Palangiškis siūlo ministrei Agnei Bilotaitei pamėginti parduoti savo automobilį be galvos skausmo

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-12-13
Peržiūrėta
1919
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Agnė Bilotaitė lrytas.lt nuotr.
Agnė Bilotaitė lrytas.lt nuotr.

Netekęs kantrybės, palangiškis vairuotojas Gedeminas rengiasi socialiniame tinkle Facebook kreiptis į Vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę.

„Žadu jos paprašyti, kad ji  pati pamėgintų parduoti savo transporto priemonę, kad pati įsitikintų, su kokiomis nesąmonėmis gali susidurti po to,“ – pasakojo vyras.

 Prieš pusę metų pardavęs savo automobilį, palangiškis lapkričio viduryje iš Kėdainių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus gavo pranešimą apie jam surašytą protokolą pagal administracinių nusižengimų kodeksą (ANK) – girdi, jo vardu registruotas automobilis padarė kelių eismo taisyklių nusižengimą – buvo pastatytas po parkavimą draudžiančiu ženklu.

„Bauda – nedidelė, net nuotrauką su užfiksuotu nusižengimu atsiuntė. Bet gi aš jos savininkas jau nesu! Taip atsitiko dėl to, kad užpildžius pirkimo-pardavimo deklaraciją, transporto priemonės pirkėjas – tai yra jos įgijėjas, jos dar nėra prisiregistravęs, dėl to VĮ Regitra neturi duomenų, kad jau yra kitas automobilio savininkas. Todėl visus pažeidimų protokolus siunčia man, buvusiam savininkui,“ – „Palangos tiltui“ pasakojo Gedeminas.

Jis stebisi – kaip tokia informacija „nesuvaikšto“, kai už lango jau baigiasi 2021 metai.

„Mano paaiškinimo, kad aš jau nesu transporto priemonės valdytojas, VĮ Regitra nepakanka. Ji prašo nurodyti, kas ją vairavo. To aš nežinau. Todėl pagal duomenis pirkimo-pardavimo sutartyje, pasiaiškinime nurodžiau, kam aš automobilį perleidau. Regitra„nukabino“ nuo manęs tą pažeidimą. Maniau, kad problema – jau išspręsta. Bet kur tau! Lapkričio 26 dieną gavau du naujus ANK protokolus, – pasakojo Gedeminas. – Jau iš policijos.“

Jis siūlo taip išspręsti tokią netvarką – transporto priemonę įgijusio asmens duomenis perdavus VĮ Regitra,, tokį asmenį laikyti ne tik auto transporto priemonės įgijėju, bet ir faktiniu valdytoju.

„Kitaip bet kuris žmogus, pardavęs savo automobilį, ir po 10 metų gali sulaukti pranešimo iš policijos apie įvykdytą kelių eismo taisyklių pažeidimą, jeigu jo automobilio įgijėjas automibilio neregistravo,“ – sakė Gedeminas.

„Be to, tas naujas faktinis valdytojas gali vėl perleisti savo automobilį kitiems asmenimis. Pabrėžiu: tam pakanka tik surašyti pirkimo-pardavimo deklaraciją. Tokia „durna“ grandinė gali apimti daug asmenų, jeigu jie yra tik surašę tokią deklaraciją, o nėra registravę automobilio,“ – sakė Gedeminas.

Lietuvos žiniasklaida 2013 metais rašė, kad Seimo narė A. Bilotaitė autostradoje, prie Vievio, buvo sustabdyta policijos pareigūnų.

Pareigūnai neturėjo greičio matuoklio, bet vizualiai atrodė, kad automobilis važiavo greitai. 

„Bet pažeidimų ji nepadarė, pažeidimų nenustatyta“, – tuomet aiškino Lietuvos kelių policijos tarnybos specialistė. Seimo narė skundėsi tuomet, kad viešai yra žinoma ne tik jos automobilio markė ar spalva, bet ir automobilio numeriai – jie buvo paviešinti internete.

 „Mane jau buvo paskundę (žurnalistams. – aut.)“, – neslėpė Seimo narė. 

Tų metų vasarį gyventojai nufilmavo, kaip A.Bilotaitė prie Klaipėdos savivaldybės pastatė automobilį neleistinoje vietoje.

„Palangos tiltas“ laukia VRM ir Regitra komentarų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visai neseniai dienos šviesą išvydo Lietuvos LGBTQ+ žmonėms skirta pažinčių platforma.


Palangoje neblaivus vairuotojas rėžėsi į policijos tarnybinį automobilį.


Netekęs kantrybės, palangiškis vairuotojas Gedeminas rengiasi socialiniame tinkle Facebook kreiptis į Vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę. „Žadu jos paprašyti, kad ji  pati pamėgintų parduoti savo transporto priemonę, kad pati įsitikintų, su kokiomis nesąmonėmis gali susidurti po to,“ – pasakojo vyras.


Šių metų pradžia gausi sniego ir naudingų mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ pasiūlymų. Vasaris – palankus metas atnaujinti savo žydruosius ekranus, įsigyti išmanius pagalbininkus buityje ar apsidraudus automobilį laimėti degalų. Visus operatoriaus pasiūlymus rasite internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.


Paaiškėjo, kad policijos automobilį niokojo Kretingos rajono gyventojas 28 metų M.M. Prieš daužydamas mašinos langus peiliu jau buvo spėjęs supjaustyti visas automobilio padangas. Sulaikomas kretingiškis aiškino, kad jam įkyrėjo gyventi laisvėje – norįs į kalėjimą.


Įžūlus chuliganas Palangos policininkų automobilį daužė pareigūnų panosėje. Penktadienį atėjęs į Ganyklų gatvėje įsikūrusio Palangos policijos komisariato teritoriją, 28 metų chuliganas ėmė daužyti stovėjimo aikštelėje buvusį tarnybinį automobilį „Škoda Octavia“. Vyras suskaldė priekinį automobilio stiklą, išmušė dešinės pusės priekinių...


Palangiškių ir kurorto svečių saugumu besirūpinanti VšĮ „Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stotis“ įsigijo naują intensyvios terapijos automobilį „Nissan Navara“. Automobilio vertė be įrangos – 80 tūkst. eurų, įranga kainavo dar apie 45 tūkst. eurų. Naujasis automobilis dirbs Palangoje.


Netikėtai iškritęs sniegas sekmadienį pažėrė ir laimėjimų „Teleloto“ žaidėjams. Viena jų – bendrosios praktikos slaugytoja Aušra Baužytė iš Palangos, kuri iš studijos namo išvyko su automobilio „Renault Clio“ rakteliais. Tolimą kelią iki Vilniaus važiavusiai kartu su dukra ir draugu Aušrai pirmajai nusišypsojo...


Brandos egzaminų tvarkaraštis įsibėgėjo, abiturientų stresas – bent jau taip teigiama tam skirtose respublikinių žiniasklaidos priemonių puslapiuose – pasiekė visas įmanomas ribas. Ar išties egzaminų maratonas kelia tokį didžiulį galvos skausmą? Kaip jaučiasi Palangos abiturientai, kurių per dvylika metų sukauptos žinios dabar tikrinamos?


Liepsnos sunaikino automobilį

„Palangos tilto” informacija, 2013 03 18 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį Bendrasis pagalbos centras pranešė apie Palangoje užsiliepsnojusį automobilį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius