Pareigūnai patikrino viešojo maitinimo įstaigas Palangoje: vienoje vietoje – trys pažeidimai

Palangos tiltas, 2022-07-18
Peržiūrėta
1220
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai atliko analizę viešojo maitinimo sektoriuje ir šių metų liepos 6-tąją dieną, patikrino Palangos miesto savivaldybės teritorijoje veikiančias tris įmones teikiančias viešojo maitinimo paslaugas. Visose patikrintose viešojo maitinimo įstaigose rasta pažeidimų.

Kaip rašoma pranešime, patikrintose maitinimo įstaigose buvo aptikta pažeidimų – nesilaikoma kasos aparatų naudojimo tvarkos, dvejose įstaigose neapskaitomi kasos aparatu už suteiktas maitinimo paslaugas gauti grynieji pinigai, kurie buvo laikomi kasos aparato stalčiuje kartu su oficialiomis (apskaitytomis) pajamomis, taip pat vienoje įstaigoje buvo prekiaujama alkoholiniais gėrimais neturint šių gėrimų įsigijimo dokumentų.

Vienoje iš tikrinamų įmonių, patikrinimo metu dirbusio vieno iš darbuotojų elgesys pareigūnams sukėlė įtarimą, patikrinus asmenį alkoholio matuokliu buvo nustatyta, jog asmuo darbo vietoje buvo neblaivus – 1981 m. gimusiam vyrui nustatytas 0,50 prom. neblaivumas – vyrui surašytas protokolas. Toje pačioje maitinimo įstaigoje, pareigūnai nustatė, kad įmonės veiklos vykdymo vietoje nėra alkoholinių gėrimų įsigijimą patvirtinančių dokumentų, už ką numatytas Alkoholio kontrolės įstatymo ekonominės sankcijos taikymas – juridiniams asmenims gali būti skirta bauda nuo 289 eurų iki 14 481 euro. Tęsiant patikrinimą toje pačioje maitinimo įstaigoje, kasos aparato stalčiuje rastas 2985,99 eurų perteklius. Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai nurodė minėtus pinigus įtraukti į įmonės apskaitą. Už šį pažeidimą įmonės atsakingiems asmenims gresia atsakomybė pagal ANK 164 str.

Taip pat pareigūnai patikrinimo metu nustatė, kad kitoje patikrintoje maitinimo įstaigoje nelegaliai dirbo viena moteris – atsakingiems įmonės asmenims už tai gresia bauda nuo 1000 iki 5000 eurų.

Remiantis patikrinimo metu gautais duomenimis, minėtų įmonių darbuotojų atžvilgiu pradėtos administracinės teisenos, o įmonių atsakingiems asmenims taikomos ekonominės sankcijos.

Pareigūnai pastebi, kad dažniausi nustatomi pažeidimai viešojo maitinimo įstaigų veikloje – neišduodami kvitai už suteiktas maitinimo paslaugas, nesutampa kasos aparatu įtrauktų į apskaitą pinigų ir kasoje bei kasos operacijų atlikimo vietoje laikomų pinigų sumos, pažeidžiama kasos aparatų ar kasos operacijų tvarka.

Be to, dažnu atveju siekiama nuslėpti gautas pajamas jų neužfiksuojant įmonės apskaitoje bei nemokėti mokesčių. Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai nuolat vykdo įvairių veiklos sektorių rodiklių analizę ir taiko įvairias kontrolės priemones tokiems neapskaitytų pajamų ar kitų mokesčių slėpimo atvejams išaiškinti, tad ir ateityje numatoma vykdyti patikrinimus, siekiant užkardyti ir nustatyti vykdomus pažeidimus skirtinguose veiklos sektoriuose.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kiekviena jūsų darbo diena kupina įtampos bei vis naujų iššūkių, tačiau, nepaisant kylančių sunkumų, kasdien skubate į pagalbą kiekvienam, kuriam jos prireikia. Jūsų tarnyba reikalauja ne tik ryžto, drąsios bei profesionalumo, bet ir žmogiškumo, supratimo, o svarbiausia – nuoširdaus noro padėti. 


Sekmadienį Seime po pateikimo nebuvo pritarta Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narių siūlymui lengvatinį 9 procentų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą restoranų, kavinių ir panašių maitinimo įstaigų teikiamoms maitinimo paslaugoms taikyti neterminuotai.


Per policijos reidą Palangoje įkliuvęs vienas Žemaitijos gyventojas, kuriam pareigūnai nustatė lengvą girtumo laipsnį, liko nenubaustas, nes policijos tyrėjai nesugebėjo įrodyti jo kaltės.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai atliko analizę viešojo maitinimo sektoriuje.


Palangoje esanti Bangų g. stebina ne vieną pėsčiąjį ar dviratininką – čia stovi net trys skirtingi ženklai, žymintys pėsčiųjų ir dviračių eismą. 


Andromeda Grauslienė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja, informavo "Palangos tiltą", kad Palangos postuose pareigūnai vakar, gruodžio 30 d., patikrino 1325 automobilius, neįleisti 72. "Šiandien, Naujųjų naktį, Palangos PK pareigūnai postuose planuoja dirbti iki 02:00 val., jei bus poreikis, ir ilgiau. Primename, jog...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos policija Vasario 16-ąją patikrino 200 automobilių ir nustatė net 44 KET pažeidimus – vienas vairavo neturėdamas tam teisės, du piliečiai prie vairo sėdo neblaivūs – Ford vairuotojui nustatytas 0,6 prom. neblaivumas, tuo tarpu sunkvežimio benzovežio vairuotojui nustatytas 0,89 prom. neblaivumas – už šį pažeidimą skirta 800 eurų bauda ir 12 mėn. atimta teisė...


Antradienį į tradicinį „Palangos tilto“ kavarytį susirinkę Palangos krašto kavinių ir viešbučių savininkai, Savivaldybės administracijos ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai kartu su skaitytojais diskutavo temomis, aprėpiančiomis platų klausimų ratą: nuo vadinamojo viešųjų įstaigų „reitingavimo puodeliais“ iki to, ko...


Jau nuo lapkričio 1-osios Lietuvos – ir Palangos – viešojo maitinimo įstaigos bus pradėtos vertinti balais. Taip siekiama padėti vartotojams lengviau apsispręsti, į kurią kavinę, restoraną ar barą užsukti – kuo aukštesnis įvertinimas, tuo ten saugesnė aplinka, kokybiškesnis maistas. Apie šią naujovę kalbėta ketvirtadienį viešbutyje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius