Palangos dovana Lietuvos vaikams – pirmasis žvilgsnis į Baltiją

"Palangos tilto" informacija, 2016-07-21
Peržiūrėta
415
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos dovana Lietuvos vaikams – pirmasis žvilgsnis į Baltiją

Kitą savaitgalį Palanga prisipildys vaikų džiaugsmo – Savivaldybės iniciatyva rengiamos akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ metu į didžiausią šalies kurortą suvažiuos keli šimtai vaikų iš visos Lietuvos, kurie dar niekada savo gyvenime nematė jūros.

Dovana mažiesiems
Su akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ kurortas jungiasi prie šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“. Vienas iš pagrindinių šios Savivaldybės organizuojamos akcijos tikslų – atkreipti dėmesį į vargingai gyvenančių šeimų vaikus (juo labiau, kad nemaža dalis jų nė karto nematė jūros) ir įteikti jiems įspūdžių kupiną dovaną.
Viena iš akcijos organizatorių, Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė neabejojo – liepos 30-oji į kurortą atvykusiems vaikams taps tikrai įsimintina, kadangi mažųjų laukia įspūdžių kupinas savaitgalis.
Visos šalies savivaldybės buvo pakviestos registruoti vaikus auginančias šeimas, gyvenančias vargingiau ir negalinčias sau leisti tokios pramogos. „Visai gali būti, kad tokių šeimų vaikai Baltijos savo vaikystėje niekada neišvystų, – kalbėjo L. Grendienė. – Labai džiugu, kad sulaukėme registracijos net iš 42 savivaldybių. Jos rūpinsis vaikų atvežimu ir lydinčiais asmenimis, o viskas, kas vyks Palangoje, bus finansuojama kurorto Savivaldybės lėšomis“.
Tarp akcijos dalyvių bus ir palangiškių, vaikų iš Šventosios ar Klaipėdos. „Nors pagrindinis šios akcijos tikslas – parodyti jūrą jos nemačiusiems, tačiau ir visai šalia mūsų yra vaikų, kurie gyvena tikrai sunkiai besiverčiančiose šeimose, tad apie pramogas gali tik pasvajoti. Mes šias svajones pasistengsime išpildyti“, – žadėjo jaunimo reikalų koordinatorė.

Pramogų gausa
Kartu su lydinčiais asmenimis į Palangą kitą savaitgalį turėtų sugužėti kone 400 svečių, dauguma jų bus 7-12 metų vaikai.
Mažųjų, pasak L. Grendienės, laukia dvi įsimintinos dienos pajūryje. „Aktyviausia bus pirmoji diena, tačiau pramogų netrūks ir antrąją dieną, sekmadienį. Atvykusiuosius pasitiks mūsų savanoriai, daugiausia – švietimo įstaigų, socialiniai darbuotojai, ir visi kartu keliausime į Meilės alėją, kur lauks specialiai šiai dienai pakviesti animatoriai“, – kalbėjo L. Grendienė. Tądien pramoga vys pramogą. „Iš Meilės alėjos suksime link Jūratės ir Kastyčio skvero, kuriame taip pat lauks nemažai atrakcijų, o iš skvero visi kartu judėsime link Palangos tilto, kur džiaugsmingai ir emocingai išvysime jūrą“, – sakė jaunimo reikalų koordinatorė.

Nepamirštamos emocijos
Nors visų pramogų ir atrakcijų organizatoriai neatskleidžia, norėdami palikti staigmenų, keletu detalių pasidalino Palangos kultūros ir jaunimo centro jaunimo studijos vadovas Tautvydas Lubys. „Meilės alėja tądien taps tikrų tikriausia muilo burbulų alėja. Joje mažieji Palangos lankytojai gaus muilo burbulų, o didelius burbulus pūs specialios mašinos. Kartu su vaikais tarp burbulų vaikštinės ir animatoriai, kurie linksmins, kalbins ir užims mūsų svečius“, – pasakojo T. Lubys.
Kita pramogų erdvė, kurių iš viso bus net aštuonios, – Jūratės ir Kastyčio skveras, kuris tądien atrodys taip pat išskirtinai. Skverą puoš kone 400 helio balionų, kurie visi bus išdalinti atvykusiems. „O nešini balionais, draugiškai ir džiugiai suksime link paties svarbiausio akcijos tikslo – jūros“, – pasakojo Tautvydas. Pasak jo, vaizdas ir emocijos turėtų būti kvapą gniaužiančios. „Visa didelė minia žmonių eisime ant jūros tilto, kur didžioji dauguma pirmą kartą išvys jūrą. Net neabejoju, kad emocijų bus pačių įvairiausių“, – kalbėjo T. Lubys.
Vaikai ant tilto paleis savo balionus, taip pakylėdami savo svajones iki dangaus, o šiuo momentu padaryta įspūdinga bendra nuotrauka leis ilgam atsiminti įspūdingą dieną.

Svarbiausia – šypsenos
Kad vaikai ne tik išvystų jūrą, bet ir pajustų jos kvapą bei stichiją, pakvėpuotų pajūrio oru, visos atvykusios grupės kartu nuo Palangos tilto pajūriu keliaus iki Birutės parko. „Norime, kad braidydami vaikai justų jūros bangas, atsimušančias į krantą ir jų pėdas. Neskubėdami keliausime iki Mėlynosios vėliavos paplūdimio, kur lauks dar viena pramoga – smėlio pilių statymas“, – akcijos sumanymais dalijosi L. Grendienė. Čia vaikai statys savo svajonių pilis, o jiems padės žinomas skulptorius Andrius Petkus bei animatoriai. Vaikų saugumu rūpinsis policijos pareigūnai, pajūrio gelbėtojai, saugos tarnyba „Argus“.
Dar atvykusių vaikų laukia iškyla Birutės parke, šalia rotondos, o kai jau atrodys, kad pramogos lyg ir baigėsi, mažųjų kurorto svečių lauks dar viena nepamirštama atrakcija – tarptautinis cirko festivalis.
Paskutinė pirmos dienos pramoga – muzikinis fontanas. Čia, pasak T. Lubio, taip pat turėtų netrūkti šypsenų. Būtent jos ir bus pats geriausias grįžtamasis ryšys. „Kai matysime besidžiaugiančius vaikus, jų šypsenas – tai bus pati geriausia dienos akimirka. Mums tik tiek ir tereikia“, – sakė T. Lubys.

Bendruomenė susivienijo
Visiems, norintiems likti Palangoje, bus suteikta nakvynės vieta su maitinimu – tuo pasirūpins miesto ugdymo įstaigos. Antrąją dieną, sekmadienį, vaikų lauks itin aktyvus rytas. „Nuo ryto bus žaidžiamas futbolas, krepšinis, o po aktyvių pramogų lauks pasiplaukiojimas laivu. Tikiu, kad šis galutinis mūsų akcentas nepaliks abejingo nė vieno mažojo“, – sakė L. Grendienė.
Jaunimo reikalų koordinatorė ypač džiaugiasi ir dėl to, kad akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ suvienijo visą kurorto bendruomenę. „Sužinoję apie šią iniciatyvą, prie akcijos panoro prisidėti ir vietos verslininkai, socialinės, ugdymo įstaigos, įvairių bendruomenių nariai. Akivaizdu, kad neliko nė vieno abejingo“, – džiaugėsi L. Grendienė.

Kurorto savivaldybės inicijuota akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ gražiam tikslui subūrė ir vietos bendruomenę – sužinoję apie šią iniciatyvą, prie akcijos panoro prisijungti ir vietos verslininkai (UAB „Timotis“, sveikatos centras „Energetikas“, restoranas „DeCuba“, norą pareiškė ir kiti VRA nariai), socialinės bei ugdymo įstaigos (Palangos Vlado Jurgučio bei „Baltijos“ pagrindinės mokyklos, Palangos senoji gimnazija, Stasio Vainiūno meno mokykla, Palangos sanatorinė mokykla, Palangos miesto socialinių paslaugų centras), UAB „Palangos komunalinis ūkis“, Palangos klebonas Marius Venskus. Vaikams rengiamą įspūdžių kupiną programą savo indėliu praturtino Palangos kultūros ir jaunimo centras, tarptautinio cirko festivalio Palangoje „Stebuklų šalis“ organizatoriai, Palangos botanikos parko darbuotojai, aktyvus, savanorystės idėjas propaguojantis kurorto jaunimas, nemokamas sporto pramogas dovanoja Kęstučio Navicko badmintono akademija bei futbolo klubas „Gintaras“.
Kad pramogos pajūryje būtų saugios, paplūdimyje ypatingą dėmesį mažiesiems skirs pajūrio gelbėtojai – Palangos miesto vandens motociklininkų klubas, prie akcijos noriai prisijungė ir saugos tarnyba „Argus“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka organizavo ir įgyvendino kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje įvyko 7 mokymai, kuriuose dalyvavo bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos...


Palangos viešoji biblioteka organizuoja ir įgyvendina kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje vyks mokymų ciklas. Mokymuose dalyvaus bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų.  


Bergeną iš Palangos oro uosto pakilo pirmasis lėktuvas

"Palangos tilto" redakcija, 2019 10 30 | Rubrika: Miestas

Šiandien (spalio 30 d.) iš Palangos oro uosto pakilo pirmasis oro bendrovės „Norwegian“ lėktuvas, kuris simboliškai atidarė tiesioginę oro jungtį su Bergeno miestu (Norvegija).


Sausio 6 dieną apsilankę Trys Karaliaipasveikinolopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikus, visą bendruomenę ir palinkėjo gerų atėjusių metų.Ta proga įstaigos teatro grupės pedagogai, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Paulikienė, meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė pakvietė visus į jautrų spektaklį „Žaliaskarė eglutė“.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai, siekdami prieš gražiausias metų šventes pradžiuginti mažas pajamas gaunančių šeimų vaikus, suorganizavo kalėdinį


Palangos dovana Lietuvos vaikams – pirmasis žvilgsnis į Baltiją

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 21 | Rubrika: Miestas

Kitą savaitgalį Palanga prisipildys vaikų džiaugsmo – Savivaldybės iniciatyva rengiamos akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ metu į didžiausią šalies kurortą suvažiuos keli šimtai vaikų iš visos Lietuvos, kurie dar niekada savo gyvenime nematė jūros.


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius pirmasis tarp kitų kurorto politinių partijų ir visuomeninių judėjimų įteikė dokumentus, reikalingus dalyvauti savivaldos tarybos ir tiesioginiuose mero rinkimuose, kurie įvyks 2015-ųjų kovo 1-ąją.


Į Palangą atgabentas pirmasis iš dviejų kurorte įrengti numatytų biokuro katilų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 03 | Rubrika: Miestas

Į Palangą atkeliavo pirmasis iš dviejų kurorte įrengti numatytų biokuro katilų, kurio galingumas – 5 megavatai. Jis bus įrengtas Klaipėdos plente.


Palangos moterų „Lions“ klubas vis artėjant didžiosioms metų šventėms pasiskubino tai priminti ir labiausiai likimo nuskriaustiems vaikams, nuvežusios visiems po šventę ir palikusios neišdildomų įspūdžių. Pirmadienį jas pasitiko lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtiniai, o kitą dieną šventiškai nusiteikusios moterys rinkosi prie „Baltijos“ pagrindinės mokyklos. Žygis tuo nesibaigė, nes...


Kalėdinė dovana vaikams – išvyka visureigiais

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 09 | Rubrika: Miestas

Jau tradicija tapusi Visureigių klubo „4x4 Pajūris“ inicijuota išvyka praėjusį šeštadienį vėl nudžiugino Klaipėdos vaikų globos namų „Smiltelė“ auklėtinius. Artėjant šv. Kalėdoms juos pasitiko ne tik šventiškai nusiteikę visureigių aistruoliai, bet ir kartu atvykęs Kalėdų Senelis, nestokojęs geros nuotaikos ir dovanėlių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius