Parodos – tai investicija į turistų srautą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-01-16
Peržiūrėta
1891
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos turizmo informacijos centre – darbinės nuotaikos. Kadangi pagrindinis darbas su poilsiautojų, turistų srautais šaltuoju metų laiku yra nuslopęs, centro darbuotojai aktyviai dalyvauja parodose, dirba kviesdami kaimyninių šalių gyventojus į viešnagę.

Kaimynai mėgsta Palangą
Jau yra aišku, kokiose parodose 2009 metais dalyvaus Palangos TIC. Centro direktorė Ala Valužienė sakė, jog itin didelių permainų planuose nėra. Šiemet, kaip ir pernai, itin didelis dėmesys skiriamas kaimyninėms valstybėms. „Kaimynai visada važiuos pas kaimynus, - įsitikinusi A.Valužienė. – Palanga kaimyninių šalių turistams vis dar įdomi, patraukli“. Anot direktorės, latviai žavisi J.Basanavičiaus gatve. „Kažkada latvių klausėme – kodėl ši gatvė tokia įspūdinga. Juk Jarmala turi daug panašumų su Palanga, taip pat – ir panašią pagrindinę gatvę. Jie atsakė, kad mūsiškėje, daugelio kritikuojama gatvė žavi koncentracija: tiek daug įvairias virtuves siūlančių kavinių, restoranų, skambančios muzikos, žmonių. Be to, tai puikus ir tiesus kelias link tilto. Tokios nuomonės ir kitų šalių turistai – lietuviai kritikuoja šią gatvę, o jie giria“, - pasakojo A.Valužienė.

Išbraukta Lenkija ir Vokietija
Palangos TIC planuose šiemet – 9 parodos. Palanga, kaip turistinis taškas bus garsinamas Rygoje, Taline, Maskvoje ir Sankt Peterburge, Minske, Kaliningrade. „Iš tiesų norėjome sudalyvauti ir parodose Lenkijoje bei Vokietijoje, šios šalys taip pat mums aktualios. Tačiau nesulaukėme savivaldybės palaiminimo ir jos buvo išbrauktos iš planų. Tikimės, kad ir savo jėgomis sugebėsime ten nuvažiuoti – nesinori prarasti įdirbio ir savo vardo“, – tikino A.Valužienė.  
Palangos TIC duomenimis, turistų iš Vokietijos pastebimai sumažėjo. Anot direktorės, toji vokiečių karta, kuri jaučia nostalgiją lietuviškam pajūriui, mena istoriją ar patys turi sąsajų su šiuo kraštu, nyksta. Jaunąją kartą reikia „pripratinti“, sugebėti pakviesti. Turistų iš Lenkijos – apstu. Juos vilioja žemesnės kainos ir netolimas atstumas.
Palangos TIC duomenimis, 2008 metais Palangą aplankiusių turistų „penketuke“ – rusai, norvegai, lenkai, estai, latviai. Dėl pabrangusių vizų ir sudėtingo jų gavimo proceso, pernai į Palangą atvažiavo mažiau keliautojų iš Baltarusijos, šiek tiek sumažėjo vokiečių.

Paroda – ne tik lankstinukų dalybos
Palangos TIC direktorė teigė, jog daugelis nesupranta parodų prasmės. „Kažkas yra pasakęs: ką jūs ten, lankstinukus padalinat ir viskas. Niekas nesuvokia, kiek darbo, pastangų tai reikalauja ir kokio efekto sulaukiame. Tik sunkus ir atkaklus darbas lemia tai, kad į Palangą atvažiuoja turistai iš įvairiausių šalių, ar apskritai žino apie šį Lietuvos kraštą ar pačią Lietuvą. Parodos – vienas iš būdų prisistatyti turizmo operatoriams, žiniasklaidos atstovams, pabendrauti su potencialiais klientais, skleisti žinias apie Palangą ir megzti kontaktus, pasitarnausiančius ateityje“, - kalbėjo A.Valužienė, turizmo srityje dirbanti jau tris dešimtmečius. A. Valužienės vadovaujamas turizmo informacijos centras ne tik rūpinasi kurorto įvaizdžio formavimu, atvykstamojo turizmo į Palangą skatinimu, bet ir dalyvauja rengiant ir įgyvendinant kitus kurorto plėtros projektus.

Sunkumai palies ir turizmą
„Ekonominė situacija, finansiniai sunkumai – visa tai labai atsiliepia turizmo sektoriui, bet žmonės vis tiek ilsėsis. Gal rinksis keliones arčiau, ilsėsis trumpiau, tačiau turizmas – viena tų sričių, kuri bet kokiu metu turi dirbti nepriekaištingai. Važiuodami į parodas mes vešimės gerą nuotaiką: dabar akcentuojame Palangoje vyksiančią Stintų šventę. Ją su partneriu pagalba norime paversti kone tarptautine švente, sutraukiančia daugybę turistų. Juolab, kad autentiška šventė šiemet sutampa su Užgavėnėmis, atvykėliams tai turėtų palikti įspūdį“, - sakė A.Valužienė.
Palangos TIC darbuotojai džiaugiasi Palangos verslininkų iniciatyva ir siekiu formuoti patrauklų Palangos įvaizdį turizmo sektoriuje. „Nors dažnai valdžia nesupranta mūsų siekių ar planų, didelio palaikymo sulaukiame bent iš Palangos verslininkų“, - džiaugėsi A.Valužienė.
Daugėja turistų iš Norvegijos
Palangos TIC darbuotojai kartu su pora verslo atstovų iš Palangos jau sudalyvavo pirmojoje parodoje šiais metais. Skandinavų rinką šiemet stengiamasi pasiekti bendradarbiaujant su Norvegija. Osle sausio 8 – 11 dienomis vyko turizmo paroda „Reiseliv“.
„Esame priklausomi nuo infrastruktūros. O Palanga tuo pasigirti negali. Turime vos keletą galimybių kviesti turistus: juos kviesdami mes turime pasiūlyti atvykimo būdą. Tačiau tiesioginių skrydžių į Palangą – vos keli. Vienas iš jų – skrydis iš Oslo. Anksčiau dalyvavome parodose Helsinkyje, šiemet naujovė – važiavome į Oslą. Norvegų turistų šiemet buvo gerokai daugiau nei pernai, todėl dirbame šia linkme. Daugelis parodoje apsilankiusių norvegų tikino mąstantys aplankyti šį pajūrio kampelį, teigė jau domėjęsi maršrutu ar jau net nusipirkę bilietus“, - pasakojo Palangos TIC vadybininkė Egidija Smilingienė.

Norvegai žino apie Palangą
Anot E.Smilingienės, 2 kartus per savaitę vykdomi skrydžiai iš Oslo – populiarūs. „Girdėjau, kad į Palangą iš Oslo skrenda pilni lėktuvai. Vadinasi, esame įdomūs. Susidomėjimo sulaukėme ir parodoje. Buvo trys lankytojų grupės: vieni jau buvo Palangoje, kiti ruošiasi, treti – nebuvo nieko girdėję apie mūsų miestą, tačiau tokių buvo tikrai mažai“, - su šypsena minėjo Palangos TIC darbuotoja. Norvegų senjorai – pasiturintys žmonės. Jie sudaro didžiąją dalį keliautojų srauto. „Net patys norvegai kalba, kad visą gyvenimą dirbę, sulaukę pensijos jie neskursta – gali sau leisti ilsėtis, keliauti. Be to, jie labai domisi sveikatingumo centrais, sanatorijomis bei kitomis sveikatą puoselėjančiomis poilsio galimybėmis“, - teigė vienas iš parodos dalyvių, „Vanagupės“ viešbučio pardavimų ir rezervacijų skyriaus vadovas Ramūnas Stulovas. Anot jo, jau derimasi dėl didesnių norvegų turistų grupių Palangoje.
22-ą kartą rengiamoje parodoje „Reiseliv“ Osle dalyvavo apie 2500 dalyvių, apsilankė apie 30 tūkst. lankytojų. 9 tūkst. iš jų buvo turizmo organizatoriai ir žurnalistai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors rugsėjis perkopė į antrąją pusę, tačiau vienas iš didžiausių Palangos viešbučių turistų srautu džiaugiasi iki šiol. Viešbučio direktorius sako, kad pirmojo rudens mėnesio visi savaitgaliai užimti. 


Kai atrodo, jog Palangoje jau viską aplankėte ir viską išbandėte, verta užsukti į kurorto Turizmo informacijos centrą (Vytauto g. 94)   – čia ne tik sužinosite, kiek dar jūsų neatrastų vietų yra Palangoje, bet ir pasisemsite naujų potyrių bei netgi leisitės į kelionę laiku. 


Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbta Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“.


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Jau nebe pirmą savaitę sergamumas peršalimo ligomis Lietuvoje nemažina apsukų, o netrukus turėtų pakilti ir dar labiau – lapkritis šioms ligoms yra kone pats palankiausias mėnuo. Vaistininkai tikina, kad rudens mėnesiais įprasta sulaukti daugiau sergančiųjų, tačiau šiųmetis sergamumas lenkia tiek pernykštį, tiek visų pastarųjų metų rezultatus. Išvada...


Palangos turizmo informacijos centrą (TIC) kasmet lanko gausus būrys poilsiautojų, kuriems aktualiausia informacija randama būtent šioje vietoje. Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje užbaigtas ES projektas „Palangos turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“, gelbstintis ne tik darbuotojams, bet ir turistams. Juo labiau, kaip paminėjo Palangos...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Antrąją  dešimtmetį sėkmingai veiklą vystančios ir į erdvesnes patalpas persikėlusios  viešosios įstaigos Palangos turizmo ir informacijos centro laukia permainos.  Miesto valdžios planuose – numatyta pertvarkyti viešąją įstaigą į biudžetinę bei patvirtinti jos nuostatus. Nors svarių argumentų, kodėl reikia išlaikyti įstaigą iš biudžeto, taip ir nėra.


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Parodos – tai investicija į turistų srautą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 16 | Rubrika: Kultūra

Palangos turizmo informacijos centre – darbinės nuotaikos. Kadangi pagrindinis darbas su poilsiautojų, turistų srautais šaltuoju metų laiku yra nuslopęs, centro darbuotojai aktyviai dalyvauja parodose, dirba kviesdami kaimyninių šalių gyventojus į viešnagę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius