Prancūzų neįgaliųjų kelionę apkartino Šventosios „Energetikas“

Palangos tiltas, 2012-07-02
Peržiūrėta
2016
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prancūzų neįgaliųjų kelionę apkartino Šventosios „Energetikas“

Prancūzų neįgaliųjų kelionės po Lietuvą idėja gimė prieš porą metų, kai Klaipėdos krašto socialinio tinklo darbuotojai lankėsi Dordonėje. Lietuvių viešnagės metu vienas iš susitikimų vyko Prancūzijos paralyžiaus asociacijos būstinėje. Sutikti asociacijos nariai prancūzai labai susidomėjo Lietuva ir joje veikiančiomis neįgaliųjų įstaigomis bei draugijomis. Tuo metu ir gimė idėja patiems nuvykti į naujų draugų gimtinę ir geriau pažinti šį tolimą kraštą.

Kelionė lėktuvu iki Lietuvos reikalavo specialaus aviakompanijų pasiruošimo, nes 16 žmonių grupėje buvo 9 neįgalieji, iš kurių 4 – visiškai nevaikštantys. Kai kurie žmonės keliavo su savo invalido vežimėliais. Ruošdami savo maršrutą jie turėjo atkreipti dėmesį, kad apgyvendinimo struktūros ir lankomos vietos būtų nors dalinai pritaikytos žmonėms su fizine negalia. Daug triūso ir darbo šiame pasiruošime įdėjo profesionali kelionių agentūra „Taiga Euro Baltika“.

Gaila, bet pirmasis Lietuvoje grupę apgyvendinęs viešbutis „Energetikas“ Šventojoje buvo nepasiruošęs tokios grupės priėmimui. Pavargusiems po kelionės žmonėms teko net tris valandas (nuo 21 val. iki vidurnakčio) laukti koridoriuje, nes registratūra neberado mums užsakytų kambarių, kurie buvo dėl neaiškių priežasčių paskirti kitiems viešbučio klientams. Vietoj užsakytų ir apmokėtų iš anksto 14 viešbučio kambarių po ilgų ieškojimų buvo surasti tik 10. Vienas grupės neįgalusis ir jį lydėjęs žmogus pirmą naktį buvo apgyvendintas įstaigos ligoninėje... Bet šie nemalonūs nesklandumai nepakenkė grupės entuziazmui ir gerai nuotaikai. Keliauninkai keliavo po Lietuvą nuo birželio 11 iki 18d.

Grupė Palangoje ne tik grožėjosi vietos gamtos ir architektūros paminklais, bet buvo sutikti Palangos vicemero Sauliaus Simės.

Palangiškis dailininkas Vytautas Kusas taip pat paruošė daug įdomių siurprizų jo įkurto unikalaus Šunų muziejaus lankytojams. Pasivaikščiojimą ant Palangos tilto lydėjo draugiška diskusija prancūzų kalba su Palangos ir Kretingos frankofonų asociacijų nariais.

 

Grupę lydėjusi Aida K.

Jūsų komentaras:

Jonas 2012-07-03 14:19 ([email protected] / IP: 78.61.110.69)
Šiaip Palanga nepritaikyta neįgaliujų (turintiems judėjimo negalią)poreikiams: pradedant Merija ir baigiant stomatologijos kabinetais, nekalbant apie muziejus ar parodas. Palanga net neturi turistinio maršruto, kuri neįgalieji dalėtų nesunkiai įveikti.

Taip pat skaitykite

Ar žinojote, kad vos keli kilometrai už Palangos galite rasti tai, kas yra tikras rojus gėrybių ieškoti mėgstančiam turistui, o kartu ir galimybė tam, kuris nori šį bei tą parduoti.


Pirmadienį, liepos 25 dieną, Savivaldybėje lankėsi JAV lietuvių bendruomenės krašto valdybos pirmininkas Arvydas Urbonavičius bei Valdybos nariai Raminta Urbonavičienė, Loreta Timukienė ir Juozas Kazlauzkas. 


Rugsėjo viduryje grupė Palangos neįgaliųjų draugijos narių ir ansamblio „Atgaiva“ dainininkės kartu su vadovu Rimgaudu Juozapavičiumi važiavo į Kuršėnus, kur vyko neįgaliųjų meno mėgėjų kolektyvų šventė „Vilties paukštė“.


Rugsėjo pradžioje grupė Palangos neįgaliųjų draugijos narių vyko į Raseinius, kur Maironio parke buvo surengta antroji respublikinė neįgaliųjų meno kolektyvų dainų šventė – konkursas „Lik sveika, vasara“.


Vasario 27 d. įvyko Lietuvos neįgaliųjų draugijos Palangos skyriaus atsakaitinis susirinkimas.


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Gerbiami, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai, Informuojame Jus, kad šaukiamas visuotinis Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (buveinės adresas J.Basanavičiaus g.12, Palanga, įm.kodas: 152661146) narių susirinkimas. Susirinkimas įvyks: 2019 m. balandžio mėn.4 d. (ketvirtadienis), 14.00 val., Birutės al. 26, Palanga (Grand Baltic Dunes...


Lepos 17 dieną Palangos m. neįgaliųjų draugijos   nariai išvyko į Respublikinę neįgaliųjų asociacijų šventę   Pasvalio rajone, Talačkonyse.


Rugsėjo 20 d., penktadienį, 19 val., „Ramybės“ kultūros centre Palangoje įvyks lietuvių ir prancūzų aktorių bendro spektaklio pagal Antono P. Čechovo pjesę „Ivanovas“ premjera. Spektaklyje vaidins šeši CREARC Grenoblio Mažojo teatro aktoriai ir septyni Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) II vaidybos magistrantų kurso studentai. Spektaklį...


Prancūzų neįgaliųjų kelionės po Lietuvą idėja gimė prieš porą metų, kai Klaipėdos krašto socialinio tinklo darbuotojai lankėsi Dordonėje. Lietuvių viešnagės metu vienas iš susitikimų vyko Prancūzijos paralyžiaus asociacijos būstinėje. Sutikti asociacijos nariai prancūzai labai susidomėjo Lietuva ir joje veikiančiomis neįgaliųjų įstaigomis bei draugijomis....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius