Palangos miesto savivaldybė praėjusių metų biudžeto planą įvykdė 102 procentais

Palangos tiltas, 2015-01-29
Peržiūrėta
2247
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybė praėjusių metų biudžeto planą įvykdė 102 procentais

Palangos miesto savivaldybės biudžeto planas 2014 m. buvo įvykdytas 102 procentais – viršplaninių pajamų praėjusiais metais gauta 1,6 mln. litų. Šios lėšos pateko į 2015 m. miesto biudžetą bei bus panaudotos Savivaldybės paimtų paskolų investiciniams projektams finansuoti grąžinimui.
Iš viso praėjusių metų miesto biudžeto pajamos sudaro 63 mln. litų, iš jų mokesčių ir rinkliavų įplaukos siekia 37,7 mln. litų arba 60 proc. visų pajamų, kitos pajamos – 5,9 mln. litų, materialiojo turto realizavimo pajamos – 1,1 mln. litų. Valstybės specialiųjų tikslinių dotacijų gauta 18,3 mln. litų, ir tai yra 30 proc. visų pajamų. Iš šių lėšų mokinio krepšeliui finansuoti skirta 10,7 mln. litų, valstybinėms (valstybės perduotoms savivaldybėms) funkcijoms vykdyti – 3,3 mln. litų, investiciniams projektams finansuoti – 3,4 mln. litų, kitoms priemonėms – 0,9 mln. litų.
Pasak Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės, džiugu, kad 2014 m. miesto biudžeto pajamų planas sėkmingai įvykdytas, nepaisant to, kad Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) nepavyko surinkti visų suplanuotų pajamų iš gyventojų pajamų mokesčio (GPM) – iš VMI gauta 560 tūkst. litų mažiau, nei buvo numatyta. Ji atkreipė dėmesį, jog, palyginti su ankstesniais metais, GPM įplaukos yra didesnės už 2009–2013 m., ir tai lėmė padidinta šio mokesčio 2014 metams atskaitymo dalis, tenkanti savivaldybių biudžetams. „Tačiau Finansų ministerija pervedė beveik 8,2 mln. litų GPM savivaldybių išlaidų struktūros skirtumams išlyginti (588 tūkst. litų daugiau, nei planuota) bei 165 tūkst. litų savivaldybių pajamoms iš GPM išlyginti. Tad bendros pajamos iš GPM yra 28 tūkst. litų didesnės už planines ir sudaro 23,9 mln. litų, o metinis planas įvykdytas 100 proc.“, – sakė A. Kilijonienė.
Turto mokesčiai miesto biudžetą 2014 m. papildė 7,6 mln. litų, iš jų nekilnojamojo turto mokestis – 4,4 mln. litų, žemės mokestis – 3,1 mln. litų, paveldimo turto mokestis – 75 tūkst. litų.
Prekių ir paslaugų mokesčių praėjusiais metais surinkta 6,1 mln. litų., iš jų – vietinių rinkliavų – 5,9 mln. litų, valstybės rinkliavų – 192,8 tūkst. litų, mokesčio už aplinkos teršimą – 92,3 tūkst. litų.
Vietinių rinkliavų metinis planas įvykdytas 100 proc., iš jų rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą gauta 2,6 mln. litų, už naudojimąsi viešąja kurorto infrastruktūra – 747,4 tūkst. litų, už reklamą – 250 tūkst. litų, už prekybos vietas – 1,3 mln. litų, už naudojimąsi mieste nustatytomis vietomis automobiliams statyti – 812 tūkst. litų, už komercinius renginius – 46 tūkst. litų, už kasinėjimo darbus – 80 tūkst. litų.
„Palyginti su 2013 m., praėjusiais metais vietinių rinkliavų buvo surinkta 0,5 mln. litų arba 9,5 proc. daugiau. Tai rodo gerą Savivaldybės administracijos Rinkliavų ir Viešosios tvarkos skyrių darbą“, – pažymėjo A. Kilijonienė.
Kitas pajamas daugiausia sudaro valstybinės žemės nuomos mokestis – 2,8 mln. litų, miesto biudžetinių įstaigų pajamos – 2,5 mln. litų.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pradedamas svarstyti Palangos miesto savivaldybės 2022 metų biudžeto projektas.


Išnagrinėję Palangos miesto Strateginį veiklos 2021-2023 m. planą bei jo pagrindu sudarytą biudžeto projektą Palangos socialdemokratai įžvelgė esminių jų spragų, todėl nusprendė biudžeto projektui nepritarti.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato atstovai antradienį pakvietė kurorto visuomenę į ataskaitinį susirinkimą Kurhauze. Policijos pareigūnai atskleidė, jog nusikaltimų kurorte mažėja, įvardijo su kuo tenka kovoti dažniausiai, – pats didžiausias darbymetis, kaip įprastai, būna vasaromis. Taip pat pasidžiaugta, jog auga visuomenės...


Palangos miesto biudžetas 2018 m. įvykdytas 102,3 proc. – gauta 628,5 tūkst. eurų viršplaninių pajamų. Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Biudžeto skyriaus vedėjos Reginos Garadauskienės, palyginti su 2017 m., praėjusiųjų metų pajamos buvo penktadaliu, arba 4,8 mln. eurų, didesnės.


Kodėl, anot Tarybos politinei daugumai oponuojančios Elenos Kuznecovos, savivaldybėje jau dirba net trys viešųjų ryšių specialistai? Diskusija apie tai ir kvietimas visiems palangiškiams teikti pasiūlymus dėl savivaldybės 2018-ųjų metų biudžeto buvo bene pagrindiniai vakar įvykusio Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžio akcentai.


Palangos miesto savivaldybės biudžeto planas 2014 m. buvo įvykdytas 102 procentais – viršplaninių pajamų praėjusiais metais gauta 1,6 mln. litų. Šios lėšos pateko į 2015 m. miesto biudžetą bei bus panaudotos Savivaldybės paimtų paskolų investiciniams projektams finansuoti grąžinimui.    


Antradienį Palangos miesto policijos komisariato salėje pareigūnams, kurorto teismo, reorganizuotos prokuratūros, Savivaldybės administracijos vadovams bei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui pristatyta 2012-ųjų metų veiklos ataskaita. Pasak kurorto komisariato viršininko Alvydo Katkausko, statistika rodo, jog situacija esanti geresnė nei užpernai...


2010 m. miesto biudžeto svarstymo peripetijos

Mindaugas Skritulskas, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas, 2010 03 02 | Rubrika: Miestas

Vasario 19 d. Palangos miesto taryba patvirtino 2010 m. miesto biudžetą, kurį parengti  buvo kaip niekada sudėtinga. Lyginant su praėjusiais metais, savivaldybės biudžeto apimtis sumažėjo apie 14 mln. litų, o išlaidos, dėl kurių paprastai daugiausia diskutuojama - nuo 52 mln. iki 40 mln. litų, kitaip tariant - daugiau kaip 20 proc. Kas blogiausia, kad realiai išlaidos mūsų...


Valdžia atsiskaitė už praėjusių metų darbus

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 08 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį bei penktadienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje politikai pritarė Tarybos, mero ir savivaldybės Administracijos direktoriaus veiklos atatskaitoms už 2008 metus.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius