Palangiškiai Aistė Jankauskaitė ir Ronaldas Rusys – Europos čempionai

Palangos tiltas, 2015-11-30
1581

Praėjusį savaitgalį Lenkijoje Katovice mieste vyko Europos kiokušin karate jaunučių (iki 16 metų) čempionatas, į kurį susirinko pajėgiausi Europos kovotojai. Į šias varžybas Palangos karate kiokušin mokykla „Shodan“ delegavo 4 sportininkus, iškovojusius teisę atstovauti šaliai rinktinės sudėtyje.
Po kata rungties prasidėjo kovos, kuriose shodaniečiai jau tvirtai ir užtikrintai veržėsi apdovanojimų link. Tarp merginų (svorio kategorijoje – 55 kg) kovojo Lietuvos čempionė Aistė Jankauskaitė, kuri jau pirmoje kovoje nepaliko jokių vilčių kovotojai iš Vengrijos Martai Nadasni, antroje kovoje taipogi įveikė varžovę iš Lenkijos Natalia Chrzanovska, pusfinalyje po labai atkaklios kovos ypač technišku smūgiu koja pelnė pergalingą tašką prieš varžovę iš Rumunijos Andrea Pavel, o finale po pratęsimo Aistė palaužė kovotojos iš Švedijos Elviros Gummesson pasipriešinimą bei tapo Europos čempione. 60 kg svorio kategorijoje kovojusi Benedikta Abaravičiūtė jau pirmoje kovoje, deja, turėjo pripažinti varžovės iš Lenkijos Natalijos Korzec pranašumą ir iš varžybų pasitraukė.
Tarp vaikinų (svorio kategorija – 65 kg) itin efektingai pasirodė Ronaldas Rusys, kuris visus varžovus nusiaubė it viesulas, nepalikdamas jokių šansų jiems jau per pagrindinį laiką. Ronaldui šiose varžybose nėkart neprireikė kovos perkelti į pratęsimą, kadangi per pagrindinį laiką susikraudavo tokį pranašumą, kad teisėjams nekildavo jokių abejonių kas yra kovos nugalėtojas. Pirmoje kovoje Ronaldas įveikė slovaką Trenčik Nikolas, antroje – ispaną Mario Mahiques, pusfinalyje – vengrą Gergo Iglodi, o finale – ukrainietį Radmir Priadką bei užtikrintai tapo Europos čempionu.
Lengviausioje svorio kategorijoje – 50 kg – kovojęs Benas Jankauskas nebuvo silpnesnis už varžovą, o atkakliai jam priešinosi net pratęsimo metu, bet kadangi po pratęsimo teisėjų sprendimas buvo lygiosios, abu kovotojus teko sverti, o kadangi Beno svoris buvo didesnis daugiau nei 3 kg, pagal varžybų nuostatus nugalėtoju buvo paskelbtas lengvesnis varžovas iš Lenkijos Jakub Palaszewski.
Į šias varžybas savo auklėtinius lydėjęs Lietuvos jaunučių rinktinės treneris Lukas Kubilius bei karate kiokušin mokyklos „Shodan“ treneris Aivaras Baltmiškis itin džiaugiasi įspūdingais auklėtinių rezultatais Europoje. Visiems palangiškiams tai buvo debiutas Europos čempionate, o parsivežti net 2 aukso medalius išties yra neįtikėtina. Tai kol kas pats geriausias palangiškių startas per visą karate kiokušin gyvavimą Palangoje. Tai dar kartą įrodo, kad šiuo metu Palanga išugdo ne tik vienus stipriausių kovotojų Lietuvoje, bet ir Europoje.
Taip pat „Shodan“ mokykla nori labai padėkoti savo nuolatiniams rėmėjams – LPF „Gerumo versmei“ bei UAB „Minibank“, kurie šioms varžyboms parėmė jaunuosius sportininkus.

„Shodan“ inf.

Palangoje antradienį užregistruoti 21 COVID-19 atvejai, virusu serga 172 palangiškiai. O Lietuvoje antradienį patvirtinta 2300 koronaviruso atvejų, mirė 27 žmonės, 21 iš jų buvo nepasiskiepijęs.

Ketvirtadienį,  rugpjūčio 19 d., Palangoje buvo patvirtinti 4 nauji COVID-19 atvejai, koronavirusu šiuo metu serga 73 palangiškiai. Nuo pandemijos pradžios liga susirgo 1 379 palangiškiai, tai yra beveik kas dešimtas.

Palangos Sporto centro 2009 metais gimusių futbolininkų komanda tapo 2019 m. "Wellkid" turnyro čempionais. Anksčiau tapę stipriausia Žematijos regiono komanda, palangiškiai ketvirtfinalyje nugalėjo 2018 metų Lietuvos čempionus "Kauno taurą" 3-1, pusfinalyje įveikė Alytaus komandą 5-1, o auksiniame finale nugalėjo Vilniaus BFA komandą rezultatu 3-1.

Retas įvykis Palangos savivaldybės sporto pasaulyje: net du vieno trenerio auklėtiniai tais pačiais metais tapo dvejų prestižinių futbolo lygų nugalėtojais. Tokiu sutapimu pagrįstai didžiuojasi Palangos sporto centro futbolo treneris Arūnas Macius (jis laikinai eina ir centro direktoriaus pareigas). Jo auklėtinis Karolis Laukžemis tapo 2017 metų A futbolo lygos čempionu su Marijampolės...

Kovo 15 d. Palangos moksleivių klube vyko Palangos miesto komandinis moksleivių čempionatas, kuriame dalyvavo „Baltijos“ ir V. Jurgučio pagrindinių mokyklų, Pradinės mokyklos ir Senosios gimnazijos komandos.

„Atleto“ sportininkai – Lietuvos čempionai bei prizininkai

„Palangos tilto“ informacija, 2013 10 10 | Rubrika: Sportas

Spalio 5 d. Kaune vyko atviros Lietuvos fitneso ir kultūrizmo federacijos taurės pirmenybės. Jose dalyvavo 68 sportininkai iš visų mūsų šalies miestų.

Palangos sporto centro jauniai krepšininkai – Lietuvos čempionai

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 13 | Rubrika: Sportas

Šeštadienį pusfinalio, o sekmadienį finalo rungtynėmis Šventojoje baigėsi Lietuvos moksleivių krepšinio lygos jaunių (gim. 1996 m.) čempionatas. Tik prieš metus vietą stipriausiųjų komandų dešimtuke iškovojusi Palangos sporto centro komanda, reguliaraus sezono kovas baigė būdama trečioje vietoje, o per atkrintamąsias varžybas įveikusi A....

„Nykštuko“ komanda – vėl salės futbolo čempionai

„Palangos tilto” informacija, 2013 02 14 | Rubrika: Sportas

Praėjusį penktadienį Palangos sporto centro sporto salėje finišavo visą mėnesį vykęs tradicinis atviras salės futbolo mėgėjų turnyras Palangos sporto centro taurėms laimėti. Pirmąją vietą jau ne pirmą kartą iškovojo ir pernai metų čempionų titulą apgynė komanda „Nykštukas“.

„Naglio“ krepšininkai – čempionai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 04 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Palangos krepšinio komanda „Naglis“ suteikė didžiulę šventę juos palaikiusiems Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) metu sirgaliams. Namie vykusiose varžybose jie nugalėjo Jonavos „Triobet Malsta“ komandą ir iškovojo čempionų titulą, laimėję seriją rezultatu 4:1.