Palangos savivaldybė miestiečius pakvietė į įkurtuves

Palangos tiltas, 2015-02-26
Peržiūrėta
1476
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo (iš kairės) savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir kurorto komunalininkų vadovas Konstantinas Skierus.A.Ziabkaus nuotr.
Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo (iš kairės) savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir kurorto komunalininkų vadovas Konstantinas Skierus.A.Ziabkaus nuotr.

Antradienį duris gyventojams atvėrė naujasis Palangos miesto savivaldybės administracijos pastatas, įsikūręs Vytauto g. 112. Į šia proga surengtą renginį susirinkę palangiškiai buvo pakviesti užsukti į naująją Savivaldybę bei pasižvalgyti po atnaujintas patalpas.

Į rekonstruoto pastato atidarymo renginį susirinko gausus būrys palangiškių. Sulaukta ir Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Daivos Kerekeš, įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktoriaus Petro Kaučiko, Palangos policijos komisariato vadovo Alvydo Katkausko ir kitų.
Kreipdamasis į palangiškius, kurorto meras Šarūnas Vaitkus pabrėžė, jog daug metų penkiose skirtingose miesto vietose esančiuose pastatuose veikę Savivaldybės administracijos skyriai kėlė daug nepatogumų vietos gyventojams. Naujo pastato, gerokai didesnio bei erdvesnio, nei pagrindinis Savivaldybės pastatas, kurorto centre pastatyti nebuvo galimybių. „Todėl, kai 2011 m. kartu su vicemeru Sauliumi Sime laikraštyje pastebėjome informaciją, kad bus privatizuojamas „Klaipėdos regiono keliams“ priklausantis poilsio pastatas, tuoj nusprendėme ieškoti galimybių čia įkurti Savivaldybę. Vyriausybiniu telefonu nedelsdamas susisiekiau su tuometiniu premjeru Andriumi Kubiliumi bei išsakiau mūsų pageidavimą. Tais pačiais 2011 metais Palangoje vykusio Vyriausybės išvažiuojamojo pasitarimo metu buvo vienbalsiai pritarta siūlymui šį pastatą perduoti Palangos miesto savivaldybei“, – pastato perėmimo Savivaldybės žinion priešistorę pasakojo Š. Vaitkus.
Maždaug dvejus metus užtruko pastato projektavimas – poilsinę reikėjo pritaikyti Savivaldybės administracijos veiklai. Laiko pareikalavo ir rekonstrukcijos darbai. „Kol vyko rekonstrukcija, Savivaldybės administracijos darbo sąlygos nebuvo lengvos. Džiaugiuosi, kad pagaliau turėsime puikias sąlygas įgyvendinti viešojo administravimo funkcijas“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorė A. Kilijonienė.
Pastato rekonstrukcijos darbus atliko UAB „Palangos komunalinis ūkis“. Šios bendrovės vadovas Konstantinas Skierus merui Š. Vaitkui įteikė simbolinį raktą bei palinkėjo, kad kiekvienas pilietis, apsilankęs naujajame Savivaldybės pastate, čia pasijustų patogiai.
Vyriausybės atstovė D. Kerekeš, įkurtuvių proga įteikdama miesto merui gėlę, palinkėjo, kad šiame pastate vyktų sklandus politikų bei administracijos specialistų bendradarbiavimas. „Linkiu energijos visiems sumanymams įgyvendinti“, – sakė Vyriausybės atstovė.
Naujajame Savivaldybės pastate, kurio plotas – 3,2 tūkst. kv. metrų, įsikūrė visi administracijos skyriai, išskyrus Civilinės metrikacijos. Šis ir toliau bus senojoje vietoje (Kęstučio g. 19) – Vyriausybei priklausančiame pastate, skirtame Savivaldybei deleguotoms funkcijoms vykdyti – civilinės būklės aktų įrašams registruoti. Juo labiau, kad šiame pastate yra ir salė, tinkama santuokos ceremonijoms rengti.
Įprastoje vietoje – Gintaro g. 33A – kol kas tebevyks ir Savivaldybės tarybos posėdžiai, nes naujajame pastate posėdžių salės įrengimo darbai dar tebevyksta.
Naujajame Savivaldybės pastate įrengti ne tik kabinetai darbuotojams, bet ir laukiamieji bei pasitarimų kambariai interesantams. Į korpusus, kur įrengti specialistų kabinetai, patekti galės tik Savivaldybės administracijos darbuotojai – jie turės specialias korteles-raktus, kuriais bus ne tik atrakinamos durys, bet kartu ir fiksuojamas laikas, kada kuris darbuotojas atėjo ar išėjo iš pastato. Gyventojų priėmimams skirtuose kabinetuose įrengti kompiuteriai su duomenų baze, kad Savivaldybės specialistas, susitikęs su interesantu, galėtų vietoje gauti visą reikiamą informaciją.
Vytauto g. 112 esantis pastatas, iki tol priklausęs Susisiekimo ministerijai bei patikėjimo teise valdytas valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“, Palangos miesto savivaldybės nuosavybėn perimtas 2011 m. pabaigoje. Pastatas buvo pertvarkytas, atsižvelgiant į Savivaldybės administracijos pastatui keliamus reikalavimus bei visiškai pritaikytas neįgaliesiems – ties įėjimu į pastatą įrengta speciali rampa, paplatintos visų patalpų durys, kad būtų patogu pravažiuoti su vežimėliu, taip pat pastate įrengtas aštuonių pakilimo lygių, dviejų durų liftas, kad žmonėms su negalia, norintiems patekti į bet kurį pastato korpusą, nereikėtų įveikti nė vienos laiptų pakopos.
Naujajam Savivaldybės pastatui atvėrus duris, patogumą neabejotinai pajus Palangos miesto gyventojai – daug metų Savivaldybės administracijos skyriai buvo „išsimėtę“ penkiuose pastatuose, esančiuose skirtingose miesto vietose. Dėl to gyventojai, spręsdami jiems aktualius klausimus, patirdavo nemažų nepatogumų.
 

„Palangos tilto“, Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šeštadienį, kovo 26 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus su žmona Vilma ir vaikais  pakvietė 40 karo pabėgėlių iš Ukrainos į popietę Palangoje –  pavakarieniauti ir pabendrauti. 


Palangos savivaldybė susimovė savo pačių patvirtintuose tvarkose, skelbia lrytas.lt Palangos miesto Tarybos socialdemokratei Svetlanai Grigorian kurorto valdžia kaip politikei kelis mėnesius mokėjo atlygį už bendravimą su rinkėjais socialiniame tinklalapyje „Facebook.“ Tačiau tik istorija pradėjus domėtis „Lietuvos Ryto“ televizijai paaiškėjo, kad savivaldybė...


Antradienį duris gyventojams atvėrė naujasis Palangos miesto savivaldybės administracijos pastatas, įsikūręs Vytauto g. 112. Į šia proga surengtą renginį susirinkę palangiškiai buvo pakviesti užsukti į naująją Savivaldybę bei pasižvalgyti po atnaujintas patalpas.


Penktadienio vakarą į Palangos miesto savivaldybės biblioteką rinkosi šventiškai nusiteikę kūrybinės grupės „Mostas“ gerbėjai iš Palangos ir ne tik jos. Kūrybiškieji dailininkai artėjančias didžiąsias metų šventes pakvietė pasitikti žaismingu „Karnavalu“ – taip šįkart pavadinta tradicinė „Mosto“ paroda....


Nuo šiandien tiek Palangos policijos pareigūnai, tiek į Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pastatą eisiantys ar važiuosiantys palangiškiai bei miesto svečiai nebeturės nusiskundimų dėl to, kad pastatas yra net už trijų kilometrų nuo miesto centro, ir pasiekti jį, kai prošal nevažiuoja joks visuomeninis...


Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai turėjo vilties iškart po 2013-ųjų metų sutiktuvių persikelti į rekonstruotą pastatą Ganyklų g. 30. Tačiau įkurtuvių, kurių laukė ne tik jie, bet ir į miesto pakraštį pavargstantys važinėti kurorto gyventojai, teks palaukti iki šių metų pabaigos. Nutraukus sutartį su savo įsipareigojimų neįvykdžiusia bendrove ir...


Vakar vidurdienį savo 60 metų jubiliejų švenčiančio Palangos orkestro pasirodymu prasidėjo Lietuvos kultūros sostinės 2013 šventė „Palanga 760“. Tuo pačiu buvo atidarytas Vytauto ir J. Basanavičiaus gatvėje jau nuo ryto šurmuliuojantis kermošius „Palangos Juzė“. Šiandien šventė pasiekė įkarštį.


Praėjusį penktadienį mažieji lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtiniai V.Jurgučio pagrindinės mokyklos aktų salėje tradiciškai atsisveikino su savo darželiu. Smagiai nusiteikę vaikai padovanojo šventę susirinkusiems tėveliams ir svečiams. Šįkart pakvietė į nuotykių ieškojusį laivą „Gintarėlis“ su laivo kapitone – darželio direktore Ilona Milkonte priešaky, jame tilpo visi kūrybingieji...


Palangos savivaldybė neišbrenda iš teismų

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 08 28 | Rubrika: Miestas

Nuo 2010 sausio pirmos dienos Palangos savivaldybė turėjo jau 90 teisminių bylų, ir jų galo dar nematyti - jų vis daugėja.


Į svečius pakvietė „Vasaros skaitykla“

Aistas MENDEIKA, 2009 06 10 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį net dvejomis parodomis palangiškius bei kurorto svečius į savo sezono atidarymą pakvietė atsinaujinusi, pagražėjusi Palangos „Vasaros skaitykla“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas