Palangos literatai „Takai per kopas“ susirinko į poezijos popietę – almanacho „Duonos kelias“ pristatymą

Palangos tiltas, 2023-04-04
Peržiūrėta
1416
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos literatai „Takai per kopas“ susirinko į poezijos popietę – almanacho „Duonos kelias“ pristatymą

Paskutinį kovo ketvirtadienį Palangos literatai „Takai per kopas“ susirinko į poezijos popietę – almanacho „Duonos kelias“ pristatymą.

Palangos literatai daug eilėraščių skyrė duonai, deklamavo savo  ir kitų Lietuvos poetų eiles.

Ši šventė buvo ne tik duonos – buvusiam mokyklos direktoriui, poetui Palangos miesto garbingam žmogui, Jonui Brazdžioniui, sukako 91 metai. Su gimtadieniu pasveikinome poetą.

Poezijos popietėje visi jautėmės pakylėti, nesinorėjo eiti namo ,vis dar norėjosi dalintis eilėraščiais, dainomis, žodžiais ir duona.

Visų literatų vardu dėkojame N.Fultinavičienei ir Almai Viskontienei už jų tautiškumą, gražius žodžius ir atiduotą šilumą šioje poezijos popietėje.

Ligi ašarų sujaudino Agnės Dragūnaitės giesmės.

Iki kitų susitikimų poezijos renginiuose – lauksime visų, kas rašo, skaito ir myli poeziją.

 

Stefanija Šaltienė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Buvusios unikalios Palangos duonos gamyklos patalpos virs šiuolaikiška menine erdve „Palangos duonos Fabriku“. Šią vasarą miesto gyventojai bei svečiai čia galės lankytis išskirtinėse parodose, koncertuose bei degustacijose.


Savaitgalį miesto bendruomenės namuose įvykusios poezijos popietės metu literatai skaitė savo sukurtas eiles draugijos nariams.


   Vėlyvo rudens saulutė, retsykiais pažvelgdama pro debesų kraštus, penktadienio popietę palydėjo Palangos literatus, poezijos mylėtojus ir svečius į miesto viešosios bibliotekos salę. O proga neeilinė: sukako dešimt metų, kai buvo įkurtas miesto literatų klubas „Takai per kopas“. 


Susirenkame mūsų miesto viešojoje bibliotekoje kiekvieną paskutinio mėnesio ketvirtadienį. Esame dėkingi jos vadovams, kad leidžia jaukioje aplinkoje pasidalinti praeities dienų išgyvenimais, bėgančios dabarties rūpesčiais ir ateities nenuspėjama tikrove. 


Paskutinį kovo ketvirtadienį Palangos literatai „Takai per kopas“ susirinko į poezijos popietę – almanacho „Duonos kelias“ pristatymą.


Aktyvi visuomenininkė, poetė Nijolė Fultinavičienė, o ir buvusi Palangos duonos gamyklos ilgametė vadovė prisipažįsta, kad sėdėti be veiklos net ir sulaukus garbingo aštuoniasdešimtmečio – ne jos būdui. Visą gyvenimą buvusi itin energinga, reikli tiek sau, tiek kitiems ji nenustygsta vietoje ir dabar, kai galėtų skirti visą savo laiką tiesiog poilsiui. Vietoj to ji leidžia savo poezijos...


Tiesa nemėgsta daug žodžių. Pažvelkite į šias dvi nuotraukas – į TS-LKD Palangos skyriaus kandidatų bei jo artimiausių ketverių metų plano Palangai pristatymą Kurhauze antradienį, vasario 21 d., susirinko beveik pilna salė, į merų debatus Palangos senojoje gimnazijoje – vos saujelė.


Šis kelias vingiuos  liepos 2 d. 18 val. , o jį poezijos posmais nuties Palangos literatai: Nijolė Bagdonienė, Zita Pūkinienė, Vytautas Lukšas, Dalia Petkuvienė, Asta Brazaitienė, Janina Vambutienė, Nijolė Fultinavičienė, Alma Viskontienė, Stefanija Šaltienė, Jonas Brazdžionis, Nerijus Stasiulis, Adelė Daukantaitė, Eglė Baranauskaitė, Albinas Antanas Kazlauskas.


Saulėtą savaitgalio rudens popietę Palangos literatų klubas ,,Takai per kopas“ (vadovas – V.Lukšas) Birutės parke, prie grafų Tiškevičių rūmų, surengė poezijos skaitymus poeto Pauliaus Širvio 100 -osioms gimimo metinėms paminėti.


Rugpjūčio 23 dieną į Palangos viešąją biblioteką susirinko didelis būrys poezijos gerbėjų,, Takai per kopas‘‘ nariai, palangiškiai, poetės Janinos Vambutienės artimiausi draugai, bendraminčiai, jos vaikai ir anūkai.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius