Paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-11-23
Peržiūrėta
2285
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vakarų (jūros) šaulių 3-osios rinktinės vado Rolando Lukšo vedini jaunieji šauliai davė priesaiką.
Vakarų (jūros) šaulių 3-osios rinktinės vado Rolando Lukšo vedini jaunieji šauliai davė priesaiką.

Trečiadienio vakare palangiškiai minėjo Lietuvos kariuomenės dieną. Prisiminti kovotojai, gynę savo šalį tuomet, kai to labiausiai reikėjo, padėkota ginantiems ir šiandien. O šia proga priesaiką davė ir keletas naujų jaunųjų šaulių.
Šventinis minėjimas prasidėjo Nepriklausomybės aikštėje, iš kurios visas būrys dalyvių pajudėjo link bažnyčios. Šventinėje eisenoje dalyvavo 306-osios pėstininkų kuopos kariai savanoriai, tremtiniai, Palangos šauliai.
Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje minėjimo dalyvių laukė šv. Mišios, kurias pradėjo Pasauliečių pranciškonų ordino atstovių giesmės, vėliau vyko iškilminga ceremonija, kurios metu prisiekė ordinui naujieji nariai. Tądien be Lietuvos kariuomenės dienos, buvo minima ir Šv. Cecilijos, kankinės diena. Nepamirštos paminėti visos svarbios minėtinos dienos.
Kaip teigė klebonas Marius Venskus, visus palietė kovos už laisvą šalį, neliko nei vienas abejingas vykstančioms kovoms, tad didžiausia pagarba skiriama kovotojams, o ir dabar mūsų ramybę saugantiems pareigūnams, pasieniečiams, kariams savanoriams, o ir jauniesiems šauliams, kurie pasiryžę tarnauti savo šaliai.
Po šv. Mišių visi patraukė prie generolo Jono Žemaičio paminklo, kur pagerbiant kovotojus buvo padėta gėlių. Visus su Lietuvos kariuomenės diena sveikino Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Visi žinome, kiek tai yra svarbu Lietuvai. Už tai, kad mes esame laisvi, kad auginame laisvėje savo vaikus, be abejo, esame dėkingi partizanams, Lietuvos kariuomenei, kuri dėjo tikrai didžiulį indėlį, kad šiandien mes turėtume tikrai laisvą valstybę. Noriu nuoširdžiai padėkoti kiekvienam iš jūsų, labiausiai jaunimui, kad esate šalies patriotai. Vien tai, kad šiandien tiek daug jūsų susirinko, labai džiugina. Noriu padėkoti šaulių organizacijai, chorui ir jo vadovui, pasienio tarnybai, kuri visuomet su mumis, klebonui. Ačiū, kad esate Lietuvos ir Palangos patriotai“, – sakė meras.
Vakarų (jūros) šaulių 3-osios rinktinės vadas Rolandas Lukšas pastebėjo, jog pirmą kartą tenka organizuoti priesaiką tamsoje. „Bažnyčioje stovėjau ir galvojau, kad gal ši tradicija yra sena ir ji kartojasi, kaip mūsų broliai – savanoriai, partizanai – neturėdami galimybės kitaip, būdami tamsoje, bunkeriuose, prisiekė savo tėvynei. Šiandien – iškilminga diena, pasižadėjimą duos jaunieji Palangos šauliai. Priesaiką duoda karaliai, valstybės vadovai, ministrai pirmininkai ir kiti valstybės valdyme dalyvaujantys asmenys, bet vieninteliai šauliai kariai duoda priesaiką ginti savo tėvynę negailėdami jėgų. Jie tuo yra išimtiniai“, – pastebėjimais pasidalijo vadas R. Lukšas.
Rinktinės vado vedini, jaunieji šauliai davė priesaiką. Kiekvienas iš vado rankų dar gavo ir dovanų.
Palangos šaulių kuopos vadas Adolfas Sendrauskas už nuoširdžią paramą dėkojo Pasienio apsaugos viršininkui Juozui Rinkevičiui. Jis pasveikino visus pasieniečių bendruomenės vardu.
Tokiu pat ženklu pažymėtas liudijimas įteiktas ir 306-osios kuopos pėstininkų kuopos vadui Mindaugui Albrechtui. „Šiandien kaip tik rinkau informaciją apie Lietuvos kariuomenę, nes buvau pakviestas į mokyklą pravesti paskaitėlę, ir buvau labai nustebęs, giliai sujaudintas tokių faktų, kaip 1918 metais lapkričio 23 dieną, kai buvo sukurta Lietuvos kariuomenė, po kelių mėnesių ji stojo į kovą su rusais, lenkais, bermontininkais, mažai ginkluota, nepatyrusi kovoje kariuomenė, kovotojų skaičiumi priešui nei kiek neprilygusi, susidūrė su tikrai daug galingesniu priešu, ir atrodė, bus beviltiška situacija, bet atsitiko stebuklas – į paramą kariuomenei stojo paprasti žmonės, susibūrę partizanai. Mūšio eiga pasisuko mums palankia kryptimi, taip priešas buvo išvytas iš Lietuvos. Šia proga noriu pasveikinti visus – ir šaulius, ir karius savanorius, padėkoti už paramą, pagalbą“, – kalbėjo pėstininkų kuopos vadas M. Albrechtas.
Po ceremonijos visi dalyviai buvo pakviesti į koncertą Kurhauzo salėje, kur dalyvavo Palangos literatai, moterų vokalinis ansamblis „Guboja“, vyrų choras „Jūros šauliai“, jiems vadovauja Rimgaudas Juozapavičius. Po koncerto visi vaišinosi kareiviška koše ir arbata.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties – dieną prie Tremtinių kryžiaus Palangoje skambėjo skausmingi mūsų tautos prisiminimai ir viltį bei mūsų vidinę stiprybę liudijančios dainos bei eilės. 


Palangos senoji gimnazija šiandien paminėjo Vyšivankos dieną, kuri labai svarbi mūsų mokykloje besimokantiems ukrainiečiams ir visiems šiuo metu laisvę ginančios Ukrainos bičiuliams. 


Du pastaruosius vakarus – sekmadienį ir pirmadienį – Palangos koncertų salė nušvito žalia, rožine, žydra ir violetine spalvomis. Taip Palanga paminėjo Pasaulinę retų ligų dieną ir išreiškė visuomenės palaikymą retomis ligomis sergančių žmonių bendruomenei.


Palanga paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 26 | Rubrika: Miestas

Lapkričio 23-ąją Tauta švenčia Lietuvos kariuomenės dieną. Tądien, prieš 101 metus, t.y. 1918 metais, Lietuvos Respublikos Vyriausybei pritariant, tuometinis Ministras pirmininkas Aleksandras Voldemaras pasirašė įsakymą Nr.1, kuriuo buvo įkurta Apsaugos taryba, o jai įsakyta formuoti pirmąjį kariuomenės pulką. Nuo tos dienos ir pradėta oficialiai kurti Lietuvos kariuomenė...


Kurorto kultūros ir meno darbuotojai paminėjo Kultūros dieną

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 20 | Rubrika: Kultūra

Palangos kultūros ir meno srities darbuotojai turiningai paminėjo pasaulinę Kultūros dieną. Balandžio 14 d. Nepriklausomybės aikštėje tradiciškai buvo iškelta Taikos vėliava, o po šios ceremonijos kurorto kultūros ir meno darbuotojai išvyko į turiningą ekskursiją. Ekskursijos metu aplankyta Žemaitijos sostinė Telšiai, Alkos muziejus, Plungės...


Gegužės 31 dieną Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ buvo suorganizuotos mokomosios-evakuacinės pratybos. Tokios pratybos lopšelyje-darželyje organizuojamos jau ne pirmą kartą ir kiekvienais metais pastebima, kad tiek darželio vaikai, tiek įstaigos personalas labai daug dėmesio skiria priešgaisrinei saugai.


Paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną

Rasa GEDVILAITĖ, 2017 11 23 | Rubrika: Kultūra

Trečiadienio vakare palangiškiai minėjo Lietuvos kariuomenės dieną. Prisiminti kovotojai, gynę savo šalį tuomet, kai to labiausiai reikėjo, padėkota ginantiems ir šiandien. O šia proga priesaiką davė ir keletas naujų jaunųjų šaulių.


Gegužės 14 dieną Klaipėdoje buvo minima partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena, kurioje dalyvavo ir Palangos Šaulių sąjungos nariai.


Šeštadienį gausus būrys palangiškių dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungos Palangos jūros šaulių kuopos organizuotuose šventiniuose renginiuose, skirtuose Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Tačiau vietos žiniasklaidoje pasirodė tik užsakomoji politinė reklama – žinutė su nuotrauka apie tai, kaip šią visai šaliai svarbią dieną minėjo...


Lapkričio 23-ioji – Lietuvos kariuomenės diena. Šią dieną prieš 94 metus tuometis Ministras Pirmininkas Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą, kuriuo pradėtos formuoti šalies reguliariosios pajėgos. Oficiali Lietuvos kariuomenės atkūrimo diena penktadienį paminėta ir Palangoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius