Palangoje vyksta tradicinė Stintų šventė, išskirtinis dėmesys žemaičių raštui

Palangos tiltas, 2024-02-09
Peržiūrėta
1016
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje vyksta Stintų šventė / R. Rumšienės/LRT nuotr.
Palangoje vyksta Stintų šventė / R. Rumšienės/LRT nuotr.

Palangoje penktadienį prasideda tradicinė 21-oji šventė „Palangos stinta“, šiemet ypatingas dėmesys joje bus skiriamas žemaičių raštui, pranešė kurorto savivaldybė. 

Šventėje svečiai galės paragauti pagal įvairius receptus paruoštos stintos – keptos, vytintos, marinuotos ar paruoštos kitais būdais.

Kulinarinio paveldo produktų kvies įsigyti tautodailės kermošiaus bei žuvies mugės prekiautojai. Žemaitiško kastinio bus galima paskanauti J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrusiame žemaitiško kastinio ir kuršiškos stintienės kieme. Čia taip pat bus galima sužinoti jo gaminimo subtilybių, paragauti sūrių, senovinės kuršiškos stintienės.

Žemaitiško prieskonio šventei suteiks žemaičių tarmė – būtent ja kalbės renginių vedėjai, o palangiškiai ir kurorto svečiai turės galimybę ir patys pasiūlyti bei išrinkti skambiausią žemaitišką žodį.

„Šie metai Lietuvoje yra skirti žemaičių raštui, todėl žemaitišką žodį norime akcentuoti ir šventėje „Palangos stinta“, skirdami tam dalį programos“, – sakė vienas šventės organizatorių Nerijus Stasiulis.

Palanga kaip ir kasmet per šventę turėtų sulaukti rekordinio skaičiaus sveikuolių, jie šiais metais jau 30 kartą surengs maudynes Baltijos jūroje.

Šeštadienį ant jūros tilto sėkmę bandys žvejai – stintų meškeriojimo varžybų dalyviai. Įdienojus centrinėje miesto aikštėje vyks „Didžiosios stintos“ sutiktuvės. Vidurdienį susirungs grilio meistrai, o Jūratės ir Kastyčio skvere numatyta muzikinė programa. Šventėje vyks žvejiškos rungtys – inkaro laikymo varžybos, stintų valgymo čempionatas ir kita.

Šeimos kviečiamos apsilankyti etnopramogų kieme, sudalyvauti lietuvių liaudies individualiuose ir komandiniuose žaidimuose ir rungtyse.

Pavakarę nuo centrinės miesto aikštės iki Jūros tilto pražygiuos teatralizuotos eitynės.

Sekmadienį artėjant Užgavėnėms J. Basanavičiaus gatvėje bus galima paragauti stintinių blynų, sudalyvauti Morės palydų eitynėse nuo centrinės aikštės iki jūros tilto, stebėti Kanapinio ir Lašininio dvikovą bei Morės sudeginimą.

BNS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje penktadienį prasideda tradicinė 21-oji šventė „Palangos stinta“, šiemet ypatingas dėmesys joje bus skiriamas žemaičių raštui, pranešė kurorto savivaldybė. 


Jūros dienos šventė Šventojoje pirmą kartą surengta prieš 89 metus. Tęsiant šią tradiciją, Palangos kultūros ir jaunimo centras pajūrio gyventojus ir svečius kviečia į tris dienas – rugpjūčio 4-6 dienomis – truksiančią šventę.


Tradicinis, jau 24-asis, Poezijos ruduo Palangoje nuvilnijo spalio 21-ąją, įsimintinais metais, kadangi minimi net du šimtmečiai – menininko Jono Meko ir Senosios gimnazijos. 


Į Vilnių grįžta Dainų šventės dvasia: sostinėje vyks studentų dainų ir šokių šventė „Gaudeamus“. 


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Lapkričio 18-24 d. Palangoje, kaip ir visoje Lietuvoje, vyks tradicinė dvidešimtoji Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“, kurią inicijuoja ir organizuoja Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija (LSŠA). Šią iniciatyvą palaiko bei į suaugusiesiems skirtus renginius kviečia ir Palangos miesto savivaldybė.


Daugiau nei pusė tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos šį savaitgalį atvyks į Palangą tam, kad pirmą kartą savo akimis išvystų jūrą – kurorte vyks jau trečius metus organizuojama socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“.


Palangoje jau vis labiau juntamas stintų kvapas – iki jubiliejinės, penkioliktosios Stintų šventės liko mažiau nei mėnuo. Renginio organizatoriai žada – gerų, laiko patikrintų pramogų bei atrakcijų šventėje tikrai nestigs.


Jau trečius metus iš eilės Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyksta tradicinė neformaliojo švietimo saviraiškos programų projekto šventė, kurią remia Palangos miesto savivaldybė ir Palangos miesto Švietimo skyrius. Programos tikslas – ugdyti saviraiškos poreikius, prigimtinius meninius kūrybinius gebėjimus. Palangos...


Palangoje – tradicinė skandinavų šventė

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 12 | Rubrika: Miestas

Į Palangą atvykę net devynių Baltijos jūros valstybių atstovai miestą pripildė visų šalių tradicijomis ir nusistovėjusiais papročiais, kurie mūsiškiams – negirdėti, nematyti, o gal net keisti, tačiau dėl to ir įdomūs. Gruodžio 13-oji – Šv. Liucijos diena. Ji ypatinga skandinavų šalims, tad net nebūdami savose gimtinėse Švedijos, Norvegijos ir Danijos atstovai uoliai ruošiasi ją paminėti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius