Palangos šeimoms - nemokama kūrybinė saviraiška ir psichologų bei teisininkų pagalba

Palangos tiltas, 2018-03-15
Peržiūrėta
1723
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos šeimoms - nemokama kūrybinė saviraiška ir psichologų bei teisininkų pagalba

Šeimų gerovei stiprinti Palangos miesto savivaldybės administracija kartu su partneriu – asociacija „Ateities specialistų klubas“ vykdo iš ES struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą „Kompleksinių paslaugų organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“. Šiuo projektu siekiama įgalinti Palangos miesto šeimas spręsti iškilusius sunkumus bei vykdyti šeimos krizių prevenciją.
Savivaldybėje yra įkurti bendruomeniniai šeimos namai, įsikūrę Kretingos g. 7A, kuriuose teikiamos kompleksinės nemokamos paslaugos šeimoms. Bendruomeniniai šeimos namai įsteigti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva, bendradarbiaujant su nevyriausybinėmis organizacijomis.

Nemokamos paslaugos
Pirmą kartą dėmesys skiriamas kiekvienai šeimai, neišskiriant jokių grupių. Savivaldybė kviečia Palangos mieste gyvenančias šeimas, kasdieniame gyvenime susiduriančias su įvairiais iššūkiais ir sunkumais – šeimas, patyrusias artimojo netektį, skyrybas, ligą ir pan., tėvus, susiduriančius su vaikų auginimo ar auklėjimo sunkumais, šeimas, auginančias neįgalius vaikus, taip pat – patiriančias tarpusavio santykių problemas ar krizes dėl kitų socialinės rizikos veiksnių, kuriems mažinti šeimai reikalinga įvairiapusė pagalba, – prireikus kreiptis dėl kompleksiškai teikiamų paslaugų. Visos paslaugos, teikiamos šeimoms Palangos bendruomeniniuose šeimos namuose, yra nemokamos.
Mokymų metu suteikiama tokia parama tėvystės (vaikų auginimo ir auklėjimo) procese, kuri paskatintų šeimoje kurti palankią vaiko raidai aplinką bei jo poreikius atitinkantį bendravimą. „Užsiėmimų metu mokome empatiško bendravimo bei sudarome galimybę išreikšti visus jausmus, susijusius su vaikų auklėjimo sunkumais, kurie padės sumažinti įtampą bei atkurti emocinę pusiausvyrą. Taip pat psichologai teikia individualias psichologines konsultacijas bei kognityvinę elgesio terapiją vaikams, paaugliams ir suaugusiems, dirba su poromis ir šeimomis, konsultuoja globojančius psichikos sutrikimą turinčio asmens šeimos narius bei rengia mokymus įvairiomis temomis: pozityvi tėvystė, streso mažinimas, savęs pažinimas, laiko planavimas, konfliktų valdymas. Tikime, kad mūsų emocijos ir elgesys ženkliai priklauso nuo mūsų minčių. Įvairius jausmus mums sukelia ne pati situacija, o kokią prasmę mes suteikiame tai situacijai. Todėl psichologai padeda klientui įgyti naudingų žinių ir mąstymo bei elgesio įgūdžių, kurie leidžia geriau pažinti save, gerinti savikontrolę, keisti nuotaiką, požiūrį ir produktyvumą", – sakė Bendruomeninių šeimos namų koordinatorė Ingrida Domarkaitė.
Šio projekto metu teikiamos ir nemokamos individualios teisininko konsultacijos, susijusios su šeimos teisės klausimais – šeimos teisiniai ir finansiniai santykiai, šeimos turto, nepilnamečių vaikų teisių apsaugos, vaikų išlaikymo, sutuoktinių tarpusavio išlaikymo, santuokos nutraukimo ir gyvenimo skyrium (separacijos), turto paveldėjimo ir palikimo priėmimo ir kiti šeimos teisės klausimai.
„Vienas veiklas organizuoja vietiniai lektoriai, bet kviečiame specialistus ir iš Kauno, Klaipėdos. Pavyzdžiui, labai palangiškių pamėgtus floristikos užsiėmus rengia floristės iš Kauno Evelina Grėbliauskė ir Erika Pratapienė, – sakė I. Domarkaitė. – Balandį planuojame dekupažo užsiėmimus, protmūšį, o mėnesio pradžioje, kartu su Palangos kultūros ir jaunimo centru – žygį į Šventąją“.

Vasarą - Dienos stovykla
Vasarą intensyviai dirbantys palangiškiai galės būti ramūs, kad jų vaikais bus pasirūpinta. Mažiesiems kurorto gyventojams bus pasiūlyta priežiūra ir įdomūs užsiėmimai, kol jų tėvai darbuojasi – bendruomeniniai šeimos namai organizuos Dienos stovyklas.
Projektas pradėtas vykdyti praėjusiais metais rugsėjo 4 d. ir tęsis iki 2019 m. rugsėjo. Taigi dar beveik pusantrų metų palangiškiai turės galimybę kiekvieną mėnesį dalyvauti juos dominančioje kūrybinėje veikloje arba pasinaudoti nemokamomis specialistų konsultacijomis.
„Į Palangos bendruomeninių šeimos namų organizuojamus užsiėmimus bei konsultacijas gali užsiregistruoti bet kuris palangiškis, nesiorientuojama tik į socialinės rizikos šeimas. Tai – tiesiog papildomos galimybės palangiškiams praleisti daugiau laiko kartu su savo šeimos nariais, projektu siekiama sudaryti sąlygas šeimoms spręsti iškilusias vaikų auklėjimo, skyrybų, netekčių problemas, taip pat – susidūrus su sunkumais, auginant neįgalų vaiką“, – sakė projekto vadovė, Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Baranauskienė.
Projekto siūlomomis paslaugomis iki kovo mėnesio jau pasinaudojo daugiau nei 100 palangiškių.


Kviečiame registruotis į vyksiančius užsiėmimus:

• Grupinį užsiėmimą „Emocijų vaidmuo žmogaus gyvenime“.
• Pozityvios tėvystės grupę.
• Individualią psichologo konsultaciją šeimoms.
• Individualią teisininko konsultaciją šeimoms.
• Protmūšį.

Psichologines konsultacijas teikia ir grupinius užsiėmimus rengia klaipėdietė psichologė Ignė Lukminė, teisiniais klausimais konsultuoja teisininkė iš Kauno Ieva Šafronaitė.
Registracija vykdoma telefonu 8 657 56939, [email protected].

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Seimo nariai socialdemokratai Gintautas Paluckas ir Linas Jonauskas ketvirtadienį ketina pateikti Seimui įstatymo pataisas, siūlančias leisti visoje Lietuvoje jaunoms šeimoms įsigyti pirmąjį būstą su valstybės parama.


Siūloma sudaryti sąlygas jaunoms šeimoms su valstybės parama įsigyti būstą visoje Lietuvoje, o ne tik regionuose, kaip yra dabar.


2022 m. rugpjūčio 2‒4 dienomis Palangoje vyks nacionalinių instrumentų pedagogų ir kolektyvų vadovų kūrybinė laboratorija. 


Kai kurie kretingiškiai ir pajūrio gyventojai Danutę Kalinkienę vis dar labiau atsimena kaip Kretingos rajono Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (SODRA) Kretingos skyriaus vadovę, tačiau energinga moteris savo valdininkišką gyvenimą pakeitė neįtikėtinai – tapo kvalifikuota psichologe ir psichoterapeute. 


Įgyvendinant ES projektą „Kompleksinių paslaugų šeimai organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“, be kitų paslaugų, teikiama ir nemokama maisto produktų, medikamentų, higienos ir (ar) kitų būtinų prekių nupirkimo ir (ar) pristatymo paslauga, pagalba sumokant mokesčius asmenims.  


Šeštadienį, rugpjūčio 1-ąją dieną Palangą užburs mada ir grožis. Palangos sporto arenoje vyks viena didžiausių, nemokama mados ir grožio mugė „Design for life“. „Design for life“ renginiai Palangą aplanko jau ne pirmą kartą, šią vasarą čia susitiko jau daugiau kaip keli šimtai mados ir grožio industrijos kūrėjų bei tūkstančiai lankytojų, tad...


Spalio 28 d. Rietave Palangos miesto savivaldybės projekto „Lyderių laikas 3“ kūrybinė komanda dalyvavo Nacionalinės švietimo agentūros ir VšĮ Mokyklų tobulinimo centro ir ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto organizuotame savivaldybių kūrybinių komandų mokymosi bendradarbiaujant renginyje „LL3 projekto įtakoti ugdymo praktikos pokyčiai savivaldybėse“....


Liepą patvirtinta, jog nuo šiol būstas ir aplinka gali būti pritaikomi visiems vaikams, turintiems sunkią negalią. Šeimos, auginančios neįgalų vaiką, gali įsigyti sensorines pagalbos priemones. Tad norintys pasinaudoti šia galimybe gali kreiptis į Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrių.


Šeimų gerovei stiprinti Palangos miesto savivaldybės administracija kartu su partneriu – asociacija „Ateities specialistų klubas“ vykdo iš ES struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą „Kompleksinių paslaugų organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“. Šiuo projektu siekiama įgalinti Palangos miesto šeimas spręsti...


Birželio 26 – liepos 3 dienomis jau septynioliktąjį kartą Palangoje vyks ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje populiari kūrybinė stovykla-meistriškumo kursai „Tradicija“. Joje dalyvaus didelis būrys Lietuvos tautinių mažumų vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų folkloro kolektyvų, muzikos, choreografijos, dailės mokytojų, ikimokyklinio ugdymo specialistų iš visos Lietuvos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius