Takeliais per kopas keliauja Palangos literatai

Palangos tiltas, 2023-05-04
Peržiūrėta
893
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Takeliais per kopas keliauja Palangos literatai

Susirenkame mūsų miesto viešojoje bibliotekoje kiekvieną paskutinio mėnesio ketvirtadienį. Esame dėkingi jos vadovams, kad leidžia jaukioje aplinkoje pasidalinti praeities dienų išgyvenimais, bėgančios dabarties rūpesčiais ir ateities nenuspėjama tikrove. 

Be pykčio, su dideliu dėmesiu dalijamės mintimis, kalbamės, diskutuojame, ieškome daugiau gerumo, nuoširdumo ir meilės.

Galbūt dėl to šį kartą mūsų dėmesyje vyravo labai jautri tema. Prisipažinsiu, kad pokalbio mintį padiktavo pats gyvenimas – artėjanti Motinos diena. Ši tema visus jaudina iki sielos gelmių – kiekvienas daug ką gali pasakyti apie savo motiną. Todėl šios popietės diskusijoje vyravo minties srautai jai skirti. Pirmiausia, visi pasakojo apie savo motinas, išryškindami savo gražiausius prisiminimus. Jautėsi nuoširdumas, sušildytas atvirumo. Buvo malonu visus išgirsti, nors tos mintys ir džiugino, ir skaudino. Kalbantis iškilo vienas klausimas: kada ateina gėris? O atsakymas toks: gerumą gimdo meilė. Mylėkime ir būsime mylimi.

Antroji pokalbio pusė buvo papuošta poetinės išminties žiedais. Kiekvienas – visi susibūrimo dalyviai – skaitė savo pamąstymus apie motinas. Žavėjomės eiliavimo įvairove, taikliais apibendrinimais, ryškiais peizažo vaizdais, o, svarbiausia – motinos meilės išraiška. Tai ne tik jaudino, bet ir žadino dėkingumo jausmus. Visi kartu sakėme: „Ačiū, Motinėle.“

Nepamiršome ir mūsų popietės moterų – motinų. Joms irgi buvo skirta daug šiltų žodžių ir nuoširdaus dėkingumo. Nes jos su didžiule meile augino savo vaikus. Ir ne tik savo. Jų meilė ir džiaugsmas – dar didesnis anūkams. Jomis žavėjosi ir mūsų, vyrų, pulkelis. Ir palinkėjome joms stiprybės ir džiaugsmo kiekvieną dieną.

Ir dar noriu pasakyti vieną pastebėjimą: labiausiai motinas jaudina tos gyvenimo akimirkos, kai vaikai palieka gimtuosius namus ir išvyksta laimės ieškoti. 

Apie tai – dar kelios mano eilutės.

Prisimenu motulės veidą – 

Prie kiemo vartų stovi Ji

Pro juos į kelią  Ji išleido

Visus, kad buvo artimi

Dabar pro langą žiūri, rymo

Kartodama maldos žodžius

Skaudu jai būna, kai nežino,

Ar skausmas aplenkia vaikus?

 

Jonas Brazdžionis

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

   Vėlyvo rudens saulutė, retsykiais pažvelgdama pro debesų kraštus, penktadienio popietę palydėjo Palangos literatus, poezijos mylėtojus ir svečius į miesto viešosios bibliotekos salę. O proga neeilinė: sukako dešimt metų, kai buvo įkurtas miesto literatų klubas „Takai per kopas“. 


Kaip rugpjūtį javai, subrandinę grūdus, dovanoja juos žmogui, kad skalsos užtektų visus metus, taip ir Palangos literatų klubo ,,Takai per kopas“ nariai jau dešimtmetį brandina savo mintis ir beria jas sušildančiais, nuskaidrinančiais sielą eilėraščių posmais. 


Susirenkame mūsų miesto viešojoje bibliotekoje kiekvieną paskutinio mėnesio ketvirtadienį. Esame dėkingi jos vadovams, kad leidžia jaukioje aplinkoje pasidalinti praeities dienų išgyvenimais, bėgančios dabarties rūpesčiais ir ateities nenuspėjama tikrove. 


Paskutinį kovo ketvirtadienį Palangos literatai „Takai per kopas“ susirinko į poezijos popietę – almanacho „Duonos kelias“ pristatymą.


Rugsėjo 23 d. (penktadienį) 15 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje bus demonstruojamas video įrašas, kuriame įamžinti Palangos literatų klubo ,,Takai per kopas“ nariai.


Nuo 1993 metų Lietuvoje minima Tarptautinė vaikų knygos diena. O birželio 1-oji-Tarptautinė  vaikų gynimo diena. Labai džiugu, kad prie šios šventės prisideda ir palangiškė literatė –kūrėja,i kimokyklinio ugdymo pedagogė- Alma Viskontienė. Neseniai, dar kvepianti dažais, pasirodė trečioji Almos Viskontienės eilėraščių knyga vaikams „Eina saulytė žemės takeliais.“ Knygoje – daug...


Saulėtą savaitgalio rudens popietę Palangos literatų klubas ,,Takai per kopas“ (vadovas – V.Lukšas) Birutės parke, prie grafų Tiškevičių rūmų, surengė poezijos skaitymus poeto Pauliaus Širvio 100 -osioms gimimo metinėms paminėti.


Šeštadienį erdvioje Palangos viešosios bibliotekos salėje bene primą kartą pritrūko vietos: ir joje, ir šalia jos būriavosi palangiškiai, gausiai susirinkę į mūsų miesto literatų kūrybos rinktinės „Takai per kopas“ pristatymą.


Kol valdininkai tyli, Rąžė ėda kopas  3

Linas JEGELEVIČIUS, Alfredas PUMPULIS, 2012 01 05 | Rubrika: Miestas

Neišvalius Rąžės upelio vagos patvinę vandenys, užuot papildę Baltiją, pasiglemžė apie 1 hektarą paplūdimio, niokoja kopas ir grasina toliau jas naikinti. Iki šiol nuo smėlio upelio vagą išlaisvindavę Palangos komunalininkai skėsčioja rankomis – miesto aplinkosaugininkai reikalauja leidimų upelio vagai valyti ir gilinti. UAB „Palangos komunalinis ūkis“...


Rudenėlio takeliais - į gamtos glėbį

Lopšelio-darželio „Nykštukas“ auklėtoja S. Kairienė, 2010 10 12 | Rubrika: Miestas

Sukasi metų ratas kaskart atnešdamas vis naują rugsėjį. Lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ šiais mokslo metais didelis dėmesys bus skiriamas ekologinių pradmenų ugdymui. Juk nuo artimiausios aplinkos prasideda vaiko pažinimo pasaulis. Žengdamas po mažą žingsnelį, vaikas išmoks pamatyti rudens spalvų grožį, išgirsti lapų šnarėjimą, paglostyti rudašonį kaštoną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius