Palangos sanatorinė mokykla: smagios žiemos atostogų dienos vykdant nepamokinę veiklą

Palangos tiltas, 2016-01-21
Peržiūrėta
1895
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos sanatorinė mokykla: smagios žiemos atostogų dienos vykdant nepamokinę veiklą

Turiningai žiemos atostogas praleido Palangos sanatorinės mokyklos moksleiviai: dalyvavo išvykose, sportiniuose renginiuose, edukacinėse parodose. Gydytis į Palangos vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“ atvyksta mokiniai iš visos Lietuvos. Mokytojai stengiasi jiems surengti įdomias ir prasmingas edukacines išvykas po lankytinas Palangos vietas ir supažindinti mokinius su Palangos istorija, paveldu bei tradicijomis. Palangos sanatorinės mokyklos pedagogai (Anželika Toleikienė, Angelina Martinkėnienė, Virginija Žukienė, Daiva Bušmienė ir Asta Kornišinienė) suorganizavo įdomią nepamokinės veiklos savaitę žiemos atostogų metu.
Sausio 4 dieną mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje „Gintaro meistrų paslaptys. Gintaro kelias“. Jie turėjo unikalią galimybę tapti gintaro meistrais. Parodomosiose gintaro dirbtuvėse vaikai galėjo patys šlifuoti gintarą, sužinojo įdomių faktų ir paslapčių, susijusių su gintaro meistro profesija, jo darbo specifika. Edukacinę programą pristatė Palangos gintaro meistrų gildijos pirmininkas Albertas Petkevičius.
Sausio 5 dieną didelis būrys moksleivių iš sanatorijos patraukė į Gintaro muziejų ir čia dalyvavo edukaciniame-pažintiniame renginyje „Gintaro paslaptys“. Kiek daug įdomių faktų jie iš metodininkės Giedrės Miežietienės sužinojo apie gintaro formavimąsi, jo savybes, spalvas, panaudojimą gydymui. Mokiniai patys atliko bandymus ir mokėsi atskirti tikrą gintarą nuo padirbinių.
Sausio 6 dieną į sanatorijos salę susirinkę vaikai papasakojo, ką jie žino apie Trijų karalių šventę. Mokytoja Virginija Žukienė priminė, jog šios šventės šaknys yra pagoniškos. Tą popietę visi susirinkusieji žiūrėjo meninį filmą „August Rush“ („Muzika, suradusi mus“). Mokiniams patiko jautri vienuolikamečio talentingo muzikanto istorija apie tai, kaip meilė muzikai, ryžtas, ilgesys padėjo berniukui surasti tėvus.
Sausio 7 dieną projektinėje popietėje „Šokis – sveikata“ dalyvavo ir visus maloniai nustebino Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos šokių studijos „Palangos vėtrungė“ šokėjos. Vadovės Birutės Gikarienės nuomone, svarbiausia, kad mergaitės rado mėgstamą užsiėmimą, o gerų rezultatų įmanoma pasiekti nuoširdžiu darbu ir didelėmis pastangomis.
Sausio 8 dieną sanatorijos salėje vyko edukacinė paroda „Nariuotakojai mokykloje“, kurią pristatė Palangos zoologijos sodo insektariumo darbuotojai (direktorius Mindaugas Maurukas). Parodos metu mokiniai sužinojo daug dalykų apie vorus, tarakonus, skorpionus, vabalus, gyvalazdes ir kitus nariuotakojus. Zoologijos sodo darbuotojai labai įdomiai papasakojo apie kiekvieno jų mitybos ypatumus, gyvenimo laiką, miego režimą, nuodingumą bei leido vaikams paliesti ir palaikyti tuos gyvūnus, kurie yra visiškai nepavojingi žmogaus sveikatai.

Daiva BUŠMIENĖ, Asta KORNIŠINIENĖ, Angelina MARTINKĖNIENĖ, Anželika TOLEIKIENĖ, Virginija ŽUKIENĖ
Palangos sanatorinės mokyklos mokytojos

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dienos proga liepos 6 d. jau šeštus metus iš eilės Palangoje organizuojama nuotaikinga šventė.


Populiariausios šalies loterijos „Teleloto“ žaidėjams – galimybė vasarą pasitikti rankose laikant nuosavo atostogų būsto raktus. Iki pat gegužės 21 dienos visi, dalyvausiantys žaidimuose, turės progą laimėti moderniai ir praktiškai įrengtą dviejų kambarių butą Palangoje, visai šalia Baltijos jūros.


Atostogos penkių žvaigždučių viešbutyje Antalijos regione Turkijoje dviem šiemet kainuoja net tris kartus mažiau nei dvi dienos Palangos kurorte, penkių žvaigždučių viešbutyje. 


Kai vaikams po pamokų nėra ką veikti, pagelbėti gali siūlomi užsiėmimai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017 10 05 | Rubrika: Miestas

Ką veikti vaikams po pamokų? Galima lankyti būrelius. Aktyvūs, energijos nestokojantys jaunieji palangiškiai gali atrasti vietą, kur galėtų save išbandyti. Pirmąjį šių metų pusmetį vykdytos 8 neformaliojo vaikų švietimo programos, jas lankė 404 vaikai, o nuo 2017 m. spalio 1 d. vykdomos 9 programos – atsirado nauja dziudo programa.


Ką veikti po pamokų? Šį klausimą, prasidėjus naujiems mokslo metams, kelia ir kurorto moksleiviai, ir jų tėvai, ir pedagogai. Valstybei didinant dėmesį popamokiniam moksleivių ugdymui, Palangos moksleivių klubas vėl tikisi sulaukti jo veikla susidomėjusių moksleivių. „Didžiausias mūsų rūpestis, kad mums trūksta pedagoginių valandų – tai yra pas mus dirbantys mokytojai turi...


Palangos Trečiojo amžiaus universitetas išleido savo senjorus net penkiems mėnesiams atostogų, tikėdamas, kad šie ramiai ilsėsis iki naujųjų mokslo metų – spalio 1 dienos. Tačiau šokėjai nusprendė – jokių atostogų. To ir mokė mus etatiniai ir neetatiniai universiteto vadovai – siekti kuo daugiau sužinoti, bendrauti, džiaugtis. Tuo labiau, jog ir kitų...


Asociacija „Langas į ateitį“ ir bendrovė „Microsoft Lietuva“organizavo konkursą, kvietė saugiai naudotis technologijomis bei vienytis dėl geresnio interneto. Lietuvoje buvo papuoštos beveik 100-o mokyklų bibliotekų durys.


Prasidėjus mokslo metams galvojama ne tik apie pamokas ir pasiruošimą joms, vaikai, gelbstint tėvams, suka galvas, kokia veikla užsiimti ir po pamokų. Šiemet itin daug ir įvairių būrelių siūlo Palangos moksleivių klubas. „Kai balandį užėmiau direktorės pareigas, buvau įpareigota išplėsti veiklą. Pasroviui plaukti gyvenime nenoriu, mėgstu...


Turiningai žiemos atostogas praleido Palangos sanatorinės mokyklos moksleiviai: dalyvavo išvykose, sportiniuose renginiuose, edukacinėse parodose. Gydytis į Palangos vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“ atvyksta mokiniai iš visos Lietuvos. Mokytojai stengiasi jiems surengti įdomias ir prasmingas edukacines išvykas po lankytinas Palangos vietas ir...


Siekiant užtikrinti mokinių pamokų lankymą, kai kuriose Lietuvos mokyklose buvo įrengta speciali kortelių įranga. Nori patekti į mokyklą, būk mielas – perbrauk kortele prie mokyklos durų pastatytą automatą, kuris nuskaito duomenis – pažymi, kada į mokyklą atėjai ir išeini. Tokią naujovę įgyvendino net keletas Lietuvos mokyklų. Ar tai pasiruošusios daryti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas