Palangos vaikų parke – dvi naujos atrakcijos

Palangos tiltas, 2014-10-16
Peržiūrėta
2028
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Originali karuselė suksis minant panašius į dviračio pedalus.
Originali karuselė suksis minant panašius į dviračio pedalus.

Ne tik mažųjų palangiškių, bet ir iš visos Lietuvos bei kaimyninių šalių į mūsų šeimoms draugiškąjį kurortą suvažiuojančių jaunųjų poilsiautojų itin mėgiamas didžiausiai tokio pobūdžio mūsų šalyje vaikų parkas savo lankytojus pradžiugins dviem naujomis atrakcijomis – originaliomis sūpynėmis ir dar nematyta karusele.
 

Sumontavo trečiadienį
Nauji įrenginiai populiariajame Palangos vaikų žaidimų parke sumontuoti trečiadienį. Kaip sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas įrenginiai ir jų montavimo darbai kainavo 26 tūkst. litų.
Originalios sūpynės primena ant grandinių pakabintą didelį ratą, kurio dugnas išpintas tvirtu tinklu. Jose vienu metu galės pramogauti iki penkių vaikų.
O karuselė, kurioje galės vienu metu suktis aštuoni mažieji poilsiautojai, skirta ir didesniems, ir mažesniems: pastarieji tik sėdės sėdynėse, primenančiose dviračių sėdynes, įsikibę į dviračių vairą primenančius „ragus“, o vyresnieji, mindami pedalus, galės ir patys suktis ratu, ir vėžinti mažuosius.
 

Rūpinasi ne vien pramoga
Originalius įrenginius pagaminusios ir sumontavusios bendrovės „Ksil pasaulis“ vadybininkės Linos Kazlauskienės teigimu, žaidimų aikštelės – tai ne vien vaikų poilsio vieta. Kadangi pirmoji vaikų patirtis ir įspūdžiai palieka atsiminimus visam gyvenimui, labai svarbu, kad vaikų žaidimų aikštelės būtų ne tik kaip patrauklių pramogų vieta, bet ir skatintų mažųjų kūrybingumą, teiktų pažinimo džiaugsmą ir suteiktų pasakiškumo jausmą.
„Todėl mums planuojant, projektuojant ir gaminant žaidimų aikštelių įrangą, ypatingai svarbu vaikų saugumas, sveikata, tobulėjimas“, – sakė bendrovės atstovė.
Bendrovė, kurios dėka įrengta didžiausia Lietuvoje vaikų žaidimų aikštelė, išties pasirūpino, kad apsilankę šiame pramogų parke vaikai pasijustų kaip pasakoje. Ir patys mažieji, kuriuos vasarą tėveliai sunkiai išprašo iš aikštelės, paskui kuria savas pasakas: kaip jie buvo stebuklingo laivo kapitonai ar princesės užburtoje pilyje.
Įrengdami vaikų parką Palangoje „Ksil pasaulis“ atstovai sakė daug dėmesio skyrę tiek mažesniųjų, tiek vyresnių vaikų poreikiams, tad čia sau tinkamų įrenginių žaidimams randa ir ras tiek 3-6 metų vaikučiai, tiek 7-14 metų vaikai.
 

Atidarytas 2012-ųjų birželį
Palangos vaikų parkas mažuosius poilsiautojus nemokamai pramogauti gryname ore, netoli jūros, pušynų apsuptyje esančioje aikštelėse pakvietė 2012-ųjų birželį.
Daugiau nei 25 arų ploto parkas buvo įrengtas vos per pustrečio mėnesio.
Kurorto komunalininkai šią teritoriją apsodino veja ir gėlėmis, įrengė apšvietimą, pastatė suoliukus, o kad vaikai nepasimestų, visas parkas aptvertas ažūrine tvora.
Parko teritorijoje pastatyti penki įvairių formų keleto metrų aukščio žaidimų kompleksai: sudėtingos laipynės, čiuožimo kalneliai, sūpynės, gimnastikos įrenginiai. Visų įrenginių konstrukcijos pagamintos iš klijuotos medienos ir plastiko.
Vaikų saugumui visos įrenginių aikštelės yra išpiltos pajūrio smėliu, kurio panaudota beveik 200 kubinių metrų.
Vasarą parke veikia lauko kavinukė, čia pastatytoje scenoje vyksta įvairūs renginiai.
 

Atsižvelgė į pageidavimus
Vaikų žaidimų parke vasarą mažųjų klegesys netyla iki pat vakaro. Kaip sako parką prižiūrintys budėtojai, devintą valandą vakaro tenka tiesiog išprašyti skirstytis niekaip nepageidaujančius vaikus.
„Prieš trejus metus įrengtas Vaikų parkas iš karto tapo labai populiarus – čia laisvalaikį mielai leidžia tiek palangiškių, tiek ir kurorto svečių šeimos. Sulaukėme daug gražių jaunų šeimų atsiliepimų, tačiau kartu tėvai išsakė ir pageidavimų – vaikai parke pasigenda sūpynių bei karuselių. Todėl, atsižvelgiant į mažųjų poreikius, buvo apsispręsta praturtinti Vaikų parką naujais įrenginiais – čia papildomai įrengta 8 sėdimų vietų karuselė bei sūpynės, kuriose vienu metu pramogauti galės iki 5 vaikų“, – kalbėjo Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė.

Pradžiugino ir aikštelėmis kiemuose bei darželiuose
Šiemet vaikų pramogoms ir laisvalaikiui Palangoje skirta itin daug dėmesio – įrengtos keturios naujos modernios žaidimų aikštelės prie Sodų, Laukų ir Jūratės gatvių daugiabučių Palangoje ir Šventojoje, prie Mokyklos gatvės. O pirmoji tokia aikštelė, kurioje sustatyti vaikams skirti įrenginiai, pasirūpinta minkšta smėlio danga, mažiesiems skirta teritorija aptverta tvora, atsirado kartu su vaikų žaidimų parku – 2012-ųjų vasarą.
Naujovių atsirado ir kurorto ikimokyklinio ugdymo įstaigose – Savivaldybės tarybos sprendimu kiekvienam iš Palangos vaikų lopšelių-darželių šiais metais buvo skirta po 20 tūkst. litų naujiems žaidimų įrenginiams įsigyti. Juos jau įvertino mažiausieji palangiškiai, tiesiog nebenorintys iš lauko grįžti į lopšelių-darželių grupes.
Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tradicija tęsiasi - kaip ir kiekvieną vasarą Palangos gyventojai bei svečiai šį sekmadienį (07.24) 16.00 val. galės mėgautis gongo garsais Palangos Birutės parke (prie Rotondos) su Linu Švirinu!


Pažįstamos mamos kurorte skundžiasi, kad jų vaikai karantino suvaržymų metu tapo irzlesnis, atžagaresni. „Palangos tiltas“ jau rašė apie mažamečius berniukus, kurie galimai apiplėšė kurorto senjorę. Tiesa, Palangos policija patvirtino tik vagystę minėtu atveju. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos...


Pasigedo parke paukštelių

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 17 | Rubrika: O man ne dzin

„Pastebėjau, jog Birutės parke jau kokias dvi savaites nesimato mažųjų paukštelių. Kur jie dingo?“ – paskambinęs į redakciją teiravosi palangiškis Vytenis


Tarptautinę vaikų gynimo dieną, birželio 1-ąją, mažieji kurorto gyventojai kviečiami švęsti linksmai ir aktyviai – Palangos miesto savivaldybė kartu su Palangos vasaros parku, kitais partneriais ir rėmėjais miesto vaikams dovanoja įsimintiną šventę Palangos vasaros parke. Keletą valandų truksiančioje šventėje mažieji palangiškiai galės ne tik nemokamai...


Mažiesiems palangiškiams ir kurorto svečiams Palangoje šiais metais įrengtos keturios naujos, modernios vaikų žaidimų aikštelės daugiabučių kiemuose dėmesį vilioja ryškiaspalviais žaidimų įrenginiais. Jie, beje, yra įrengti ir kurorto vaikų darželiuose, o spalį naujomis atrakcijomis praturtėjo ir Vaikų parkas, esantis visai šalia jūros. Dar du sklypai...


Ne tik mažųjų palangiškių, bet ir iš visos Lietuvos bei kaimyninių šalių į mūsų šeimoms draugiškąjį kurortą suvažiuojančių jaunųjų poilsiautojų itin mėgiamas didžiausiai tokio pobūdžio mūsų šalyje vaikų parkas savo lankytojus pradžiugins dviem naujomis atrakcijomis – originaliomis sūpynėmis ir dar nematyta karusele.


Palangos Vaikų parke – „Žaidimų šalies“ šventė

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 07 08 | Rubrika: Miestas

Palangos Vaikų parke šiandien 15 val. vyks nemokama šventė mažiesiems palangiškiams ir kurorto svečiams. „Žaidimų šalis“ – tai yra Palangos senojoje gimnazijoje stovyklaujančio Kuršėnų vaikų ir jaunimo teatro „Ikaras“ dovana vaikams.


Praėjusį penktadienį – tarsi vasaros sezono įkarštyje – vaikų atrakcionų parke J. Basanavičiaus gatvėje šurmuliavo gausus būrys vaikų. Tarptautinė vaikų gynimo diena buvo paminėta gražiu renginiu, skirtu ne visada pasiturinčių kurorto šeimų vaikams: Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba, vykdydama Jaunimo iniciatyvų ir vaikų...


Prieš mažiau nei dvi savaites atidarytas vaikų žaidimų parkas susilaukė didelio vaikų antplūdžio. „Ši vaikų žaidimų aikštelė nuostabi“, – taip apie šį įspūdingo aukščio parką atsiliepia žmonės atvykę iš svetur. Šiame parke lankosi ne tik vaikai, bet jų tėveliai ar net seneliai, kurie  laiką leidžia įsikūrusioje lauko...


Vaikų gynimo dieną mažiesiems dar neteks pasidžiaugti nauju poilsiu parku Palangoje. Tikėtasi, kad birželio 1-ąją kurorte jau bus atidarytas žaidimų parkas, tačiau planai nusikėlė dar pusei mėnesio. Kaip „Palangos tiltui“ sakė bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, atidarymas planuojamas birželio 16 dieną. Termino pratęsimą jis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius