Palangoje pakilo mokestis už lopšelius-darželius

***, 2019-10-03
Peržiūrėta
439
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto darželinukų tėvams teks plačiau atverti pinigines: kurorto savivaldybės tarybos sprendimu padidintas užmokestis už vaiko išlaikymą Palangos miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo mokyklose. Tačiau, ir pakėlus užmokestį, jis – mažesnis negu aplinkinėse Kretingos ir Klaipėdos rajonų bei Klaipėdos miesto savivaldybėse.

Keitėsi teisės aktai

Pristatydamos sprendimo dėl užmokesčio už vaiko išlaikymą Palangos miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos skyriuje projektą jo rengėja Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Varpiotienė ir skyriaus vedėja Laima Valužienė priminė, jog iki šių metų rugsėjo galiojo dar 2014-ųjų lapkritį patvirtinti ir 2016-ųjų spalį pakoreguoti įkainiai. Per tą laiką pasikeitė teisės aktai – pernai Sveikatos apsaugos bei Švietimo ir mokslo ministerijos papildė ir pakeitė kai kurias maitinimo organizavimo normas.

Keitėsi ir Socialinės paramos mokiniams įstatymas. Nemokamam maitinimui skirtiems produktams įsigyti, skiriamų vienai dienai vienam mokiniui (nuo 6 iki 10 m. amžiaus) lėšų dydis 2017 m. siekė 1,88 Eur (be vakarienės), 2018 m. – 2,35 Eur (be vakarienės), o nemokamo maitinimo ir maitinimo, už kurį moka vaikų tėvai, kainos neturi labai skirtis.

Maisto kainos kasmet kyla

Kaip teigiama sprendimo projekto teikime, maisto prekių kainos didėja kasmet: nuo 2015 m. iki 2018 m. – maždaug po 10–15 proc., o 2019 m. – ir daugiau. Be to, naujas maitinimo organizavimo tvarkos aprašas reglamentuoja, kad vaikams būtų tiekiami kokybiškesni maisto produktai, pavyzdžiui, viso grūdo duona, lęšiai, viso grūdo miltai, lašiša ir kt., kurie yra gerokai brangesni už ankščiau vaikų maitinimui pirktus produktus.

Pasak projekto rengėjų, daugėja vaikų, kuriems gydytojai dėl sveikatos sutrikimų skiria specialiai pritaikytą maitinimą. Tokiam vaikui būtina sudaryti individualų perspektyvinį valgiaraštį, atitinkantį jo specifinius maitinimosi poreikius, nenaudojant produktų, kurie gali pakenkti vaiko sveikatai, todėl neįmanoma už šiuo metu nustatytą piniginę normą nupirkti reikiamų produktų.

Brangsta ir kitos prekės

Nuo 2015 m. iki 2019 m. 10–15 proc. brango ir kanceliarinės, higienos bei buitinės prekės – flomasteriai, plastilinas, guašas, tualetinis popierius. Perkant per CPO brangsta indų ploviklis, virtuviniai popieriniai rankšluosčiai ir kitos prekės, todėl buvo pasiūlyta Palangos miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo mokyklose mėnesinį mokestį padidinti 1,10 Eur, t. y. iki 4 eurų per mėnesį. Palyginus su kitomis Lietuvos savivaldybėmis, tai – vienas iš mažiausių mokesčių.

Kretingos rajono savivaldybėje mokestis už ugdymo aplinkos išlaikymą – 7,26 Eur, Klaipėdos rajono savivaldybėje – 15 Eur, Klaipėdos miesto savivaldybėje mokestis svyruoja nuo 5 iki 14,85 Eur, priklausomai nuo vaikų amžiaus grupės ir grupės darbo laiko.

Pakeitė įkainius

Atsižvelgdami į visas teikime išvardintas priežastis, Palangos miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai išsakė savo pastebėjimus ir pasiūlymus dėl mokesčio už vaikų maitinimą nustatymo bei dėl sanitarinių higieninių reikmių finansavimo tikslingumo. Triskart į bendrus pasitarimus rinkęsi vadovai išanalizavo ir iki šiol galiojusius įkainius, ir jų pakėlimo galimybes, ir lygino juos su aplinkinėse savivaldybėse taikomais įkainiais.

Palangos miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos skyriuje vieno vaiko dienos maitinimo piniginė norma (su 10 proc. nuolaida) lopšelio grupių vaikams (1–3 m.) siekia 1,39 Eur, pasiūlyta ją kelti iki 1,66 Eur. Dabar per mėnesį susidaro 27,80 Eur mokestis, pakėlus įkainį mokėti teks 5,40 Eur daugiau.

Darželio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikams (4–7 m.) dienos maitinimo piniginė norma šiuo metu siekia 1,58 Eur (darželio grupių vaikams) ir 1,84 Eur (priešmokyklinio ugdymo vaikams), per mėnesį susidaro atitinkamai 31,60 Eur ir 36,80 Eur. Pakėlus bendrą dienos įkainį iki 1,89 Eur, bendras mėnesio mokestis pasieks 37,80 Eur – darželio grupės vaikams išlaikymas pabrangs 6,20 Eur, priešmokyklinukams – 1 Eur.

Ikimokyklinio ugdymo grupės, veikiančios 5 dienas per savaitę, kurios darbo trukmė 24 val. per parą, vaikams, jeigu vaikas lieka nakvoti, dienos maitinimui šiuo metu skiriama 1,78 Eur, per mėnesį susidaro 35,60 Eur. Pakėlus dienos maitinimo įkainį iki 2,21 Eur, mėnesio mokestis padidėtų 8,60 Eur ir siektų 44,2 Eur.

Atsirado nauja pozicija

Ikimokyklinio amžiaus bei mokyklinio amžiaus Vaikų socialinės globos skyriaus vaikams vieno vaiko dienos maitinimo piniginė norma nesikeistų ir sudarytų 2,90 Eur bei 3,62 Eur.

Siūlomuose įkainiuose atsiranda nauja pozicija: ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikams (1–7 m.), kuriems pagal gydytojo raštiškus nurodymus organizuojamas pritaikytas maitinimas ir sudaromas individualus valgiaraštis, dienos maitinimui siūloma skirti 1,98 Eur – per mėnesį mokestis siektų 39,60 Eur

Visi mokesčiai suskaičiuotas tam atvejui, jei vaikas įstaigą lankė 20 darbo dienų, pritaikius Palangos miesto savivaldybės nustatytą 10 proc. lengvatą visiems vaikams.

Aplinkinėse savivaldybėse įkainiai didesni

Net ir pakėlus užmokestį už vaiko išlaikymą Palangos miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo mokyklose, palangiškiai tėvai mokės mažiau negu aplinkinių rajonų gyventojai.

Lopšelio grupių vaikams Palangoje vieno vaiko maitinimo dienos piniginė norma su 10 proc. lengvata nuo šiol bus 1,66 Eur, Kretingos rajone vieno vaiko maitinimo dienos piniginė norma yra 1,64 Eur, Klaipėdos rajone - 1,93 Eur, Klaipėdos mieste – 1,98 Eur bei papildomai prisideda 15 Eur patiekalų gamybai per mėnesį.

Darželio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų dienos maitinimas Palangoje įkainotas 1,89 Eur, Kretingos rajone – 1,90 Eur, Klaipėdos rajone – 2,23 Eur, Klaipėdos mieste – 2,25 Eur plius mėnesinis 15 Eur mokestis.

Bendras mokestis už darželį, jei vaikas lanko darželį 20 darbo dienų, Palangoje dabar sieks 37,20 Eur lopšelio grupių vaikams bei 41,80 Eur darželio ir priešmokyklinio ugdymo grupėms (iki šiol atitinkamai mokėta 30,70 Eur ir 34,50 Eur/ 39,70 Eur)

Kretingos rajone šie mokesčiai siekia 40,06 Eur lopšelio grupių vaikams ir 45,26 Eur darželio ir priešmokyklinio ugdymo grupėms, Klaipėdos rajone atitinkamai 53,60 Eur ir 59,60 Eur, Klaipėdos mieste – 54,60 Eur ir 60,00 Eur plius papildomas mokestis už ugdymo bei sanitarines higienines reikmes, svyruojantis nuo 5 iki 14,85 Eur

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos vaikučiai po karantino į lopšelius-darželius sugrįžo ne visi ir kitokie – labai pasiilgę vieni kitų, kai kurie – truputį išsigandę, ir beveik kiekvienas mažasis palangiškis dalijosi istorijomis apie koronavirusą. Vieni pasakojo apie „piktą vabaliuką“, kiti – apie „blogą tetą, kuri paslėpė raktą nuo darželio“, o dar kiti...


Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos mokyklų 2020-ųjų metų reitingą. Šiemet „Reitingai“ vertinime gimnazijos buvo išskirtos į dvi grupes: organizuojančias mokinių atrankas ir neorganizuojančias. Pastarųjų grupėje Palangos senoji gimnazija užėmė 44 vietą iš 356 vertintų gimnazijų. Senoji gimnazija pakilo 8 opozicijomis palyginus su 2019 metais.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Bergeną iš Palangos oro uosto pakilo pirmasis lėktuvas

"Palangos tilto" redakcija, 2019 10 30 | Rubrika: Miestas

Šiandien (spalio 30 d.) iš Palangos oro uosto pakilo pirmasis oro bendrovės „Norwegian“ lėktuvas, kuris simboliškai atidarė tiesioginę oro jungtį su Bergeno miestu (Norvegija).


Palangos miesto darželinukų tėvams teks plačiau atverti pinigines: kurorto savivaldybės tarybos sprendimu padidintas užmokestis už vaiko išlaikymą Palangos miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo mokyklose. Tačiau, ir pakėlus užmokestį, jis – mažesnis negu aplinkinėse Kretingos ir Klaipėdos rajonų bei Klaipėdos miesto savivaldybėse.


Regis, Palanga nesiliauja žongliruoti mokesčiais – dviem metams, iki 2017-ųjų birželio, atidėjus 5 eurų įvažiavimo į Palangą mokestį, triskart bus didinamas vadinamasis „pagalvės“ mokestis. „Įvažiavimo mokesčio kitąmet nebus, nes tam dar nesame pasirengę. „Pagalvės“ mokestis didinamas dėl to, kad jis Palangoje šiuo metu – mažiausias visoje...


Praėjusį penktadienį, vasario 13 dieną, palangiškiai – nei kiek neperdedant – miniomis traukė į Kurhauzo salę. Čia buvo pristatyta trijų Palangos žurnalistų Lino Jegelevičiaus, Livijos Grajauskienės ir Alvydo Ziabkaus knyga „Kurhauzo atgimimas – Palangos sėkmės istorija“. Knyga, kuri tapo Palangos ir jos bendruomenės padėka visiems, kas prisidėjo prie...


Pasikeitęs mokestis už darželius tėvelių

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 20 | Rubrika: Miestas

Vakar posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą pakeisti užmokestį už vaikų išlaikymą kurorto ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Teigiama, jog nuo ateinančių metų sausio pirmosios įsigaliojus naujai tvarkai, tėvelių piniginėms tai neatsilieps.


Kasdien brangsta ne tik būtiniausi maisto produktai, nafta, dujos ar elektra, bet ir „gyvatuko“ mokestis. Redakcijoje apsilankiusi palangiškė Albina Rakauskienė, gyvenanti Alyvų take, piktinosi kiekvieną mėnesį vis kylančiu mokesčiu: „Dar 2010 metais miesto tarybos posėdyje buvo nutarta, jog mėnesinis mokestis už „gyvatuką“ neviršys 35 litų. O ką...


Panašu, jog aktyviai siekiant tikslo, jį būtinai ir pasieksi. Taip nutiko ir palangiškiui Viliui Gedgaudui, po „ilgos kovos“ išvijus neteisėtą mokestį. Nuo 2009 metų S.Kulikauskienės įmonės bendrosios praktikos gydytojo centras taikydavo mokestį, įvardintą kaip „Kompensavimo mokestis“, atvykusiam pacientui kartą per mėnesį kompensuoti paslaugoms, už kurias, kaip tvirtinama, nemoka ligonių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius