Nudegusi „Snore“ ir Graikijoje Palangos kredito unija neišgali išmokėti pajų

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-04-16
Peržiūrėta
1872
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nudegusi „Snore“ ir Graikijoje Palangos kredito unija neišgali išmokėti pajų

Ar Palangos kredito unija (PKU) vis labiau patiria sunkumų, apie kuriuos jos naujieji vadovai linkę nutylėti? PKU administracijos vadovas Vytenis Tomkus pripažįsta, kad pernai patyrusi nuostolių, unija ir šiais metais dar visiškai neatsigavo. „Taip, praradome nemenką pinigų sumą „Snore“, taip pat Graikijos vertybinių popierių obligacijos, į kurias unija yra investavusi, taip pat yra šiuo metu mažavertės“, – sako V. Tomkus. Nusprendusių atsiimti PKU savo indėlius palangiškių laukia netikėtumas: pajus grąžinamas net šešiskart mažesnis.

 

 Šešiskart mažesnis pajus

„Kai praėjusiais metais su vyru padėjome indėlį į Palangos kredito uniją ir sumokėjome pajus – vyras 100 litų, o aš – 200 litų – pinigus priėmęs unijos darbuotojas Algirdas Rakauskas užtikrino, kad, panorėję atsiimti indėlius, pajų atgausime visą. Bet atsiimdami indėlį, išgirdome, kad atgausime tik 15 procentų savo pajų. Vadinasi, prarasime kartu daugiau 200 litų. Še tau, kad nori...“ – pasakojo į redakciją užėję Jovita ir Algimantas Lapinskai.

Jie šį mėnesį atsiėmė iš PKU savo indėlius, kurie kiekvieno buvo daugiau nei po tūkstantį litų.

„Ne paslaptis, kad mieste sklando įvairūs gandai apie uniją. Šnekama net apie bankrotą. Ypač po jo buvusio vadovo Evaldo Petrausko suėmimo. Bus geriau, jei pinigus laikysime kitur“, – sakė J. Lapinskienė.

„Unijos darbuotoja patarė neskubėti atsiimti indėlių, bet mes tvirtai laikėmės savo apsisprendimo“, – sakė palangiškė.

Moteris sako, kad apie pajaus grąžinimą sutartyje su Palangos kredito unija nieko neužsimenama.

„Mums tik paaiškino, kad unijai buvo nuostolingi metai, todėl unijos valdyba nusprendė gerokai apkarpyti pajus“, – pasakojo J. Lapinskienė.

„Tai akivaizdžiai prieštarauja unijos darbuotojo pažadams mums pasirašant sutartį su unija“, – teigė A. Lapinskas.

 

Unija prarado pinigus „Snore“ ir Graikijoje

„Žinau tuos žmones, apie kuriuos kalbate“, – teigė Palangos kredito unijos administracijos vadovas V. Tomkus.

„Mes tai porai paaiškinome, kad tai darome dėl to, kad tokią galimybę mums numato Lietuvos kredito unijų įstatymo naujosios pataisos. Jos skelbia, kad unijoms patiriant nuostolių, nusprendus unijų valdyboms, nuostolingais metais pajus gali būti mokamas proporcingai mažesnis“, – sakė V. Tomkus.

Jis pridūrė, kad siūlė Lapinskams neskubėti atsiimti indėlių ir palaukti kitų metų, kuomet unija tikisi didesnių pelnų.

Paklaustas, kas lėmė unijos nuostolius, LKU administracijos vadovas minėjo, kad unija neteko „nemažos sumos“ žlugusiame „Snoro“ banke.

„Taip pat nemažai praradome investavę į Graikijos vertybinius popierius – obligacijas, kurios dabar yra labai nuvertėjusios“, – atskleidė V. Tomkus.

Tačiau jis, teisindamasis, kad negali atskleisti konkrečių skaičių be Lietuvos centrinės kredito unijos sutikimo, atsisakė žurnalistui nurodyti konkrečias sumas.

Kalbama, kad PKU „Snore“ prarado beveik milijoną litų.

Pasak V. Tomkaus, Klaipėdos apygardos prokuratūra pratęsė buvusio PKU vadovo Evaldo Petrausko suėmimą trims mėnesiams.

„Kardomoji priemonė, mano žiniomis, turėtų baigtis liepos pradžioje“, – sakė V. Tomkus.

Jis neslėpė, kad buvusio vadovo suėmimas gerokai pakenkė unijos interesams.

Priminame, kad E. Petrauskas yra kaltinamas didelės vertės turto pasisavinimu ir dokumentų klastojimu.

 

Situacija blogesnė nei įprastai

Fortūnatas Dirginčius, Lietuvos centrinės kreditų unijos (LCKU) direktorius, sakė, kad indėlininkams nutraukus sutartį su kredito unija, pajus yra išmokamas ne anksčiau kaip po trijų mėnesių.

„Nebent unijos valdyba priimtų kitokį sprendimą“, – sakė jis.

Jis taip pat sakė, kad naujos Lietuvos kredito unijų įstatymo pataisos, patiriant unijai nuostolių, leidžia proporcingai mažinti pajų.

„Mano žiniomis, situacija Palangos kredito unijoje kol kas yra blogesnė nei įprastai, bet finansiniai svyravimai yra normalus dalykas visoms finansinėms institucijoms“, – „Palangos tiltui“ sakė F. Dirginčius.

Jūsų komentaras:

2019-08-03 08:57 (IP: 78.58.148.182)
pku yra sukciu lizdas.vieni jau apsivoge,dabar kiti...

ona 2012-11-16 21:00 (IP: 78.61.146.89)
tai ko galima tiketi? Aka tada sakyti apie greitus kreditus kur skelbe kas diena per tv reklamoje. Kodel mulkinami zmones ir ne vienas LCB darbuotojas apie tai tyli?

palangiske 2012-04-17 18:18 (IP: 78.61.251.2)
Tai dar karta irode,kad banke laikyti pinigus visiskai nesaugu,pabundi,o pinigeliai tiu....tiu,kaip patogu lobistams prisidengti snorais,Egipto kryyyzei,taip ir lobsta

Taip pat skaitykite

Palangos kredito unija (PKU) siūlo 2.5 procento metines palūkanas.


Palangos kredito unija (PKU) su nerimu stebėjo beveik COVID-19 uždarytą Palangą kovą ir balandį – ne vienas smulkiojo verslo atstovas paprašė „kredito atostogų“, tačiau gegužė ir ypač birželis Sandrą Garjonytę, PKU valdybos narę ir pirmininkę, nuteikia optimistiškai. „Vis daugiau sulaukiame užklausų ir paskolų paraiškų, kuriose prašoma...


Palangos kredito unijos nariai išrinko naujus unijos vadovus, stebėtojų tarybos, paskolų komiteto narius ir antrai kadencijai perrinko unijos pirmininkę Sandrą Garjonytę. Pakartotinis kredito unijos visuotinis narių susirinkimas vyko kovo 21 d. Palangoje.


Palangos kredito unija 2016 metus pradėjo su pozityvia nuotaika ir geromis naujienomis – unija kviečia gyventojus šį pavasarį investuoti ir pasidėti indėlį geriausiomis sąlygomis į Palangos kredito uniją. Be to, unija toliau plečia paslaugų spektrą, gerina veiklos rezultatus su priskirtu laikinu atstovu ir š. m. kovo 14 d. 16.30 val. kviečia narius į visuotinį narių...


Palangos kredito unija (PKU) šiais, jau praeinančiais metais toliau kuopėsi nuo buvusių vadovų palikimo. Akylai stebima finansinių institucijų prievaizdo- Lietuvos Banko- PKU 2015-aisiais Palangos KU daug dėmesio skyrė tolimesniam nuostolių mažinimui ir finansinių paslaugų plėtrai. Naujieji Metai šalies kredito unijoms žada naujovių - Palangos KU viliasi, kad unijos...


Lietuvos centrinė kredito unija drauge su 13 kredito unijų, tarp jų ir Palangos kredito unija bei sporto komentatoriaus Roberto Petrausko komanda Vaikų finansinio švietimo savaitei suorganizavo edukacinį renginių ciklą. Daugiau nei 400 moksleivių iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių susikovė protų mūšyje „Neslėpk žinių, ateik į protų mūšį!“....


Kai prieš kelerius metus Šventosios verslininkui Gintautui Rekašiui, labiausiai žinomam kaip restorano „Paršelio rojus“ savininkui, prireikė paskolos verslui diversifikuoti – vystyti apgyvendinimo paslaugų verslą – didieji bankai jam atsuko nugarą. „Nesmagiai pasijutau. Pagrindinę įmonės sąskaitą laikau viename dideliame banke jau...


Daugelis tų pačių  finansinių paslaugų komerciniuose bankuose yra apmokestinamos keletą kartų brangiau nei kredito unijose. Palangos kredito unija išlaiko prieinamus finansinių paslaugų mokesčius miesto ir aplinkinių rajonų gyventojams.


Palangos verslas ir privatūs klientai rodo vis didesnį pasitikėjimą Palangos kredito unija (PKU) – vien šių metų birželį PKU klientų skaičius perkopė 1,7 tūkstančio, tai yra 15 procentų daugiau nei buvo tuo pačiu laiku praėjusiais metais. Unijos turtas pasiekė 32 milijonus litų, tai yra 7 procentais daugiau nei 2011 metais. Artimiausiu metu Palangos kredito unijos planuose...


Ar Palangos kredito unija (PKU) vis labiau patiria sunkumų, apie kuriuos jos naujieji vadovai linkę nutylėti? PKU administracijos vadovas Vytenis Tomkus pripažįsta, kad pernai patyrusi nuostolių, unija ir šiais metais dar visiškai neatsigavo. „Taip, praradome nemenką pinigų sumą „Snore“, taip pat Graikijos vertybinių popierių obligacijos, į kurias unija yra...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius