Penkioliktoji Žvejų šventė Šventojoje sukvietė ne tik žvejus

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-08-11
Peržiūrėta
1716
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sugauti plikom rankom žuvį – slidus reikalas.
Sugauti plikom rankom žuvį – slidus reikalas.

Šeštadienį Šventoji jau penkioliktąjį kartą pagerbė žvejus – čia vyko nuo 1999 metų organizuojama Žvejų šventė. Į paplūdimį ar jau iš jo traukiančius poilsiautojus viliojo Šventosios uostelio teritorijoje įsikūrusi amatininkų mugė, kuršių ir baltų papuošalų paroda.

Svečiai apspito ir skulptorių, Šventosios herbo kūrėją Petrą Baroną: jam vadovaujant, kiekvienas norintis galėjo nusikaldinti, o jei bijojo pats darbuotis sunkiu kūju – paprašyti P. Barono, kad šis vienu rimtu smūgiu nukaldintų proginę Šventosios monetą – Janmarienburgo dukatą, kuris pirmąkart pristatytas Lietuvos Joninių sostinės Šventosios šventėje.

Tiek pagal nuo scenos skambančias liaudiškas melodijas, tiek pagal šiuolaikinę šokių muziką aikštėje mielai trypčiojo ir jaunesni, ir pagyvenę.

Jau prieš 19 valandą – oficialią šventės pradžią – prie žuvienės katilo nusidriekė ilga eilė išalkusiųjų. Prie „Žvejų užeigos“ žuvienę dalijusios moterys vos spėjo suktis – eilė, regis, niekaip netrumpėjo.

Šventei pradedant įsilinguoti, į sceną pakilo Palangos miesto vicemeras Saulius Simė ir Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas.

S. Simė, pasveikinęs susirinkusiuosius su jau penkioliktąja Žvejų švente – Žvejo diena, – pakvietė tylos minute pagerbti jos sumanytoją, tragiškai žuvusį „Žvejų užeigos“ šeimininką Vytautą Grišiną. Jo sumanymus pratęsiančiai Jolantai Grišinienei Palangos mero pavaduotojas įteikė jubiliejinį Palangos 760-mečiui skirtą medalį ir padėką.

Žaismingai pajuokavęs ir išreiškęs viltį, kad vakar visi tinkamai atšventė Tarptautinę orgazmo dieną, visus su tarptautine Žvejo diena pasveikino ir į šventės šurmulį įsilieti pakvietė Šventosios seniūnas E. Čilinskas. Jis savo ruožtu įteikė padėkas žvejams, prisidėjusiems prie Joninių laivų parado organizavimo: Arvydui Tapinui, Jonui Motijauskui, Arūnui Valančiui, Antanui Valiukui, Sigitui Jaruliui. O pagrindinei Žvejų šventės organizatorei J. Grišinienei, padėkojęs, kad štai jau penkiolika metų ji tęsia savo su šviesios atminties vyru V. Grišinu sukurtą tradiciją, E. Čilinskas įteikė Šventosios seniūnijos vėliavą.

Po neprailgusių oficialių kalbų šventės dalyviai įsiliejo į muzikos ir pramogų sūkurį. Daug dėmesio sulaukė sportinės ir žvejiškos rungtys. Dar iki šventės pradžios smalsuoliai būriavosi prie didelio plastikinio baseino, kuriame plūduriavo glėbys žolių – vėliau paaiškėjo, kad jose slėpėsi karpiai, kuriuos drąsiausiems buvo siūloma gaudyti rankomis. Taip pat žiūrovai galėjo save išmėginti ir virvės traukimo, akmens nešimo, rankų lenkimo ir kitose rungtyse, kuriose dalyvavo ir šventojiškiai, ir palangiškiai, ir klaipėdiečiai, ir iš visos Lietuvos suvažiavę poilsiautojai. O svarmens, vadinamosios giros, kilnojimo rungtis tapo net tarptautine – kovoti dėl prizo – butelio lietuviškos degtinės – panoro svečias iš tolimosios Pietų Afrikos respublikos.

Šventę pratęsė koncertas – scenoje koncertavo Romas Dambrauskas, Elvina Milkauskaitė, Dileta Meškaitė, ansambliai-kapelos „Eldija“ iš Šventosios ir „Ontrep“ iš Darbėnų.

Saulei nusileidus dangų nušvietė fejerverkai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kitą savaitgalį, rugpjūčio 5-7 dienomis, Šventojoje šurmuliuos Jūros ir žvejų šventė. 


Kasmet iš birželio 23 į 24 dieną švenčiame vasaros saulėgrįžą – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties metą.


Pirmą kartą Jūros dienos šventė Šventojoje surengta 1934 metais. Tuo metu šventė buvusi itin didelė pramoga vietiniams ir kurorto svečiams. Pagrindinis jos tikslas - pagerbti žvejus, nelengvą ir kartais labai pavojingą jų amatą.


Visą vasario 8-10 d savaitgalį Palangoje pramogauti kvietė tradicinė, jau šešioliktąjį kartą surengta šventė „Palangos stinta 2019“, šiemet ypatingą dėmesį skyrusi žemaičių tarmei, tad ir šventės vedėjai į visus kreipėsi ne kaip kitaip, o žemaitiškai. Pramogų pakako kiekvieno amžiaus šventės dalyviui, o kur dar galimybė paskanauti...


Lapkričio 9-15 dienomis vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių mokyklų ir bibliotekų vyko nurodytų knygų skaitymai, parodos ir kiti kultūriniai renginiai.  


Vytauto-Žvejų g. sankryžoje nukentėjo motociklininkas

"Palangos tilto" informacija, 2014 11 03 | Rubrika: Kriminalai

Praėjusio penktadienio rytmetį, apie 10 val. 30 min, Vytauto ir Žvejų gatvėje sankryžoje įvyko eismo nelaimė. Nuo „Lino“ Vytauto gatve važiavusio Volkswagen Sharan automobilio vairuotojas, sankryžoje bandęs pasukti į Žvejų gatvę, nepraleido nuo miesto centro motociklu Kawasaki važiavusio motociklininko.


Šeštadienį Šventoji jau penkioliktąjį kartą pagerbė žvejus – čia vyko nuo 1999 metų organizuojama Žvejų šventė. Į paplūdimį ar jau iš jo traukiančius poilsiautojus viliojo Šventosios uostelio teritorijoje įsikūrusi amatininkų mugė, kuršių ir baltų papuošalų paroda.


Nuo praėjusio šeštadienio Lietuva jau turi du jūrų uostus - Klaipėdoje ir Šventojoje, kurioje savaitgalį įvyko iškilmingas uosto atidarymas. Nuo šiol Šventosios uoste galės švartuotis maži komerciniai ir pramoginiai laivai ir jachtos.


„Palangos tilto“ įkurtuvių šventė sukvietė laikraščio bičiulius

Redakcijos vardu –redaktorius Linas Jegelevičius, 2010 11 26 | Rubrika: Kultūra

Į redakcijos įkurtuves naujose – erdviose ir šviesiose! – patalpose (Vytauto g. 85a) mes, redakcija, kvietėme atvykti visus – ir laikraščio bičiulius, ir skaitytojus, ir politikus, ir net tuos, kurie galbūt mums didelės meilės ir nejaučia. Jei ir pakeiksnoja kas nors mus,  tai yra geras ženklas – vadinasi, esame pastebimi, kaip tas retai žydintis kaktusas – žiedas gražus, norisi...


Praėjusį penktadienį Šventojoje buvo smagiai atšvęsta tradicinė Žvejų šventė. Ir šįkart nebuvo pamirštos žvejiškos tradicijos, kurias išbandyti ryžosi patys aktyviausi šventės dalyviai. Kokia gi Žvejų šventė be pačių žvejų, žuvies traukimo, nebijant iššūkių, o ir jėgos išbandymo, tad aktyvių pramogų netrūko.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius