Palangiškiai iš būsimo mero pareikalaus labai daug

Palangos tiltas, 2015-02-23
Peržiūrėta
321
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mes palangiškiai džiaugiamės, kad pagaliau jau patys turėsime realią galimybę ir rinktis, ir išsirinkti tinkamą merą. Meras privalės ginti tik vienintelį interesą – Palangos visuomenės interesą.
Gerbiami ponai, iš septynių esamų kandidatų kol kas dar tik vienintelis turėjo galimybę praktiškai palangiškiams įrodyti kaip gali būti sprendžiamos kurorto problemos. Girdėjome, kad Jūs visi turite labai gerų idėjų, tačiau norėtume Jūsų visų žiniai priminti, kas mums, palangiškiams, per pastaruosius ketverius metus tikrai patiko ir ko mes norime, kad ir toliau taip būtų daroma.
Mes vertiname faktus, kai miesto vadovas laikosi žodžio ir gerbia miestelėnus. Pavyzdžiui, visi iki šiol buvę merai vengdavo susitikinėti su palangiškiais, juolab už savivaldybės darbą atsiskaitinėti. Dabartiniai įstatymai to daryti gal ir neverčia, bet kartu kyla įtarimas, kad tokie garbūs merai tikriausiai ir neturėjo ko pasakyti miesto visuomenei, o gal jie miestelėnų paprasčiausiai nelaikė to vertais. Šiandien malonu konstatuoti tokį faktą, kad tik per pastaruosius ketverius metus tokie susitikimai vyksta dalykiškai, šiltai ir, svarbiausia, reguliariai.
Pirmą kartą Palangos istorijoje rimtai peržiūrėta ir atitinkamai įvertinta UAB „Litesko“ vadovų veikla, o kai kurie iš jų buvo net pakeisti. Sustabdytas prieš penkiolika metų pasirašytos ir palangiškius žeminančios sutarties priešlaikinis pratęsimas, išreikalauta, kad būtų įvykdyti uždelsti darbai ir pažadėtosios investicijos. 2016 metais baigiasi šios sutarties galiojimas, todėl miestelėnai pritaria savivaldybės sprendimui, kad ji daugiau nebūtų pratęsta. Ar ne keistoka, kai palangiškiai už trijų kambarių buto šilumą UAB „Litesko“ tiekėjams šiemet moka dvigubai brangiau nei kretingiškiai? Pastarieji gi tada nepasitikėjo (taip, kaip Palangos kadaise buvę vadovai) Rubikono saldžiais pažadais. Ypač nesuprantamas cinizmu dvelkiantis šilumininkų pasiteisinimas, kad šiemet Palangoje žiema žymiai šaltesnė nei pernai.
Numatyta tvarka ir sukurta alternatyvi galimybė palangiškiams realiai pasirinkti daugiabučių namų butų priežiūros administratorių. Kitais žodžiais tariant, taip buvo nutraukta galimybė UAB „Vitės valdos“ savininkų savivaliavimui. Faktiškai ši organizacija, pritariant tuometinei miesto vadovybei, į Palangą įsibrovė nesąžiningai pateikusi savo sąlygas savivaldybės organizuotam konkursui. Kiek vėliau jie užsimanė aptarnavimo įkainius pasididinti labai nedaug – tik... dvidešimt du kartus. Visuomenė teisėtai reikalavo tokią sutartį nutraukti, tačiau merijos pastangomis, juolab pritariant Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovybei Klaipėdoje, įkainiai vis vien buvo padidinti 17 kartų. Deja, ne procentų, o kartų!
Bemaž visą dešimtmetį Palangos kurorto kraštovaizdį gadino sudeginto Kurhauzo šmėkla. Šiandien visi džiaugiamės atgimusiu grafų Tiškevičių šeimos palikimu. Dabar šiose patalpose dirba miesto kultūros organizacijos, vyksta aukšto lygio renginiai. Taip, matyt kurorto savivaldybei teko rimtai pakovoti ir parodyti reikiamą principingumą bendrasavininkams, kurie įsigiję minėto pastato dalį daugelį metų laikė netinkamai, ir net neplanavo jo atstatymo darbų po neaiškiomis aplinkybėmis įvykusio gaisro.
Palangiškių asmeninių ir privačių automobilių parkavimo problema, rekonstruojant esamus šaligatvius, gana sėkmingai sprendžiama toliau. Gal kai kas stengsis šią idėją sumenkinti arba tvirtins, kad tai smulkmena, tačiau tokia „smulkmena“, patikėkite, visiems miestelėnams – labai naudinga ir maloni.
Norėtųsi dar kartą prisiminti banalų teiginį „pinigų nėra“, tačiau, kai parodomos sutelktos pastangos – jie atsiranda. Net ir tada, kai Lietuvos Respublikos Seimo valdančioji koalicija politiškai nėra jau taip ypatingai palanki Palangos pozicijai. Reikia tik dalykiškai ir diplomatiškai dirbti, o ne tuščiai politikuoti. Taip šiandien jau realiai matome kurorto apvažiavimo magistralės pabaigtuves, o ji buvo suplanuota dar prieš pertvarką. Atsirado pinigų kempingo Nemirsetoje, didžiulio sporto komplekso, koncertinės estrados, modernios autobusų stoties bei kitiems seniai ir beviltiškai pinigų dingstimi „užsilosuotiems“ objektams realizuoti.
Palangiškius domina ne vien tik geri norai arba sugalvotos genialios idėjos, bet realiai įgyvendinami darbai. Perspektyvoje ypač daug darbų laukia, nes tikrai liūdnai atrodo kurortas, kai buvusi gydymo ir sveikatingumo bazė praktiškai sunaikinta, net mineralinio vandens biuvetas ir tas paverstas „aline“. Reikėtų sukurti stiprias vietines statybos ir remonto organizacijas, kuriomis bent dalinai spręstume jaunimo užimtumo ir sėslumo problemas. Mieste dar nemažai beviltiškai užmirštų ir apleistų senų pastatų (fizioterapinių gydyklų, buvusių „Neringos“ p. n. klubo, „Eglės“ p. n. užkonservuoto pastato, vietoje buvusio sveikatingumo baseino Meilės alėjoje telkšanti apgailėtina kūdra ir kt.), kurie laukia rimto ir neatidėliotino sprendimo.
Taigi, ponai kandidatai, iš Jūsų šauniosios septyniukės tiktai vienintelis bus išrinktas Palangos meru. Nepradėsime prieš laiką prognozuoti, kuris turėtų būti tas išrinktasis, tačiau ir neišrinktieji savo gerų idėjų neužkonservuokite iki kitų rinkimų. Jums, kaip politikams, teks daugumai dirbti miesto Tarybos sudėtyje, todėl tikimės, kad visi geranoriškai padėsite visuotinai išrinktam merui. Dirbkite darniai ir kartu atkakliai siekite, kad, pirmiausia, su palangiškių gerove Palanga taptų ir visos Lietuvos žmonių gerovės ženklia dalimi.

Donatas ŽUOLYS
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo gruodžio 13-osios iki pirmadienio, gruodžio 21-osios, gyvenamą vietą Palangoje deklaravo rekordiškai daug asmenų – net 188. „Turime labai daug besideklaruojančiųjų (Palangoje) ir labai daug prašymų pažymoms (apie deklaruotą gyvenamą vietą –PT) išduoti. Vos spėjame padaryti gautas užduotis,“ – „Palangos tiltui“ sakė Vilma...


Nėra Palangos miesto savivaldybėje nesvarbių pareigų, bet mero Šarūno Vaitkaus sekretorės Živilės Mačenskienės darbas, ko gero, vienas labiausiai stebimų. Ne juokas būti didžiausio šalies kurorto mero sekretore. Tenka ne tik arbatą ar kavą papilstyti, merui ryte pranešti, kokia krūva „popierių“ jo tądien laukia, bet net ir pūkelį nuo mero švarko atlapo...


Vasaros viduryje naujoji Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė minės „šimtadienį“ – liepos 10 dieną sukaks lygiai šimtas dienų, kai ji atsakinga už Palangos kultūros židinį. Centro vadovė sako, kad šis šimto dienų adaptacijos laikotarpis buvo pakankamas apsižvalgyti, suprasti, įsijausti ir suvokti, kas reikalinga, ką...


Palangiškė Dovilė Štrimaitytė gali didžiuotis: jos žaidimas Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) neliko nepastebėtas. Ji buvo pripažinta naudingiausia Lietuvos moksleivių krepšinio lygos žaidėja. Kartą ji jau buvo išrinkta ir naudingiausia mėnesio žaidėja, Palangos sporto centro geriausia 2015 metų sportininke. Ji sutiko atsakyti į keletą klausimų.


Mes palangiškiai džiaugiamės, kad pagaliau jau patys turėsime realią galimybę ir rinktis, ir išsirinkti tinkamą merą. Meras privalės ginti tik vienintelį interesą – Palangos visuomenės interesą.


Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys Albinas Stankus yra ir žinomas mokslininkas, pagal specialybę – gydytojas neuropatologas. Aktyvus septyniasdešimtmečio sulaukęs palangiškis yra daugybės visuomeninių organizacijų narys. Jis – ir Lietuvos klinikinės fiziologijos draugijos narys, Klaipėdos kardiologų draugijos narys, Lietuvos biomedicininės inžinerijos...


Per miesto mero Šarūno Vaitkaus veiklos metinę ataskaitą miesto gyventojams trečiadienio vakarą S. Vainiūno meno mokyklos salėje buvo tuščių vietų. Žinantiems populiaraus konservatoriaus mero palaikymą partijoje ir mieste, tereikėjo jam mostelėti kviečiant ranka ir, niekas neabejoja, salė būtų pilna palaikančiųjų. Bet užvakar į mokyklą rinkosi tie, kuriems išties labai...


  Vaidotas Bacevičius, vienas jauniausių Seimo narių – pakliuvo į Seimą vos 33 metų – išrinktas į Seimą Kretingos rinkimų apygardoje, yra labai dažnas svečias ir Palangoje. Palangos meras konservatorius Šarūnas Vaitkus stengiasi optimaliai pasinaudoti puikiu Palangai „politikos žvaigždžių“ išsidėstymu – taip pat konservatorių V....


Kol neprasidėjo rudenio Seimo sesija, Seimo narys Pranas Žeimys, išrinktas Pajūrio vienmandatinėje rinkimų apygardoje, susitikinėja su rinkėjais, analizuoja įstatymų projektus – ruošiasi politinėms batalijoms Seime. Kaip rodo Seimo tinklalapyje paskelbta Seimo narių pasisakymų statistika, P. Žeimys negali pasigirti dideliu aktyvumu Seimo posėdžių salėje - per šių metų keturis mėnesius...


Formali ataskaita mero pranešimu netapo  1

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 05 09 | Rubrika: Miestas

Vos ne pagrindiniu metų įvykiu turėjęs tapti Palangos miesto mero Vytauto Stalmoko metinis pranešimas tapo paprasčiausiu formalumu. Panašu, kad jei šalies teisės aktai savivaldybės vadovų neverstų atsiskaityti visuomenei, Tarybos nariai ir palangiškiai nebūtų išvydę net tokios ataskaitos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius