Palanga į Klaipėdos regioną pritraukė didžiausią turistų skaičių

"Palangos tilto" informacija, 2018-04-20
Peržiūrėta
2118
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga į  Klaipėdos regioną pritraukė didžiausią turistų skaičių

2018 m. balandžio 19 d. ,,Atostogų parko“  poilsio ir sveikatinimo komplekse įvykusiame Klaipėdos regiono turizmo tarybos posėdyje aptartos svarbios aktualijos Lietuvos ir Klaipėdos regiono turizmui. Susitikime dalyvavo Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos Turizmo politikos skyriaus vedėjas Renaldas Čiužas ir vyriausioji specialistė Lidija Bajarūnienė bei Valstybinio turizmo departamento Turizmo plėtros skyriaus vyresnioji patarėja Rasuolė Andrulienė, kurie pristatė Lietuvos turizmo tendencijas, aptarė kylančias problemas Lietuvos turizme, besikeičiančio Turizmo įstatymo esminius punktus, turizmo svarbą darnioje plėtroje.

Posėdį pradėjusi Klaipėdos regiono turizmo tarybos pirmininkė Romena Savickienė, pristatydama Klaipėdos regiono statistinę analizę, itin pabrėžė Palangos miesto apnakvyndintų turistų skaičiaus augimą, kuris 2017 metais siekė 307959, t. y. net 107529 daugiau nei 2016 metais.  Tai rodo, kad kurortas net ir nelepinant 2017 metų vasaros orams, išties turėjo ką pasiūlyti miesto svečiams. Pagrindinė pirmininkės išskirta probleminė sritis, kad nėra Lietuvoje vieningo turistų skaičiavimo mechanizmo ir parengtos metodologijos. Todėl siūlyta Ūkio ministerijos atstovams atkreipti dėmesį į šį užklausimą. Taip pat atkreiptas dėmesys, kad Palangos turizmo informacijos centre 2017 metais apsilankė 76967 miesto svečių (2016 metais aplankė beveik 4000 mažiau), iš kurių 32 proc. buvo lietuviai. 

Ūkio ministerijos Turizmo politikos skyriaus vedėjas Renaldas Čiužas pristatė Turizmo įstatymo pokyčius, Direktyvą dėl kelionių paketų ir kitų kelionės paslaugų derinių. Pabrėžta, kad Lietuvos turizmo rinkodara užsiims atskira organizacija, kuri bus lanksti, mobili ir aktyvi. Taip pat akcentuota, kad viešbučių klasifikavimas vyks kas 5 metus (dabar vyksta kas 3 metus). Užklausus, kaip padaryti Klaipėdos regioną dar labiau matomu ir žinomu, Turizmo politikos skyriaus vedėjas patikino, kad žinomumo regionui išties netrūksta ir akcentavo informacijos pasikeitimo tarp miestų svarbą.

Rasuolė Andrulienė iš Valstybinio turizmo departamento Turizmo plėtros skyriaus pranešimą pradėjo gera žinia, kad nuo šių metų balandžio 19 d.  didžiausiame Varšuvos Šopeno oro uoste šešiuose dinaminiuose stenduose patikros zonoje bei „Duty Free“ zonoje pradėta reklaminė kampanija – kvietimas aplankyti Vilnių, Kauną bei Palangą, t. y. tuos miestus, su kuriais Varšuvą šių metų turistinį sezoną jungs tiesioginiai skrydžiai. Reklamos kampanija truks 4 savaites. Taip pat pristatė Lietuvos turizmo rinkodaros planus 2018-2019 m. Pasidžiaugta aktyviu Palangos turizmo informacijos centro dalyvavimu parodose bei sudarytomis galimybėmis kuo plačiau pristatyti kurortą. Kviesta būti aktyviems ir dalyvauti lapkričio 30 d. Vilniuje vyksiančioje „Baltic Connecting 2018“ verslo misijoje, į kurią suvažiuos daug svarbių turizmui verslo atstovų. Vasarą planuojama į Klaipėdos regioną atvežti 4 Italijos žurnalistus ir pristatyti gražiausias regiono vietas (Palangos turizmo informacijos centras taip pat prisideda prie šio apsilankymo). 

Lidijos Bajarūnienės pranešime didžiausias dėmesys buvo skiriamas darniam turizmui. Akcentuota, kad darnių turistų skaičius auga, kuriems svarbu, ar jų lankomuose objektuose ar vietose yra moralinis įsipareigojimas visuomenei saugoti gamtą. Aptartos darnumo iniciatyvos. Taip pat paraginta dalyvauti ,,Darniojo turizmo Lietuvoje“ apdovanojimuose, kurie bus susieti su jūra. Taigi Klaipėdos regionas turi puikių galimybių plėtoti darnųjį turizmą išsaugant natūralią gamtinę ir kultūrinę aplinką.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo kovo mėnesio atsiranda galimybė telefono numerio priekyje esantį skaičių 8 keisti į 0. 


Kovo 30 d. Vyriausybė pritarė Krašto apsaugos ministerijos teiktam siūlymui didinti krašto apsaugos sistemos personalo skaičių. Seimui pritarus, būtų didinamas pašaukiamų į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą karių, taip pat Karo akademijos kariūnų ir Lietuvos kariuomenės civilių darbuotojų skaičius.


Nuo šių metų Savivaldybėje dirbančių specialistų skaičius padidėjo nuo 111 iki 115. Už tai balsavo ir Tarybos opozicija, ir pozicija. Savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vyriausiasis specialistas Raimondas Andziulis paaiškino "Palangos tiltui", kodėl buvo reikalinga padidinti Savivaldybės darbuotojų skaičių.


Neseniai paskelbtoje „Laivybos kliūčių Kuršių mariose kliūčių šalinimo galimybių studijoje“, kurią rengė ekspertai iš Klaipėdos universiteto, siūloma Kuršių marių regioną laivybinėmis linijomis jungti su Gdansko įlanka, Palanga, Šventąja ir toliau su Kuldyga Latvijoje.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


2018 m. balandžio 19 d. ,,Atostogų parko“  poilsio ir sveikatinimo komplekse įvykusiame Klaipėdos regiono turizmo tarybos posėdyje Klaipėdos regiono turizmo tarybos pirmininkė Romena Savickienė, pristatydama Klaipėdos regiono statistinę analizę, itin pabrėžė Palangos miesto apnakvyndintų turistų skaičiaus augimą, kuris 2017 metais siekė 307959, t. y. net 107529 daugiau nei...


Dėl geopolitinių, ir ne tik, priežasčių, jau kelintą sezoną Palanga sulaukia vis mažiau turistų iš Rusijos, tačiau didžiausią šalies kurortą atranda kiti rusakalbiai, baltarusiai ir ukrainiečiai. Apie rusus Palangoje seniai sklando legendos, bet kiek jos yra išlaužtos iš piršto, o kiek tikros, pasidomėjo „Palangos tiltas“? Kaip pasakojo...


Lietuvos marketingo asociacijos (LiMA) Klaipėdos skyriaus ir Klaipėdos regiono savivaldybių asociacijos „Klaipėdos regionas“ iniciatyva, parengtas 14-os priemonių rinkodaros idėjų planas, padėsiantis pritraukti turistų srautus į pajūrio regioną. Plane siūlomos rinkodaros priemonės vasario 11 d. pristatytos Klaipėdos regiono savivaldybių merams.


Parodos – tai investicija į turistų srautą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 16 | Rubrika: Kultūra

Palangos turizmo informacijos centre – darbinės nuotaikos. Kadangi pagrindinis darbas su poilsiautojų, turistų srautais šaltuoju metų laiku yra nuslopęs, centro darbuotojai aktyviai dalyvauja parodose, dirba kviesdami kaimyninių šalių gyventojus į viešnagę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius