Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasakė, kodėl jam svarbus Vytautas Landsbergis

Palangos tiltas, 2018-03-15
Peržiūrėta
2579
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos meras Šarūnas  Vaitkus pasakė, kodėl jam  svarbus Vytautas Landsbergis

Projektui „Aš myliu Lietuvą“ didžiausio šalies kurorto meras Šarūnas Vaitkus papasakojo apie tai, kodėl jo gimtoji Palanga yra gražiausias miestas ir kodėl jam svarbus Vytautas Landsbergis.
– Papasakokite apie savo šaknis – kur gimėte ir augote?
– Esu gimęs pačiame gražiausiame Lietuvos kurorte – Palangoje. Čia užaugau ir dabar gyvenu.
– Kuri lietuviška šventė jums yra smagiausia?
– Pati jaukiausia šventė man yra šv. Kūčios – nuo pat vaikystės šv. Kūčias pasitikdavome šeimos rate, susėsdavome prie vieno stalo visi – vaikai, tėvai, seneliai, netgi proseneliai. Tai buvo didysis laukimas, kurio metu dalindavomės kalėdaitį, bendraudavome. Vaikams, be abejonės, šv. Kūčios buvo ne tik šventinė vakarienė – žinojome, kad kitą rytą ateis šv. Kalėdos, netrukus – Naujieji metai. Dabar iš vaikystės atsineštas tradicijas su žmona puoselėjame ir savo šeimoje – prie šv. Kūčių stalo kasmet susėdame visi artimieji. Ši tradicija mums yra labai svarbi. Be abejonės, yra ir daugiau man svarbių lietuviškų švenčių, tarp jų –ir visos valstybinės šventės – Kovo 11-oji, Vasario 16-oji ir kitos.
– Kokia Lietuvos vieta jums gražiausia?
– Nekalbant apie Palangą, man labai patinka ežerai. Išskirčiau Žemaitijos nacionalinį parką ir Platelių ežerą.
– Geriausias Lietuvos miestas yra..? Kodėl?
– Man geriausias miestas yra Palanga. Ji žavi mane viskuo – baltais kaip sniegas paplūdimiais, pušynais, Birutės parku, sutvarkyta infrastruktūra, išplėtotu dviračių takų tinklu, sveikos gyvensenos galimybėmis. Daugelyje miestų vairuotojai įstringa eismo spūstyse, o Palangoje gali sėsti ant dviračio ir patogiai, saugiai bei greitai pasiekti bet kurią kurorto vietą. Be to, tai saugus miestas, Palangoje labai gera auginti vaikus. Palanga graži bet kuriuo metų laiku – tiek vasarą, tiek pavasarį, auksinį rudenį ar žiemą, nes tai – miestas parkas, žavintis savo gamta. Vietiniai gyventojai čia niekur neskuba. Šiais laikais, kai pasaulis keičiasi, kai gyvenimo tempas – itin spartus, tai yra didžiulis privalumas.
– Koks jūsų mėgstamiausias Lietuvos istorinis veikėjas?
– Man imponuoja profesorius Vytautas Landsbergis. Prisimenu Sąjūdžio laikus, prisimenu, kaip žmonės stovėjo susikibę rankomis Baltijos kelyje, prisimenu ir tą visus apėmusį vienybės jausmą – man tada buvo 15 metų. Profesorius Vytautas Landsbergis tada kartu su tauta pasipriešino didžiajai imperijai, ir šiuo metu turime nepriklausimą Lietuvą. Be abejonės, šis pasiekimas yra ne vieno žmogaus, o visos tautos nuopelnas, bet juk tautą reikėjo sužadinti, o tai padaryti galėjo tik drąsūs žmonės.
– Su kokia Lietuvos asmenybė norėtumėte papietauti ir apie ką kalbėtumėtės pietų metu?
– Su Prezidentu Valdu Adamkumi. Būtų labai įdomu išgirsti apie šio žmogaus patirtį bei įžvalgas apie Lietuvos ateitį.
– Kokia yra jūsų mėgstamiausia lietuviška grupė ar daina?
– Man patinka „Antis“.
– Koks jūsų mėgstamiausias lietuviškas patiekalas?
– Žemaitiškas kastinys su karštomis bulvėmis ir kepta, traški stinta bei šaltibarščiai.
– Kokie penki lietuviški žodžiai jums yra gražiausi?
– Jei kalbėtume apie konkrečius gražiausius lietuviškus žodžius, aš išskirčiau ne jų skambesį (nes visi lietuviški žodžiai skamba gražiai), bet prasmę. Kaip žinia, prieš keletą metų gražiausiu lietuvišku žodžiu buvo išrinktas žodis „Ačiū“. Man jis irgi patinka. Taip pat labai gražūs žodžiai yra „mamytė“, „tėvelis“, „tėvynė“, „Dievas“, „saulė“, „laimė“ ir dar daugybė kitų.
– Kokia lietuviška patarlė ar pasakymas jums patinka labiausiai?
– Labai pamokanti patarlė – „Nekask duobės kitam – pats įkrisi“. Jei kiekvienas iš mūsų ja vadovautųsi gyvenime, išvengtume tikrai daug nemalonumų ir nereikalingos įtampos.
– Kokie trys lietuviams labiausiai būdingi charakterio bruožai?
– Atsigręžus į mūsų tautos istoriją galima neabejotinai teigti, kad lietuviai yra nuoširdūs, draugiški, santūrūs, labai mylintys savo tėvynę ir gimtąją kalbą bei, iškilus poreikiui, – labai vieningi. Ir tai padėjo mūsų tautai išlikti netgi labai sunkiais laikais, išlaikyti gimtąją kalbą ir sėkmingai kovoti už Lietuvos laisvę.
– Jūs mylite Lietuvą, nes...?
– Nes tai – mano gimtinė. Nes čia gimiau, čia užaugau, iš savo artimųjų ir kitų mane supančių žmonių perėmiau svarbiausias žmogiškąsias vertybes. Būtent augdamas Lietuvoje tapau tuo, kuo esu dabar. Nuoširdžiai myliu Lietuvą ir jos žmones bei linkiu kiekvienam iš mūsų mylėti savo tėvynę bei didžiuotis ja.
– Ko palinkėtumėte Lietuvai šimtmečio proga?
– Kiekvienam mūsų šalies piliečiui linkiu džiaugtis ir didžiuotis, kad esame nepriklausomos bei modernios valstybės piliečiai, kad patys esame atsakingi už savo dabartį ir ateitį. Linkiu kiekvienam savo nuoširdžiu darbu įnešti savo indėlį į mūsų valstybės gerovę, kad visi drauge kurtume Lietuvą tokią, kurioje būtų gera gyventi mūsų vaikams ir vaikaičiams. Laimingi ir mylintys savo šalį piliečiai – toks mano palinkėjimas šimtmetį švenčiančiai Lietuvai.

Lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Shankeris 2020-01-31 23:34 (IP: 37.228.251.73)
Kieno subine laizysi kai pastips KGBistinis sovietinis propesorius kuprotas OZYS?

Taip pat skaitykite

Kovo 8-ąją Savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus ir vicemeras Rimantas Mikalkėnas sveikino moteris.


Klaipėdoje sausio 26-ąją surengtoje konferencijoje „Vartai į jūrą. Lietuvos uostų proveržis“ Palangos meras Šarūnas Vaitkus sukėlė gyvą diskusiją, atvirai papasakojęs apie Palangos dedamas pastangas atstatyti Šventosios jūrų uostą. „Ar tikrai esame jūrinė valstybė? Arba kodėl plojame estams ir ar toliau Šventosios ir kitus uostus bei uostelius statysime su nuolat ištiesta ranka?“ – visų klausė...


Penktadienį, lapkričio 10 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus dalyvavo penktajame Regionų forume Prezidentūroje. 


15min.lt paskelbus Palangos mero interviu „Palangos meras: apie iščiustytą kurortą, konservatorių perspektyvas ir Ingridos Šimonytės „vidinį pasaulį“, meras Šarūnas Vaitkus pakvietė visus jį perskaityti ir nepagailėjo pagyrų jį parengusiai žurnalistei. „Konkretūs labai konkrečios žurnalistės klausimai – apie Palangą, regioną, Vyriausybę ir... platesnius vandenis," – sako jis savo įraše Facebook.


Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus su žmona Vilma dalyvavo priėmime Prezidentūroje. (NUOTRAUKOS)


„Taip atrodytų naujoji būsimų savivaldybių valdžia, jei tokią įstatymo pataisą  palaimintų Seimas,“ – savo Facebook paskyroje įrašą antradienį, vasario 22 d., paliko Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus antradienį, birželio 22 dieną, kreipėsi į visus Palangos ir Šventosios gyventojus, ragindamas neužmiršti brangiausio turto – savo sveikatos – ir skiepytis nuo koronaviruso.


Šią, kaip ir praėjusią, vasarą daugybės lietuvių keliai ves į Palangą. Populiariajam pajūrio kurortui jau dešimtmetį vadovaujantis meras Šarūnas Vaitkus nesidrovėdamas tvirtina, kad per šį laikotarpį Palanga smarkiai pasikeitė ir yra ant sėkmės bangos. Panašu, jog nė pandemija kurortui nesmogė žemiau juostos – meras šį laikotarpį apibūdina kaip...


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Projektui „Aš myliu Lietuvą“ didžiausio šalies kurorto meras Šarūnas Vaitkus papasakojo apie tai, kodėl jo gimtoji Palanga yra gražiausias miestas ir kodėl jam svarbus Vytautas Landsbergis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius