Palangos koncertų salės rekonstrukcija vyksta sparčiau nei planuota

Palangos tiltas, 2014-05-15
Peržiūrėta
2190
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos koncertų salės rekonstrukcija vyksta sparčiau nei planuota

Palangoje intensyviai vyksta garsiosios vasaros estrados rekonstrukcija, neatpažįstamai pakeisianti esamą pastatą.

Šiuo metu statybų aikštelėje apstu technikos bei darbininkų – jau pakloti lauko vandentiekio ir nuotekų tinklai, iki projektinio gylio (per 7 metrų) išgilinta iškasa būsimajam pastatui, rengiami Koncertų salės pamatai. Birželio pradžioje pradės kilti pastato sienos.

Pasak Koncertų salės rekonstrukcijos darbus atliekančios UAB „Conresta“ direktoriaus pavaduotojo gamybai Tomo Grėbliausko, darbų tempai džiugina – šiandien yra padaryta daugiau nei numatyta darbų grafike.

Naujoji Palangos koncertų salė savo formą įgaus dar šiais metais – iki metų pabaigos iškils pastato sienos, bus uždengtas stogas. Kitąmet prasidės vidaus įrengimo darbai.

Moderni, maždaug 4 tūkst. kv. metrų koncertų salė senosios vasaros estrados vietoje duris lankytojams atvers 2015 m. pabaigoje. Rekonstruotas pastatas įgys apvalią formą ir bus pritaikytas veikti ne tik šiltuoju sezonu, bet visus metus.

Koncertų salėje bus įrengtas 2200 sėdimų žiūrovų vietų amfiteatras su apie sceną išdėstytomis žiūrovų vietomis. Numatyta ir galimybė žemesnįjį amfiteatro lygį transformuoti į horizontalaus grindų paviršiaus salę. Tuomet sėdimų ir stovimų vietų skaičius salėje didės, o kartu atsiras galimybė per keletą minučių pakeisti patalpos žiūrovinę dalį iš amfiteatro į konferencijų salę ar tuščią erdvę. Taigi tą pačią dieną salėje galės vykti keletas skirtingo pobūdžio renginių.

Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, kurorto gyventojai su nekantrumu laukia koncertų salės rekonstrukcijos pabaigos. „Džiugu, kad jau kitąmet mieste atsiras nauja erdvė įvairiems kultūriniams renginiams, koncertams. Visus metus čia vyksiantys renginiai neabejotinai praturtins kultūrinį Palangos gyvenimą bei į kurortą privilios daugiau svečių iš kitų šalies miestų“, – kalbėjo Š. Vaitkus.

Meras akcentavo, jog projektuojant naująjį pastatą, didžiulis dėmesys buvo skiriamas akustikai, tad koncertai naujojoje salėje skambės išskirtinai gerai. „Tuo Palangos salė išsiskirs iš daugelyje miestų esančių arenų, kurios labiau pritaikytos sporto renginiams, o ne koncertams“, – pabrėžė Š. Vaitkus.

Koncertų salės rekonstrukcijai iš 2007-2013 m. ES finansinės paramos skirta 10 mln. litų. Iš viso šie darbai pareikalaus maždaug 25 mln. litų.

 

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gimnazijos stadiono atgimimo darbai jau vyksta, o Baltijos mokyklos prasidėjo.


Palangos koncertų salės apšvietimas primins reikšmingus įvykius bei minėtinas dienas.


 Rugsėjo 21 dieną pasaulyje minima tarptautinė Alzheimerio diena. Ta proga Palangos koncertų salės pastatas nušvis purpurine spalva.


Palangos koncertų salei (PKS) blogesnis įvykis nei koronaviruso pandemija galėtų, ko gero, būti tik 5 tonų meteorito smūgis – 2020 metais Palangos koncertų salėje buvo suplanuoti 134 koncertiniai renginiai. Dėl prasidėjusios COVID-19 pandemijos joje įvyko tik 33 renginiai. (SKAITYKITE VISĄ STRAIPSNĮ PENKTADIENĮ "PALANGOS TILTE")


Šių metų pradžioje nuardytosios Vasaros estrados vietoje jau ryškėja būsimosios ne vien vasaros sezonu, o visus metus palangiškius ir miesto svečius koncertais ir kitais kultūros renginiais džiuginsiančios naujosios Koncertų salės, kurią kultūros ministras Šarūnas Birutis įvardijo pirmąja universalia koncertų sale visoje Lietuvoje, kontūrai. Rekonstrukciją...


Jūros gatvės rekonstrukcija Šventojoje vyksta sparčiai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 09 11 | Rubrika: Miestas

Rugpjūčio viduryje prasidėjusi visų šventojiškių laukta Jūros gatvės rekonstrukcija sparčiai juda į priekį – kaip patikino darbus atliekančios UAB „Žemkasa“ technikos direktorius Vitas Ramanauskas, jeigu orai leis, šiemet suplanuota sutvarkyti atkarpa nuo Ošupio tako iki Mėguvos gatvės gali net „pailgėti“ pora šimtų metrų.


Palangoje intensyviai vyksta garsiosios vasaros estrados rekonstrukcija, neatpažįstamai pakeisianti esamą pastatą.


Pasirašyta rangos darbų sutartis dėl Palangos koncertų salės rekonstrukcijos

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 17 | Rubrika: Miestas

Palangos koncertų salės rekonstrukcijai uždegta žalia šviesa – ketvirtadienį Savivaldybėje pasirašyta rangos darbų sutartis. Dokumentą pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Conresta“ direktoriaus pavaduotojas komercijai vadovas Ernestas Šeženis.


Pradėti Palangos koncertų salės projektavimo darbai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 01 21 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybei pasirašius sutartį su UAB „Uostamiesčio projektas“, praėjusią savaitę pradėti kurorto koncertų salės projektavimo darbai. Jau po keleto metų senosios Vasaros estrados vietoje išdygs modernus daugiafunkcinis trijų, tarpusavyje sujungtų, korpusų pastatas, kuriame įsikurs net tik koncertų salė, bet ir Kultūros centras bei meno mokykla.


Palangos kurhauzo restauracija – sparčiau nei planuota  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 06 21 | Rubrika: Miestas

Mažiau nei prieš mėnesį pradėta Palangos kurhauzo restauracija įsibėgėja. Pasak darbus atliekančio UAB „Pamario restauratorius“ direktoriaus Aldo Kliuko, darbai vyksta sparčiau nei planuota. „Dirbdami viršijame planą – naudojamės gerais orais“, – sakė A. Kliukas. Istoriniame  Palangos pastate kasdien darbuojasi maždaug 20 žmonių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius