojosi vandens kolonėlėmis kojoms nusiplauti. „Gal jau užteks“, – ragino klaipėdietė Irena savo sūnų, kuris negalėjo atsidžiaugti čiurlenančiu vandeniu. Tačiau smėlis garantuotai buvo nuplautas po tokių vandens procedūrų.
Sutikti žmonės džiaugėsi, jog Palanga sparčiai keičiasi ir poilsiautojams tampa vis patogesnė. „Palanga kiekvienais metais tampa vis patrauklesnė, vis patogiau tampa čia poilsiauti, tad ir atvažiuoti norisi. Atostogų jau neįsivaizduojame be Palangos. Kaskart pamatome ką nors naujo, kaip ir dabar. Labai šaunu, kad miesto valdžia atnaujino šį taką, dabar juo gali patogiai naudotis ir neįgalieji žmonės. Smagu, jog įrengtos vandens kolonėlės, jos labai reikalingos, jau nekalbant apie tai, kaip reikalingi yra tualetai“, – šypsojosi kaunietis Petras.
Prieš kurį laiką dar visai naują taką išbandę palangiškiai Jolita ir Tomas Viluckai pasidžiaugė, jog Savivaldybė rodo dėmesį įvairių poreikių žmonėms. Išties, juk visi nori prie jūros pabūti, nepaisant negalios.
Žmonės su įvairiomis sveikatos bėdomis dažnai atvyksta jėgų atgauti į Palangą, čia veikiančias sanatorijas, gydymo įstaigas. Vanagupės gatvėje būtent žmonių su negalia dėl ten esančių gydymo įstaigų galima sutikti daugiausiai. Sunkiai vaikščiojanti ponia Audronė iš Alytaus džiaugėsi, kad takas labai patogus įvairių poreikių žmonėms. „Iškart pastebėjau, jog viskas nauja ir labai gražu. Išties labai patogu juo naudotis, o ir ačiū už tai, kad pagalvota apie tokius dalykus kaip vandens kolonėlės ir viešieji tualetai. Juk tai labai svarbu paplūdimuose besiilsintiems žmonėms“, – šypsojosi gera nuotaika trykštanti ponia Audronė.

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atsižvelgiant į palangiškių prašymus, iš pagrindų sutvarkytas ir apšviestas takas, nuo Vytauto gatvės vedantis į senąsias Palangos kapines.


Rugsėjo viduryje grupė Palangos neįgaliųjų draugijos narių ir ansamblio „Atgaiva“ dainininkės kartu su vadovu Rimgaudu Juozapavičiumi važiavo į Kuršėnus, kur vyko neįgaliųjų meno mėgėjų kolektyvų šventė „Vilties paukštė“.


Rugsėjo pradžioje grupė Palangos neįgaliųjų draugijos narių vyko į Raseinius, kur Maironio parke buvo surengta antroji respublikinė neįgaliųjų meno kolektyvų dainų šventė – konkursas „Lik sveika, vasara“.


Vytauto gatvės pabaiga – įvažiavimas į Palangą iš Šventosios pusės vairuotojams netrukus taps patogesnis. Šią savaitę baigti 756 metrų ilgio gatvės atkarpos nuo Klaipėdos pl. iki Ligonines g. asfalto dangos atnaujinimo darbai, tad automobilių eismas čia jau leidžiamas. Artimiausiu metu bus įrengti kelio ženklai bei atliktas kelio ženklinimas, taip pat bus sutvarkyti...


Vasario 27 d. įvyko Lietuvos neįgaliųjų draugijos Palangos skyriaus atsakaitinis susirinkimas.


Itin populiarus dviračių bei pėsčiųjų takas, nusidriekęs palei Klaipėdos plentą nuo sankryžos su Malūno ir Sodų gatvėmis iki miesto ligoninės, tapo patogesnis bei saugesnis – čia įrengtas apšvietimas.


Šiemet Palanga vasarą pasitiko tapusi dar draugiškesnė negalią turintiems miesto gyventojams bei poilsiautojams – jūrą nutiestais mediniais takais pasiekti tapo daug lengviau. Tokią galimybę suteikė atnaujintas Lino takas. Šiomis dienomis jis dar labiau patobulintas – tako pabaigoje, priekopėje, įrengtos vandens kolonėlės kojoms ar rankoms nusiplauti ir du...


Lepos 17 dieną Palangos m. neįgaliųjų draugijos   nariai išvyko į Respublikinę neįgaliųjų asociacijų šventę   Pasvalio rajone, Talačkonyse.


„Palangos Juzėje“ – lino magijos paliestas vakaras

"Palangos tilto" informacija, 2012 11 19 | Rubrika: Kultūra

Išgirdus žodžius „dirbiniai iš lino“ pati pirmoji asociacija – servetėlės, staltiesėlės, užuolaidėlės. Visa tai, kas kuria namų jaukumą. Tačiau ketvirtadienio vakarą apsilankę „Palangos Juzėje“ palangiškiai ir palangiškės turėjo progos įsitikinti, jog fantaziją turinčios kūrėjos Sigutės Lenkauskienės rankose linas virsta tiesiog...


Prancūzų neįgaliųjų kelionės po Lietuvą idėja gimė prieš porą metų, kai Klaipėdos krašto socialinio tinklo darbuotojai lankėsi Dordonėje. Lietuvių viešnagės metu vienas iš susitikimų vyko Prancūzijos paralyžiaus asociacijos būstinėje. Sutikti asociacijos nariai prancūzai labai susidomėjo Lietuva ir joje veikiančiomis neįgaliųjų įstaigomis bei draugijomis....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius