Palangos jaunimo dviračių žygis vos nesibaigė skaudžia nelaime

Palangos tiltas, 2014-06-27
Peržiūrėta
2047
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Siena su Latvija „perkirsta“ sėkmingai.
Siena su Latvija „perkirsta“ sėkmingai.

Jūratė MAČERNYTĖ

 

Dar pernai vasarą suplanuotas Palangos jaunimo žygis dviračiais iki Talino vos nesibaigė skaudžia nelaime – likus 120 km iki galutinio kelionės tikslo Estijos sostinės Talino pagrindinį šio žygio iniciatorių palangiškį Tautvydą Lubį partrenkė mikroautobusas, kuris trenkėsi ir į jį lydėjusią komandą vežusį mikroautobusą. Laimei, itin skaudžių sužalojimų išvengė ir T. Lubys, ir kiti palangiškiai.

 

Suplanuota dar pernai

Buvęs Palangos senosios gimnazijos moksleivis, o dabar jau pirmąjį Vilniaus kolegijos kursą baigęs studentas T. Lubys žygį iki Talino suplanavo dar praėjusiais metais.

Mintis beveik pusantro tūkstančio kilometrų ilgio dviračių žygiu paminėti Baltijos kelio sukaktį palangiškiui kilo dar praėjusių metų vasarą, kai jis tik grįžo iš Palangos gimtadieniui skirto dviračių žygio iš Palangos į Vilnių ir atgal. Tada jis, lydimas palaikymo komandos, dviračiu įveikė 760 kilometrus – tiek, kiek metų pernai sukako Palangos miestui.

Brėždamas pernykštį kelionės maršrutą Tautvydas su talkininkais buvo numatęs septynias „stoteles“: Šilutė, Šakiai, Birštonas, Vilnius, Jonava, Raseiniai, Šilalė. Šių miestų Jaunimo reikalų koordinatoriai arba asmenys, besirūpinantys jaunimu, su kuriais susisiekė Palangos savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė L. Grendienė, sutiko priimti palangiškius ir pasidalinti su jais savąja patirtimi. Bei pamaitinti ir suteikti nakvynę.
„Pirmoji stotelė buvo Kintuose – ten mus pasitiko Šilutės miesto ir rajono jaunimas. Antras sustojimas turėjo būti Šakiuose, tačiau apsistojome ne pačiame mieste, o puikiame Ziplių dvare. Toliau – Birštonas, kuriame maloniai nustebau pamatęs parke stovinčius treniruoklius – jais gali naudotis visi norintys. Kad taip ir Palangoje būtų... Toliau – Vilnius, Žirmūnų gimnazija, kurioje vyko diskusija  „Mokykla – iniciatyvų kalvė“, Jonava, beje, turinti puikų atvirą Jaunimo centrą. Raseiniai – jų savivaldybėje buvo surengti mokymai jaunimo problemų tema. Tiesa, nakvojome ne Raseiniuose, o Ariogaloje. Paskutinė stotelė grįžtant į Palangą – Šilalė, kur spėjome pabūti Joninių šventėje. Ir Palanga. Patikėkite, tokių emocijų, kai buvome sutikti Senosios gimnazijos stadione – ovacijomis, gėlėmis, kai man ant kaklo užkabino ąžuolo lapų vainiką – išgyventi dar neteko, ir to įspūdžio ilgai nepamiršiu. Kaip ir visos kelionės“, – grįžęs iš žygio pernai vasarą „Palangos tiltui“ sakė T. Lubys.

 

Skyrė Baltijos keliui

Geros emocijos neišblėso ir visai Tautvydo palaikymo komandai. Tad dar praėjusiais metais buvo pradėta svarstyti, kokį žygį būtų galima surengti šią vasarą.

Bemąstant apie žygio maršrutą bei kokiai sukakčiai jį būtų galima dedikuoti, prisimintas Baltijos kelias – 650 km (kitais duomenimis – 595 km) ilgio susikibusių žmonių grandinė, 1989 metų rugpjūčio 23-ąją, minint 50-ąsias Molotovo – Ribentropo pakto, panaikinusio Baltijos šalių nepriklausomybę, metines, sustojusi sujungti trijų Baltijos šalių sostines – Vilnių, Rygą ir Taliną. Tad nuspręsta dviračių žygiu paminėti 25-ąsias Baltijos kelio metines ir nuo Palangos pasiekti Taliną bei sugrįžti atgal, pakeliui susitinkant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos miestų jaunimu. Projektą parėmė Palangos miesto savivaldybė.

Iš Palangos, nuo skulptūrų parke įsikūrusio projekto „I Love Palanga“ scenos, užsukę prie jūros tilto, projekto dalyviai birželio 14-ąją pajudėjo link Liepojos. T. Lubį lydėjo ne tik jo keturių žmonių palaikymo komanda, bet ir būrelis Palangos moksleivių. Tiesa, jiems „kvapo“ užteko iki Šventosios.

 

Nutrūko netoli Piarnu

Maršrutu Palanga-Talinas-Palanga važiavęs T. Lubys Estijos sostinės nepasiekė. Birželio 18-ąją likus apie 120 km iki Talino, netoli Retla kaimo dviratininką pasivijo greitai važiavęs mikroautobusas su Estijos valstybiniais numeriais ir jį parbloškė. Po to transporto priemonė rėžėsi į prieš T. Lubį važiavusį palangiškių mikroautobusą, kuris nuo smūgio nulėkė pakelėn.

Tiek dviratininkas, tiek mikroautobuso keleiviai buvo nuvežti į Paide miesto ligoninę, kur nustatyta, jog T. Lubiui lūžo raktikaulis, o visi keturi jo komandos nariai patyrė galvos sumušimus. Suteikus medicininę pagalbą visi jie vėliau buvo išleisti ir nakvojo viešbutyje.

Apie nelaimę sužinojęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus susisiekė su Lietuvos kurorto miesto partnerio Piarnu meru Toomu Kivimagi ir paprašė pagalbos.

Žygio dalyviai birželio 19 d. buvo nugabenti į Piarnu ir ten apgyvendinti viešbutyje, juos apžiūrėjo medikai. Beje, už palangiškiams suteiktą pagalbą Piarnu vadovas kategoriškai atsisakė priimti Palangos savivaldybės pasiūlytą apmokėjimą ir teigė, kad nelaimę Estijoje patyrę žygio dalyviai bus apnakvindinti ir pamaitinti Piarnu miesto sąskaita.

Tą pačią dieną po pietų į Estiją iš Palangos išvažiavo autobusas, kuris nelaime pasibaigusio žygio dalyvius namo parvežė penktadienį vakare.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Minint Mažosios Lietuvos prijungimo prie Didžiosios Lietuvos 100-metį, birželio 16–18 d., organizuojamas net tris dienas truksiantis „Šimtmečio vėliavų žygis“.


Pamažėl šylant orams, kretingiškiai dviratininkai vėl prisiminė valdžios pažadą nutiesti dviračių taką į Palangą. Jau daugel metų gyventojams žadama įrengti kone 5 km ilgio dviračių taką iš Kretingos iki Vydmantų, kur jis susijungtų su jau anksčiau palei magistralinį kelią Šiauliai–Palanga įrengtu taku į kurortą. Savivaldybė pernai žadėjo, kad darbai bus pradėti šiemet, tačiau yra aišku, kad...


Sausio 29 d., šeštadienį, didžiausias Baltijos šalyse pėsčiųjų žygių organizatorius „TrenkTuras“ organizuoja žygį Palangoje „Žiemos žygis“. Jame dalyvauti planuoja apie 4 tūkst. žygeivių iš visos Lietuvos, organizatoriai kviečia prisijungti ir kurorto gyventojus.


Šį penktadienį, lapkričio 12 d., 16.00 val. Palangos atviroje jaunimo erdvėje prasidės Jaunimo varžybos 2021. Varžybų metu 14-29 m. jaunuoliai galės išbandyti jėgas žaisdami biliardą, stalo futbolą ir kol kas paslaptyje laikomą stalo žaidimą.– geriausių žaidėjų laukia smagūs ir skanūs prizai, o visų dalyvių – gerai praleistas laikas ir įvairios staigmenos. 


Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Palanga vasarą tampa vagių rojumi – vieni jų vagia prabangius automobilius – praėjusį savaitgalį buvo pavogtas daugiau kaip 100 tūkstančių eurų kainuojantis automobilis „BMW“ – jų detales, kiti – dviračius. Kol policija vis dar ieško vagišių, nugvelbusių ne tik minėtąjį „BMW“, bet ir trijų automobilių „Porsche“ žibintus...


Šiandien, rugsėjo 4 d. prasideda istorinis žygis žemaitukų žirgais apie Lietuvą – „Žemė-žmogus-žirgas“. Vidurdienį, apie 12 valandą, iš Šventosios pajūrio 10-ies žygeivių ir 12-os žirgų draugija iškilmingai bus palydėta į penkias savaites truksiančią kelionę aplink Lietuvą.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Dar pernai vasarą suplanuotas Palangos jaunimo žygis dviračiais iki Talino vos nesibaigė skaudžia nelaime – likus 120 km iki galutinio kelionės tikslo Estijos sostinės Talino pagrindinį šio žygio iniciatorių palangiškį Tautvydą Lubį partrenkė mikroautobusas, kuris trenkėsi ir į jį lydėjusią komandą vežusį mikroautobusą. Laimei, itin skaudžių sužalojimų išvengė ir...


Savivaldybės avarinis pastatas grasina nelaime

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 05 23 | Rubrika: Miestas

„Palangos tiltas“ gavo Palangos gyventojo elektroninį laiškelį. „Palangoje, ties Janonio gatvės 21 namu, prie šiukšlių konteinerių, štai tokie vaizdai. Gal Palangos valdininkai laukia, kol įvyks nelaimė kaip Šventojoje?“. Išties sandėliukas nuotraukoje atrodo galįs bet kada sugriūti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius