Palanga neteko savo vienišos karės ir pagarbą kėlusios aštrialiežuvės

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-07-20
Peržiūrėta
1897
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga neteko savo vienišos karės ir pagarbą kėlusios aštrialiežuvės

Vieniems ji buvo vieniša karė, mūru stojusi už miestelėnų reikalus, kitiems – aštrialiežuvė, ne visada pelnytai viešai plakusi visus per Tarybos posėdžius ir miesto visuomenininkų susirinkimus. Bet ponia Rūta Ruzgutė jau išėjo į nebūtį – miestas neteko vienos kurorto bendruomenės lyderių, aktyvistės ir ryškios kurorto asmenybės.

 

Daugiau straipsnių apie ją nebus...

Pasitvirtino blogiausi įtarimai ir nuojautos – praėjusį ketvirtadienį, nuo Palangos jūros tilto prieplaukėlės į vandenį įkritusi ir žuvusi garbaus amžiaus moteris yra ji.

Vadinasi, niekada jau neteks rašyti straipsnio apie R. Ruzgutę ir svarstyti, kokius žodžius parinkti, kad po jo neįsižeistų ji pati ir jos kritikuojami žmonės.

„Ponia Rūta, kas nutiko, kad jūsų nematau pastaruoju metu Tarybos posėdžiuose?“ – klausiau ponios Rūtos ją sutikęs mieste galbūt prieš mėnesį.

„O ką aš ten dabar veiksiu, jeigu visi miesto klausimai pradėti spręsti?“ – ji gūžtelėjo. Pridūrė: „Be to, matote, kokia aš dabar“, – R. Ruzgutė perbraukė per didelius juodus akinius, dengiančius akis. „Dar labiau visus išgąsdinsiu“, – sukrizeno.

Vėliau sužinojau, kad moteris turėjo nešioti tamsius akinius po akių operacijos...

 

Atpažino kaimynė

Praėjusį ketvirtadienį apie įvykį policijai ir gelbėtojams pranešė ant tilto nuo ankstyvo ryto žvejoję vyrai. Jie pasakojo, kad apie 7 val. ryto atėjo pagyvenusi, apie 70 metų moteris, atsisėdo ant prieplaukėlės krašto ir porą valandų žiūrėjo į vandenį.

Kai kurie žvejai teigė, kad moteris buvo apsikabinusi šuniuką – ko gero, vienintelį ištikimiausią savo palydovą. Palangiškė gyveno viena, giminių kurorte neturėjo. Vienintelė artimiausia giminaitė – dukterėčia – gyveno Kaune.

Anot žvejų, prieš 9 valandą moteris staiga įgriuvo į vandenį. Kūnas nepaniro, o plūduriavo paviršiuje. Jos gelbėti į jūrą šoko žvejys. Ištraukta ant tilto moteris buvo nebegyva.

Pareigūnai, nustatydami velionės asmenybę, prašė visuomenės pagalbos. Išplatino pranešimą, kad velionė vilkėjo violetinės spalvos kelnes, rožinę palaidinę, žalią megztinį, violetinę  striukę, avėjo baltais sportiniais bateliais su lipdukais. Šalia rasta balta gėlėta rankinė su per viršų perverta marga skara.

Kaip „Palangos tiltą“ informavo Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Alvydas Katkauskas, velionę penktadienio popietę atpažino jos kaimynė.

„Jokių dokumentų prie mirusiosios nebuvo rasta. Lavonas yra išvežtas skrodimui į Klaipėdą. Po jo paaiškės moters mirties priežastis. Pirminė velionės apžiūra vietoje nerodė ženklų, kad tai buvo savižudybė. Panašu, kad pagyvenusi moteris tiesiog įvirto į jūrą nuo laiptelių“, – penktadienį sakė A. Katkauskas.

Policijos viršininkas vakar ryte sakė, kad policija dar nėra gavusi ekspertų išvadų dėl R. Ruzgutės mirties priežasties.

 

Tarsi ruošėsi išėjimui

Artima velionės draugė, miesto aktyvistė Albina Rakauskienė sako, kad apie mirusiąją liks gražiausi prisiminimai.

„Ji buvo labai protinga, pilietiška ir punktuali. Mus sujungė tas pats tikslas – skaidresnė, labiau į visuomenės poreikius orientuota kurorto valdžios politika“, – sakė A. Rakauskienė.

Velionė buvo Lietuvos Vartotojų konfederacijos narė, aktyviai veikė gindama vartotojų teises ir Palangoje.

Abi miesto aktyvistės susipažino miesto Taryboje 2008-aisiais.

„Nuo tol kartu ir vaikščiojome į posėdžius“, – prisiminė A. Rakauskienė.

Paskutinį kartą su R. Ruzgute ji bendravo prieš kelias savaites.

„Kalbėjomės kasdieniais reikalais. Ji niekada nesiskundė. Bet kartą pasakė labai pranašiškai: „Man – blogai. Aš ilgai negyvensiu“, – pasakojo A. Rakauskienė.

R. Ruzgutei buvo operuota glaukoma, velionė skundėsi suprastėjusiu regėjimu.

„Gal ji pasijuto blogai, gal buvo apsvaigusi nuo vaistų?“ – spėjo širdgėlos prislėgta velionės draugė.

Ją nustebino, kad energijos niekada nestokojusi moteris tarsi pasiruošė lemčiai.

„Buto durys buvo atrakintos, o antrose duryse į laiptinės pusę spynoje styrojo raktas. Ant stalo buvo padėti visi velionės dokumentai: asmens tapatybės kortelė, pasas, pensininko pažymėjimas. Bet man sunku patikėti, kad velionė savo išėjimą galėjo planuoti“, – sakė pašnekovė.

Pareigūnai mano, kad moteris buvo pasiruošusi mirčiai, tačiau liko neaišku, ar ateidama ant tilto ji nuspėjo savo mirties akimirką, ar buvo išgėrusi lėtai veikiančių nuodų.

Teisininko išsilavinimą turėjusi R.Ruzgutė buvo aktyvi Palangos gyventojų interesų gynėja ir aštriai kritikavo valdžią.

Prieš keletą metų teisme ji įrodė, kad iš palangiškių neteisėtai renkamas mokestis už daugiabučių kiemų valymą.

Vyriausiajame administraciniame teisme nagrinėjama byla, kurioje R.Ruzgutė ginčijo gyventojams tiekiamo karšto vandens kainos teisėtumą.

Praėjusiais metais aktyvi visuomenininkė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše pati dalyvavo rinkimuose į savivaldą ir iš 38-osios sąrašo vietos rinkėjų buvo kilstelėta į 13-ąją vietą, tačiau į tarybą nepateko.

 

Miesto vadovui nesiskundė

Miesto meras Š. Vaitkus sakė, kad apie velionę lieka šilčiausi ir geriausi prisiminimai.

„Gal kam nors Taryboje ponia Rūta dėl savo retorikos aštrumo ir nebuvo labai maloni, bet visi ją gerbė. Norėčiau, kad visi palangiškiai rodytų tokį pilietiškumą ir aktyvumą kaip velionė. Kai kuriais atvejais ji apgynė visų palangiškių interesus“, – sakė „Palangos tiltui“  Š. Vaitkus.

Paskutinį kartą su R. Ruzgute meras kalbėjosi prieš dvi savaites.

„Važiavau su šeima Janonio gatve, kai ją išvydau. Sustojau, pasiteiravau, kaip ponia Rūta gyvuoja. Ji šyptelėjo ir atsakė sausai: „Ačiū, gerai, mere“.  Žinojau, kad ji neseniai turėjo akių operaciją, todėl pasiūliau jai savo pagalbą – nuvežti pas gydytojus“, – prisiminė Š. Vaitkus.

Ji atsisakė, bet mandagiai pridūrė, kad būtinai kreipsis, jei jos prireiks.

Meras penktadienio popietę aiškinosi, ar velionę laidos giminaičiai.

„Jei jų neatsiras, numatysime savivaldybės lėšas, asmeniškai iš savo kišenės prisidėsiu prie iškilios palangiškės paskutinės kelionės“, – sakė Š. Vaitkus.

Meras pirmadienio rytmetį „Palangos tiltui“  sakė, kad ryte buvo susitikęs su R. Ruzgutės giminaičiais. Jų prašymu, miesto vadovas susisiekė su policijos viršininku A. Katkausku, kad pareigūnai įleistų giminaičius į velionės butą paimti jos dokumentų, reikalingų laidojimo pašalpai gauti.

Pirmadienio vėlyvą rytmetį velionės palaikai dar nebuvo parvežti iš Klaipėdos morgo į Palangą.

Net artimi velionei žmonės negalėjo dar pasakyti, ar velionės kūnas bus laidojamas, ar kremuojamas. Kai kurių šaltinių teigimu, R. Ruzgutė buvo išreiškusi pageidavimą būti kremuota.

Mirusiosios brolis palaidotas Palangos kapinėse. Jei velionė nebus kremuojama, ji turėtų atgulti amžino poilsio prie jo.

Jūsų komentaras:

HELEN WILSON 2017-03-27 02:10 ([email protected] / IP: 41.190.2.154)
Noriu informuoti plačiąją visuomenę, kad ponia Helen Wilson, privati ​​paskola skolintojas, kad skolina gyvenimo laiko galimybę. Ar jums reikia skubiai paskolą mokėti savo skolą, arba jums reikia paskolą, siekiant pagerinti jūsų verslą? Jums buvo atmestas bankų ir kitų finansų įstaigų? Ar jums reikia konsolidavimo paskolą arba hipoteką? ieškote daugiau, nes mes esame čia, kad visas savo finansines problemas praeities dalykas. Mūsų paskolų fiziniams asmenims, kuriems reikia finansinės paramos, kurie turi bloga kredito ar reikia pinigų apmokėti sąskaitas, investuoti į verslą esant 2% norma. Noriu naudoti šią laikmeną Jums pranešti, kad mes teikiame patikimą pagalbą ir gavėją ir bus pasirengę pasiūlyti paskolas. Taigi Susisiekite su mumis šiandien elektroniniu paštu: ([email protected]) Taigi, jei jūs norite gauti paskolą iš mano įmonės, galite susisiekti su mumis šiandien. Didžiausia suma, mes skolinti yra 600,000,000.00 į šių Valiuta: Jungtinių Amerikos Valstijų doleriais, eurais ir Didžiosios Britanijos svaras sterlingų dėkoju

užuojauta merui 2012-07-25 14:24 (IP: 78.61.158.101)
Nuoširdi užuojauta merui Š. Vaitkui. Neteko meras savo patikėtinės, kurią prieš kiekvieną tarybos posėdį užspausdavo į kampą, duodamas nurodymus, kaip apipilti srutomis opozicijoje esančius tarybos narius, kad visus apkvailintų, tarsi ji kalba Palangos bendruomenės vardu. Nenusiminkite mere, dar turite Albiną Rakauskienę. Ji taip pat Jums atsidavusi ir paklusni moteris, nepaliks Jūsų vieno, tikrai padės.

stebiuosi 2012-07-21 19:08 (IP: 78.61.104.50)
kokio reto piktumo zmogus gali tokia minute taip rasyti . Palengvejo ???. Ir del suns nusisnekat , tas sunytis sprindzio didumo , o "ramiu" vaikuciu irgi nevyniokit i vata...

2012-07-21 07:54 (IP: 78.61.109.178)
Tai reto piktumo buvo zmogus. Tas pyktis, neapykanta, pagieza zmonem, atstume visus, kurie padedavo ir galejo padeti. Kokio reikia buti intelekto, proto zmogui, kad ant ramiai praeinanciu pro sali mazu vaikuciu siundyti savo suni pulti,o salia stoveti ir sypsotis ?! Kaip bebutu, ramybes jai, o liga yra liga, kiek girdejau, tai ne pirmas jos bandymas, tik kad si karta neatsirado salia jai galinciu padet.

Daiva 2012-07-20 19:11 (IP: 78.61.239.66)
Ją palietė tamsa ranka vėsia, Dabar jokia užuojauta neguodžia, Nebent viltis, kad neišnyks dvasia, Kad liks darbai, sumanymai ir žodžiai

Lina 2012-07-20 16:12 (IP: 78.61.175.229)
Skaudu ir liūdna.

Taip pat skaitykite

Į policijos pareigūnus kreipėsi pinigus praradusi moteris.


Kai netekties skausmą išgyvena tavo draugas, tai priimi kaip savo asmeninę netektį ir ieškai žodžių užjausti, padėti, paguosti... „Šiandien vienas iš pačių didžiausių ir ištikimiausių Palangos draugų Larsas Tomas Larssonas man parašė, jog neteko savo mylimos sutuoktinės Gunillos – pasiglemžė liga, kurios medicinos pasaulis dar neišmoko iki galo pažaboti,“ – savo Facebook paskyroje šeštadienį...


Palangos centre esančio obelisko su sovietine simbolika greitu laiku turėtų nelikti – ketvirtadienį, balandžio 28 dieną, vyksiančiame Savivaldybės tarybos posėdyje neeiliniu klausimu bus svarstomas sprendimo projektas, kuriuo numatoma šį obeliską demontuoti. Karių palaikai nebus iškelti. 


Anapilin išėjo kurorto visuomenininkė Albina Rakauskienė

"Palangos tilto" informacija, 2021 12 05 | Rubrika: Miestas

Pranešama, kad Anapilin išėjo kurorto visuomenininkė Albina Rakauskienė, kuri 2010-ųjų pradžioje buvo viena iš pagrindinių miesto aktyvistų prieš kurorto šilumos ūkį valdžiusį privatininką, UAB „Litesko.“


Visai Lietuvai kalbant apie Saulių Skvernelį užklupusią sunkią ligą – premjeras serga pirmos stadijos limfoma, vėžiu, Palangos politikai, vaizdžiai tariant, noriai kalba apie gyvybę Marse ir gėjų teises, tik ne apie savo sveikatą. „Palangos tilto“ šaltiniai kurorto sveikatos įstaigose teigė, kad miesto politiką jose išvysti galima išvysti nebent su sloga....


Antradienį, sausio 30 dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė susitiko su Trečiojo amžiaus universiteto studentais ir pristatė jiems paskaitą apie Palangos miesto plėtrą. Susitikimo, kuriame dalyvavo apie 400 kurorto gyventojų, metu pristatyti šiuo metu įgyvendinami Palangos...


Linas JEGELEVIČIUS Rasa GEDVILAITĖ Gyvybės gija – labai trapi: energija ir sumanymais tryškusį Palangos kurorto muziejaus direktorių Jūratį Viktorą Liachovičių mirtis pakirto staiga, sekmadienio rytmetį, jam po pusryčių namuose Vasario 16-osios gatvėje tradiciškai išėjusį pasivaikščioti. Beveik pusantros valandos greitosios pagalbos keturių medikų...


Praėjusį penktadienį „Palangos tilto“ redakcijos darbuotojai darbą pradėjo nuo skambučio policijai – ryte atvykę į redakciją, radome sudaužytą laikraščio reklaminį stendą. Visą vasarą jis niekam iki mūsų laikraštyje praėjusią savaitę pasirodžiusių nepalankių straipsnių apie buvusį ministrą Raimundą Palaitį netrukdė. Chuliganų išpuolis, kurį redakcija...


Vieniems ji buvo vieniša karė, mūru stojusi už miestelėnų reikalus, kitiems – aštrialiežuvė, ne visada pelnytai viešai plakusi visus per Tarybos posėdžius ir miesto visuomenininkų susirinkimus. Bet ponia Rūta Ruzgutė jau išėjo į nebūtį – miestas neteko vienos kurorto bendruomenės lyderių, aktyvistės ir ryškios kurorto asmenybės.  ...


Palangoje beveik visų kavinių bei barų sezonas pasibaigė, nes sulig paskutine vasaros diena išvyko ir dauguma kurorto poilsiautojų.  Kurorto verslininkai sutaria, kad šį sezoną Palanga akivaizdžiai susilaukė kur kas daugiau svečių, ypač užsieniečių, bet absoliuti dauguma jų šykščiai vėrė pinigines kurorto kavinėse ir restoranuose. Plieskiant neįprastai kaitrai, pritilo kalbos apie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius