Palangos Birutės parko rožynas žavi savo grožiu

Palangos tiltas, 2015-07-16
Peržiūrėta
3047
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos Birutės parko rožynas žavi savo grožiu

Palangos Birutės parkas bei jame esantis Gintaro muziejus daugeliui neįsivaizduojamas be garsiojo rožyno. Čia tikrai užsuka kiekvienas, panoręs pasivaikščioti „Palangos perlu“ vadinamo Birutės parko takeliais, įsiamžinti tarp įspūdingų žiedų nori ir švenčiantieji ypatingas savo šeimos šventes. Ir tai nestebina – kiekvieną, apsilankiusį rožyne, maloniai nuteikia ne tik žiedų gausa, bet ir švelniai dvelkiantis gaivus rožių aromatas.
Dar grafų Tiškevičių laikais įrengtas rožynas Palangos botanikos parko darbuotojų yra kasmet puoselėjamas. „Prieš keletą metų, 2012-aisiais, rožynas pradėtas atnaujinti – tada Mindaugas ir Dovilė Rylos, „Sibirkos rožyno“ savininkai, pasiūlė bendradarbiauti bei padovanojo Birutės parkui įvairių rūšių rožių. Šiuo metu atnaujinta jau 90 proc. rožių“, – pasakojo Palangos botanikos parko Dekoratyvinių augalų skyriaus vedėja Larisa Urbonavičienė.
Birutės parko rožyne šiuo metu auga apie 700 krūmų rožių. Pagrindiniai reikalavimai, kelti renkantis šių gėlių rūšis – ištvermingumas, forma, gausus žydėjimas. L. Urbonavičienė pastebėjo, kad pajūrio klimatas veikia ir rožių išvaizdą – tos pačios rūšies gėlė Palangoje ir, tarkime, Trakuose, atrodys kiek kitaip (gali skirtis krūmo dydis, žydėjimo intensyvumas ir kita).
Šiuo metu rožynas atsiskleidęs visu savo grožiu – žiedus čia išskleidusios maždaug 50 rūšių rožės. „Dabar yra jų žydėjimo pikas. Daugiau šiemet gal to ir nebebus – vienu metu žydi beveik visos rožyno gėlės“, – atkreipė dėmesį L. Urbonavičienė. Jos teigimu, kiek laiko šis grožis žavės parko lankytojus, priklausys nuo orų – esant vėsesniems orams, tai užtruks maždaug porą savaičių. Jei bus karšta, rožės nužydės greičiau.
Tad nenuostabu, kad Palangos gyventojai ir svečiai noriai lankosi parko rožyne. Ypač populiaria pasivaikščiojimo vieta jis tampa saulei pasislėpus už debesų. Daugelis gamtos bei ramybės mėgėjų ne tik gėrisi spalvų ir žiedų įvairove, bet ir čia kasdien triūsiančių darbuotojų teiraujasi, kaip prižiūrėti rožes.
Rožyno priežiūrai Palangos botanikos parko lauko gėlininkystės specialistė Virginija Kniežienė kiekvieną dieną skiria po šešias valandas. „Visos rankos subraižytos, vis dėlto rožyno priežiūra – malonus darbas“, – šypsojosi V. Kniežienė.
Pagrindiniai Virginijos darbai – ravėjimas, tręšimas, klombų formos palaikymas. Nemažai laiko pareikalauja ir kasdienis apvytusių žiedų nukarpymas bei nubyrėjusių žiedlapių surinkimas. „Po kiekvieno lietaus ar saulei šviečiant – byra žiedai. Kaskart po savaitgalio rožynui sutvarkyti prireikia trijų dienų“, – kalbėjo specialistė.
Virginija ne tik rūpinasi įspūdingais gėlynais, bet ir mielai atsako į parko lankytojų klausimus. Konsultacijų prašoma įvairių. „Dažnai kalbina žmonės, ypač tuo laiku, kai reikia dengti, pakirpti rožes. Taip pat domisi, kokiomis trąšomis tręšiame šias gėles, kad jos taip gausiai žydi“, – kalbėjo V. Kniežienė. Itin rožių priežiūra domisi užsieniečiai – sustoja prie kiekvieno krūmo, skaito pavadinimą, užduoda gausybę klausimų.
Kartais parko lankytojai nustebina ir netikėtais klausimais – teiraujasi, ar vienas išskirtinių, žiedų forma neįprastų gėlių krūmas yra toks keistas – gal tai ne rožė.
Beje, rožyną kasdien tvarkanti V. Kniežienė sulaukia ne tik praeivių klausimų, bet ir telefono skambučių – ne vienas gamtos ir grožio mėgėjas telefonu teiraujasi, ar jau visu gražumu žydi rožynas, ar būtent dabar reikėtų važiuoti pasigrožėti juo.
Augalų priežiūros specialistai džiaugiasi, kad dauguma Birutės parko lankytojų moka vertinti rožyno grožį bei jį puoselėjančių darbuotojų triūsą. „Negaili pagyrų, gėlių nedrasko. Būna, kad lankytojai prašo nuskinti ir jiems padovanoti kokią rožę. Taip ir padarau – juk ne puokštės, o tik vieno žiedo prašo“, – šypsojosi Virginija.

„Palangos tilto“, Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gatvėje jau galima įkrauti elektromobilius, įrengtos patogios vietos sportininkų autobusams, žiedas, puošia visą gėlių kompozicijos. S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpos nuo Klaipėdos pl. iki Sporto g. statybos darbai buvo pradėti pernai rugsėjį.Palangos Birutės parko paplūdimyje vos prasidėjus vasarai ir vėl suplevėsuos Mėlynoji vėliava. Tai – visame pasaulyje pripažįstamas įvertinimas, liudijantis, kad paplūdimys atitinka aukščiausius aplinkosauginės kokybės reikalavimus. Sprendimą Palangos miesto savivaldybės Birutės parko paplūdimį 2019 m. vasaros sezonui apdovanoti Mėlynąja vėliava priėmė Mėlynosios vėliavos...


Birutės parko diena


Palangos Birutės parkas bei jame esantis Gintaro muziejus daugeliui neįsivaizduojamas be garsiojo rožyno. Čia tikrai užsuka kiekvienas, panoręs pasivaikščioti „Palangos perlu“ vadinamo Birutės parko takeliais, įsiamžinti tarp įspūdingų žiedų nori ir švenčiantieji ypatingas savo šeimos šventes. Ir tai nestebina – kiekvieną, apsilankiusį rožyne...


Šeštadienį Palangos pasididžiavimu pelnytai vadinamame Birutės parke buvo minima jau aštuntoji parko diena. Kasmet nepakartojamų įspūdžių lankytojams dovanojanti šventė šį kartą pakvietė parko lankytojus tradiciškai pasigrožėti įspūdingomis floristinėmis kompozicijomis bei pasiklausyti kompozitorių, gyvenusių ar kūrusių Palangoje arba savo kūrinius...


Palangos Birutės parko Sodininko namelyje (ties centriniu įėjimu į parką, Vytauto g. 19) duris atvėrė unikali paroda, skirta šio parko istorijai. Pasak parodos koordinatorės Aušros Latonienės, parko istorija besidominčiųjų šią vasarą lauks ne vienas renginys, o jų ciklas.


Palangos Kurhauzas visu grožiu nušvis dar šiais metais  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 07 08 | Rubrika: Miestas

Penktadienį Palangos miesto savivaldybės, valstybinės įmonės „Lietuvos paminklai“ ir UAB „Pamario restauratorius“ atstovai pasirašė sutartį dėl Palangos Kurhauzo pastato mūrinės dalies pritaikymo visuomenės poreikiams darbų. Kurorto meras Šarūnas Vaitkus neabejoja, jog šiandieninės sutarties pasirašymas – didžiulis žingsnis link...


Kartais pats gyvenimas pamėtėja gerą progą, kuria pasinaudojus jis tampa tik turiningesnis. Botanikos parko direktoriaus pareigas užėmęs Valdas Pakusas patikino, jog jo nuoširdaus darbo dėka pavyko pakilti karjeros laipteliais. Gamtos apsuptyje – gražiausiame kurorto kampelyje besisukiojantis miestelėnas papasakojo, jog ir laisvalaikį jis taip pat gamtoje leidžia, tad viena aišku, naujasis...


Darbo! Esu jauna, ambicinga, užsispyrusi, aukštąjį išsilavinimą turinti ir, kiti sako, žavi mergina, bet, deja, su nedidele darbo patirtimi. Ar to jaunai, kaip man, merginai pakanka, kad pavyktų susirasti darbą Palangoje, kurioje šiuo metu, kaip skelbia Darbo biržos Palangos skyrius, šiuo metu užregistruoti 1848 bedarbiai? Nutariau atlikti eksperimentą – pasitelkusi moterišką žavesį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius