Pagalba šeimoms, auginančioms specialiųjų poreikių vaiką

Palangos tiltas, 2018-11-30
Peržiūrėta
1700
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiemet seniūnaičių sueiga patvirtino 6 projektus ir vienas iš jų yra Asociacijos „Gandras“ projektas, skirtas mažiesiems Palangos bendruomenės nariams.
Palangos mieste yra 6 lopšeliai-darželiai, kuriuos lanko 821 vaikas. Vadovaujantis Palangos m. savivaldybės švietimo stebėsenos rodikliais, Palangos darželiuose 235 vaikai turi specialiųjų ugdymosi poreikių. Didžiausias šių vaikų skaičius – 109 lanko l. d. „Žilvinas“, 38 vaikai lanko l. d. „Nykštukas“, 28 vaikai – l. d. „Pasaka“, 14 vaikų – l. d. „Ąžuoliukas“, 10 vaikų – l. d. „Sigutė“. Didžioji vaikų dalis ugdoma integruotai grupėse. Integruojami vaikai su nedideliais ugdymo poreikiais: kalbos, komunikacijos, klausos, regos, lėtiniais somatiniais sutrikimais. 21 iš 109 vaikų, lankančiu l. d „Žilvinas“, yra su vidutiniais ir dideliais specialiaisiais ugdymo poreikiais: intelekto, raidos sutrikimais, judėjimo sunkumais. Dalis šių vaikų yra integruojami į grupes, o likusieji lanko specialias grupes. Tokių vaikų daugėja, jei 2016 m. buvo tik viena specialioji grupė, tai nuo 2017 m. yra jau dvi grupės.
Projekto metu tėvams buvo pasiūlyta sudalyvauti ABA mokymuose. Všį „Elgesio sprendimai“ vadovė Rita Karvelienė supažindino su vaikų probleminio elgesio valdymu. ABA metodo nuoseklus taikymas namie pagerina vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimą, socialiai svarbų elgesį.
Pedagogams, dirbantiems su specialiųjų poreikių vaikais, buvo pasiūlytos edukacinės konsultacijos, kurias vedė KU profesorė Laimutė Kardelienė.
Vaikams nupirktos sensorinės priemonės, padedančios individualizuoti ugdymą.

Būsimų ir esamų mamyčių ir tėvelių asociacijos pirmininkė Jelena BACHLINA

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rimtas pokyčiams reikia žinoti realią situaciją ir kam ko reikia, todėl kviečiame dalyvauti Palangos jaunimo situacijos ir poreikių apklausoje:  https://forms.gle/ex7gYTDYC8jjWEPN6 .


Siūloma sudaryti sąlygas jaunoms šeimoms su valstybės parama įsigyti būstą visoje Lietuvoje, o ne tik regionuose, kaip yra dabar.


Šeimoms, auginančioms ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaiką (-us), grįžusioms iš emigracijos, kurioje šeima gyveno ne trumpiau kaip 3 metus, mokama tikslinė išmoka.


Vienos dideles politines ambicijas Palangoje puoselėjančios karjeros valstybės tarnautojos gyvenimo draugas galimai pakėlė ranką prieš jųdviejų vaiką. Ne niekam nematant, o per vaiko pamoką nuotoliniu būdu. Palangos pradinė mokykla dėl smurto prieš vaiką praėjusią savaitę kreipėsi į policiją. Policijos ir vaikų teisių atstovai jau apklausė vaiką, jo tėvą ir mamą.


Ketvirtadienį (gegužės 21 d.) vakare Palangoje automobilis partrenkė 2011 metais gimusį vaiką.


Palangos specialiųjų poreikių vaikams jau surinkta 3000 svarų

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 08 | Rubrika: Miestas

Šeši palangiškiai praėjusį sekmadienį, spalio 6 d., lėšas Palangos specialųjų poreikių turintiems vaikams rinko dar neregėtu būdu – mindami vintažinių dviračių pedalus mažame Italijos miestelyje Gaiole in Chianti, esančiame Toskanos regione. Paaukotos lėšos bus skirtos nupirkti mokymo priemones, medžiagą ir infrastruktūrą, padėsiančius vaikams su...


Palangos mieste yra 6 lopšeliai-darželiai, kuriuos lanko 821 vaikas. Vadovaujantis Palangos m. savivaldybės švietimo stebėsenos rodikliais, Palangos darželiuose 235 vaikai turi specialiųjų ugdymosi poreikių.


Liepą patvirtinta, jog nuo šiol būstas ir aplinka gali būti pritaikomi visiems vaikams, turintiems sunkią negalią. Šeimos, auginančios neįgalų vaiką, gali įsigyti sensorines pagalbos priemones. Tad norintys pasinaudoti šia galimybe gali kreiptis į Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrių.


Šeimų gerovei stiprinti Palangos miesto savivaldybės administracija kartu su partneriu – asociacija „Ateities specialistų klubas“ vykdo iš ES struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą „Kompleksinių paslaugų organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“. Šiuo projektu siekiama įgalinti Palangos miesto šeimas spręsti...


Neįgalieji ar vaikus su sunkia negalia auginančios šeimos, jei reikia pagal specialiuosius poreikius pritaikyti būstą ar gyvenamąją aplinką, dėl paramos su prašymais gali kreiptis į Savivaldybę.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius