Nesutarimai dėl tarnybinio buto

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-11-30
Peržiūrėta
1644
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Miesto valdžia savo žinion perėmė Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai priklausantį tarnybinį butą, ūkinį pastatą ir garažą, esančius Klaipėdos plente 68-1. Tarybos sprendimu Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba rengs vyriausybės nutarimą dėl turto perdavimo.

 

Minėtame bute gyvena buvęs ilgametis darbuotojas, o šiuo metu pensininkas Antanas Raudys.

 

Nemeta į gatvę

Pasak miesto savivaldybės Verslo ir turto skyriaus vedėjos Zojos Strikaitienės, kadangi Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba valdo turtą patikėjimo teise, todėl miesto Taryba turi išreikšti savo valią dėl patalpų perėmimo. Anot vedėjos, su gyvenančiu bute pensininku A.Raudžiu bus pasirašyta buto nuomos sutartis.

Sprendimą rengusios Verslo ir turto skyriaus vyriausiosios specialistės Audronės Kurmanavičienės tvirtinimu, A.Raudžio niekas nemeta į gatvę ir jis gali gyventi. Tokių atvejų, anot specialistės, kai  valstybės turtas perduodamas Savivaldybei, Palangoje ne vienas. Pasak specialistės, Savivaldybei butą perdavė poilsio namai „Pušynas“, šiuo metu vyksta procedūros perimti turtą iš buvusio „Litimpeks“ banko.

 

Turi teisę privatizuoti

Nors miesto Tarybos posėdyje dalyvavo pats A.Raudys, tačiau jis nepasisakė. Po kurio laiko miesto savivaldybės merą pasiekė A.Raudžio raštas, kuriame teigiama, kad sprendimas priimtas jo nenaudai. Jo nuomone, privatizuoti butą jis turi teisę. Rašte nurodoma, kad esą buvo patikėta Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos skyriaus vadovo A.Elijošiaus ir Verslo ir turto skyriaus vedėjos Z.Strikaitienės „skiedalais“, bei pridurta, kad pastarieji ketina užsiimti „gyvų žmonių prekyba“. Palangiškio teigimu, jam paaiškinta, kad Vyriausybės šių metų vasario 25 dienos nutarimas „Dėl gyvenamųjų patalpų privatizavimo“ esąs „nulis“.

 

Kvailio vietoje

Pasak A.Raudžio, jam vaikaitis, gyvenantis Anglijoje, pasakęs, jog senelis esąs kvailio vietoje. Daug metų dirbęs maisto ir veterinarijos tarnyboje, A.Raudys kurorto vadovui priminė, kad anuomet, kai jis vadovavo tarnybai, su vienu inspektoriumi sugebėjo visus kaimus ir turgus aptarnauti. Dabartinis tarnybos viršininkas A.Elijošius į 100 kv. m garažą įgrūdo šiek tiek jaunesnį už jį „VW Golf“, o su dviem naujais automobiliais važiuoja į „Maximą“, kuri vos už penkių šimtų metrų, tirti bobutės skundo. Anot jo, tai protu nesuvokiami dalykai, juolab, kad garaže Vasario 16-osios gatvėje, kur yra Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pastatas, taip pat pakanka vietos dviems automobiliams.

 

Nesugebėjo privatizuoti

Kaip „Palangos tiltui“ pasakojo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos skyriaus vadovas Arūnas Elijošius, jam atvažiavus dirbti į Palangą, A.Raudys jau gyveno šiame bute. „Sutartis dėl buto nuomos sudaryta seniai, tačiau kodėl A.Raudys, vadovaudamas tarnybai, per tiek metų nesugebėjo jo privatizuoti, nesuprantama. Nors ne kartą jam buvo sakoma, kad tvarkytų dokumentus ir išsipirktų butą bei dalį ūkinio pastato. Deja, šie raginimai atsimušdavo lyg žirniai į sieną. Šiame name butus privatizavo net buvę žemesnės grandies specialistai – sanitarai, o jų viršininkas iki šiol nuomininkas“, - padėtį pakomentavo A.Elijošius.

 

Nori padėti

Tarnybos vadovo teigimu, pasikeitus tvarkai, kai valstybinės įstaigos nebegali turėti žinybinių butų, pasitarus su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos juristais, buvo apsispręsta butą perduoti miesto Savivaldybei. „Mūsų tarnyba patalpas perduoda su gyventoju. Tikimės, gal perėmus Savivaldybės žinion butą, atsiras galimybė jį išsipirkti. Jei būtume atidavę Turto fondui, tuomet reikalai galėjo pakrypti kita linkme, nes fondas turi teisę butą parduoti. Tačiau geranoriškai padėti A.Raudžiui niekaip nepavyksta. Pastarasis miesto Tarybos sprendimas dėl turto perdavimo Savivaldybei suprastas taip, kad esą perduodame turtą su gyventoju. Todėl į daugelį instancijų pasipylė A.Raudžio skundai“, - sakė tarnybos vadovas.

 

Kreiptasi į Seimo narį

Pasak A.Elijošiaus, dėl pagalbos A.Raudžiui privatizuoti patalpas jis asmeniškai kalbėjo ir su Seimo nariu Pranu Žeimiu. Šiuo metu pagal įstatymą nebėra galimybės buto privatizuoti, tačiau, kaip sakė parlamentaras, gal po Naujųjų metų bus pakeistos kai kurios įstatymo nuostatos ir bus sugrąžinta buvusi tvarka. Palangos maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo žiniomis, tokių atvejų šalyje daug ir ieškoma būdų, kaip žmonėms padėti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jeigu nuvykę į Lietuvos pajūrio sostinę erzinatės ir pykstate ant vietos restoranų dėl užkeltų jų kainų, štai jums alternatyva – Palangos gatvės maisto užkandinės, kuriose maisto kokybė nė kiek nenusileidžia prabangiems restoranams, o kai kur net ir lenkia.


Kurorto gyventojai ir miesto svečiai noriai aukoja karo nusiaubto Palangos miesto-partnerio Bučos žmonėms. Per Bučos miestą, esantį vos už 30 kilometrų nuo Kijevo, eina automagistralė į Ukrainos sostinę, tad Kijevo prieigose esanti Buča šiuo metu yra tapusi itin didelių karinių veiksmų auka. Miestas verčiamas griuvėsiais, vietos gyventojai neturi nei elektros, nei šildymo, jie negali išeiti iš...


Kurorto gyventojai kviečiami padėti Palangos miesto-partnerio Bučos žmonėms, kenčiantiems nuo karo Ukrainoje. Per Bučos miestą, esantį vos už 30 kilometrų nuo Kijevo, eina automagistralė į Ukrainos sostinę, tad Kijevo prieigose esanti Buča šiuo metu yra tapusi itin didelių karinių veiksmų auka. Miestas verčiamas griuvėsiais, vietos gyventojams jau trūksta ne tik medikamentų, bet ir maisto. 


Birželio 11 d. penktadienį 15-18 val. Europos socialinio fondo agentūros projekto „Parama maisto produktais ir higienos priemonėmis“ Nr. EPSF-2020-V-07-03 lėšomis Palangoje bus dalinama nemokama parama maisto produktais ir higienos priemonėmis. Papildoma informacija teikiama telefonu: 8 (46) 34 13 38 (nuo 10 iki 13 val.)


Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba atliko Palangos miesto savivaldybės 2019 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo auditą ir nustatė reikšmingų duomenų iškraipymų, turėjusių įtakos 2019 metų savivaldybės konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio duomenų teisingumui. Nustatyti trūkumai apskaitant savivaldybės...


Startavo „Maisto banko“ projektas, kviečiantis žmones peržiūrėti savo maisto atsargų spinteles. Maisto surinkimo dėžės jau įrengtos ir iki birželio 18 dienos geradarių Palangos gyventojų laukia Palangos savivaldybės Socialinių paslaugų skyriuje (Vytauto g. 112) .Birželio 10 d. šios iniciatyvos autobusiukas lankysis Palangoje. Nuo 15 iki 16:30 val. maistu pasidalinti galinčių...


Vakar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizavo pasitarimą su Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus, ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų atsakingais darbuotojais, savivaldybės vyr. gydytoja, visuomenės sveikatos priežiūros specialistais ir aptarė maisto tvarkymo reikalavimų vykdymo aktualijas...


Įvyko susitikimas-diskusija „2011-Pasauliniai veterinarijos metai“

Palangos miesto VMVT Vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Marija Valauskienė, 2011 05 05 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus salėje, pažymint 250-ąsias veterinarijos profesijos metines, vyko susitikimas-diskusija „2011-Pasauliniai veterinarijos metai“.


Konkurencijos taryba, baigusi Ministro Pirmininko prašymu atliktą tyrimą dėl maisto produktų kainų pokyčių, šio tyrimo išvadas pateikia Vyriausybei ir visuomenei. Šiuo tyrimu siekta įvertinti, kas sąlygojo mažmeninių maisto produktų kainų pokyčius pastaruoju metu. Tyrimo išvadose išdėstytos nustatytos faktinės aplinkybės, pateikta mažmeninių maisto produktų kainų pokyčių ir šiuos pokyčius...


Nesutarimai dėl tarnybinio buto

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 30 | Rubrika: Miestas

Miesto valdžia savo žinion perėmė Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai priklausantį tarnybinį butą, ūkinį pastatą ir garažą, esančius Klaipėdos plente 68-1. Tarybos sprendimu Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba rengs vyriausybės nutarimą dėl turto perdavimo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius