Olandų atrakcionams – ultimatumas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-07-01
Peržiūrėta
674
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kilęs skandalas dėl olandų bendrovės „Leander LTU“  įrengtų atrakcionų pačioje miesto istorinėje širdyje įgavo visiškai kitą pobūdį. UAB „Kurorto statyba“, leidusi ne vienerius metus atrakcionams gyvuoti, paprašė olandų... išsikraustyti.

 

Paprašė išsikraustyti

UAB „Kurorto statyba“ direktorius Donatas Bubnys patvirtino, kad olandų paprašyta iškraustyti atrakcionus. „Gautas žemėtvarkininkų įspėjimas dėl pernuomoto žemės sklypo. Kitas svarbus motyvas – olandai barbariškai iškirto medžius, sugadino kiemą. Privalėjome priimti tokį sprendimą,“ – argumentus išdėstė direktorius.

 

Laukia nelengvas procesas

Pasak D.Bubnio, iškraustymo procesas nebus lengvas, gali tekti bylinėtis teismuose bei neatmetama, kad teks prašyti antstolių pagalbos. Taip pat bendrovės vadovas sakė, kad šiuo metu visi klausimai derinami Klaipėdos apskrities viršininko administracijoje. Pasiteiravus, ar yra sutartis su UAB „Leander LTU“ dėl sklypo nuomos, direktorius nenoriai paaiškino, kad tai esą komercinė paslaptis.

Redakcijos žiniomis, UAB „Kurorto statyba“ savininkai yra numatę patys vykdyti veiklą, kurios įvardyti nenorėjo. Esama kalbų, kad su kita įmone bus sudaryta jungtinės veiklos sutartis, kurios pagrindu šioje teritorijoje galbūt vėl įsikurs karuselės.

 

Nebuvo informuota

Olandų bendrovei „Leander LTU“, kurios vadovas Petrusas Leanderis, atstovaujanti advokatė Jelena Kazlauskienė, išgirdusi klausimą dėl „Kurorto statybos“ apsisprendimo iškelti atrakcionus, teigė, jog apie tai ji nebuvo informuota asmeniškai ir jai nežinomos naujos aplinkybės. Pasak advokatės, ji turinti susitikti su Klaipėdos apskrities Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento viršininke Lilija Masiuliene. Susitikimo tikslas – aptarti klausimą dėl apžvalgos rato apibūdinimo. Advokatės teigimu, ji turinti dokumentą, kuriame konkrečiai pasakyta, kad apžvalgos ratas yra įrenginys, o ne statinys,“ – įsitikinusi savo teisumu kalbėjo J.Kazlauskienė.

 

Įspėti dėl nuomos sutarties

Klaipėdos apskrities Žemės tvarkymo departamento Palangos žemėtvarkos skyriaus specialistai „Palangos tiltui“ sakė, jog UAB „Kurorto statyba“ buvo įspėta, kad žemės nuomos sutartis gali būti nutraukta, nes iš daugiau nei vieną hektarą nuomojamos valstybinės žemės, trys arai naudojami ne pagal nustatytą tikslinę paskirtį ir būdą. Valstybinės žemės nuomos sutartyje nurodyta, kad būdas – visuomeninė paskirtis, todėl komercinė veikla negalima. Bendrovei buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas ir skirta 500 litų bauda. Specialistų teigimu, dabar vykdoma veikla negalima, tad apžvalgos ratas turi būti demontuotas.

 

Atrakcionų savininkai nepasirodė

Kaip jau rašė „Palangos tiltas“, dėl šių atrakcionų kurorto valdžia pradėjo konfliktuoti  su Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vadovybe. KPD teritorinio padalinio vadovo Naglio Puteikio teigimu, apžvalgos ratas įrengtas be leidimo ir užstoja kultūros vertybę vilą „Komoda“. Praėjusį penktadienį minėtoje institucijoje įvykusio pasitarimo metu paveldosaugininkai paprašė olandų bendrovės pirmadienį pranešti, kada bus iškeltas apžvalgos ratas.  Tačiau, pasak Klaipėdos kultūros paveldo teritorinio padalinio vyriausiojo valstybinio inspektoriaus Vitalijaus Juškos, atrakcionų savininkai nepasirodė. Nors, anot inspektoriaus, buvo deklaruojama, jog nenorima konfliktuoti su valdžia, tačiau tenka pripažinti, kad iniciatyvos susitvarkyti iš jų pusės nėra.

 

Tegu įrodo

Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas šalies žiniasklaidai aiškino, jog pirmiausia tegu kas nors įrodo, kad ant žemės pastatytas mobilus apžvalgos ratas yra statinys. Anot jo, juk laikinai pastatomam kranui statybos leidimo nereikia. „Palangos tiltui“ komentuodamas susiklosčiusią padėtį dėl paveldosaugininkų reikalavimo atšaukti išduotą leidimą apžvalgos ratui, direktorius apskritai šį įrenginį, dėl kurio kryžiuojamos ietys, prilygino automobilio pastatymui. „Ar tai gražu, ar ne, galima ginčytis. Tačiau jei poilsiautojams yra suteikta galimybė pasigrožėti Palangos panorama iš paukščio skrydžio, neįžvelgiu jokios blogybės“, - apie siūlomos pramogos naudą kalbėjo administracijos direktorius.

 

„Vaidina“, kad rūpi

Kad miesto Savivaldybė gilina  konfrontaciją su KPD Klaipėdos teritoriniu padaliniu, įrodo ir šie V.Kuznecovo žodžiai šios institucijos adresu. „Ką veikia Kultūros paveldo departamentas, nesuprantama, nes jei jų veikla yra saugoti šiukšlynus ir „vaidinti“, kad jiems rūpi paveldo objektai, tai, matyt, yra noras, kad verslininkai maldautų jų malonės“, -  savo poziciją dėl kilusio konflikto dėstė V.Kuznecovas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žengtas dar vienas žingsnis mažinant kurorto sezoniškumą. Praėjusią vasarą J. Basanavičiaus gatvėje, kur anksčiau veikė olandų atrakcionai, buvo įsikūręs didžiausias Lietuvoje batutų parkas, o dabar šioje teritorijoje verda statybos darbai – iškils modernus, visai šeimai skirtas pramogų kompleksas, kuris lauks lankytojų ištisus metus.


Kovo 3-iąją Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas padėjo galutinį tašką byloje, kurioje liūdnai pagarsėjusi UAB „Leander Lietuva“ skundė Palangos miesto savivaldybę, neišdavusią leidimo jų veiklai. Aukščiausios instancijos teismas paliko galioti rugsėjo 24-ąją Klaipėdos apygardos administracinis teismo sprendimą, kuriuo konstatuota, jog kurorto...


Palanga turi proga pasidžiaugti: rugsėjo 24-ąją Klaipėdos apygardos administracinis teismas paskelbė sprendimą, kuriuo konstatavo, jog kurorto Savivaldybės administracija pagrįstai ir teisėtai atsisakė derinti atrakcionų parko projektą adresu J.Basanavičiaus g. 43. Atrakcionų parką čia norėjo įkurdinti liūdnai pagarsėjusi bendrovė „Leander LTU“.


Kiek dar verslininkai atrakcionams vietą mieste rinksis patys?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 06 28 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Pernai visą vasarą užtrukusios karštos batalijos su J.Basanavičiaus gatvėje atrakcionų parką įkūrusiais olandais tęsiasi ir šiemet. Tiesa, patyrę koncentruotą beveik visų verslą kontroliuojančių šalies institucijų spaudimą, šiemet olandų verslininkai jėga brautis į pamėgtą vietą nesiryžo. Kalbama, kad jie su savo taboru iškeliavo į Latviją, tad neliks...


Pastatytos barikados prieš olandų atrakcionus

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 22 | Rubrika: Miestas

Baimindamiesi, kad į Palangos centrą vėl bandys veržtis olandų verslininkai su savo skandalingai pagarsėjusiais atrakcionais, palangiškiai pristatė barikadų. Šalia „Žuvinės” restorano esantį kelią jau keletą savaičių užgriozdęs komunalininkų šiukšliavežis. Be to, palei visą sklypo ilgį nuo J.Basanavičiaus gatvės įbetonuota dešimt granitinių...


Teismas areštavo olandų turtą

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 09 01 | Rubrika: Kriminalai

Olandai siūlė prieš tris savaites atrakcionų parke valandai žemyn galvomis įstrigusių vaikų tėvams išmokėti 1 tūkstančio litų kompensacijas, bet,    Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas patenkino tėvų interesams atstovaujančios advokatės S. Selelionytės-Drukteinienės prašymą areštuoti UAB „Leander“, kuri valdo atrakcionų parką Palangoje...


Trečiadienio vakaro linksmybės olandų atrakcionuose J.Basanavičiaus gatvėje devyniems vaikams baigėsi ašaromis. Dingus elektrai, ore pakibo atrakcionas-centrifuga „Move it“. Vaikai aukštyn kojomis kabojo apie valandą laiko. Kai kurie vaikai buvo kurorto svečiai iš užsienio. Miesto meras Š. Vaitkus tapo šio kraupaus įvykio liudininku.


Olandai, vadovaujantys atrakcionų parkui J. Basanavičaus gatvėje, yra speičiami į kampą - vakar Klaipėdos apygardos teismas priėmė sprendimą, kol bus priimtas teismo sprendimas, taikyti iki tol laikinąsias apsaugos priemones -  sustabdyti atrakcionų veiklą. Tokiu būdu teismas patenkino Meilės al. 5 dalį sklypo olandams nuomojančios bankrutuojančios bendrovės „Kurorto statyba“...


Olandų atrakcionai Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, neturi Palangos miesto savivaldybės leidimo tokiai veiklai. Kultūros paveldo departamentas konstatavo, kad olandų linksmintojai įžūliai pažeidžia paminklosaugos įstatymus. Olandas vilkike įrengiamame parke praėjusią savaitę išprievartavo moterį. Olandų atrakcionų parko operatoriai jau sukaupė šūsnį Palangos policijos...


Olandų atrakcionams – ultimatumas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 07 01 | Rubrika: Miestas

Kilęs skandalas dėl olandų bendrovės „Leander LTU“  įrengtų atrakcionų pačioje miesto istorinėje širdyje įgavo visiškai kitą pobūdį. UAB „Kurorto statyba“, leidusi ne vienerius metus atrakcionams gyvuoti, paprašė olandų... išsikraustyti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius