Palangiškiai ir kurorto svečiai savaitgalį maudėsi gintaro lietuje

"Palangos tilto" informacija, 2014-05-13
Peržiūrėta
1943
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai ir kurorto svečiai savaitgalį maudėsi gintaro lietuje

Šeštadienį Palanga visus norinčius pakvietė pasimėgauti gintaro lietumi – kurorte vyko tradicinė šventė „Gintarinis savaitgalis“.

Sparčiai išpopuliarėjęs renginys, kiekvienais metais į Palangą priviliojantis vis daugiau pramogautojų, prasidėjo 12 val. prie J. Basanavičiaus gatvės pradžioje įsikūrusio Palangos gintaro gildijos paviljono. Žirgu kinkyta karieta važiuojantis jūrų dievas Neptūnas atgabeno maždaug 60 kilogramų smulkaus gintaro bei patraukė link jūros. Pakeliui vadinamasis Lietuvos auksas pabiro ir J. Basanavičiaus gatvėje – tai tapo savotiškas „apšilimas“ pramogautojams prieš didžiąsias gintaro rinkimo varžybas paplūdimyje. 

Į pajūrį persikėlusi atrakcija smalsuolius sukvietė prie tilto, kur 13 val. prasidėjo daug žiūrovų dėmesio sulaukęs jau antrasis Lietuvos gintaro rinkimo čempionatas.

Likus pusvalandžiui iki varžybų pradžios dalyvauti užsiregistravę pramogautojai kiekvienas jam paskirtoje zonoje per penkias minutes turėjo surinkti kuo daugiau smulkių gintaro gabaliukų. Jų kiekvienoje iš dalyviams perengtų rinkimo zonų organizatoriai išpylė po 150 gramų. Imituojant natūralų krantą, gintarėliai buvo sumaišyti su jūros bangų į krantą išmetamais dumblais, žolėmis, medžio šakelėmis.

O 14 val. pajūryje ties jūros tiltu prapliupo tikras gintaro lietus pramogautojams ant galvų, pečių, rankų, netgi – į gobtuvus ar kišenes. Tai – puiki atrakcija ne tik mažiesiems, bet ir jų tėvams bei seneliams.

Vėliau ant jūros tilto susirinkusi komisija pasvėrė rinkėjų „laimikį“ bei paskelbė daugiausiai gintaro surinkusius čempionus. Jais tapo........

Nepastebėti neliko ir gintaro dirbiniais pasipuošę palangiškiai ir kurorto svečiai – kaip ir kasmet, komisija išrinko bei apdovanojo originaliausiai gintarais pasidabinusį šventės dalyvį.

„Šios šventės metu stengiamės, kad miestiečiai ir kurorto svečiai, „Gintarinį savaitgalį“ apsilankę Palangoje, namo išvyktų ne tik su gera nuotaika, bet ir su gintaru kišenėje“, – sakė vienas iš renginio organizatorių, Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis.

Pasak N. Stasiulio, šios šventės populiarumas kasmet auga, tad organizatoriai jau dabar suka galvas, kaip ateityje išplėsti ne tik šventės formą, bet ir turinį. „Gintarinį savaitgalį galima būtų praplėsti  archainiais dalykais, juvelyrikos pristatymu, konferencija ar kitais renginiais. Juk lietuviams nuo seno žinomas gintaras naudojamas daugelyje sričių – ne tik papuošalams gaminti, bet ir sveikatinimui, magijai ir kitur“, – kalbėjo N. Stasiulis.

„Gintarinis savaitgalis“ Palangoje – tarsi įžanga į kitą savaitgalį, gegužės 16-18 dienomis vyksiančią Kurorto šventę „Myliu Palangą“. Šia tradicine, tris dienas trunkančia fiesta didžiausias šalies kurortas paskelbia pradedantis aktyvųjį kurortinį sezoną ir laukiantis poilsiautojų gausos.

Šventės „Myliu Palangą“ metu šurmuliuos kermošius „Palangos Juzė“, vyks įvairios parodos, koncertai vaikams bei suaugusiesiems, edukacinės ekskursijos, sportiniai renginiai. Šeštadienį Jūratės ir Kastyčio skvere vyks šventiniai koncertai, kuriuos 23 val. vainikuos įspūdingas Vilniaus Fejerijos šventinis fejerverkas nuo jūros tilto.

Pirmąją vietą užėmė praėjusių metų gintaro rinkimo čempionas palangiškis Romas Miliauskas, surinkęs 74,8 gramo gintaro. Antras liko šventojiškis Ramutis Šeštokas  (49 gramai), trečias – Matas Gulbinas  (46,5 gramo).

Jūsų komentaras:

Juokinga pramoga ... 2014-05-14 06:59 (IP: 86.100.63.40)
ČEMPIONAI? :-surinkę 0 74,8 gr gintaro, 0,49 gr, 0,46,5 gr; Tai, kur tie 60 Kg gintaro prasmego?...

Taip pat skaitykite

LNDM Palangos gintaro muziejuje gegužės 19 dieną, penktadienį, 18 val. atidaroma kartu su Vokietijos gintaro muziejumi parengta paroda „Gintaras iš gelmių“.


Išgyvename nuostabų, gerumo, bendrystės ir kalėdinio stebuklo laukimo kupiną laikotarpį. Dar kelios dienos, ir į kiekvienus namus pasibels gražiausios žiemos šventės ¬– šv. Kūčios, šv. Kalėdos ir Naujieji metai.


Palangiškiai ir kurorto svečiai Baltijos kelio 30-metį nuotaikingo minėjo, rugpjūčio 23 d. už rankų susikibdami pajūryje. Gyvoji grandinė nusidriekė ant jūros tilto, Šventojoje – prie skulptūros „Žvejo dukros“.  


Palangiškiai bei šventojiškiai, o taip pat – ir kurorto svečiai savaitgalį kviečiami kartu su visa Lietuva minėti Laisvės gynėjų dieną. Renginiai kurorte vyks dvi dienas – sausio 12 d. ir 13 d.


Šeštadienį Palanga visus norinčius pakvietė pasimėgauti gintaro lietumi – kurorte vyko tradicinė šventė „Gintarinis savaitgalis“. Sparčiai išpopuliarėjęs renginys, kiekvienais metais į Palangą priviliojantis vis daugiau pramogautojų, prasidėjo 12 val. prie J. Basanavičiaus gatvės pradžioje įsikūrusio Palangos gintaro gildijos paviljono....


Rūta STANIULYTĖ Karšti orai ir trys nedarbo dienos į pajūrį sutraukė lig šiol didžiausią per šią vasarą srautą žmonių. Automobiliai Palangos kryptimi nusidriekė net nuo Klaipėdos ir sudarė spūstį. Policija sustiprino savo pajėgas, gelbėtojai ragino poilsiautojus būti budriems. Centrinė J.Basanavičiaus gatvė tapo švieselių, pramogų, žmonių ir garsų pilnu mini...


Karšta sriuba šaltą žiemos dieną šildė susirinkusius į kurorto viešbučių ir restoranų asociacijos, Palangos Rotary klubo ir kai kurių kitų miesto įmonių surengtą labdaros renginį „Gerumo jūra“, vykusį  praėjusį šeštadienį J. Basanavičiaus gatvėje, ties Birutės alėja. Šis  renginys  buvo skirtas paremti Palangos...


Kilus nerimui dėl pavojingos infekcijos palangiškiai skiepytis savaitgalį neskubėjo

Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2011 10 10 | Rubrika: Miestas

  Praėjusį savaitgalį dėl meningokokinės infekcijos mieste Palangoje dirbo sustiprintos medikų pajėgos dėl galimo minėtosios infekcijos protrūkio mieste. Tokią baimę kurorte pasėjo praėjusios savaitės viduryje meningokokine infekcija susirgęs Palangos senosios gimnazijos moksleivis. Tačiau iki pirmadienio popietės naujų infekcijos atvejų mieste nebuvo nustatyta, o į budėjusius...


Savaitgalį praūžė Palangos kurorto sezono atidarymo šventė „Myliu Palangą!“, kurios kurorto verslininkai labai laukia – miesto svečiai paprastai plačiai atveria savo pinigines. Kokia miesto kavinėms, restoranams ir viešbučiams buvo ši šventė? Ar buvo susilaukta daug svečių? Ar turistai nepabūgo lietaus šventės metu?


Kai lankiausi turguje,  į akis smelkė dargana, kurią keitė lietaus pliūpsniai. „Nėra žmonių, nors tu ką. O dirbti ir kaip nors užsidirbti – reikia“, - dūsavo trys Palangos turgaus veteranės – Eugenija Staniulienė sakė turguje prekiaujanti 16 metų, tiek pat metų už prekystalio praleido ir kita prekiautoja Adelė Berenienė, o tiesiog Danute prisistačiusi moteris turguje sakė dirbanti 10...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius