Palangos senoji gimnazija atsisveikino su 74-ąja abiturientų laida

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-07-14
Peržiūrėta
749
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos senoji gimnazija atsisveikino su 74-ąja abiturientų laida

Penktadienį Palangos senojoje gimnazijoje iškilmingai įteikti brandos atestatai šimtas penkiasdešimt devyniems šiais metais vidurinį mokslą baigusiems ir egzaminų sesiją išlaikiusiems 74-osios laidos abiturientams.

Nuo Kurhauzo iki gimnazijos

Spalvinga šventė su lengvu liūdesio prieskoniu – vis dėlto atsisveikinama su gimnazija, kurioje praleisti keturi mokslo metai, - prasidėjo prie Kurhauzo, kur rinkosi šventiškai pasipuošę abiturientai, jų klasių auklėtojai bei mokytojai, gėlių puokštėmis nešini buvusių – jau buvusių - moksleivių tėveliai, seneliai, artimieji ir bičiuliai.

Lygiai trečią popiet, užgrojus Palangos orkestrui, visi šventės dalyviai išsirikiavo į eiseną. Žaviųjų orkestro šokėjų vedami, muzikos lydimi, paskui vėliavnešius, nešusius Lietuvos valstybinę ir Senosios gimnazijos vėliavas, eisenos dalyviai, lydimi pakeliui išsirikiavusių palangiškių ir kurorto svečių aplodismentų ir palinkėjimų taip pat gražiai ir drąsiai žengti gyvenimo keliu, Vytauto gatve žengė iki savo mokyklos.

Senosios gimnazijos aktų salė tiek susirinkusiųjų turbūt dar nebuvo mačiusi: pagrindiniai šventės dalyviai, abiturientai, sėdėjo pirmosiose parterio eilėse, o aptėjusieji jų pasveikinti vos tilpo pačioje salėje.

 

74-oji laida, 159 abiturientai

Palangos senosios gimnazijos direktoriaus pavaduotojai Aurelijai Jazbutienei paskelbus, jog pradedama brandos atestatų teikimo šventė, į įspūdingai papuoštą sceną – scenografiją kūrė abiturientas Gvidas Šedys – pakilo brandos atestatais nešinos buvusių ketvirtųjų gimnazijos klasių auklėtojos Aušra Šeštokienė, Giedrė Arlauskienė, Rimtautė Radzevičienė, Meilė Bukytė, Dalė Lelienė, Marina Stonienė ir Ilona Pociuvienė.

Nuskambėjus Tautiškai giesmei, žodį susirinkusiesiems tarė Senosios gimnazijos direktorius Algirdas Karačionka.

„Sveikinu jus visus didelės šventės proga – šiandien bus įteikti brandos atestatai šimtas penkiasdešimt devyniems 74-osios Senosios gimnazijos abiturientams. Šiemet pirmą kartą mūsų eisena žengė ne nuo gimnazijos iki Vasaros estrados, o nuo Palangos širdies – Kurhauzo – iki mokyklos, kurioje jūs praleidote ketverius metus. Visko per juos būta: ir nesusipratimų, ir liūdesio, ir mažų, ir didelių džiaugsmų. Praeityje jau ir pats nerimastingiausiais laikotarpis – brandos egzaminų sesija, ir ateitis parodys, ar jos rezultatai leis jums žengti ten, kur jūs norite“, - kalbėjo A. Karačionka.

Gimnazijos direktorius su švente pasveikino ir abiturientų tėvelius, kuris, pasak jo, kartais dėl savo vaikų jaudinasi labiau, nei patys vaikai.

„Kai šiandien žengėte Palangos gatvėmis po gimnazijos vėliava, visi matė, kokie jūs gražūs ir jauni. Tačiau jūsų laukia daugybė uždavinių, kuriuos jūs turėsite išspręsti. Gal ir nepakeisite gyvenimo, bet tikrai rasite jame savo vietą“, - sakė direktorius.

 

Sveikinimai ir padėkos

Abiturientus, jų mokytojus ir tėvelius Palangos miesto tarybos ir Savivaldybės administracijos vardu pasveikino Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

„Jūs praėjote dvylika metų trukusį mokslo kelią. Didžioji dalis mokysitės ir toliau. Linkiu jums ir tikiuosi, kad baigę mokslus Lietuvos, Europos ir viso pasaulio universitetuose neužmiršite, kad užaugote prie jūros. Kviečiu jus visus – grįžkite į Palangą, kad su jūsų pagalba ji taptų pasaulinio garso kurortu“, - sakė Š. Vaitkus, pridūręs, jog visada didžiuojasi girdėdamas, kai gerais žodžiais atsiliepiama apie Senąją gimnaziją, jos ugdytinius ir pedagogus.

Palangos miesto meras daugiau nei dvidešimčiai Senosios gimnazijos abiturientų įteikė padėkos raštus už visuomeninę bei projektinę, kūrybinę, mokslinę, sportinę veiklą, pagalbą organizuojant gimnazijos ir miesto renginius. Į sceną atsiimti padėkų kilo E. Jonušaitė, A. Kleiva, E. Kubilius, G. Remeika, P. Streikus, J. Simutis, K. Vilimaitė, R. Liekytė, U. Katkus, S. Palubinskaitė, G. Šedys, M. Gulbinauskaitė, B. Miseliūnaitė, E. Želnytė, E. Šulčius, G. Kairytė, U. Deksnytė, V. Liustrovaitė, J. Reklaitytė, G. Žvinklytė, L. Narmontas, T. Čiuberkis, J. Bataitytė.

„Šiandien didžioji jūsų šventė ir džiugi diena jūsų šeimoms, - kreipėsi į abiturientus Švietimo skriaus vedėja Laima Valužienė. – Jūs nėjote didelį kelią ir jau tuoj rankose turėsite vieną svarbiausių dokumentų. Brandos egzaminų sesiją kai kas lygino su loterija, kurioje vieniems pasisekė, kitiems – ne. Aš noriu pasakyti kitą palyginimą: gyvenimas – tai upė, kuri savo kelyje susiduria su kliūtimis, tačiau nesustoja ir nesuka atgal, o, aplenkusi jas, teka toliau. Tikiu, kad gautieji brandos atestatai padės jums atverti tas duris, kurias atverti jūs norite, ir galėsite žengti toliau, tikiu, kad įgyvendinsite savo svajones, ir jums gyvenime bus gera“.

Švietimo skyriaus vedėja įteikė padėkas šiems abiturientams, kurie praėjusiais mokslo metais tapo mokslinių bei kūrybinių miesto bei nacionalinių olimpiadų ir konkursų nugalėtojais ir prizininkais: A. Kleivai, G. Šedžiui, R. Jonkutei, M. Gulbinauskaitei. D. Siurbikei, G. Norkutei, L. Juozapaitytei, A. Kaltenytei, J. Reklaitytei, D. Rapaliui, R. Jonkutei, J. Simučiui, K. Vilimaitei ir U. Deksnytei.

 

Linkėjo kantrybės, darbo ir meilės

Su švente abiturientus pasveikinęs mero pavaduotojas Saulius Simė palinkėjo, jog jie, kaip paukščiai, išskleistų sparnus skrydžiui į gyvenimą ir nepamirštų kelio, kuriuo visada galima grįžti į namus.

Visos Palangos parapijos vardu šventės dalyvius sveikino Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas Marius Venskus, pajuokavęs, kad abiturientų eisenai einant pro bažnyčią norėjęs, kad skambėtų varpai, bet pabūgęs, jog skambesys gali būti ne taip suprastas.

„Ir man, ir visiems parapijos žmonėms tikrai ne tas pats, kokie gydytojai mus gydys, kokie architektai projektuos namus ar inžinieriai ir statybininkai statys tiltus. Todėl labai džiugu, kad, kiek man žinoma, jūsų egzaminų rezultatai puikūs, o geografiją ir istoriją jūs žinote geriausiai Lietuvoje. Linkiu jums būti atminties žmonėmis, mokančiais pažvelgti į praeitį ir žengti į ateitį, su dėkingumu atsimenančiais tas vertybes, kurias jums diegė tėveliai. Ir tegu išklausęs jūsų maldų Viešpats iš aukštybių remia jus“, - linkėjo M. Venskus.

Visų septynių abiturientų klasių auklėtojų vardu kalbėjusi Ilona Pociuvienė pirmiausia pasveikino tėvelius, kuriems ši diena tokia pat svarbi, kaip ir jų vaikams, išeinantiems kurti savojo pasaulio. Išeinantiems, tačiau žinantiems, kad visada bus mylimi ir suprasti.

„Jūs išeinate palikę daug nepadarytų darbų ir neperskaitytų vadovėlių, palikę mokyklinius suolus, kuriuose taip patogu būdavo pailsėti ir pasnausti. Išeinate išsinešdami vaikystės svajones ir žinias, kurias gavote čia. Linkiu jums kantrybės ir atkaklumo, nes nei vienos durys ar langas neatsivers, jei neįdėsite pastangų, kantrybės, darbo, ir, svarbiausia, - meilės“, - kalbėjo I. Pociuvienė.

Ji priminė skaičius: 74 ir 159.

„Laida ir ją baigusieji. Tai tik statistika. Tačiau mums, mokytojams, jūs niekada nebuvote tik statistika, tik skaičiai ar mokinio krepšeliai. Kiekvienas mokinys palieka pėdsaką mokytojo širdyje ir mokyklos istorijoje. Jūs išeinate, o mes liekame saugoti šį pastatą, ir visada lauksime jūsų ateinant, - sakė I. Pociuvienė, prisipažinusi, kad ši laida jai esanti ypatinga, nes ji pirmąkart turėjo galimybę „auginti“ savo auklėtinius nuo penktosios iki pat dvyliktosios klasės. – Sakoma, gyvenimas skaičiuojamas ne tuo, kiek kartų žmogus įkvėpė, o tuo, kiek kartų jis sulaikė kvėpavimą. Aš šiandien jį sulaikysiu kaskart, kai girdėsiu tariamas kiekvieno jūsų pavardes“.

Grįžtant prie statistikos: Palangos senojoje gimnazijoje šiemet buvo 161 abiturientas, 159 buvo išduoti brandos atestatai.

Gimnazistei Julijai Reklaitytei įteiktas diplomas su pagyrimu.

Aukščiausius įvertinimus – šimtukus – šių metų brandos egzaminų sesijoje gavo septyni Palangos abiturientai. Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį egzaminą aukščiausiais balais išlaikė A. Alonderytė ir M. Gulbinauskaitė, anglų kalbos – A. Dulkytė, A. Kleiva, K. Paliušis, A. Petrauskas ir J. Reklaitytė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visos Lietuvos švietimo kontekstą analizuojantys specialistai vėl turi gerų žinių Palangai: itin džiugina ką tik paskelbti žurnalo ,,Reitingai“ duomenys apie dalykinius Lietuvos gimnazijų pasiekimus. Palangos senoji gimnazija pagal mokinių pasiekimus respublikinėse olimpiadose yra 6 vietoje Lietuvoje. Šiais metais respublikinėse olimpiadose Palangos gimnazistai...


Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos mokyklų 2020-ųjų metų reitingą. Šiemet „Reitingai“ vertinime gimnazijos buvo išskirtos į dvi grupes: organizuojančias mokinių atrankas ir neorganizuojančias. Pastarųjų grupėje Palangos senoji gimnazija užėmė 44 vietą iš 356 vertintų gimnazijų. Senoji gimnazija pakilo 8 opozicijomis palyginus su 2019 metais.


Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu

"Palangos tilto" informacija, 2020 01 27 | Rubrika: Miestas

Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu, organizuos bei įgyvendins bendrus tiriamuosius darbus, projektus ir edukacines veiklas.


Į iškilmingą atestatų įteikimo šventę Palangos senojoje gimnazijoje rinkosi 79-oji abiturientų laida. Šiemet gimnaziją baigė net 15 šimtukininkų. Gabiausieji moksleiviai aukščiausius rezultatus pelnė net iš kelių dalykų. Palangos senosios gimnazijos abiturientams Mantui Birškui ir Dianai Macaitytei įteikti atestatai su pagyrimu.


Palangos senąją gimnaziją baigė 79 abiturientų laida

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 19 | Rubrika: Miestas

Palangos senosios gimnazijos abiturientams iškilmingai buvo įteikti atestatai. Gimnaziją baigė 79 abiturientų laida, kurią gimnazijos bendruomenė prisimins kaip jautrius, vienas kitam dėmesingus, draugiškus jaunus žmones, labai organizuotas ir kūrybiškas, turinčias neeilinius talentus, didžiules galimybes ateičiai asmenybes. Šiais metais 15 gimnazijos abiturientų...


Gruodžio mėnesį žurnalas „Reitingai“ jau šeštą kartą pristatė dalykinį gimnazijų reitingą. Šiame sąraše aukštose pozicijose yra ir Palangos senoji gimnazija. Pagal brandos egzaminų rezultatus Palangos miesto savivaldybė yra ypatingai aukštoje – ketvirtoje vietoje – tarp šešiasdešimties Lietuvos savivaldybių.


Palangos senoji gimnazija garsėja ne tik aukštais, dažnai nenusileidžiančiais ir geriausių šalies mokyklų mokinių pasiekimais ir mokinius ruošiančiais kvalifikuotais mokytojais. Gimnaziją baigė garsūs ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje žmonės. Tai, kad mokykla suteikia visas sąlygas mokiniams visapusiškai kaupti savo žinių bagažus, galima suprasti...


Praėjusią savaitę paskelbtas 13-tasis savaitraščio „Veidas“ sudarytasis Lietuvos gimnazijų reitingas. Jame vienintelė Palangos gimnazija įsitaisiusi visai neprastoje vietoje – 67-oje. Juolab, kad konkurentų buvo tikrai labai daug – 291. Pernai Senoji gimnazija užėmė 90 vietą, o užpernai – 125.


Balandį Palangos senoji gimnazija sužinojo turinti stiprius tinklininkus – Lietuvos mokyklų tarpzoninėse varžybose mūsų vaikinai, tik pritrūkę patirties, labai permainingose kovose pralaimėję Kauno ir Šiaulių vaikinams 2-3, 2-3, užėmė garbingą III vietą.


Penktadienį Palangos senojoje gimnazijoje iškilmingai įteikti brandos atestatai šimtas penkiasdešimt devyniems šiais metais vidurinį mokslą baigusiems ir egzaminų sesiją išlaikiusiems 74-osios laidos abiturientams. Nuo Kurhauzo iki gimnazijos Spalvinga šventė su lengvu liūdesio prieskoniu – vis dėlto atsisveikinama su gimnazija...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius