Palangos savivaldybėje skambėjo gruziniškos dainos

Palangos tiltas, 2016-06-02
Peržiūrėta
751
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos savivaldybėje skambėjo gruziniškos dainos

Antradienį, gegužės 31 dieną, Palangos miesto savivaldybėje viešėjo bei su miesto vadovais susitiko Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro studentai, kurie Gruzijoje studijuoja lietuvių kalbą. Viešnagės Lietuvoje metu studentus lydi minėto universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovas profesorius Vidas Kavaliauskas.
Susitikime su miesto vadovais mero pavaduotojas Rimantas Mikalkėnas svečiams papasakojo apie Palangą, miesto plėtros prioritetines kryptis, taip pat trumpai supažindino su kurorto istorija. Svečiai iš Gruzijos neliko skolingi – Savivaldybės fojė pristatė maždaug pusvalandžio trukmės edukacinę-kultūrinę programą. Savivaldybėje skambėjo gruzinų bei lietuvių liaudies dainos.
Po susitikimo Savivaldybėje svečiams iš Gruzijos surengta ekskursija po Palangą. Svečiai apsilankė Gintaro muziejuje, Birutės parke, Kurhauze, Koncertų salėje, jiems parodytas muzikinis fontanas, jūros tiltas, kitos lankytinos vietos.
Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro studentų apsilankymas Palangoje – viena iš viešnagės Lietuvoje dalių. Gruzinai taip pat lankėsi Vilniuje, Klaipėdoje, taip pat apsilankys Kaune, Rumšiškėse, Veisiejuose (Lazdijų raj.)
Studentai iš Gruzijos Lietuvoje lankosi pagal Švietimo ir mokslo ministerijos edukacijos programą.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangai 2021-ieji metai yra ypatingi. Prieš šimtą metų, 1921-aisiais kovo 30 dieną , Palanga buvo grąžinta Lietuvai. Pažymint šį jubiliejų, Palangoje buvo sudaryta plati ir įvairi kultūrinių renginių programa. Palangos lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas“ įsijungė į šią programą ir nutarė pasveikinti Palangą skambiomis ikimokyklinio amžiaus vaikų dainomis...


Jurbarke skambėjo palangiškių dainos

"Palangos tilto" redakcija, 2019 12 05 | Rubrika: Miestas

Paskutinį rudens savaitgalį Palangos kultūros ir jaunimo centro moterų vokalinis ansamblis “Guboja” ir Jūros šaulių vyrų choras, vadovaujamas Rimgaudo Juozapavičiaus, keliavo į Jurbarką. Šio miesto kultūros centro moterų choro “Lelija” vadovė Dalė Jonušauskienė pakvietė kolektyvus į chorinės muzikos šventę “Susitikimas dainoje”...


Sekmadienį Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčioje skambėjo ne tik malda, bet ir muzika – į klasikinės muzikos koncertą bendruomenę pakvietė Ramunė Bučniūtė (smuikas bei vokalas) ir Dailė Docienė (arfa).


Europos Sąjungos (ES) Regionų Komiteto šią savaitę organizuotame kasmetiniame renginyje, į Briuselį sukvietusiame tūkstančius bloko piliečių nuo Lisabonos iki Palangos, dvi temos skambėjo nuolat.


Antradienį, gegužės 31 dieną, Palangos miesto savivaldybėje viešėjo bei su miesto vadovais susitiko Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro studentai, kurie Gruzijoje studijuoja lietuvių kalbą. Viešnagės Lietuvoje metu studentus lydi minėto universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovas profesorius Vidas Kavaliauskas.


Birželio 25-27 dienomis Lietuvos pajūryje vyko tradicija tapęs tarptautinis meno festivalis „Open sea“ („Atvira jūra“). Festivalis poilsiautojus pasitiko jau ketvirtą kartą, o šiemet – net du kartus didesniu repertuaru nei pernai. Meno festivalis vyksta ne tik Palangoje: panašaus formato renginiai – klasikinės muzikos koncertai –...


Ant Naglio kalno skambėjo dainos ir legendos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 03 30 | Rubrika: Miestas

Šeštadienio popietę pro Naglio kalną eidami ar dviračiais važiuodami palangiškiai ir miesto svečiai nustebę sustodavo ir skubėdavo kopti į patį kalną, mat nuo jo skambėjo muzika, dainos ir legendos. Čia į „Palangos dienų 2015“ renginių pynę įsiliejęs folkloro ansamblis „Mėguva“ sukvietė svečius pažiūrėti programos „Naglio kalno...


Šį sekmadienį, liepos 6 dieną, minint Mindaugo karūnavimo dieną, Lietuvos himnas skambėjo kaip niekad garsiai ne tik Lietuvoje, bet ir apjuosė visą Žemės rutulį bei suvienijo lietuvius visame pasaulyje.


Ant Birutės kalno – lietuviškos ir latviškos dainos

"Palangos tilto" informacija, 2013 10 21 | Rubrika: Miestas

Sekmadienio pavakare nuo Birutės kalno plačiai skambėjo lietuvių ir latvių kalbomis atliekamos dainos. Čia Klaipėdos apskrities latvių asociacijos „Atpūta“ kvietimu rinkosi tie, kas norėjo paminėti baltų vienybės ir Latvijos Nepriklausomybės šventę.


Palangos Birutės parką šeštadienį praturtins liaudiškos melodijos. „Gražiausios žemaičių dainos“ – taip vadinasi paskutinysis ciklo „Ant krašto marės, Palangos miestelėj“ koncertas, vyksiantis jau tradicine tapusioje vietoje – ant Žemaičių kalnelio.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius