Palangos gimtadienio dovanos: nuo mažiausios knygos iki didžiausio piešinio ant Palangos koncertų salės

Palangos tiltas, 2023-04-05
Peržiūrėta
1230
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aldo Kazlausko nuotr.
Aldo Kazlausko nuotr.

Šiemet Palanga švenčia 770 metų gimtadienį ir šia proga Palangos koncertų salė, sveikindama kurorto gyventojus ir svečius, paruošė turiningą programą bei pluoštą staigmenų.

„Ant Palangos koncertų salės stogo, kuriuo skersmuo 55 metrai, nupiešėme didžiulį miesto gimtadienio ženklą su skaičiais 770 ir taip švenčiame su visu miestu. Iš paukščio skrydžio ryškiai matosi ši graži data. Taigi, į Palangą lėktuvais atskrendančius turistus informuojame, kad šie metai Palangai – išskirtiniai“, – sakė Palangos koncertų salės direktorė Aida Aleksandrovienė.

Nemokamas koncertas ir neregėta paroda

Palangos koncertų salėje eksponuojama miniatiūrų autoriaus, dailininko ir poeto palangiškio Vytautas Kuso paroda „770 Miniatiūrų Palangai“. 

„Joje 770 miniatiūrų (10x10 cm), sukurtų mišria technika būtent per vienerius metus nuo 2022 iki 2023 metų. Teko per tuos metus iš peties padirbėti. Tikrinau save kiek galiu išvystyti siužetų. Tai jau 316-oji mano eksponuojama paroda ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje“, – pasakojo menininkas V. Kusas.

Taip pat Palangos koncertų salės fojė eksponuojama V. Kuso rekordinė – mažiausia knygelė Lietuvoje.

„Tai naujasis mano rankomis sukurtas šalies rekordas – yra 7 milimetrų aukščio, 7 milimetrų pločio – eilėraščių knygelė „Lūžis“. Ji išleista 770 egzempliorių tiražu. Būtent skirta Palangos miesto gimtadieniui. Palanga šios knygelės dar nėra mačiusi. Ir apskritai ji Lietuvoje eksponuojama pirmą kartą“, – akcentavo V. Kusas.

Be to, jis pabrėžė, kad šioje knygelėje vienas jo parašytas eilėraštis dedikuotas būtent Palangai. 

Palangos vardas pirmą kartą buvo paminėtas 1253 m. balandžio 5 d. istoriniuose šaltiniuose – Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte. 

Taigi, būtent balandžio 5 dieną – tikrąją Palangos gimimo dieną – Palangos koncertų salėje šio kurorto gyventojai ir svečiai nemokamai galės dalyvauti šventiniame koncerte „Karūna Palangai“ ir susipažinti su minėta miniatiūrų paroda ir iš arti pamatyti mažiausią Lietuvoje knygelę.

Šventiniame koncerte dalyvaus Palangos orkestras, V. Jurgučio progimnazijos šokių studija „Palangos Vėtrungė“, šokių studija „Svivelis“ ir Senosios gimnazijos dailės-dizaino studija.

Tai – kultūros vėrinys Palangai – šventinių renginių trilogija, kurią Palangos 770 metų minėjimo proga dovanos miesto bendruomenė. 

Šio renginio balandžio 5 dieną Palangos koncertų salėje pradžia – 18 val. Renginys – nemokamas.

Renginių programoje – užsienio ir Lietuvos žvaigždės

Palangos koncertų salės kolektyvas, sveikindamas Palangą su šia gražia miesto sukaktimi, pasikvietė „Tina Dance“ šokėjų kolektyvą, kuris prie Palangos koncertų salės iš žmonių sudarė 770 skaičių kombinaciją ir šoko „flash mobą“ Palangai. Sukurtas ir smagus video klipas-sveikinimas Palangai su gražia 770 metų sukaktimi.    

Palangos koncertų salės lankytojai šiais metais sulauks daugiau staigmenų, netikėtumų ir galės mėgautis turininga renginių programą.

„Tiek pavasaris, tiek vasara pildosi gausiai renginiais. Bus gausu teatro renginių ir žymiausių Lietuvos atlikėjų – Marijonas Mikutavičius, Jazzu, Vaidas Baumila, Džordana Butkutė, Alanas Chošnau, Saulius Prūsaitis, Linas Adomaitis, Gabrielius Vagelis, Natalija Bunkė, Kastytis Kerbedis ir daugelis kitų. Taip pat ir užsienio žvaigždžių: „Brainstorm“, vienų stipriausių Italijos tenorų Mirko Provini, Sabino Gaita ir Evans Tonon, sudarantys trupę „The Italian Tenors“ ir ypač laukiamas – Colum Scott koncertas. Sekite Palangos koncertų salės renginių programą interneto puslapyje www.palangosks.lt ir viską sužinokite pirmieji bei tapkite mūsų renginių lankytojais. Paminėkite Palangos jubiliejinius metus linksmai, šventiškai ir įsimintinai“, – ragino Palangos koncertų salės direktorė Aida Aleksandrovienė.

 

Edita Rimkė

UAB Palangos koncertų salės

Komercijos vadovė

Jūsų komentaras:

Senukas 2023-04-05 17:07 (IP: 172.69.52.131)
Luzis, kas lūžo ?

Taip pat skaitykite

Palangos koncertų salės apšvietimas primins reikšmingus įvykius bei minėtinas dienas.


Palanga švenčia 770 metų gimtadienį ir šia proga Palangos koncertų salė, sveikindama kurorto gyventojus ir svečius su tokia visiems palangiškiams išskirtine data, parengė labai gražią šventinę staigmeną. 


Šiemet Palanga švenčia 770 metų gimtadienį ir šia proga Palangos koncertų salė, sveikindama kurorto gyventojus ir svečius, paruošė turiningą programą bei pluoštą staigmenų.


 Rugsėjo 21 dieną pasaulyje minima tarptautinė Alzheimerio diena. Ta proga Palangos koncertų salės pastatas nušvis purpurine spalva.


Palangos koncertų salei (PKS) blogesnis įvykis nei koronaviruso pandemija galėtų, ko gero, būti tik 5 tonų meteorito smūgis – 2020 metais Palangos koncertų salėje buvo suplanuoti 134 koncertiniai renginiai. Dėl prasidėjusios COVID-19 pandemijos joje įvyko tik 33 renginiai. „Bendrai vertinant, situacija yra labai bloga ir, tikėtina, bloga ji bus net ir panaikinus karantiną....


Palangos koncertų salei (PKS) blogesnis įvykis nei koronaviruso pandemija galėtų, ko gero, būti tik 5 tonų meteorito smūgis – 2020 metais Palangos koncertų salėje buvo suplanuoti 134 koncertiniai renginiai. Dėl prasidėjusios COVID-19 pandemijos joje įvyko tik 33 renginiai. (SKAITYKITE VISĄ STRAIPSNĮ PENKTADIENĮ "PALANGOS TILTE")


Šių metų pradžioje nuardytosios Vasaros estrados vietoje jau ryškėja būsimosios ne vien vasaros sezonu, o visus metus palangiškius ir miesto svečius koncertais ir kitais kultūros renginiais džiuginsiančios naujosios Koncertų salės, kurią kultūros ministras Šarūnas Birutis įvardijo pirmąja universalia koncertų sale visoje Lietuvoje, kontūrai. Rekonstrukciją...


Palangoje intensyviai vyksta garsiosios vasaros estrados rekonstrukcija, neatpažįstamai pakeisianti esamą pastatą.


Pasirašyta rangos darbų sutartis dėl Palangos koncertų salės rekonstrukcijos

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 17 | Rubrika: Miestas

Palangos koncertų salės rekonstrukcijai uždegta žalia šviesa – ketvirtadienį Savivaldybėje pasirašyta rangos darbų sutartis. Dokumentą pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Conresta“ direktoriaus pavaduotojas komercijai vadovas Ernestas Šeženis.


Pradėti Palangos koncertų salės projektavimo darbai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 01 21 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybei pasirašius sutartį su UAB „Uostamiesčio projektas“, praėjusią savaitę pradėti kurorto koncertų salės projektavimo darbai. Jau po keleto metų senosios Vasaros estrados vietoje išdygs modernus daugiafunkcinis trijų, tarpusavyje sujungtų, korpusų pastatas, kuriame įsikurs net tik koncertų salė, bet ir Kultūros centras bei meno mokykla.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius